Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 6 lipca 2020

Imieniny:

Dominiki, Łucji, Teresy

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Warsztaty genealogiczne w MDK

Gdzie szukać źródeł genealogicznych?
Jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne?
Jak poznać dzieje swojej nieruchomości?

Przyjdź na warsztaty genealogiczne i poznaj historię własnej rodziny! Pomożemy Ci w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, w tym z opublikowanych w internecie metryk parafialnych!

Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
Bilet 5 zł (do kupienia przed warsztatami).

Park handlowy ALEJA w MDK

Chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy, a przy okazji miło spędzić czas? Zapraszamy do MDK Mińsk Mazowiecki na wyprzedaż garażową i antykwaryczną! 10 czerwca 2018 r., godz. 9.00 - 13.00.

Jesteś zbieraczem i Twoje skarby nie mieszczą się już w domu? Przyjdź i daj szanse na nowe życie swoim znudzonym ubraniom, książkom, zabawkom, winylom, bibelotom i innym szpargałom.

Miejsca jest dużo, więc nie musisz się zapisywać, żeby wystawić swoje rzeczy. :)
Pamiętaj, żeby zadbać we własnym zakresie o zabezpieczenie swojego stoiska przed deszczem lub innymi kaprysami pogody.

Wstęp dla kupujących jest darmowy.
Od wystawców rzeczy używanych i rękodzieła MDK również nie pobiera żadnych opłat.
Gastronomia (food-trucki i inne) wg cennika MDK (5m2 – 50,00 zł).

Partnerem wydarzenia jest OLX Polska i Warszawska zapieksy & kawa.

** Zgodnie z uchwałą nr XI.121.2015 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie opłaty targowej inkasent (tj. Pani Elżbieta Patejczyk i Pan Andrzej Patejczyk) mają prawo do pobrania opłaty targowej.

MDK

Warsztaty FLAMENCO

Flamenco to emocje – żal, miłość, radość, smutek, tęsknota, ale także nienawiść czy zemsta - zaśpiewana, wytańczona, wygrana na strunach hiszpańskiej gitary, oddana silnym rytmem cajonu, kastanietów, czy po prostu wyklaskana.

Zapraszamy na warsztaty flamenco, które poprowadzi La Bogusha - Bogumiła Delimata - tancerka flamenco, malarka, która urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych.

Ważnym elementem działalności Bogumiły Delimaty są inicjatywy kulturalne skierowane do członków społeczności romskich – ich fundamentem są działania warsztatowe łączące wątki integracyjne (poznawanie się, nawiązywanie współpracy pomiędzy osobami pochodzącymi z różnych środowisk romskich oraz nie-romskich) oraz stricte edukacyjne (rozwijanie i poszerzenie umiejętności tanecznych profesjonalnych tancerek romskich o elementy tańca flamenco).

Warsztaty obejmują:
- wprowadzenie do Flamenco
- palos, compas/rytm
- technika
- choreografia/Por Tangos

Jak się przygotować?
PANIE: buty na lekkim obcasie, spódnica
PANOWIE: wygodne buty i spodnie

Limit miejsc: 30 na każdy dzień

Zakup biletu jest jednoznaczny z zapisaniem się na warsztaty.
- 16.06 (sob.) - https://ekobilet.pl/mdkminsk/warsztaty-flamenco-24935/268008-bilety
- 17.06 (niedz.) - https://ekobilet.pl/mdkminsk/warsztaty-flamenco-24935/268009-bilety

 

Przedłużony nabór wniosków na wymianę piecy

INFORMACJA
przedłużony nabór wniosków na wyminę piecy

W związku z wydłużonym przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych terminem naboru wniosków w ramach Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – wymiana urządzeń grzewczych, Miasto Mińsk Mazowiecki informuję, że nadal istnieje możliwość zgłaszania się mieszkańców, którzy są zainteresowani wymianą starych piecy. Planowany termin realizacji projektu – to 2019 rok.


Nabór zostaje wydłużony do dnia 22.06.2018 r. – ostatni dzień złożenia deklaracji udziału w projekcie.
Warunki udziału w projekcie:
1. W programie mogą wziąć udział właściciele nieruchomości :
- osoby fizyczne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- osoby prawne
położonych na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki
Program nie dotyczy nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza i które mają nieuregulowany stan prawny własności.
2. Złożenie deklaracji udziału w projekcie do dnia 22.06.2018 r. do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pok. 105
3. Złożenie świadectwa energetycznego dla budynku, z którego będzie wynikać, że w wyniku realizacji projektu budynek mieszkalny osiągnie określone standardy energetyczne dla domów jednorodzinnych nie może przekroczyć 150 kWh/(m2 x rok), zaś dla domów wielorodzinnych nie może przekroczyć wartości 135 kWh/(m2 x rok) – najpóźniej do dnia 9 lipca 2018 roku.
4.    Złożenie specyfikacji technicznej kotła (ofertę cenową zakupu kotła z jego montażem oraz z dwiema
ofertami równoważnymi zawierającą w szczególności informacje o parametrach technicznych planowanego do zakupu kotła) - najpóźniej do dnia 9 lipca 2018 r.
    
O przystąpieniu do Projektu decyduje kolejność wpływu deklaracji oraz limit kwotowy dofinansowania wynikający z Regulaminu konkursu, tj. 1 500 000  zł.

W załączeniu druk Deklaracji przystąpienia do projektu.

Salezjański rodzinny piknik ekologiczny

Udana niedziela w dobrym towarzystwie, czyli salezjański rodzinny piknik ekologiczny.

Niedziela to tradycyjny czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi. Ostatni majowy weekend, (a w szczególności niedziela 20 maja)  stał się spotkaniem takiej wielkiej rodziny, rodziny salezjańskiej w Mińsku. Kolejny raz przy wsparciu rodziców, uczniów, nauczycieli i przyjaciół Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim udało się zorganizować uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych – Dzień Wdzięczności Mamom i piknik rodzinny. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11.30 poprowadzoną przez dyrektora ,ks. Ryszarda Woźniaka. Po liturgii dzieci wręczyły mamą upieczone przez siebie ciasteczka jako symboliczne podziękowanie za ich miłość i trud, jaki wkładają w wychowanie swoich pociech. Następnie młodzi artyści umilali występami  czas wszystkim przybyłym gościom  Śpiewom i tańcom nie było końca. Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół „Ludowiaki”, wokalno – instrumentalna  grupa „Kreska” oraz chór szkolny” Vivo” oraz poszczególne klasy, które swoje występy związały z tematem przewodnim pikniku – ekologią.

Sala gimnastyczna okupowana była już od wczesnych godzin przez wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w mini golfie. Dzieci natomiast spalały swoja niespożytą energię na dmuchanych zamkach. Zarówno starsi, jak  i młodsi uczestnicy zabawy mogli również spróbować swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka. Kolejkom nie było końca, za co dziękujemy Przedszkolu „Mini Raj” i Pomocy Drogowej Laskowski. Po raz kolejny okazało się, że rzut podkową, w którym główną nagrodę zapewniła Stadnina Wielgosówka z Cegłowa, jest czymś, za czym warto ustawić się w kolejce. Przejażdżka na kucyku również stanowiła atrakcyjny punkt niedzielnej zabawy. Również stanowisko Nadleśnictwa w Mińsku Mazowieckim, które wraz z firmą Meble Marzeń prezentowało sposób montażu budek lęgowych dla ptaków, które dzieci mogły samodzielnie złożyć, cieszyło się dużą popularnością.

Emocji dostarczyła też loteria, w której nagrodami były między innymi lekcja tenisa, bilety do kina czy  możliwość zwiedzenia stadionu Legii. Swoje miejsce miała także  akcja „Uwolnij książkę”. Nie mogło zabraknąć stanowiska z malowaniem twarzy, w końcu co to za impreza bez księżniczki, pirata czy  motylka. Dzieciaki miały możliwość nauczyć się sortowania śmieci i wygrać nagrodę ufundowaną  przez ManufakturęA ze Stojadeł. Natomiast klasa IIa  gimnazjum podsumowała swoją nagrodzoną akcję zbierania elektrośmieci. Nie zabrakło również w naszym gronie szachistów.

