Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 3 lipca 2020

Imieniny:

Anatoli, Jacka, Tomasza

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Dzień Katyński - 13 kwietnia 2018

Burmistrz Miasta  Marcin Jakubowski i Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają na obchody Dnia Katyńskiego na Starym Rynku, 13.04.2018, godz. 12.00

Wykład otwarty „Życie i kultura mińskich Żydów”

Zapraszamy do udziału w kolejnym wykładzie otwartym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.
Tym razem mgr Ewa Borkowska wygłosi wykład nt. „Życie i kultura mińskich Żydów”. Spotkanie odbędzie się w hali sportowej w szkole przy ulicy Budowlanej 2 we wtorek 17 kwietnia o godz. 11.00.
Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy do udziału także przedstawicieli innych mińskich szkół, instytucji. W przypadku udziału w wykładzie grupy prosimy o podanie do 13 kwietnia do sekretariatu szkoły (tel. 25 7589547) informacji o liczbie osób wraz z opiekunem.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

 

IV edycja konkursu Zostań Ogrodnikiem Roku

Mińsk Mazowiecki zazielenia się z każdym rokiem coraz bardziej. Powstają nowe inicjatywy, a mińskie zieleńce pokrywają się bujną roślinnością. W naszej miejskiej przestrzeni publicznej są również przydomowe i osiedlowe ogródki oraz balkony mieszkańców miasta. Chcielibyśmy je poznać i nagrodzić trud ich twórców, którzy na co dzień dbają, aby chociaż mały skrawek przestrzeni stał się zieloną enklawą.

Zapraszamy więc wszystkich mińszczan do wzięcia udziału w IV edycji konkursu ZOSTAŃ  OGRODNIKIEM ROKU.
Zaprezentujcie nam swoje dokonania ogrodnicze, a my je ocenimy, pokażemy innym i nagrodzimy.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Za trzy pierwsze miejsca za najładniej ukwiecony balkon i ogródek przewidziane są nagrody ufundowane przez firmę Castorama Polska Sp. z o.o. Na Wyróżnienia też jest szansa!

Regulamin Konkursu oraz Formularz Zgłoszeniowy dostępne są w pok. 202 w Urzędzie Miasta oraz na stronie internetowej www.minsk-maz.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 6 lipca (piątek) 2018 r.

Spotkanie informacyjne dot. wymiany kotłów

W dniu 16.04.2018r. organizujemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Józefa Piłsudskiego 1a w Mińsku Mazowieckim, o godzinie 17.00 spotkanie dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania przedsięwzięć polegających na wymianie starych kotłów grzewczych na nowe o wyższej sprawności i niższej emisji zanieczyszczeń.

Na spotkanie zapraszamy mieszkańców Miasta Mińsk Mazowiecki zainteresowanych powyższym tematem.

 

III WIOSENNE SPRZĄTANIE LASU


Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki zaprasza na III WIOSENNE SPRZĄTANIE LASU - - 14 kwietnia 2018 - godz. 10:30 - wejście do lasu od ul. Sportowej. Na zakończenie liczne atrakcje.

Biblioteka Podróży w Armenii

Armenia - niewielki kraj o zachwycających krajobrazach i gościnnych mieszkańcach, pełen zabytkowych klasztorów, kościołów i kamiennych krzyży. Kraj o fascynującej historii i wyjątkowo licznej diasporze, także w Polsce.

W ramach cyklu Biblioteka podróży na wędrówkę wśród wygasłych wulkanów, w cieniu biblijnej góry Ararat zabierze nas Jadwiga Krajewska-Witczak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Stanisławowskiej. Opowie o smakach, zapachach i krajobrazach Armenii. Wstęp wolny.

 

Święto Pułkowe 7. Pułku Ułanów Lubelskich

Jak co roku, Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. K. Sosnkowskiego, zorganizowało święto pułkowe na pamiątkę odznaczenia przez marszałka Józefa Piłsudskiego sztandaru Pułku, a więc wszystkich jego żołnierzy, orderem Wojennym Virtuti Military V klasy. 23 marca 1921 r. mówił: „Za zasługi w bojach, za dzielność, za wytrwanie w dobrej i złej doli - mianuję 7. Pułk Ułanów Lubelskich kawalerem Virtuti Militari”. Tylko 5 pułków przedwojennej kawalerii zostało tak uhonorowanych.

W sobotę 7 kwietnia pod pomnikiem gen. Zygmunta Piaseckiego odczytano uroczysty apel poległych, oddano salwę honorową i złożono wiązanki kwiatów. Następnie poczet sztandarowy 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego (który dziedziczy barwy i tradycję 7 PUL) i poczet 7 Pułku Ułanów Lubelskich, razem z zebranymi gośćcmi, udali się do Muzeum Ziemi Mińskiej dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich przy ul. Sosnkowskiego. Tam został otworzony pasaż lanc 7 Pułku i tablica koni oficerskich 7 Pułku. Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Zamienia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego występując z gawędą o koniach kawaleryjskich i z przedstawieniem “Jak to drzewiej na imieninach marszałka bywało”

W niedzielę 8 kwietnia uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy Świętej za żołnierzy 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Następnie na placu Stary Rynek odbyła się inscenizacja święta pułkowego w czasie którego zaprezentowano Szefowi Pułku gen. K. Sosnkowskiemu sekcje pułku ze 100 lat jego istnienia. Po złożeniu wiązanek pod pomnikiem niepodległości, przybyli na święto mińszczanie mogli obejrzeć przedwojenny sprzęt kawaleryjski, samochód pancerny Bren Carrier w barwach 7PUL odtworzonego we Włoszech w 1945 r. W namiocie Muzeum Ziemi Mińskiej można było zobaczyć odlew popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego wykonany przez znanego rzeźbiarza, profesora i rektora ASP w Krakowie Konstantego Laszczki. Oczywiście nie zabrakło wojskowej grochówki.

Zenon Duszczyk

  

Grappler na turnieju w Ostrówku

W sobotę 7 kwietnia  reprezentacja Klubu Walki Grappler i Mks MMA Team pojawiła się w Ostrówku, gdzie odbywały się kolejne zawody Dziecięcej Ligi Grapplingowej Young Grapplers, zaliczanych do Polskiej Ligi Jiu Jitsu dzieci i młodzieży. Turniej został zorganizowany przy udziale i honorowym patronacie Polskiego Związku Jiu Jitsu.

Na matach walczyło ponad 120 zawodników z całej Polski, w tym  osobowa 11 – osobowa ekipa z Mińska Mazowieckiego.
Nasi reprezentanci zdobyli następujące lokaty:
Złoto : Dominika Dąbrowska, Jarek Bodecki
Srebro : Andrzej Frankiewicz, Dawid Bankiewicz, Łukasz Cyran, Ivan Novyk
Brąz : Aleksandra Bodecka, Aleks Sitek, Filip Kosut, Bartek Pietrasik, Antek Rosa
Kolejne zawody to kolejne cenne doświadczenia i nowe umiejetności, następne już w najbliższą sobotę na Mistrzostwach Polski w Sochaczewie, a później starty na Mistrzostwach Europy.
Brawo dla naszych mińskich grapplerów!

KW GRAPPLER

Po raz trzeci mamy dla Was „ Dobre rady na elektroodpady ”

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz trzeci  bierze udział w ogólnopolskim konkursie „ Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce ”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W ubiegłym roku zajęliśmy 6 miejsce.

W tym roku naszą szkołę w projekcie reprezentuje zespół „ Elektro- fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Anna Sadownik, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Wagner. Szkolnym koordynatorem i opiekunem eko- zespołu jest Edyta Kopeć.  Rywalizujemy z 33 szkołami, więc przed  nami  duże wyzwanie.

W ramach realizacji zadań konkursowych wykonano  już następujące działania :
- Zbiórka baterii pod hasłem „Eko” podczas uroczystości szkolnych : Eko- Andrzejki, Eko- Mikołajki, Eko- Walentynki, Ekologiczny  Tłusty Czwartek, Eko- Dzień Kobiet i Mężczyzn, Ekologiczna Pani Wiosna i Eko- Wielkanoc.
 Jesteśmy w trakcie realizowania szkolnych konkursów plastycznych o tematyce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Odbywają się też zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły.
- Rozpoczęliśmy już akcję nagłaśniania terminu zbiórki zużytego sprzętu na zebraniu z rodzicami, podczas którego odbyła się krótka pogadanka z rodzicami oraz rozdawane były ulotki.

     Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania. Finałem projektu jest  zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018r. w godz. 10.00- 16.00.

SP nr 5

Repertuar Kina MUZA

Repertuar kina MUZA w dniach 10 - 17 kwietnia 2018

www.muzakino.pl

Spektakl teatralny pt." Czas na miłość"

Zapraszamy na spektakl teatralny pt." Czas na miłość", który odbędzie się 15.04.2018r o godz. 18:00 w sali widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej. Więcej szczegółów na plakacie.
Wstęp bezpłatny.

Festiwal Kultur Wielu

Jeśli chcesz coś zrealizować, masz energię, ale nie wiesz co z nią zrobić? Weź udział w Festiwalu Kultur Wielu z EBU LAB - Laboratorium Wolontariatu i Inicjatyw Młodzieżowych, ul. Piękna 26. Spotkanie organizacyjne 14.04.2018, godz. 16.00...

"TRÓJBÓJ RAKIETKOWY" MOSiR

MOSIR ZAPRASZA NA "TRÓJBÓJ RAKIETKOWY" - 15.04.2018, godz. 10.30 - boiska wielofunkcyjne MOSiR - Tenis Stołowy, Tenis Ziemny, Badminton... regulamin zawodów na www.mosir.org.pl

„Umiem Pływać” dla uczniów klas I-III

Informujemy, że w maju rozpoczynamy wiosenną edycję programu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” dla uczniów  klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta. Dwugodzinne zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu.
Szczegółowe informacje wkrótce.

 

Szkoła z POWERem

Pięć nauczycielek języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim ukończyło zagraniczne szkolenia metodyczne dzięki udziałowi szkoły w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego mińskiej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II udało się pozyskać niemal 60 tys. zł na realizację projektu „Język pomaga zrozumieć siebie i świat”.

Dzięki dotacji przyznanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji  w ciągu 20 miesięcy (od września 2016r. do kwietnia 2018r.) pięć nauczycielek języka angielskiego mogło wziąć udział w dwutygodniowych kursach metodycznych prowadzonych za granicą.
– Zależało nam na tym, by nauczyciele języka angielskiego mogli nie tylko podnieść swoje kompetencje zawodowe, ale także by mieli okazję pobyć w środowisku językowym i odświeżyć swoją wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych. Jesteśmy szkołą otwartą na osiągnięcie europejskiego wymiaru nauczania  – mówi dyrektor papieskiej trójki, Grzegorz Wyszogrodzki.

Szkoła wystąpiła z wnioskiem do programu Erasmus+, ale mimo wysokiej oceny merytorycznej (82 punkty na 100 możliwych) wniosek znalazł się na liście rezerwowej z powodu ograniczonych możliwości finansowania. Wtedy okazało się, że wnioskiem zainteresowała się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i postanowiła umożliwić jego finansowanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Nieco zmieniono warunki projektu, ale ostatecznie udało się zrealizować jego cele.

Jako pierwsze na swoje zagraniczne szkolenia wyjechały dwie anglistki – Magdalena Brewczyńska i Ilona Krupa, które spędziły dwa tygodnie na Malcie.
– Udział w kursie pozwolił mi poznać ciekawe i praktyczne metody nauczania języka obcego, w tym z użyciem technologii informacyjnych. Dzięki temu moje lekcje są atrakcyjniejsze dla uczniów, co zwiększa ich motywację do pracy – ocenia Magdalena Brewczyńska, a Ilona Krupa dodaje, że dzięki kursowi udało się nawiązać kontakty z nauczycielami języka angielskiego z innych krajów, co już poskutkowało realizacją projektu na platformie e-Twinning.

Kolejne dwa wyjazdy zagraniczne odbyły się w czerwcu 2017 roku. Karolina Łada i Ewelina Gromska uczyły się podczas kursu zorganizowanego przez The Lake School of English w Oxfordzie, jak kreatywnie nauczać.
– Mogłam odświeżyć i poszerzyć wiedzę z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego, poznać nowe techniki i strategie pozwalające uczyć skuteczniej – podkreśla Ewelina Gromska, a Karolina Łada dodaje, że równie cennym doświadczeniem była możliwość odwiedzenia angielskiej szkoły i podpatrywania w praktyce funkcjonowania angielskiego systemu edukacji, obserwowania potrzeb i zainteresowań uczniów oraz środowiska szkolnego.

Ostatni z zaplanowanych wyjazdów odbył się w styczniu tego roku. Jego uczestnikiem była Marta Zbucka, która w Londynie uczyła się, jak zarządzać lekcją, by była ona efektywna dla uczniów.
– Kursy i szkolenia na terenie naszego kraju nie dają możliwości zatopienia się w kulturę i życie codzienne nauczanego języka. Język czy kultura to dziedziny, która szybko się zmieniają. Udział w  szkoleniach międzynarodowych wydaje mi się bardzo dobrą formą poszerzania swojej wiedzy metodycznej, ale i kompetencji kulturowych – podkreśla Marta Zbucka.
Pięć szkoleń zagranicznych w całości sfinansowanych z uzyskanych środków zewnętrznych przyniosło efekty nie tylko dla wspomnianych nauczycielek języka angielskiego ze szkoły przy Budowlanej. Nauczycielki podzieliły się swoimi doświadczeniami z kadrą, zaprezentowały niektóre poznane metody pracy, które można wykorzystać także na innych przedmiotach. Poza tym zorganizowały lekcję otwartą dla nauczycieli z innych szkół. Chętnie opowiadają o kursowych doświadczeniach i realizacji projektu, dzielą się wiedzą i umiejętnościami.

Projekt kończy się w kwietniu, ale efekty z pewnością zostaną na dłużej. Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim udało się szerzej otworzyć na europejskie doświadczenia.
Izabela Saganowska – koordynator projektu
Fot. arch. SP3

Na zdjęciu (od lewej) – Nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim z certyfikatami z ukończonych kursów zagranicznych: Magdalena Brewczyńska, Ewelina Gromska, Karolina Łada, Ilona Krupa, Marta Zbucka.

Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich

Informacja o dyżurach przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie wakacji 2018

2 – 13 lipca 2018r.
– Przedszkole Miejskie Nr 3 ul. Konstytucji 3 Maja 10
– Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Budowlana 2
– Szkoła Podstawowa Nr 6 ul. Sosnkowskiego 1

16 – 31 lipca 2018r.
– Przedszkole Miejskie Nr 6 ul. Warszawska 250/81
– Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Kopernika 9
– Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Małopolska 11

1 – 10 sierpnia 2018r.
– Przedszkole Miejskie Nr 1 ul. Kościuszki 22
– Przedszkole Miejskie Nr 5 ul. Konstytucji 3 Maja 11
– Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 ul. Dąbrówki 10

13 – 24 sierpnia 2018r.
– Przedszkole Miejskie Nr 4 ul. Tuwima 2
– Szkoła Podstawowa Nr 4 ul. Siennicka 17

Szanowni Państwo !