Oczywiście towarzyszył nam grill, goszczący uczestników zabawy karkówką i  kiełbaską.. Pycha!!! Kawiarenka zapewniła też  coś do picia i słodkie ciasta. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej i gofrów, ale  trzeba było odstać swoje w kolejce. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko ze zdrową żywnością, gdzie można było skosztować różnych smakołyków, począwszy od zupy dyniowej, chłodniku po ciasto z fasoli czy domowy chleb z wegańskim paprykarzem i smalcem. Palce lizać!

    Zabawa była przednia, uczestnikom uśmiech z twarzy nie schodził. To była udana niedziela w dobrym towarzystwie.


Edyta Abramowska, przedstawicielka Rady Rodziców
 przy Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim
fot. z arch. Szkól Salezjańskich

Informacja Burmistrza Miasta dot. działek przy ul. Grochowskiej

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Marii Grochowskiej ...

Obwieszczenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzenie do rzeki Srebrnej wód opadowych i roztopowych pochodzących z powierzchni ul. Górki ...

Od 10 czerwca zmiana rozkładów jazdy komunikacji miejskiej

Od 10 czerwca 2018 zmiana rozkładów jazdy autobusów linii komunikacji miejskiej. Zmienione rozkłady w załączeniu...

 • M1 dni robocze
 • M1 soboty, niedziele i święta
 • M2 dni robocze
 • M2 soboty, niedziele i święta
 • M3 w kierunku ul. Osiedlowej - dni robocze
 • M3 w kierunku ul. Osiedlowej - soboty, niedziele i święta
 • M3 w kierunku Dworca - dni robocze
 • M3 w kierunku Dworca - sobota, niedziele i święta

Relacja video z XL Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

VII Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych

W sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 10:20 wystartowała pierwsza załoga biorąca udział w VII Rajdzie Po Ziemi Mińskiej będącym jednocześnie IV Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Rajd ten współorganizowany był przez Automobilklub Polski i Muzeum Ziemi Mińskiej. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski.

 Start i meta rajdu odbyły się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 „Mechanik” im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.  Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami powiatu mińskiego m.in. przez Cygankę, Stanisławów, Kolno, Wołomin, Pustelnik oraz Mińsk Mazowiecki. Podczas rajdu uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Przepisów Ruchu Drogowego, historii motoryzacji a także wykazać się zręcznością w próbie sprawnościowej zorganizowanej z pomocą  Wójta Gminy Stanisławów Adama Sulewskiego i Gminnego Ośrodka Kultury na wyłączonej z ruchu ulicy Armii Krajowej w Stanisławowie. Przed przystąpieniem do próby sprawnościowej uczestnicy rajdu musieli jeszcze przejść kurs pierwszej pomocy przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Mińska Mazowieckiego.

W rajdzie wzięło udział 31 pojazdów, w tym 9 motocykli. Wśród przybyłych samochodów podziwiać można było m.in. Mercedesa  W120, Austina A125 Sheerline Saloon, Volkswagena Transportera T1, Fordy Capri, Dacie 1300 oraz pojazdy naszej rodzimej produkcji takie jak: Syrena 105, Polonezy 1500, Fiaty 125p, oraz Żuki. Najstarszym samochodem  startującym w rajdzie był Austina A125 Sheerline Saloon z 1953 r, a motocyklem Sokół 600 z 1937 r.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji, na którym zostały wyłonione najładniejsze auta rajdu. Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego Marcina Jakubowskiego otrzymał Michał Kołtuniak Właściciel Mercedesa-Benz W120 z 1960 roku. Puchar Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja otrzymała Agnieszka Jabłczyńska właścicielka Volkswagena Transportera T1 z 1965 roku. Puchar firmy Elektrocar za najładniejszy samochód otrzymał Marcin Chrzanowski właściciel Austina A125 Sheerline Saloon z 1953 roku, a za najładniejszy motocykl - Maciej Cichocki właściciel Sokoła 600 z 1937 roku. Puchar KDM Magnet dla najlepszego motocyklisty otrzymał Piotr Wojdyga właściciel SHL M11 z 1961 roku. Firma Motokolyaska ufundowała wiatrówki dla najlepszych uczestników rajdu w klasyfikacji ogólnej. W klasie samochodów najlepszy okazał się Michał Leśniewski jadący Renault 5 z 1980 roku, natomiast najlepszym motocyklistą został Piotr Wojdyga jadący motocyklem SHL M11 z roku 1961.

Nagrody oraz upominki rajdowe ufundowali: Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, firmy Motokolyaska, Etigraf, Elektrocar, oraz KDM Magnet.

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach zajęli:
Klasa post-1975 – samochody
I miejsce – Michał Leśniewski / Piotr Sidorowicz – Renault 5TL z 1980 r
II miejsce – Wojciech Mucha / Ewelina Mucha – Dacia 1300 z 1979 r
III  miejsce – Maciej Bień / Michał Biernacki – Polonez 1500X z 1980 r
Klasa pre-1975 – samochody
I miejsce – Piotr Kaczmarski / Paweł Kaczmarski – Fiat 125p z 1975 r
II miejsce – Grzegorz Frunckowski / Karol Węgler – Lada 2101 z 1974 r
III miejsce – Michał Kołtuniak / Piotr Kobrzak – Mercedes-Benz W120 z 1960 r
Klasa pre-1955 – samochody
I miejsce – Marcin Chrzanowski/Ewa Kozioł-Chrzanowska – Austin A125 Sheerline Saloon z 1953 r
Klasa post-1975 – motocykle
I miejsce – Marek Bulski – Yamaha XJ650 z 1982 r
II miejsce – Dawid Misiak – Honda CB450S z 1988 r
Klasa pre-1975 – motocykle
I miejsce – Piotr Wojdyga – SHL M11 z 1961 r
II miejsce – Marcin Lipiński / Katarzyna Lipińska – Jawa 250 z 1960 r
III miejsce – Kamil Deska / Katarzyna Deska – MZ ES 250/1 z 1962 r
Klasa pre-1955 – motocykle
I miejsce – Maciej Cichocki – Sokół 600 z 1937 r

Wojtek Urban, fot. z arch. Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM

Zakończenie sezonu Mińskiej Ligi Mistrzów

Mińska Liga Mistrzów i Liga Pretendentów, to rozgrywki piłkarskie w systemie szóstek, które od lat goszczą na mińskich orlikach, w lidze rywalizuje ok. 300, a liczba ta rośnie, atmosfera wokół jest rewelacyjna, a każdy weekend jest pełen pozytywnych emocji i daje dużo energii. Uczestnicy mogą poczuć smak rywalizacji w zdrowym sportowym duchu!!!

Już w najbliższą niedzielę na orliku przy ul. Budowlanej 4 odbędzie się oficjalne zakończenie rozgrywek Mińskiej Ligi Mistrzów i Ligi Pretendentów. Oprócz piłkarskiego święta będzie to też okazja do wsparcia Pawła Matłacza, bramkarza Mazovii Mińsk Mazowiecki, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi na boisku, a teraz walczy o odzyskanie sprawności.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował Żłobek Jacek i Agatka, a także instruktorzy Akademii Parkour Wschód. Nasza dzielna załoga przygotowuje grill, a na nim za symboliczną opłatą same smakołyki, całość cegiełek przeznaczona na akcję charytatywną! Niespodziankę przygotowuje również 23 baza lotnictwa taktycznego!!!
Zapraszamy serdecznie wszystkich od godz. 12!!!
Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/181396402523057/

Młodziczki MKS OLIMP wywalczyły srebro w Czechach

W dniach 25-27.05.2018r. w czeskich Lupenicach odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej  Dziewcząt  „ZMRZLINAK 2018”. Organizatorem był klub VKM Rema Rychnov nad Kneznou. Mecze odbywały się na  dziewięciu otwartych boiskach siatkarskich. Polskę reprezentowały kluby: UKS Jedynka Kozienice, MKS OLIMP Mińsk Mazowiecki, UKS Gepard Wierzbica oraz K.S. SĘP Żelechów.  Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad czterysta siatkarek z pięćdziesięciu dwóch zespołów w trzech grupach wiekowych.   Zawodniczki z klasy sportowej II  gimnazjum funkcjonującej w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim rywalizowały w kategorii dziewcząt z roczników 2002 i młodszych.  Spośród dwudziestu zespołów mińszczanki musiały uznać wyższość tylko  drużyny gospodyń i dzięki temu zajęły drugą lokatę w turnieju. W nagrodę otrzymały okolicznościowe koszulki, medale, kosz pełen słodyczy oraz puchar.

Skład drużyny SOS Mińsk Mazowiecki: Maja Bołtowicz, Weronika Celińska, Wiktoria Chabrowska, Patrycja Johna, Dominika Kuć, Klaudia Miszczuk, Zuzanna Miernicka, Renata Piekut, Julita Piotrkowicz, Aneta Perzanowska, Anna Replin, Dominika Złotkowska.

MKS OLIMP, fot. z arch. Klubu

III UFFO Wawer Basketball CUP za nami

W dniach 1-3 czerwca odbył się międzynarodowy turniej koszykówki dla młodzieży (U-13) - III UFFO Wawer Basketball CUP. Zwycięzcą została drużyna Twardych Pierników Toruń.

Turniej zorganizowany został przez sekcję koszykówki Hutnika Warszawa, wystąpiło w nim 16 zespołów rocznika 2005 i młodszych chłopców (13 lat). Na trzech halach w Wawrze (ul. Króla Maciusia 5), na Bielanach (ul. Staffa 3/5) i Mińsku Mazowieckim (ul. Kopernika 9) rywalizowali młodzi koszykarze z Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski.

Od początku turniej stał na bardzo wysokim poziomie i trudno było wskazać faworyta. Ostatecznie z pierwszych miejsc w grupie do półfinału awansowały drużyny Hutnika Warszawa, białoruska Prinemanie Grodno, łotewska BK Valmiera oraz Twarde Pierniki Toruń. Do ścisłego finału awansowały ekipy z Grodna i Torunia. W nim lepsi okazali się torunianie, którzy łatwo wygrali z zespołem z Białorusi. W meczu o trzecie miejsce Łotysze pokonali Hutnik i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

Podobnie jak przed rokiem również  przy III edycji UFFO Wawer Basketball CUP dużego wsparcia przy organizacji turnieju udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki.


KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU
1.  Twarde Pierniki Toruń
2. Pinemanie Grodno (Białoruś)
3. BK Valmiera (Łotwa)
4. MUKS Hutnik Warszawa
5. TKM Włocławek
6. BS Ogre (Łotwa)
7. MKKS Żak Koszalin
8. UKS MOSM Bytom
9. Vilniaus Krepslnio Mokykla (Litwa)
10. UKS Basket Ósemka Wejherowo
11. MKK Basket Koszalin
12. Gdyńska Akademia Koszykówki
13. WKS Śląsk Wrocław
14. UKS Probasket Mińsk Mazowiecki
15. MKS Pruszków
16. MKS Ochota Warszawa

Przemysław Popek, fot. z arch. III UFFO Wawer Basketball CUP

Lato 2018 z EBU

Zapraszamy na wakacyjne atrakcje w międzynarodowym towarzystwie z Fundacja EBU. Szczegóły na plakatach...

Uroki Italii - wystawa prac plastycznych w MDK

Otwarcie wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych prowadzonych w MDK.

godz. 18:00 WSTĘP WOLNY

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach 5 - 12.06.2018 r.

www.muzakino.pl

Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków oraz VIII Salezjański Turniej Szachowy

W sobotę i niedzielę 12-13 maja w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowiecki zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków oraz VIII Salezjański Turniej Szachowy.

W Mistrzostwach Mazowsza Przedszkolaków wystartowało aż 70 zawodników ze wszystkich zakątków naszego regionu, w tym aż 12 z Mińska Mazowieckiego i okolic. Dla dużej części z nich był to pierwszy start w życiu. Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do gry, poczęstunek dla dzieci i opiekunów. W czasie przerw między rundami najmłodsi mogli pograć między sobą szachami plenerowymi.

Bardzo dobry wynik osiągnęła uczennica „Zerówki” ze Szkoły Salezjańskiej Anna Szabat, która zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt do 7 lat. Na uwagę zasługuje także 5. Miejsce Karola Jurka w grupie chłopców do 7 lat oraz 6. miejsce Blanki Bartnickiej w kategorii dziewcząt do 7 lat.

W poszczególnych kategoriach medale zdobyli:

dziewczęta do 7 lat: Anna Szabat (Publiczna Szkoła Salezjańska w Mińsku Maz.), Lena Jastrzębska (Przedszkole Akademia Maluchów w Warszawie), Joanna Ksionek (UKS Czternastka Ursus);

dziewczęta do 6 lat: Danuta Zarzycka (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Montessori "Iskierka"), Martyna Biegus (UKS Czternastka Warszawa), Pola Beroud (MOK Józefów);

chłopcy do 6 lat: Michał Bombiński (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.), Feliks Rutkowski (UKS Caissa Warszawa) , Lucjan Lissowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.);

chłopcy do 7 lat: Karol Mielcuch („Zerówka” SP Glinianka), Karol Twardowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.), Mateusz Bagiński (Przedszkole nr 4 im Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Maz.).

Dzięki hojności, wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody, medale i dyplomy, a najlepsi puchary.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. Nie był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe wyniki znajdują się w serwisie chessarbiter.com

Z kolei w niedzielę został rozegrany VIII Salezjański Turniej Szachowy. W szranki turniejowe stanęło 65 młodych adeptów królewskiej gry z Mińska Mazowieckiego, Lublina, Legionowa, Warszawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Zielonki, Siedlec, Dębego Wielkiego, Glinianki, Górek, Jakubowa, Grzebowilka.

W poszczególnych kategoriach triumfowali:

Dziewczęta ze szkół podstawowych: Oliwia Zioło, Marcelina Łaszczuk, Katarzyna Pastuszko.

Chłopcy ze szkół podstawowych: Krzysztof Dobosiewicz, Wiktor Kukawski, Dominik Nocek

Dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych: Aleksandra Michalska, Klaudia Paździerz, Paulina Paździerz.

Chłopcy ze szkół ponadpodstawowych: Krzysztof Plichta, Michał Pustoła, Piotr Okoła.

Dodatkowo prowadzona klasyfikacja uczniów Szkoły Salezjańskiej: Krzysztof Gardyza, Maciej Ekner, Filip Sankowski (szkoła podstawowa) oraz Michał Pustoła, Piotr Okoła, Monika Szczepaniuk (szkoły ponadpodstaowe).

Uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, a najlepsi puchary, medale i dyplomy.

Turniej był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki. Nie był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się w serwisie chessarbiter.com


Organizatorzy dziękują sponsorom turniejów: Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Mińsku Mazowiecki, Edukacji Językowo-Artystycznej GlobeSchool, Przedszkolu Niepublicznemu Funny Kids Sp. o.o., Sklepowi Rowerowemu Dolata, a także księżom Salezjanom za udostępnienie pomieszczeń szkoły na rozgrywki.

Krzysztof Parol, fot. z arch. MTSZ

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na  realizacje inwestycji drogowej - rozbudowie ulicy Osiedlowej w Mińsku Mazowieckim...

24 czerwca - Dzień Patrona Miasta

BURMISTRZ MIASTA MARCIN JAKUBOWSKI I PROBOSZCZ PARAFII KS. MARIAN SOBIESZEK ZAPRASZAJĄ NA 22. DZIEŃ PATRONA MIASTA
I ODPUST PARAFIALNY ORAZ  XX - LECIE PARAFII P.W. ŚW. JANA CHRZCICIELA. 24.06.2018 R. (NIEDZIELA) UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 43 A. Szczegóły na załączonym plakacie...