Zainteresowani rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do przedszkoli miejskich oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wszelkie formalności dotyczące zapisu dziecka załatwiają bezpośrednio w dyżurującej placówce w dniach 11-22 czerwca 2018r.

Ze względów organizacyjnych wskazanym byłoby zapisywanie na dyżury:
- do przedszkoli miejskich – dzieci z grup 3-, 4-latków,
- do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych – dzieci z grup 5-, 6-latków.

Zapraszam do skorzystania z oferowanych przez przedszkola
i szkoły podstawowe usług opiekuńczo – wychowawczych w okresie wakacyjnym.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Marcin Jakubowski

Od 14 kwietnia br. nastąpiła modyfikacja rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej

Od 14 kwietnia br. komunikacja miejska funkcjonuje według zmodyfikowanych rozkładów jazdy.

Zmiany godzin kursowania podyktowane są m.in. koniecznością urealnienia czasów przejazdu na podstawie analizy ruchu autobusów według GPS.

Poprawiono też skomunikowanie miejskich autobusów z pociągami w kierunku do i z Warszawy, godziny odjazdu kursów „szkolnych”, a niedzielny rozkład jazdy dostosowano do porządków mszy świętych w mińskich parafiach.

Jednocześnie informujemy, że w związku z prowadzonymi na terenie miasta robotami drogowymi mogą występować opóźnienia w kursowaniu autobusów.  

Dlatego zachęcamy do korzystania z aplikacji minskmaz.kiedyprzyjedzie.pl, która wskazuje rzeczywisty przyjazd autobusu na wskazany przystanek.

ROZKŁADY JAZDY
 

Record Store Day z Gralnią i Sanatorium

21 kwietnia w godz. 12.00 - 16.00, zapraszamy kolekcjonerów i fanów winyli na giełdę płytową! Przyjdź jeśli chcesz pokazać swoje płyty i wymienić się! Wstęp wolny! Więcej informacji w Czytelni Ip. 25 740 51 04.

VI Bieg Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej

W imieniu Klubu Sportowego "Zielono-Czarni" informujemy o utrudnieniach w ruchu związanych z organizacją w dniu 21.04.2018 r. "VI Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej im. sierż. Marcina Pastusiaka i kpr. Grzegorza Bukowskiego". Szczegóły zawarte są w projekcie organizacji ruchu, w załączeniu.

Finał Powiatowej Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

Kolejny, już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych za nami. 12 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową. Po 10 kolejkach zmagań do finału awansowały: LO Mrozy, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik”, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej oraz Zespół Szkól Ekonomicznych „Ekonom”. W pierwszym półfinale zagrali ze sobą – gospodarze – LO Mrozy oraz „Ekonom”. Spotkanie od pierwszych akcji było zacięte i wyrównane. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż 2 punkty przewagi, by móc spokojnie zmierzać po zwycięstwo. Ostatecznie więcej zimnej krwi i determinacji okazali mińszczanie wygrywając na przewagi. Niestety była to jedyna tak zacięta partia. Licealiści z Mrozów bardzo szybko wzięli odwet za porażkę z pierwszego seta i w kolejnych trzech odsłonach triumfowali, wygrywając zdecydowanie w każdej z partii.

Druga para półfinalistów to „Mechanik” i „Piękna”. Mecz od początku był bardzo nerwowy z dużą ilością błędów własnych. Jednak z każdą kolejną akcją to siatkarze z Mechanika zyskiwali przewagę a ich gra wyglądała lepiej. Dwie następne partie do dominacja w polu zagrywki mechaników a sety wygrane do 7 i 5 nie pozostawiły wątpliwości kto w tym dniu powinien znaleźć się w wielkim finale. Przegranym półfinałów pozostał finał pocieszenia, czyli mecz o 3 miejsce. W nim więcej sił i chęci na podium wykazał „ekonom” i po trzysetowym meczu mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

Nadszedł czas na wielki finał. Dokładnie taka sama para jak przed rokiem. Wiadomo było, że nikt tu nie odpuści i będzie walka na całego. Pierwsza odsłona to dobra gra miejscowych i zasłużone prowadzenie 17:11. Mińszczanie jednak nie załamali rąk i niebawem na tablicy pojawił się wynik 17:17. Niestety duża ilość błędów własnych i dobra gra blokiem zawodników z Mrozów dała im zwycięstwo. Mocno podrażniony zespół z Mińska szybko wziął się do odrabiania strat i po bardzo dobrej grze pewnie wygrali 2 seta do 11. Emocje wróciły w 3 secie gdzie walka toczyła się punkt za punkt a lepsi okazali zawodnicy pod opieką Ryszarda Wolskiego. Czwarty set to pewne zwycięstwo Mechanika i wszystko stało się jasne. Rewanż za poprzedni sezon stał się faktem.
W skład mistrzowskiego zespołu wchodzą: Adrian Gąsior (k), Mateusz Foryś, Hubert Wilczak, Tomasz Uściński, Tomasz Kałuski, Paweł Ławecki, Przemysław Szuba (L), oraz Adrian Perzanowski, Jakub Bińskiewicz, Patryk Pyska, trener Ryszard Wolski.

Należy dodać, że zespół z Mechanika dwa dni wcześniej jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu uczestniczył w finale regionu siedleckiego, zajmując czwarte miejsce.

Uczestnicy odebrali z rąk dyrektora ZSZ nr 2 Tomasza Płochockiego pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a najlepsi zawodnicy z każdego zespołu statuetki. A otrzymali je:
Paweł Ławecki – „Mechanik”
Jakub Żurawski – LO Mrozy
Daniel Krzewiński – „Ekonom”
Piotr Chrościcki – LO „Piękna.”      

ZSZ nr 2, fot. z arch. szkoły

Fantastyczna Biblioteka vol.6

Stowarzyszenie "Mińska Gildia Fantastyki" oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zapraszają miłośników literatury fantasy, Science Fiction i gier rozbudzających wyobraźnię na szóstą już edycję "Fantastycznej Biblioteki".
Dwudniową przygodę ze światem tajemnic i przygód zainauguruje spotkanie z młodą autorką, mińszczanką Sarą W.Wojciechowską.
Z dumą podkreślamy, że Sara W. Wojciechowska w ubiegłorocznej edycji konkursu Gwiazda Literatury organizowanego przez naszą bibliotekę została wyróżniona za opowiadanie,  a już kilka miesięcy później ukazała się jej książka "Dziecko Salem" wydana przez krakowskie Wydawnictwo Skrzat. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z młodą pisarką.
Z kolei w sobotę, czekać na Was będą gry planszowe, karciane, konkursy i pokazy gier bitewnych. Dołączcie do wspólnej zabawy. :)

 

Dwa medale Marty na Mistrzostwach Europy w Taekwon-Do

W dniach 12 - 15 kwietnia 2018 roku, w Mariborze w Słowenii, odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy Seniorów i XXIV Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 642 zawodników z 28 krajów - w tym reprezentacja narodowa Polski.
Wyjazd kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło tygodniowe Zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w Głubczycach k/Opola.
Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 34 medale - 6 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych.
Polacy zajęli 5.miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw - za reprezentacjami Rosji, Rumuni, Norwegii i Irlandii.
Wśród kadrowiczów reprezentujących nasz kraj na mistrzostwach znalazła się mińszczanka, zawodniczka Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO Marta Krajewska II DAN, która zdobyła 2 medale Mistrzostw Europy!
Marta wywalczyła indywidualnie: Mistrzostwo Europy w konkurencji układów formalnych juniorów stopni II DAN oraz Wicemistrzostwo Europy w walkach kobiet w kategorii juniorek do 45kg.
Nasza kadrowiczka w drodze po złoty medal mistrzostw w układach formalnych pokonała reprezentantki Hiszpanii, Rumunii, Włoch i w finale Rosji.
Natomiast w walkach Marta pokonała reprezentantkę Szkocji i dwukrotnie reprezentantki Włoch, ulegając dopiero w finale Słowence, reprezentantce gospodarzy mistrzostw.
Gratulujemy Marcie występu na Mistrzostwach Europy!


MKS TKD Mińsk Maz.

Zaplanuj długi weekend z Kolejami Mazowieckimi

W tym roku majowe święta wypadają w takie dni, które pozwalają na zaplanowanie naprawdę długiego odpoczynku. Z myślą o wszystkich, którzy wybierają się na wydłużoną majówkę, Koleje Mazowieckie przygotowały ofertę specjalną, czyli Bilet Turysty.

Z oferty Bilet Turysty będzie można skorzystać od 27 kwietnia do 6 maja 2018 r. Bilet można zakupić w kasach i biletomatach już 21 kwietnia 2018 r. Bilet Turysty zakupiony po 27 kwietnia 2018 r. ważny jest do 6 maja 2018 r.

Przypomnijmy zasady obowiązywania oferty: Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM, na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet Turysty ma 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Uprawnia do podróżowania przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu. Do biletu wydawany jest karnet, na którym podróżny dokonuje legalizacji rozpoczęcia każdego z trzech dni ważności biletu. Cena biletu jest zryczałtowana i wynosi wg taryfy normalnej 67 zł. Od ceny tej nie stosuje się ulg.

Informacje dla mediów:
Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.
e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 661 929 207

 

Polskia Liga Jiu Jitsu dzieci i młodzieży w Sochaczewie

W sobotę 14 kwietnia reprezentanci Klubu Walki Grappler i Mks Mma Team rywalizowali podczas kolejnej edycji w ramach Polskiej Ligi Jiu Jitsu dzieci i młodzieży w Sochaczewie. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu.
Równolegle zawody odbywały się w dwóch formułach: GI (kimona) oraz NO GI( bez kimon).
Każdy z naszych podopiecznych walczył w dwóch formułach zdobywając następujące miejsca:
Złoto :
Wiktoria Klepacka, Monika Kozera, Andrzej Frankiewicz, Agata Lipska, Łukasz Godłoza, Natalia Wolińska, Ivan Novyk, Piotr Lipski, Bartosz Pietrasik, Dawid Bankiewicz
Srebro :
Aleks Sitek, Damian Wieczorek, Aleksandra  Bodecka, Jarek Bodecki
Brąz :
Krystian Woliński, Kuba Jęda, Łukasz Cyran, Filip Kosut

KW Grappler

Wymiana źródła ogrzewania w gospodarstwach domowych

KOMUNIKAT

Wymiana źródła ogrzewania w gospodarstwach domowych.

Od 30 marca 2018 r. mazowieckie samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów polegających na wymianie urządzeń grzewczych na ekologiczne.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki informuje, że Miasto planuje przystąpić do konkursu RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPOWM) na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną, działanie:  4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, poddziałanie: 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej, typ projektu  - Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych.

Pełna dokumentacja w/w konkursu dostępna jest na stronie: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/4-3-redukcja-emisji-zanieczyszczen-powietrza-poddzialanie-4-3-1-ograniczanie-zanieczyszczen-powietrza-i-rozwoj-mobilnosci-miejskiej-typ-projektu-ograniczenie-niskiej-emisji-wymiana/

 W programie mogą wziąć udział właściciele nieruchomości :
- osoby fizyczne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- osoby prawne  
położonych na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki
Nie dotyczy nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza i które mają nieuregulowany stan prawny własności.

W ramach w/w konkursu Miasto Mińsk Mazowiecki może pozyskać dla mieszkańców dotację na wymianę urządzenia grzewczego.
Preferowana wymiana pieca węglowego na gazowy, olejowy lub opalany biomasą do wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

Uczestnictwo w konkursie przewidziane jest dla wnioskodawców, którzy:
1. Złożą ankietę jako deklarację przystąpienia do projektu dotyczącego aplikowania o środki finansowe z funduszy Unii Europejskiej w zakresie ograniczenia „niskiej emisji” w ramach konkursu RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18 RPOWM,
2. W trakcie realizacji projektu dokonają zmiany systemu ogrzewania na:
a) Gazowe, olejowe, biomasa
3. Dostarczą świadectwo energetyczne lub audyt energetyczny do dnia 16.05.2018 r.
4. Wykażą, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne. Standard zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz oświetlenia w przypadku domów jednorodzinnych nie może przekroczyć 150 kWh/(m2 x rok), zaś dla domów wielorodzinnych nie może przekroczyć wartości 135 kWh/(m2 x rok).
5. Dopuszcza się by wymagania te zostały osiągnięte w ramach własnych nakładów finansowych przez wnioskodawców najpóźniej rok po zakończeniu projektu po zakończeniu realizacji projektu, co musi zostać potwierdzone audytem energetycznym/świadectwem energetycznym.
6. Dostarczą wyciąg z dokumentacji technicznej i/lub specyfikację techniczną kotła (ofertę cenową zakupu kotła z jego montażem oraz z dwiema ofertami równoważnymi zawierającą w szczególności informacje o parametrach technicznych planowanego do zakupu:
- kotła gazowego funkcja (jedno/dwufunkcyjny), moc (KW), sposób montażu (wiszący, stojący), zasobnik cwu (ilość litrów), czujnik tlenku węgla (tak/nie)
 - planowanego do zakupu kotła pelletowego: moc (KW), pojemność zbiornika paliwa (litr lub kg), lokalizacja zbiornika paliwa (nad wymiennikiem ciepła/obok wymiennika ciepła), palnik z opcją automatycznego czyszczenia (tak/nie), wentylator wyciągowy (tak/nie), automatyczna zapalarka i wygaszanie (tak/nie), czujnik tlenku węgla (tak/nie) wraz szacowany koszt brutto zakupu i montażu kotła, do dnia 16.05.2018 r.
7. Posiadają pozwolenie na budowę – jeśli dotyczy (w przypadku np.: instalacji gazowej).
8. W przypadku współwłasności – wymagana zgoda wszystkich właścicieli nieruchomości podpisana na końcu deklaracji.

Ważne
Dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych będzie możliwe pod warunkiem zapewnienia znacznej redukcji CO2 w odniesieniu do istniejących instalacji o co najmniej 30% w przypadku zmiany spalanego paliwa. Ze względu na to, że inwestycje w tym zakresie mają długotrwały charakter, powinny być zgodne z właściwymi przepisami unijnymi.

Montaż urządzeń grzewczych na poszczególnych nieruchomościach jest przewidziany po przeprowadzeniu zamówienia publicznego i może być realizowany w 2019 roku.

Właścicielem zamontowanego na nieruchomości źródła ciepła przez okres 5 lat od dnia zatwierdzenia końcowego raportu z realizacji projektu pn. „Ograniczenie niskiej emisji ciepła poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki”, pozostaje Miasto Mińsk Mazowiecki.
Użyczenie nieruchomości Miastu na czas realizacji projektu będzie określone w odrębnej umowie.

Deklaracja przystąpienia do konkursu.
Deklaracja jest źródłem informacji, na podstawie której Miasto Mińsk Mazowiecki będzie aplikowało o środki unijne w ramach  konkursu  RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020, Działanie 4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1. Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej, Typ projektu: Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych.