Mecz MAZOVIA - MKS Ciechanów

Zapraszamy na mecz IV Ligi Piłki Nożnej MAZOVIA - MKS Ciechanów, 16.06.2018 r., godz. 17.00, stadion ul. Sportowa 1

Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Piątego czerwca o godzinie 10:00 w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim już po raz piąty rozpoczęły się Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Pomysłodawcą tych zawodów jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, pan Piotr Bartosiak. Dzięki dofinansowaniu ze strony Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego i Pana Starosty Antoniego Tarczyńskiego zakupiono statuetki i nagrody dla zwycięzców. Pana Burmistrza reprezentowała pani Dorota Odalska-Rychter – Koordynator Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Całe wydarzenie rozpoczął ks. wicedyrektor Marek Widzyk, który zwrócił szczególną uwagę na edukacyjne znaczenie tego spotkania, możliwość zdobycia wiedzy i wykorzystania jej do pomocy innym.

Gdy wszystkie zaproszone drużyny składające się z kapitana i czterech innych uczestników, potwierdziły swą obecność, rozlosowano poszczególne stanowiska do praktycznej i teoretycznej części zawodów. Delegaci ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi mieli 15 minut na zdobycie maksymalnej liczby punktów -30 z części pisemnej, zaś uczniowie drużyn szkół ponadgimnazjalnych – 40 punktów, w tym samym czasie. Po sprawdzeniu wiedzy teoretycznej, nadszedł moment na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Uczestnicy konkursu z zapałem zabrali się do pracy, spisując się przy tym bardzo dobrze. Zakres zadań praktycznych obejmował między innymi przypadki: hiperglikemia, hipoglikemia, epilepsja, złamanie kończyn, poparzenie prądem oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Warto dodać, że młodzi ratownicy uratowali życie we wszystkich przypadkach! Widać było, że bardzo wczuli się w rolę, co pomogło im skuteczniej działać. Gdy nadeszła zasłużona chwila odpoczynku uczestnicy wraz z sędziami mogli poczęstować się świeżymi owocami i napojami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców Szkół Salezjańskich. Po przerwie ogłoszono wyniki zawodów. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach. W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi pierwsze miejsce zajęła Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im św. Dominika Savio, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, a trzecie zajęła drużyna z Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. W kategorii szkół średnich zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół M. Skłodowskiej-Curie a trzecie Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Warszawy. Pani wicedyrektor Renata Bakuła podsumowała całe wydarzenie ciepłymi słowami. Zauważyła, że wszyscy tu obecni są zwycięzcami, ponieważ wszyscy podnieśli poziom umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Po wręczeniu statuetek i nagród organizatorzy zawodów podziękowali serdecznie wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali drużyny do konkursu, panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, panu Mariuszowi Boguszowi – ratownikowi medycznemu, który podjął się zadania objęcia funkcji sędziego głównego, pani Annie Maćkowskiej – pielęgniarce szkolnej, która już piąty rok angażuje się w organizację tego wydarzenia oraz sponsorom: Panu Burmistrzowi i Panu Staroście. Spotkanie zakończyło się gorącymi brawami dla wszystkich uczestników a w szczególności dla drużyn na podium.

Uczniowie kl. I SLO
fot. z arch. Szkół Salezjańskich

 

 

MUZYCZNA WIOSNA MIAST PARTNERSKICH MM 2018 - koncert z okazji Dni Miasta

"MUZYCZNA WIOSNA MIAST PARTNERSKICH MM 2018" - Koncert z okazji Dni Miasta Mińsk Mazowiecki - 25.05.2018 r. Koncert odbył się na Sali Koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. W koncercie udział wzięli min. Sofia Zhukova (Ukraina), Pascal Perrier / Tik Tak (Francja), Miejska Orkiestra Kameralna, Soliści MSA...

Kampania promująca honorowe krwiodawstwo ”TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaprasza do oddawania krwi mieszkańców woj. mazowieckiego szczególnie w miesiącach letnich (czerwiec-wrzesień), kiedy występuje zwiększone zapotrzebowanie na krew. W czasie wakacji spada liczba honorowych dawców krwi, natomiast liczba pacjentów potrzebujących jej jest większa, niż w innych miesiącach.

Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat legitymujące się dokumentem tożsamości ze zdjęciem, zapraszamy do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75, do naszych Oddziałów Terenowych oraz na akcje krwiodawstwa zaplanowane na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego. Harmonogram akcji krwiodawstwa dostępny jest w linku: http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/plan.pdf  

Szczegółowe informacje na temat możliwości oddania krwi udostępnione są na stronie internetowej RCKiK w Warszawie www.rckik-warszawa.com.pl

Poniżej zamieszczamy link do spotu promującego honorowe krwiodawstwo:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=wbuGW123JKo

Pociągiem "Słonecznym" na wakacje

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu. Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

 • Rozkład jazdy pociągu Słoneczny 2018
 • Pociąg Słoneczny

Wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej

Zapraszamy na Wystawę w Muzeum Ziemi Mińskiej ... śpieszmy Węgrów w boju wspierać ... Polacy w Powstaniu Węgierskim 1848-1849. Wystawa czynna będzie od 18.06. do 03.07.2018

 • Węgry plakat

Jubilaci 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Mińsku Mazowieckim

W dniu 8 czerwca 2018 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubileusze małżeńskie świętowały 32 pary z Mińska Mazowieckiego ( 50-lecie pożycia małżeńskiego - 29 par, 60-lecie pożycia małżeńskiego - 2 pary, 63-lecie pożycia małżeńskiego - 1 para).

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Jubilatom Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski. Pogratulował wszystkim tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Życzył dalszych pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów oraz wielu spokojnych dni w gronie rodziny i przyjaciół.

Podczas uroczystego spotkania Jubilaci otrzymali dyplomy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Były kwiaty, toast za zdrowie Jubilatów, tort oraz pamiątkowe zdjęcia.  Nie zabrakło dobrej zabawy przy poczęstunku i muzyce w wykonaniu zespołu „Safari”.

USC, fot. z arch. UM

 • IMG_6265
 • IMG_6279
 • IMG_6295
 • IMG_6312
 • IMG_6332
 • IMG_6350
 • IMG_6366
 • IMG_6380
 • IMG_6397
 • IMG_6434

Program "Dobry Start" 300 zł dla ucznia

Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód ... więcej na załączonej ulotce i na stronie https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/.

 • Dobry Start ulotka_

Koncert Szkoły Muzycznej YAMAHY

Zapraszamy na koncert Szkoły Muzycznej YAMAHY - 16 czerwca 2018 r., godz. 18.00, Szkoła podstawowa nr 3, ul. Budowlana 2...

 • Yam-A3-VI2018-int

We śnie... warsztaty interpretacji snów

Zapraszamy na bezpłatny warsztat, podczas którego psycholog i psychoterapeuta Andrzej Papis przedstawi współczesne podejście do psychologii marzeń sennych. Będzie możliwość, aby popracować nad własnymi snami. Jeśli intrygują Cię nocne wizje, szukasz w nich ukrytego znaczenia – ten warsztat jest w sam raz dla Ciebie! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na: andrzej@akademiapop.org
 

 

 • sny warsztat

„Złota Sójka” - III Cegłowski Festiwal Muzyczny 2018

„Złota Sójka” -   III Cegłowski Festiwal Muzyczny 2018 - 19.06. 2018 r - przesłuchania konkursowe od godz. 11.00 - szczegóły na załączonym plakacie ...

 

 • ZLOTA SOJKAsmall

Mińska delegacja z wizytą na Litwie

W dniach 7-11 czerwca br. delegacja z Mińska Mazowieckiego uczestniczyła w spotkaniu miast partnerskich w Telszach na Litwie. Przewodniczącą delegacji była sekretarz miasta Jadwiga Frelak, a towarzyszyli jej: pracownik Urzędu Miasta Alicja Cichoń oraz radni Barbara Reda i Robert Gałązka.

Spotkanie miast partnerskich litewskich Telsz wpisywało się w cykl wydarzeń uświetniających obchody 100-lecia odzyskania przez Litwę niepodległości. Z tej okazji 8 czerwca gościem honorowym uroczystości był były Prezydent RP Bronisław Komorowski, który na zaproszenie gospodarzy wygłosił wykład o braciach Stanisławie i Gabrielu Narutowiczach. Stanisław Narutowicz był sygnatariuszem Aktu Niepodległości Litwy, a jego brat Gabriel – pierwszym Prezydentem Polski. Po konferencji poświęconej braciom odsłonięto tablicę ku ich pamięci. Znajduje się ona na ścianie kościoła, w którym obaj bracia zostali ochrzczeni. Jest to inicjatywa dr. Jana Skłodowskiego, badacza historii Kresów, wsparta przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu RP oraz Samorząd Rejonu Telszewskiego. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali Biskup Telsz Kęstutis Kėvalas, Mer Rejonu Telszańskiego Petras Kuizinas oraz Dyrektor Instytutu Polskiego, Radca Ambasady RP w Wilnie Marcin Łapczyński.

Niezapomnianym przeżyciem dla mińskiej delegacji było zaproszenie ze strony prezydenta Bronisława Komorowskiego do wspólnego odwiedzenia po głównych uroczystościach rodzinnych stron prezydenta. Najpierw muzeum „Alka” z pamiątkami rodu sięgającymi setek lat wstecz, następnie drewniany dwór w Dżuginianach, gdzie wychowała się babcia prezydenta.

Wśród delegacji zagranicznych znaleźli się przedstawiciele miast partnerskich Telsz z Niemiec, Czech, Francji, Austrii, Szwecji, Rosji i Białorusi. Do ich grona dołączyła Mestia z Gruzji, z którą podpisanie partnerstwa było jednym z punktów wydarzenia. Niektóre z miast partnerskich Telsz są również partnerami Mińska Mazowieckiego, np. francuskie Saint-Egreve, czeskie Krnov, czy białoruska Orsza. Ich przedstawiciele wraz z mińską delegacją mieli okazję do rozmów o kolejnych wspólnych projektach. Najbliższy już jesienią tego roku.

Gospodarze zorganizowali szereg spotkań merytorycznych oraz wydarzeń kulturalnych, jak np. spektakl teatralny, koncerty, czy piknik nad jeziorem, gdzie każda z delegacji prezentowała do degustacji przysmaki z ich krajów.

Spotkania miast partnerskich Mińska Mazowieckiego są okazją do wymiany doświadczeń oraz planowania wspólnych projektów, których uczestnikami mieszkańcy naszego miasta już nie raz byli. Są to wymiany młodzieży szkolnej, koncerty, wystawy, a przed nami szereg innych obszarów życia.

Oprac i fot. A. Cichoń

 • LITWA 2018 2
 • 20180608_122841
 • 20180608_142231
 • IMG_20180609_192411
 • 20180608_190114
 • 20180608_191455
 • 20180608_193804
 • 20180609_095637
 • 20180609_105601_001_01

ŻTC BIKE RACE

Po kilku latach starań do zacnego grona gospodarzy podejmujących na swoim terenie ogólnopolski kolarski peleton dołącza Gmina Jakubów !!! Po Mińsku Mazowieckim, Dębem Wielkim, Mrozach to właśnie w Jakubowie w dniu 24 czerwca na ziemię mińską ściągnie z całego kraju czołówka kolarzy szosowych. Punktualnie o godz.12,00 spod Urzędu Gminy w Jakubowie ruszy kolorowa masa zawodników, którzy zmierzą się ze specyficzną trudną trasą. Najciekawiej zapowiada się finisz wyścigu. Tuż po ostatnim ostrym zakręcie już w centrum Jakubowa po 200 metrach umiejscowiona będzie końcowa kreska. Poziom adrenaliny zapewne będzie wysoki zarówno u zawodników jak i kibiców więc apelujemy o ostrożność. Należy wnioskować, że tego dnia na szosach wokół Jakubowa pojawi się cała krajowa elita kolarska gdyż tydzień później rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski a jakubowski wyścig będzie ostatnią okazją do sprawdzenia sportowej formy.

Nie ukrywamy, że najbardziej interesuje nas występ mińskiego Klubu Kolarskiego V-MAX, który wystąpi w nieco okrojonym składzie. Zawodnicy trenera Jacka Tomkiewicz jak zawsze zapowiadają walkę o podium co z powodzeniem potwierdzili już w poprzednich wyścigach. Przypomnijmy, że ŻTC BIKE RACE to wyścig wyłącznie dla kolarzy pełnoletnich więc młodzi jakubowscy adepci tutejszej szkółki kolarskiej będą wspierać starszych kolegów wyłącznie siłą głośnych gardeł..i podając bidony na trasie.

Organizatorzy tej imprezy czyli Gmina Jakubów, Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów oraz Klub Kolarski V-MAX serdecznie zapraszają do kibicowania w tej przepięknej imprezie którą patronatem honorowym objęła Pani Wójt Jakubowa - Hanna Wocial.

Jacek Tomkiewicz

 • żtc bike race

Sukcesy Mariusza Domalewskiego

W ostatni weekend maja w Poznaniu odbyła się pierwsza runda mistrzostw Polski i międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w niedzielnych zawodach Mariusz Domalewski zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski  i trzecie miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Alpe Adria.

Dla fanów wyścigów motocyklowych można tylko dodać, że w najwyższej klasie Alpe Adria jeździ były zawodnik Moto 3 Karel Hanika.  Podsumowując, Dom EL wrócił z czterema pucharami.  Dwa za pierwsze miejsce w Pucharze Polski Rookie 1000, jeden za 2 miejsce w Alpe Adria i kolejny za 3 miejsce również w Alpe Adria.  Dziękujemy Grupie Jackonet za to, że uwierzyła w talent Mariusza i wspiera go na każdym kroku. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

Warto wspomnieć, że karierę sportową Pana Mariusza wspiera również Miasto Mińsk Mazowiecki.

fot. z arch. Mariusza Domalewskiego

 • 2018 02 Alpe Adria Poznan 01333
 • 20180527_120712
 • LS1A1175
 • LS1A1517
 • LS1A9210
 • LS1A9303
 • 2018 02 Alpe Adria Poznan 06550
 • LS1A8798

Mińscy judocy na mistrzostwach w Lublinie

W Lublinie w dniu 17.06.2018r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo dzieci i młodzików.

Zawodnicy UKS Judo KONTRA wywalczyli następujące wyniki medalowe:
W kategorii dzieci, rocznik 2007 i młodsi złoty medal zdobył Piotr Marczak w wadze 42kg.
W kategorii młodzików, rocznik 2003 -2004, złoty medal zdobył Damian Zaperty, waga 73kg.
W kategorii młodziczek srebrny medal wywalczyła Jagoda Zawadzka, 48kg. Z UKS Judo KONTRA

Zdzisław Wiącek
Trener Judo II klasy, III DAN

 

 • IMG_20180617_152128[1]
 • IMG_20180617_152425[1]

III Mazowiecki Turniej Militarno – Sportowy Klas Mundurowych

14 i 15  czerwca  2018 r.   w  Zespole  Szkół  Nr 1  im. Kazimierza  Wielkiego  w  Mińsku  Mazowieckim  odbył  się  III  Mazowiecki  Turniej  Militarno – Sportowy  Klas  Mundurowych. Młodzież  zmagała  się w  wielu  konkurencjach, min.: cross  militarny, bieg  na  orientację, pływanie, strzelanie,  rzut  granatem.

Turniej  odbył  się  pod  patronatem  Starosty  Mińskiego, Burmistrza  Miasta  Mińsk  Mazowiecki, Mazowieckiego  Kuratora  Oświaty  oraz  Dyrektora  Miejskiego  Ośrodka  Sportu  i  Rekreacji  w  Mińsku  Mazowieckim.  