O przystąpieniu do Projektu decyduje kolejność wpływu deklaracji oraz limit kwotowy dofinansowania wynikający z Regulaminu konkursu, tj. 1 500 000  zł.

Deklaracje należy złożyć w terminie do
20 kwietnia 2018 r. do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pok. 105

Deklaracje bez kompletów załączników nie będą uwzględnione
w przedmiotowym Projekcie.

W załączeniu druk Deklaracji przystąpienia do konkursu do pobrania:

Mistrzostwa SP2 w Szachach

Zapraszamy na XI OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. DĄBRÓWKI W SZACHACH W MIŃSKU UL.DĄBRÓWKI 10, które  odbędą się dnia 21 KWIETNIA 2018 o godz. 9.30.     
W ramach zawodów szachowych odbędą  się trzy turnieje w poszczególnych grupach wiekowych: turniej A-szkoły ponadpodstawowe, B-szkoły podstawowe klasy IV-VII i C-szkoły podstawowe klasy I-III i młodsi adepci gry. Na zawodników czekają puchary, medale i nagrody rzeczowe.
Dodatkowo klasyfikacja drużynowa (trzech najlepszych zawodników punktuje dla szkoły); puchary dla 3 najlepszych zespołów w każdym turnieju, dla 3 zawodników punktujących medale.
Jest to jeden z większych turniejów na Mazowszu dla juniorów. Serdecznie zapraszamy do udziału.
W tym roku zapraszamy również dzieci uczęszczające do przedszkoli na V Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w szachach, które odbędą się w tym samym terminie i miejscu, czyli w SP 2 Mińsk Maz. ul. Dąbrówki 10 - 21 kwietnia 2018r. godz. 9.30.

Andrzej Koseski

227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na załączonym plakacie ...

Sukces klasy kameralistyki wokalnej w MSA

Z radością informujemy, że klasa kameralistyki wokalnej pod kierunkiem pani Justyny Kowyni - Rymanowskiej z Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały odniosła sukcesy w następujących konkursach:
- XXIII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy- II miejsce Halszka Rembowska
- XII Powiatowy Konkurs Piosenki Teatralnej i Kabaretowej w Mińsku Mazowieckim - wyróżnienie Amelia Rymanowska i Halszka Rembowska
- VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Mińsku Mazowieckim - wyróżnienie.
Gratulujemy!

Opracowanie Joanna Nowik

 

Repertuar w Kinie MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach 17 - 24 kwietnia 2018 roku.

Szczegóły na www.muzakino.pl

Rysunek Satyryczny Czesława Gańko

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wystawę rysunku satyrycznego Czesława Gańko w dniach 25.04 - 20.05.2018 r. Wernisaż wystawy 24.04.2018 r. o godz.19.00, wystąpi zespół Trumba Jazz Trio.

Wychowawcza i edukacyjna rola teatru i książki

O4 kwietnia 2018 r. uczniowie klas  drugich i trzecich SP 6 w ramach realizacji edukacji czytelniczej i medialnej obejrzeli spektakl w reżyserii Darii Kopiec pt. „Król Maciuś I” w Teatrze Lalka w Warszawie. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji. Dzieci szczerze współczuły Maciusiowi, który po śmierci ojca natychmiast zostaje koronowany na króla. W pełnieniu trudnej wykraczającej poza umiejętności chłopca funkcji  wspierają młodego władcę ministrowie. Dzień koronacji jest w rzeczywistości ostatnim dniem dzieciństwa Maciusia, które niespodziewanie przechodzi do historii. Teraz chłopiec ograbiony przez dworzan z zabawek, które do tej pory mu towarzyszyły, zostaje poddany rygorystycznej etykiecie.

Nadmiar obowiązków i rytm pracy przerażają monarchę, który wciąż tęskni za utraconym dzieciństwem i ukradkiem przytula  przemycony klocek. Konkluzje płynące ze spektaklu nie napawają optymizmem. Widzowie identyfikowali się z Maciusiem, byli zaniepokojeni jego losem. Sytuację władcy interpretowali indywidualnie. Dzisiaj mnóstwo dzieci obciążonych jest nadmiarem obowiązków, z czego nie zdają sobie sprawy rodzice, że przez to zabierają swoim pociechom dzieciństwo.

Kolejnym ciekawym doświadczeniem dla uczniów było spotkanie autorskie z p. Ewą Karwan-Jastrzębską w Muzeum Książki Dziecięcej przy ul. Koszykowej w Warszawie. Zanim jednak do niego doszło, przedstawiciele biblioteki zaprosili zwiedzających na prelekcję nt. najciekawszych zbiorów muzealnych, której oczywiście towarzyszyła wystawa tzw. „białych kruków”. Zwiedzający z zainteresowaniem wysłuchali informacji o historii Muzeum Książki Dziecięcej, o jego strukturze organizacyjnej, księgozbiorze, najciekawszych książkach oraz o zaangażowaniu instytucji w promocje dobrej książki. Najstarsze zbiory Muzeum pochodzą z XIX wieku, a obecnie posiada ono około stu tysięcy woluminów.

Zaprezentowane zbiory wzbudziły ogromne zainteresowanie. Pani przewodnik przeczytała uczniom fragment książki Pamiątka po Dobrej Matce Klementyny z Tańskich Hoffmanowej. Zwiedzający  mogli obejrzeć z bliska takie eksponaty jak: miniaturki z lat 1824-1829 składające się na serię „Biblioteczka dla Dobrych Dzieci”, z których każdy tomik został poświęcony innej tematyce czy Samolot braci Voisin, Dla małych przyjaciół zwierząt, Co się raz w kuchni działo, Sto pociech, Gwiazdka Kazia i inne. Dodatkową atrakcją była prezentacja gier planszowych sprzed ponad stu lat.

Wyjazd zakończyło kameralne spotkanie z autorką poczytnych książek dla młodzieży, p. Ewą Karwan-Jastrzębską, laureatką wielu nagród,  scenarzystką, dziennikarką radiową i telewizyjną. Uczniowie podczas spotkania zakupili książki, które podbiły serca młodych czytelników,  pt. Banda Michałka powraca. Autorka opatrzyła je nie tylko autografem, ale również indywidualną dedykacją. Słuchacze zadawali artystce wiele pytań zarówno dotyczących sfery życia zawodowego jak i prywatnego. Uczniowie pytali panią Ewę o Misia Fantazego oraz o to, skąd autorka czerpie pomysły literackie  i w efekcie stwierdzili, że przynajmniej niektórzy spośród nich mają predyspozycje, by zostać ludźmi pióra.

Teatr pełni zarówno edukacyjną jak i wychowawczą rolę. To najstarsza instytucja kulturowa na świecie. Kształtuje postawę wobec siebie i innych. Kontakt ze sztuką wpływa na sferę emocjonalną młodego człowieka. Wyjazd do teatru połączony ze spotkaniem z pisarzem to popularyzacja wiedzy, książki i czytelnictwa oraz  doskonała propozycja spędzenia wolnego czasu.