Laureaci  Turnieju:
I  miejsce    -  Zespół  Szkół  Nr 1  im. Kazimierza  Wielkiego  w  Mińsku  Mazowieckim  
II  miejsce   -  Zespół  Szkół  Ekonomiczno - Gastronomicznych im.  Stanisława  Staszica  w  Otwocku
III  Miejsce  -  Zespół  Szkół  im.  Marii  Skłodowskiej – Curie  w  Mińsku  Mazowieckim.

Dorota Odalska-Rychter, fot. Tadeusz Wiszowaty

 • III Turniej militarno-sportowy - rozdanie nagród _-8

TUTTI - akordeoniści z Białorusi w MDK

TUTTI, zespół akordeonistów z Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, 23 czerwca o godz. 16.30 wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim...

 • AKORDEON

Mecz MAZOVIA - Broń Radom

Zapraszamy na mecz IV Ligi Piłki Nożnej - MAZOVIA - Broń Radom - 23.06.2018 r., sobota,  godz. 17.00, stadion MOSiR, ul. Sportowy.

 • Broń Radom

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

 • ulotka_s.2

Informacja Burmistrza Miasta

Informacja Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki dot. działki przy ul. Józefa Chełmońskiego, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej dotychczasowych użytkowników

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego dot. ul. M. Grochowskiej, ul. H. Konopki,ul. Rodziny Łubieńskich...

UWAGA! BURZE Z GRADEM

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem 2 stopnia.

Obszar powiaty: grodziski, grójecki, legionowski, łosicki, makowski, miński, nowodworski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przasnyski, pułtuski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, Warszawa, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, żyrardowski.

Ważność: od godz. 18:00 dnia 21.06.2018, do godz. 24:00 dnia 21.06.2018

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

SMS/RSO Woj. mazowieckie (24 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.


Dyżurny synoptyk
IMGW-PIB
Mateusz Barczyk

FESTIWAL 4M MIŃSK MAZOWIECKI MIASTO MUZYKI

PROGRAM FESTIWALU:

PIĄTEK - 29 czerwca 2018

19.00 – Bartek Królak Project
20:20 – „Imieniny Piotra Skrzyneckiego” z udziałem artystów Piwnicy pod Baranami: Joanna Kulig, Iwona Loranc, Agata Klimczak, Tadeusz Kwinta, Michał Półtorak, Maciej Półtorak, Adrian Konarski, Tomasz Kupiec
21:50 – Sound’n’Grace

SOBOTA - 30 czerwca 2018

18.00 – SteelFire
18.50 – Die Before Lumbago
19.45 – Cyrk Deriglasoff
21.15 – LAO CHE

NIEDZIELA - 1 lipca 2018

17:00 – Mesajah
18:45 – Ethan Tucker (USA)
19.55 – Daria Zawiałow
21:20 – Kasia Kowalska

 • 4M_2018_B2

Wakacyjne warsztaty w Muzeum Ziemi Mińskiej

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat na bezpłatne warsztaty wakacyjne: archeologiczne, zegarmistrzowskie i pozłotnictwa. Warsztaty będą odbywały się w siedzibie Muzeum przy ul. Okrzei 16 w godzinach 10.00-12.00 w dniach podanych na plakacie. Obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy.

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim
ul. Okrzei 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel.: 25 752 25 81

 

 • Wakacyjne_warsztaty_MKRPA_2018

Nasz niezwykły, miński musical!

16 czerwca o godz. 19.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbyła się premiera „Pana Niezwykłego”. Od pierwszej, mińskiej musicalowej produkcji oczekiwano wiele, jednak to co zobaczyła widownia przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich zainteresowanych!

    „Wspaniały musical, piękna muzyka, fantastyczne kostiumy, mądre przesłanie! Młodzi aktorzy rewelacyjni”, „Profesjonalny, fantastycznie przygotowany spektakl, chcę więcej” - to tylko nieliczne z recenzji, które tuż po premierze musicalu zasypały Internet. Dotychczas spektakl obejrzało ponad 1200 osób a liczba fanów „Pana Niezwykłego” wciąż rośnie.
    Oczywiście musical jest efektem końcowym wielomiesięcznej pracy. I jak to zwykle bywa, wszystko zaczęło się dwa lata temu, od pomysłu. Twórcy Musicalowej Akademii Talentów - Marta i Marcin Kozioł zamarzyli by w naszym mieście stworzyć duży, muzyczny spektakl. Marzenia były dość realne zwłaszcza, że pomysłodawcy mieli wieloletnie doświadczenie w pracy przy podobnych produkcjach. Marta była solistką Teatru Muzycznego w Gdyni, grała główne role w wielu musicalach (np. w Janosiku w reż. Krystyny Jandy czy w Don Kichocie w Teatrze Miejskim w Gdyni) a jej mąż, wielokrotny reprezentant Polski i v-ce mistrz Europy w tańcu nowoczesnym uczestniczył w największych produkcjach tanecznych i musicalowych w Polsce (Opentaniec, 12 Ławek, Romeo i Julia czy Footloose). Marta i Marcin Kozioł do współpracy zaprosili Urszulę Brzost założycielkę Teatru Pianka, która napisała scenariusz „Pana Niezwykłego”. Stworzyła historię z wyjątkowo mądrym, pouczającym i aktualnym przesłaniem, która wciąga nie tylko dzieci ale też dorosłych.
    Potem przyszła kolej na serię castingów. W trakcie przesłuchań wyłoniono grupę ponad 70 dzieci, które przez cały ostatni rok szkolny pracowały nad stworzeniem przedstawienia. Zarówno maluchy, jak i młodzież z wielkim zapałem i zaangażowaniem ćwiczyli taniec, śpiew  oraz aktorstwo.
    Czy było warto? Oczywiście. Efekt wielomiesięcznej pracy okazał się oszałamiający. Fabuła wciąga od samego początku, nie można doczekać się co będzie dalej. Realizacja jest na bardzo wysokim poziomie: reżyseria świateł, multimedialna scenografia, barwne kostiumy, dynamiczne układy choreograficzne, piękne piosenki oraz gra aktorska młodziutkich aktorów.
    Wszystko to sprawiła, że musical ogląda się z niekrytą przyjemnością.
    Ci, którzy mieli okazję być na premierze „Pana Niezwykłego” byli pod wielkim wrażeniem. Młodych aktorów i twórców musicalu nagrodzono owacjami na stojąco. Dzieci z radością bisowały i wychodziły do kolejnych ukłonów.
    Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski, który objął to przedsięwzięcie  Honorowym Patronatem i od początku bardzo dopingował twórcom, wyraził uznanie dla wszystkich, którzy mieli swój wkład  w powstanie musicalu „Pan Niezwykły”. Dzieci odwdzięczyły się mu za wsparcie, wręczając przygotowaną przez siebie statuetkę. Premierę zakończył uroczysty bankiet, pięknie przygotowany przez rodziców, w trakcie którego w kuluarach można było podzielić się wrażeniami dotyczącymi spektaklu.  
    Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli „Pana Niezwykłego”, mamy dobrą wiadomość. Musical powróci na deski Miejskiej Szkoły Artystycznej w październiku, kiedy to Fundacja Musicalowa Akademia Talentów wznowi wystawianie przedstawienia. Tymczasem czekamy na wydanie płyty z piosenkami z Pana Niezwykłego.

MK, fot. fototadla.pl

Reżyseria i muzyka: Marta Kozioł
Scenariusz i teksty piosenek: Urszula Brzost
Produkcja i choreografia: Marcin Kozioł
Scenografia i kostiumy: Marta Kozioł, Marcin Kozioł
Wizualizacje i realizacja dźwięku: Bartłomiej Łuszczyk
Reżyseria Świateł: Daniel Niedźwiedzki
Filmy: Piotr Jagiełło

 

 • DSC_8813
 • DSC_8954
 • DSC_8963
 • DSC_8814
 • DSC_8832
 • DSC_8876
 • DSC_8884
 • DSC_8889
 • DSC_8939
 • DSC_8945
 • DSC_8964
 • DSC_8982
 • DSC_9005
 • DSC_9050
 • DSC_9088
 • DSC_9118
 • DSC_9175
 • DSC_9245

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy na 2019 rok

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym.