Bożena Swatko

 

 • WP_20180404_13_59_49_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_00_24_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_02_53_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_21_51_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_22_30_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_28_41_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_28_46_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_29_25_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_31_51_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_36_09_Raw.jpg
 • WP_20180404_14_44_35_Raw.jpg
 • WP_20180404_15_08_42_Raw.jpg
 • WP_20180404_15_35_19_Raw.jpg
 • WP_20180404_15_35_57_Raw.jpg

Czasowa zmiana organizacji ruchu

⚠️ UWAGA❗ Czasowa zmiana organizacji ruchu❗ Od czwartku (19 kwietnia, godz.6.00) do 1 września br. obowiązywać będzie zmiana, którą chcemy usprawnić ruch w rejonie remontu ul. Siennickiej i pozbawić to miejsce korków w godzinach szczytu. Przy wdrażaniu tej zmiany mińska policja postara się wesprzeć kierowców, by nie dochodziło do pomyłek.
✅Nastąpi podporządkowanie ulic Mrozowskiej i Limanowskiego przed skrzyżowaniem ulic Sosnkowskiego, Limanowskiego i Mrozowskiej w obrębie wiaduktu kolejowego jadąc od strony wschodniej (w przypadku Mrozowskiej) i z obydwu stron (w przypadku ulicy Limanowskiego), czyli od ulicy Siennickiej i stacji.
✅Pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy poruszające się ul.Sosnkowskiego w kierunku wschodnim, skręcając następnie w lewo pod wiadukt kolejowy i włączając się w ulicę Limanowskiego.
✅Pojazdy poruszające się pod wiaduktem w kierunku południowym, nie będą miały możliwości skrętu w lewo, w kierunku wschodnim (do ulicy Siennickiej). Dojazd do Siennickiej ulicą Limanowskiego.
✅Zieloną linią zaznaczono drogę z pierwszeństwem przejazdu, zaś czerwoną drogę podporządkowaną.

Otwarte zajęcia z PARKOURU

Zapraszamy na otwarte zajęcia PARKOUR. Orlik przy ZS im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Obowiązują zapisy ...

23. Rajd Weteranów Szos i MOTOSERCE

Zapraszamy na 23. Rajd Weteranów Szos MAGNET i 10. edycję "MOTOSERCA" - Krew darem życia - 19 maja 2018 rok, plac przed MDK

Już o godzinie 9.00 na placu przed mińskim pałacem rozpocznie się akcja MOTOSERCE, na którą serdecznie zapraszamy i która potrwa do godziny 13.00. Start rajdu nastąpi o godzinie 10.00 z placu przed „Budowlanką". Motocykliści będą mieli do przejechania ok. 87 kilometrową trasę, podzieloną na trzy etapy, biegnącą po wschodnim i południowo-wschodnim  terenie powiatu mińskiego. Pierwsi rajdowicze powinni powrócić na metę przed Pałacem ok. godziny 15.30. W tym czasie można będzie obejrzeć dioramę Towarzystwa Pamięci 7. Pułku Ułanów Lubelskich, pokaz pierwszej pomocy prezentowany przez Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska, prezentację zabytkowych jednośladów lokalnych kolekcjonerów a także pokaz wyścigowego motocykla, który zaprezentuje mińszczanin występujący w wyścigach motocyklowych. Około godziny osiemnastej rozpocznie się Konkurs Elegancji połączony z Oceną Techniki Jazdy.

Zakończono rekrutację do PROGRAMU "UMIEM PŁYWAĆ"

19 maja 2018 r. Miasto rozpoczęło realizację kolejnej edycji projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” skierowanego do dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Rodziców zainteresowanych udziałem dzieci w projekcie proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 • zajęcia będą odbywać się między 19 maja a 23 czerwca 2018 r., na każdą ze szkół podstawowych przypada 15 miejsc;
 • formularz zgłoszeniowy wraz z harmonogramem będzie dostępny na stronie internetowej miasta www.minsk-maz.pl w zakładce Aktualności oraz Sport;
 • przyjmowanie zgłoszeń trwa od 7 maja (od godz. 8.00) do 9 maja (do godz. 17.00), o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń, dzieci które brały udział w projekcie, nie mogą uczestniczyć w jego kolejnej edycji;
 • aby zapisać dziecko należy złożyć wypełnione „Oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika bezpłatnych zajęć nauki pływania realizowanych w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, p. 203 (II piętro);
 • o zakwalifikowaniu w projekcie poinformujemy pisemnie;

każda z grup przypisana jest danej szkole, jeśli limit miejsc w poszczególnych grupach nie zostanie wyczerpany, rozpoczniemy zapisy do grup z wolnymi miejscami;

Miasto zapewnia uczestnikom czepki i okularki pływackie.

Dodatkowe informacje: Wydział Promocji, Kultury i Sportu 25 759 53 36.

DON KICHOT w bibliotece!

Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia, o godzinie 19:00, do Miejskiej Biblioteki Publicznej zawita nikt inny jak tylko… DON KICHOT! Możecie wierzyć lub nie, śmiać się lub dziwić, albo… przyjść na jedyne i niepowtarzalne z nim spotkanie! Jeśli chcecie poznać go osobiście, odkryć ciekawostki architektoniczne na temat wiatraków, z którymi walczył, spróbować porozmawiać z nim oryginalnymi dialogami czy skosztować przekąsek, którymi raczył się w czasie swych podróży, to zapraszamy serdecznie 23.04.18r. do MBP o godz. 19:00 – 20:30 na wieczór międzykulturowy organizowany przez wolontariuszy Fundacji EBU. Do zobaczenia! Adiós!

100 Lat Niepodległości

Zapraszamy w czwartek, 26 kwietnia o godzinie 18.00, Muzeum Ziemi Mińskiej, ul. Okrzei 16, w Mińsku Mazowieckim. Gościem będzie
prof. Tomasz Nałęcz.

W "Kopernika" rusza klasa sportowa szósta i siódma

W Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim rusza klasa sportowa szósta i siódma.

Z dniem 1 września 2018 roku przy akceptacji Burmistrza Miasta oraz współpracy z MKS  „Olimp” i  MOSiR  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim zostanie utworzona klasa sportowa szósta i siódma o specjalności piłka siatkowa – dziewczęta i piłka nożna – chłopcy.

Szkoła dysponuje odpowiednią bazą treningową i sprzętem sportowym. Ukierunkowany program szkolenia sportowego ma na celu ujawnienie predyspozycji i uzdolnień uczniów w/w dyscyplinach sportu. Obowiązkowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi 10 godzin tygodniowo. W ramach tych godzin realizowane będą obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego (4 godz./tydz.) przewidziane w ramowym planie nauczania dla klasy szóstej/siódmej i równolegle program szkolenia sportowego (6 godz./tydz.). Dyrekcja szkoły i kadra pedagogiczna stworzy uczniom klasy sportowej najlepsze warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych.

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy szóstej i siódmej sportowej o specjalności piłka siatkowa – dziewczęta i piłka nożna – chłopcy odbędzie się 26 maja 2018r. o godz. 10.00

Zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną dostępną na stronie internetowej szkoły www.sp1kopernik.pl


Dyrekcja SP1

10 lat Memoriału Feliksa Rawskiego

Ani się obejrzeliśmy, a mija już 10 lat odkąd do Mińska Mazowieckiego, jak co roku, zjeżdżają najlepsi w kraju kolarze szosowi. Okazją jest rozgrywany u nas Memoriał Feliksa Rawskiego.

Wzorem lat ubiegłych wydarzenie współorganizowane będzie przez: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Kolarski V-MAX, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz Muzeum Ziemi Mińskiej. Warto dodać, że wcześniej ten fantastyczny wyścig rozgrywany był w formie "kryterium ulicznego" w centrum miasta, a od dwóch lat kolarze rywalizują w tzw. "wyścigu klasycznym" na znacznie dłuższych dystansach przekraczających nawet 100 kilometrów. Tak właśnie będzie to wyglądało w sobotę, 5 maja, o godz. 12.00. Wielki kolarski peleton ruszy ze startu honorowego spod mińskiego Aquaparku przy ul. Wyszyńskiego 56 i spokojnym tempem przemieści się ulicami Mińska Mazowieckiego w kierunku Arynowa. Tam nastąpi dopiero "start ostry". Kibice będą mogli obserwować wyścig wzdłuż dróg serwisowych przy autostradzie A-2 na odcinku od Arynowa do Jakubowa. W tym czasie na obiekcie MOSiR-u, gdzie zorganizowane będzie sportowe miasteczko, odbędą się ciekawe konkurencje rowerowe dla dzieci i dorosłych. Tuż przed dekoracją zwycięzców około godz. 15.00 czeka nas przysłowiowa wisienka na torcie, czyli widowiskowy konkurs jazdy rowerem po 10-metrowej szynie kolejowej.

Liczymy na to, że honor naszego miasta kolejny raz obronią kolarze mińskiego Klubu V-MAX ze swoimi aktualnymi Mistrzami Polski Amatorów: Mateuszem Mikulskim i Sylwią Stoń. Tradycją jest, że na własnym boisku kolarze trenera Jacka Tomkiewicza regularnie zajmują najwyższe miejsca na podium. Kibice kolarstwa zapewne pamiętają widowiskowe zwycięstwa na finiszach czołowych sprinterów z V-MAXu.

- Obecność własnej publiczności i ścigania na naszym terenie jest atutem czy czynnikiem w wywołującym stres przedstartowy? To pytanie pada bardzo często. Moi zawodnicy stres zawsze zostawiają w domu. Kiedy sędzia strzeli z pistoletu, dając sygnał do startu, po prostu robimy swoją robotę i jak pokazują nasze wyniki - znamy się na tym całkiem dobrze. - Jacek Tomkiewicz trener K.K V-MAX.
Tymczasem w sobotę, 21 kwietnia, znakomite wieści nadeszły z Grójca. W wyścigu ŻTC Bike Race w najsilniejszej formule "Super Prestige" świetnie zaprezentowali się kolarze V-MAXu. Niesamowita Sylwia Stoń w gronie pań (18-29 lat) nie dała żadnych szans rywalkom, zajmując pierwsze miejsce. W najszybszej kategorii panów (18-29 lat) srebro przypadło Mateuszowi Mikulskiemu. Bardzo ładnie zaprezentowali się "weterani" z V-MAXu, którzy w swoich kategoriach wiekowych stanęli również na podium: Zbigniew Potylicki (kat.70 +) - I miejsce, a Andrzej Polak (kat.60+) - II miejsce.

Zapowiada się arcyciekawy sezon kolarski, tym bardziej że na ziemi mińskiej kolorowy ogólnopolski peleton zobaczymy aż 3 razy. Szczegóły podamy już za kilka dni, a mińskim zawodnikom w zielono-granatowych strojach życzymy przysłowiowego "połamania kół".

KK V-MAX

 

15 kwietnia w Szczyrku odbył się Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych w Judo. Z UKS Judo KONTRA w zawodach uczestniczyło czworo judoków.

Brązowe medale zdobyły: Aleksandra Polkowska (44kg) i Natalia Łukaszewicz (48kg). Na V miejscu uplasował się Patryk Pszonka (73kg). Patryk wygrał 3 walki przed czasem na IPPON i 2 walki przegrał. Na XIII miejscu sklasyfikowano Wiktorię Zalewską (63kg), która wygrała 1 walkę na IPPON.

UKS Judo Kontra

Gra miejska „Znaki historii”

Gra miejska „Znaki historii” w ramach Konkursu „W Hołdzie Niepodległości – Obchody Setnej  Rocznicy Odzyskania  Niepodległości”
20 kwietnia 2018 roku miała miejsce Gra miejska „Znaki historii” w ramach Konkursu „W Hołdzie Niepodległości – Obchody Setnej  Rocznicy Odzyskania  Niepodległości” pod patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Organizatorem tej zabawy był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim przy dużym zaangażowaniu i współpracy Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Starostwa Powiatowego.

Gra miejska polegała  na odnalezieniu przez drużynę trzynastu symboli – miejsc  związanych z historią niepodległej Polski na terenie miasta Mińsk Mazowiecki. Drużyny składały się z pięciu osób. Po otrzymaniu na starcie pierwszej informacji, zespoły ruszyły w miasto w celu odnalezienia pierwszego miejsca pamięci. Na każdym punkcie kontrolnym czekali uczniowie z zagadką historyczną, oraz kolejną informacją dotyczącą następnego miejsca pamięci. Zespoły miały za zadanie odnalezienie  następujących miejsc: Ul. Ignacego Daszyńskiego, Rondo Bitwy Warszawskiej, Skwer Gen. Zygmunta Piaseckiego, Budynek Ochotniczej Straż Pożarnej, Budynek Poczty  Polskiej, Pomnik Szarych Szeregów, Pomnik Niepodległości, Ławeczka Jana Himilsbacha, Rondo Józefa Hallera, Rondo Konstantego Laszczki, Muzeum Ziemi Mińskiej, Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Ostatnim punktem Gry a zarazem metą był teren Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Drużyny wystartowały spod siedziby Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim gdzie zostały przywitane przez Starostę Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego, Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja i Dyrektora Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy Tomasza Płochockiego. Do rywalizacji zgłosiło się pięć szkół: Zespół Szkół Agrotechnicznych, Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie, Zespół Szkół Ekonomicznych, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks.. Augusta Czartoryskiego oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Po przeszło dwóch godzinach od startu na terenie „Mechanika „ zaczęli meldować się uczniowie wyżej wymienionych szkół. Nie obyło się bez potknięć, ale wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą znajomością historii odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także kondycją gdyż do przejścia było około pięciu kilometrów. W dowód uznania wszyscy uczniowie uczestniczący w tych zmaganiach, otrzymali podziękowania oraz upominki ufundowane przez Starostwo Mińskie, Muzeum Ziemi Mińskiej i Radę Rodziców przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Nad całością logistyczną Gry miejskiej czuwał wicedyrektor Janusz Zduńczyk wraz z uczniami klas pierwszych Technikum, którym również należą się podziękowania.

Tomasz Płochocki
fot. z arch. ZSZ nr 2

 

Tydzień Bibliotek pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Tegoroczne hasło promujące Tydzień Bibliotek brzmi (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Zalecamy ją jak lekarstwo wszystkim naszym czytelnikom! Takie powinno być czytanie - nieskrępowane nakazami, swobodne, wolne i powolne. Niech będzie to także czytanie książek w różnym formacie - papierowym, elektronicznym czy audio.

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się intelektualnie, kulturalnie i społecznie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości.

Czytać może każdy i wszędzie.
Z okazji Tygodnia Bibliotek dla naszych Czytelników przygotowaliśmy wiele atrakcji. Najmłodsze dzieci spotkają się w Klubiku, posłuchają Babci Józefiny, zaszaleją z EBUsiami. Starsze zapraszamy z rodzicami na spotkanie z genialnym ilustratorem Józefem Wilkoniem i autorką jego biografii Agatą Napiórską, a także na kultowy już wieczór piżamowy. Seniorów zachęcamy do udziału w warsztatach pisarskich z Kasią Bulicz-Kasprzak, z których dowiedzą się jak spisywać wspomnienia. A na powolne chwile w wiosennym ogrodzie lub parku pozostawiamy Wam (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA!