 

Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

 

Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2018. Jest on dostępny na stronie internetowej Samorządowego Forum Dialogu Obywatelskiego http://www.dialog.mazovia.pl/program_wspolpracy/program_wspolpracy_na_2018.html.

 

Uwagi do projektu programu na kolejny rok mogą dotyczyć np.:

1) celów współpracy - § 2 programu,

2) zakresu przedmiotowego współpracy - § 4 programu,

3) form współpracy pozafinansowej - § 6 – 14 programu,

4) priorytetowych zadań publicznych na 2019 rok - § 15 -34 programu,

5) podziału dostępnych środków finansowych z dochodów własnych województwa planowanych na realizację programu – § 40 programu,

6) innych zapisów programu ważnych z punktu widzenia organizacji pozarządowej składającej uwagi i propozycje.

 

W dniu 18 czerwca br. Zarząd Województwa Mazowieckiego określił wstępne założenia do współpracy finansowej w 2019 roku pomiędzy Województwem Mazowieckim a organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa kwota środków finansowych z dochodów własnych województwa przeznaczona na dotacje dla organizacji pozarządowych ma wynieść 21 880 000,00 zł, a tym samym ma być taka sama jak w 2018 roku.

 

Warto podkreślić, że jak co roku poza środkami z dochodów własnych województwa już tradycyjnie w 2019 roku zadania zlecane będą do realizacji organizacjom pozarządowym ze środków pochodzących z:

1) opłat pobieranych za wydawanie zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi o zawartości do 18%,

2) dotacji celowych z budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego,

3) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Propozycje do Programu współpracy na 2019 rok można składać na specjalnie przygotowanym formularzu konsultacyjnym. Elektroniczna wersja formularza dostępna jest na stronie: www.dialog.mazovia.pl  

w zakładce „Program współpracy” ---> Konsultacje programu na rok 2019: http://www.dialog.mazovia.pl/program_wspolpracy/konsultacje_programu_wspolpracy_na_rok_2019.html

 

Formularz w wersji elektronicznej można odesłać na adres: dialog@mazovia.pl, a  w wersji papierowej - pocztą na adres: Biuro Dialogu Obywatelskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-472 Warszawa.

 

Na podstawie zgłoszonych uwag i propozycji przygotowany zostanie projekt Programu współpracy na 2019 rok, który następnie poddany zostanie konsultacjom społecznym. Konsultacje, zgodnie z harmonogramem prac nad Programem współpracy, przewidziane zostały na wrzesień br.

 

Biuro Dialogu Obywatelskiego
Departament Organizacji
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 022 59 79 680
e-mail: dialog@mazovia.pl
www.dialog.mazovia.pl 

Zawiadomienie o wprowadzeniu kolejnego etapu objazdu dla przebudowy ul. Siennickiej

Od dnia 25 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. wprowadzony zostanie ETAP #A Tymczasowej Organizacji Ruchu - zamknięcie ul. Siennickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Mireckiego i 1 PLM do skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Szpitalną, z możliwością skrętu z ul. Siennickiej od strony Seroczyna w ulicę Limanowskiego i Szpitalną,  możliwością skrętu z ul. Siennickiej od strony Seroczyna w ul. Limanowskiego i w ul. Szpitalną...

 • Mińsk Maz Dw 802 ul_Siennicka schemat objazdu Etap 3A

Inscenizacja Historyczna Mińsk 1920

Zapraszamy na inscenizację walk z 1920 r. na terenie powiatu mińskiego i wyzwolenia Mińsk Mazowieckiego z rąk bolszewików -18-19 sierpnia 2018 r., szczegóły na załączonym plakacie...

 • Minsk1920_reklamaA4_MIM_2018_ok

Święto Patrona Szkoły w Dąbrówce

Święto Patrona Szkoły to dla naszej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia cała społeczność szkolna może oddać hołd księżniczce Dobrawie i wyrazić dumę z tego, że jest ona patronką naszej szkoły. Tradycją stał się fakt, że tej szkolnej uroczystości nadajemy szczególny wymiar. Każde Święto Patrona jest inne, co nie znaczy, że mniej ciekawe. W tym roku szkolnym uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczystą akademię, podczas której wręczono nagrody w II Powiatowym Konkursie „Mistrz Sudoku”.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu Szkoły i powitania zaproszonych gości. Następnie pan dyrektor Sławomir Domański wszystkim zgromadzonym przybliżył postać naszej patronki. Barwnie i ciekawie opowiedział też o czasach, w których żyła i o jej wielkiej roli w rozwoju naszego państwa.

W dalszej części spotkania zostały wręczone nagrody w II Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz Sudoku”. W tym roku łamigłówka „wciągnęła” 167 młodych matematyków z 25 szkół powiatu mińskiego. Wyniki matematycznych zmagań prezentowały się następująco:
 I miejsce zajął Michał Abramowski ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie – opiekun pani Barbara Pachnik;
II miejsce zajęła Blanka Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie – opiekun      pani     Barbara Pachnik;
III miejsce zajęły Oliwia Smolińska ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie – opiekun pani Barbara Pachnik oraz Alicja Janiszek ze Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim - opiekun pani Anna Zawadzka.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Adam Leszczyński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim - opiekun pani Monika Kotynia;
Alicja Drabarek ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie – opiekun pani Barbara Pachnik;
Jakub Sosiński ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie – opiekun pani Barbara Pachnik;
Ola Suproniuk Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim opiekun pani Ewa Częścik.
Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli część artystyczną spotkania. W rolę Jasia i Dąbrówki wcieli się uczniowie klasy VI d, a nauczycielkę odegrała uczennica klasy VII h.

W dalszej części spotkania mogliśmy obejrzeć brawurowy występ Dwójeczek, które swoje niebywałe umiejętności taneczne zaprezentowały w utworze „Nasze Despacito”. Po tańcu umiejętności recytatorskie zaprezentowała Patrycja Napierała z klasy VII h. Następnie szkolną scenę przejęli finaliści konkursu muzycznego „Mam tę moc”. Wśród nich wspaniałe jury, w skład którego weszli pani Elżbieta Dąbrowska, pan Andrzej Dziugieł, pani Justyna Pawłowska i pani wicedyrektor Jolanta Prus, miało wybrać dwa najpiękniejsze głosy. W oczekiwaniu na werdykt jury mogliśmy obejrzeć świetny układ taneczny pod tytułem „Jesteś tęczą, czyli brokatowe szaleństwo” w wykonaniu Duetu Kids oraz występ trojga uczniów z klasy VI d, którzy zaprezentowali swój talent, śpiewając piosenkę o szkole. Na zakończenie uroczystości jury konkursu „Mam tę moc” ogłosiło werdykt. I tak posiadaczką najpiękniejszego głosu dziewczęcego okazała się Patrycja Napierała z klasy VII h, a najpiękniejszego głosu chłopięcego Szymon Mizgier z klasy IV g. Zwycięzcy otrzymali ogromne brawa i pamiątkowe statuetki.

Beata Araźna SP2

 • 100_8056
 • 100_8060
 • 100_8075
 • 100_8083

KONKURS ''OMNIBUS'' 2018 W ''KOPERNIKU''

Kiedy obchodzimy Dzień Ziemi? Dlaczego biedronki są pożyteczne? Co mamy na myśli, gdy mówimy ''co dwie głowy, to nie jedna'' ?   To przykłady pytań, z jakimi musieli zmierzyć się finaliści XI  Powiatowego Konkursu Wiedzy ''Omnibus" 2018 dla klas I-III, który tradycyjnie już odbył się w maju w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim.                     

Do rywalizacji o statuetkę mistrza wiedzy przystąpiło 17 uczniów  ze szkół powiatu mińskiego. Przedstawicielem gospodarzy był  Jakub Grębla z klasy IIIa.  Zmagania finałowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z  dwudziestu pytań. W drugiej części trzeba się było wykazać  wiedzą z różnych  dziedzin, m.in. z literatury oraz muzyki.                      