Aktualności z kina Muza

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 24 - 29 kwietnia 2018. Więcej szczegółów na www.muzakino.pl

Spotkanie z Józefem Wilkoniem wbibliotece

„Kreska zamaszysta, ale ruch musi być precyzyjny jak u chirurga. Od dawna urzekały mnie prace o zdecydowanej formie, wynikającej z dynamicznego ruchu ręką. Zwróciłem uwagę na biegłość mistrzów japońskich, którzy duży pędzel maczany w wodzie zamieniali w precyzyjne narzędzie” - tak o swoich obrazach mówi Józef Wilkoń. Na spotkanie z genialnym ilustratorem i autorką książki "Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia" Agatą Napiórską zapraszamy w Tygodniu Bibliotek, 9 maja o godzinie 18.30.  Wstęp wolny.

Pracowity weekend Grapplera

W miniony słoneczny weekend w Warszawie odbyły się  jedne z najbardziej prestiżowych i najważniejszych zawodów w Polsce -  XIV edycja Mistrzostw Polski Submission Fighting ADCC.

Na zawodach pojawiła się czołówka polskich zawodników trenujących parterowe sztuki walki. Nie zabrakło także znakomitych trenerów Piotra „Bagi” Bagińskiego, Radka Turka czy „Profesora” Kamila Umińskiego.

 Mińska ekipa Grapplera i MKS MMA Team  pokazała i tym razem, że jest bardzo mocna w dyscyplinach parterowych. Udało nam się zdobyć dwa cenne medale- oba srebrne, a to za sprawą naszej zawodniczki Julii Paździoch, która wywalczyła go w kategorii juniorki +60kg oraz „złego trenera”- Marcina Frankiewicza w kategorii master zaawansowani + 91kg.

Po sobotnich sukcesach niedzielny wyjazd do Biskupca na Turniej NO GI dla dzieci i młodzieży Arrachion Grappling Cup 2 okazał się być złotą i brązową niedzielą dla naszych podopiecznych. Po ciężkich i zaciętych walkach- najmłodsi grapplerzy mieli w kategoriach  po 5-6 pojedynków- udało nam się wywalczyć 3 medale.

 Na najwyższym podium stanął tym razem Ivan Novyk w kategorii -55kg, brązowe medale zdobył Andrzej Frankiewicz w kategorii -33kg, oraz Dawid Bankiewicz w kategorii -42kg.

Pozostali grapplerzy Aleks Sitek, Filip Kosut, Damian Wieczorek i Łukasz Cyran otarli się o podium zajmując 4 miejsca.
Reasumując, sobotnie i niedzielne zwycięstwa sprawiły, że zdobyliśmy komplet medali: złoto , srebro i brąz, a więc podium nasze  i oby tak dalej, a już w najbliższy weekend wyjazd na Mistrzostwa Europy do Poznania. Trzymajcie kciuki! Składamy także podziękowania dla rodziców, zwłaszcza Pawła Wieczorka za pomoc logistyczną i Kuby Misia za wsparcie mentalne podczas turniejów.

KW Grappler

Nabór do składu Zespołu Interdyscyplinarnego

Informacja dotycząca naboru na członka Zespołu Interdyscyplinarnego skierowana do organizacji pozarządowych...

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim

Szanowni Państwo. W związku z trwającą akcją składania zeznań rocznych „Szybki PIT” zamieszczamy plakat informacyjny nt. wydłużonych godzin pracy tut. Urzędu Skarbowego w dniach 26.04.2018 (czwartek) i 27.04.2018 (piątek) ...

 

Informacja prasowa Kolei Mazowieckich

Odkryj najciekawsze miejsca w kraju. Zwiedzaj Polskę na jednym Wspólny Bilecie Samorządowym.

Wspólny Bilet Samorządowy to oferta stworzona przez przewoźników samorządowych. Jeden blankiet w cenie 38 zł uprawnia do przejazdów w ciągu 24 godzin pociągami ośmiu Spółek: Koleje Mazowieckie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Arriva RP, Koleje Małopolskie i Warszawska Kolej Dojazdowa.

Bilet upoważnia do nieograniczonej liczby przejazdów. Można go kupić siedem dni przed planowaną podróżą. Jest dostępny niemal we wszystkich kanałach dystrybucji biletów, m.in. przez internet, czy SkyCash, a potem wsiąść do dowolnego pociągu ww. przewoźnika, bez konieczności zakupu kolejnego biletu i sprawdzania czy posiadany jest właściwy.

Pierwszy tydzień maja, pozwalający na dłuższy wyjazd na wypoczynek czy zwiedzanie, jest świetną okazją do skorzystania z tak wygodnej i taniej oferty.

Informacje dla mediów:
Donata Nowakowska – rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

Warsztaty ożywienia społeczno - gospodarczego

Starosta Miński oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim zapraszają przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu lokalnego, organizacje pozarządowe oraz aktywnych mieszkańców powiatu mińskiego na ,,Warsztaty ożywienia społeczno - gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w ramach Partnerstwa Lokalnego powiatu mińskiego”.  II WARSZTAT pt. „Analiza Czterech Zasad Ożywienia społeczno – gospodarczego w powiecie mińskim”  10.05.2018 r. w godz. 9.00 - 14.00  Sala konferencyjna ESTA, Mińsk Mazowiecki, ul. Przemysłowa 8.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii dla pszczelarzy

Informacje Powiatowego Lekarza Weterynarii dla pszczelarzy w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół...

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza

BEZPŁATNE KONSULTACJE DOTYCZĄCE FUNDUSZY UNIJNYCH - 15.05.2018 r., godz.  9.30 -13.00, sala konferencyjna w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, tel. 25 759 53 43.  Zapraszamy wszystkich chętnych.

REVOICE! International Vocal Ensemble w MSA

W sobotę 5 maja REVOICE! International Vocal Ensemble wystąpi z koncertem w Miejskiej Szkole Artystycznej o godz. 19:30. Towarzyszyć mu będzie Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego. Zespołami dyrygować będą: Lucia Beresova, Taum Karni, Fabien Aubé, Xavier García Cardona, Tomasz Zalewski.

REVOICE! International Vocal Ensemble to międzynarodowy chór 32 śpiewaków, założony w 2014 roku i prowadzony przez pięciu dyrygentów. Zespół spotyka się  3 - 4 razy w roku w różnych krajach, gdzie intensywnie pracuje podczas prób, zwiedza i koncertuje wraz z lokalnymi chórami. Członkowie Revoice są lub byli członkami EuroChoir. To profesjonalni muzycy lub utalentowani amatorzy chóralistyki z ponad 20 krajów.

Chór  występował jako część włoskiego pawilonu na targach EXPO 2015 w Mediolanie, a także był jednym z chórów ambasadorskich festiwalu Europa Cantat 2015 w Peczu (HU)
Revoice! dąży do wysokiego poziomu artystycznego, napędzanego wspólnym entuzjazmem i dzieleniem się energią przyjaźni i miłości do muzyki chóralnej. Członkowie zespołu wierzą, że  muzyka może budować mosty ponad podziałami i przekraczać granice, aby zjednoczyć ludzi.

MTM

Informacja Burmistrza Miasta dot. działki przy ul. Ludowej

Zawiadamiam, że ustaliłem i podałem w dniu 20 kwietnia 2018 r. do publicznej wiadomości wykaz obejmujący działkę gruntu nr 6045/2, stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, położoną w Mińsku Mazowieckim przy ul. Ludowej, o powierzchni 58 m2, przeznaczoną do sprzedaży na rzecz właścicieli nieruchomości przyległej składającej się z działek gruntu Nr Nr 6045/6, 6045/7, 6044/2 i 6046/6, w celu poprawienia warunków zagospodarowania tej nieruchomości.

Wspomniany wyżej wykaz wywieszono na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki przy ulicy Konstytucji 3 Maja 1 od dnia 20 kwietnia 2018 r. do dnia 10 maja 2018 r.

Burmistrz Miasta
 /-/ Marcin Jakubowski

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 49722