Tytuł i statuetkę ''Omnibusa 2018'' zdobył Nikodem Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. II miejsce przypadło Karolinie Przędzik, uczennicy Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim. Na III miejscu uplasował się Piotr Kowalski  ze Szkoły Podstawowej w Okuniewie. Zostały  też przyznane 3 wyróżnienia. Otrzymali  je: Maja Ekner z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Mińsku Mazowieckim, Grzegorz Zalewski ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach i Jakub Grębla ze Szkoły Podstawowej w Mińsku Mazowieckim.                                                                          

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje i pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Zostali też zaproszeni do udziału w kolejnej edycji ''Omnibusa''.     

                                                                                                                                                            Ewa Żak                                                                

 • P5166160
 • P5166265
 • P5166271

II Powiatowy Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Gdzie są ludzie z tamtych lat, czy czas zatarł ślad?"

W dniu 30. 05. 2018 r, w siedzibie Biblioteki Powiatowej w Mińsku Maz. jury powołane przez organizatorów Bibliotekę Pedagogiczną i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim w składzie: Stanisława Gujska, Iwona Krasuska, Joanna Gajda i Anna Popławska podsumowało konkurs literacki dla dzieci i młodzieży i wyłoniło laureatów. Tym razem konkurs miał formę reportażu literackiego. Temat brzmiał: „Gdzie są ludzie z tamtych lat, czy czas zatarł ślad?” Konkurs organizowany był pod Patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego i Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego.

Na konkurs nadesłano 10 prac w kategoriach: klasy IV-V, VI-VII. oraz gimnazjum kl.. II-III. Uczestnicy konkursu doskonale sprostali dość trudnemu zadaniu. Prace okazały się bardzo ciekawe, w pełni „twórcze”. Czytając je, czuło się fascynacje tematami, jakie poruszyli.          

Większość piszących zaczerpnęła wiedzy od najstarszych członków swoich rodzin poprzez przeprowadzone z nimi rozmowy o życiu w czasach ich dzieciństwa, młodości i wieku dorosłego. Wypowiedzi słowne młodzi reportażyści podparli też fotografiami, fragmentami pamiętników, bądź dokumentów urzędowych i kościelnych. W konkluzji wszyscy piszący wywnioskowali, że życie w minionych czasach było o wiele trudniejsze niż obecnie, ale też bardziej rodzinne i sąsiedzkie. Nawet nie da się porównać warunków mieszkaniowych, bytowych, czy dostępu do nauki z czasami obecnymi. Młodzi ludzie szybko podejmowali pracę, by pomagać rodzicom. Szkoły często były oddalone od miejsc zamieszkania wiele kilometrów, stąd w zimie niektórzy musieli przerywać naukę.     

Jedna z prac poświęcona jest „wyjątkowemu artyście”, Elwiro Michałowi Andriollemu. Praca, poza przedstawionym rysem biograficznym i twórczością opatrzona została pięknymi zdjęciami obrazów, ilustracji do Pana Tadeusza i miejsc zamieszkania E. M. Andriollego.

Piękną wystawę z Muzeum Ziemi Mińskiej opisała Klaudia Janczak. Wystawa  poświęcona była postaci niezwykłej mińskiej nauczycielki, która zasłużyła się dla miasta wieloma inicjatywami. Postać ta posłużyła uczennicy do napisania dobrego reportażu.            

Na uwagę zasługuje tez praca o życiu rodzin żydowskich z Mińska Maz. „Któregoś dnia, pisze Karena Paździoch, zauważyłam tablicę upamiętniającą zagładę żydów w moim mieście, potem usłyszałam od dziadka historię o mińskim getcie i przyjaźni z Różą – żydowską dziewczynką z sąsiedztwa”. To posłużyło uczennicy do podjęcia tego tematu w pracy konkursowej.  Jest też praca, którą uczennica Szkoły Podst. w Niedziałce poświęciła tragicznym losom rodziny Sażyńskich.  

Należy podkreślić, że każdy z tych reportaży zasługuje na uwagę i zachęca do przeczytania. Prace znajdują się w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Maz.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami 17 czerwca 2018 r. w czasie trwania VI Dni Powiatu Mińskiego. Ich literaccy opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Fundatorami konkursu byli Organizatorzy, Starosta Miński i Burmistrz Miasta.

A oto laureaci w kategorii klas IV-V, trzecie miejsca zajęły dwie uczennice: Oliwia Smolińska z kl. IVb ze szkoły Podstawowej w Kałuszynie (op. Krystyna Osińska) i Aleksandra Makos z kl. V ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku (op. Magdalena Piętka). Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Gniazdowska z kl. IVb ze Szkoły Podstawowej w Mrozach (op. Anna Gniazdowska). Dwa pierwsze miejsca w tej kategorii przyznano Mai Magdoń z kl. V ze Szkoły Podstawowej w Grzebowilku (op. Magdalena Piętka) i Zofii Kurowskiej z kl. IVc ze Szkoły Podstawowej w Kałuszynie (op. Krystyna Osińska). W kategorii kl. VI-VII  wyróżnienie przyznano Julii Leszczyńskiej z kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Niedziałce (op. Anna Leszczyńska).                                                                                            
 W kategorii gimnazjów trzecie miejsce zajęła Dominika Wierzbicka z kl. IIIb G i LO im. PMS w Mińsku Maz. (op. Katarzyna Pieńczuk). Dwa drugie miejsca zajęły uczennice kl. III Gimn.: Klaudia Janczak z ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Maz. (op. Beata Wójcicka) i Karena Paździoch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mińsku Maz. (op. Izabela Sganowska). Pierwsze miejsce przyznano  uczennicy kl. II Gimn. Annie Pachnik ze Szkoły Podstawowej nr 4  Mińsku Maz.

(op. Monika Jaremko, fot. z arch. Starostwa Powiatowego)

 • DSC_0795 (Copy)
 • DSC_0838 (Copy)

Koncert patriotyczny „Droga ku niepodległości” w mińskiej „Dąbrówce”

Po 123 latach rozbiorów Polska, dzięki poświęceniu kilku pokoleń, wyzwoliła się spod jarzma zaborczej niewoli. Od 1918 roku Polacy znów mogli swobodnie mówić po polsku, czytać polską literaturę, uczyć się ojczystej historii. Obywatele naszego kraju bez lęku i z dumą mogli nazywać się Polakami.

Od tego wydarzenia mija w tym roku 100 lat i z tej okazji dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1, artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka” zaprosili władze miasta, rodziców, sympatyków szkoły na nietypową lekcję historii, w czasie której starali się przybliżyć najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.

Wykonawcy pieśnią, słowami, grą aktorską przypomnieli trudne losy naszego kraju, podkreślając fakt, że Polska zawsze była i będzie w sercach Polaków. Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć – mówił nasz Wielki Rodak - papież Jan Paweł II. Pamiętając o tych słowach, a także o trudnej historii naszego kraju, dokładajmy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o Ojczyznę.

Renata Miszczak

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 6
 • 8
 • IMG_2725
 • IMG_2750
 • IMG_2751
 • IMG_2790

"Szepty Przyrody" w Muzeum Ziemi Mińskiej

Od 6 lipca do 2 września 2018 Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wystawę fotografii Grzegorza Bobrowicza "Szepty Przyrody".

 • Szepty_Przyrody

Medal XX-lecia "Ad Maiorem Dei Gloriam" dla Burmistrza

Podczas uroczystości Dnia Patrona Miasta Biskup diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński uhonorował burmistrza Marcina Jakubowskiego Medalem XX-lecia "Ad Maiorem Dei Gloriam".

 • 36137314_1912797705444031_1111096649221931008_o
 • 36087099_1912797818777353_6074457291380228096_o
 • IMG_7067
 • IMG_7070

Dzień Patrona Miasta Św. Jana Chrzciciela

Co roku, 24 czerwca, obchodzimy w Mińsku Mazowieckim Dzień Patrona Miasta. Tegoroczne święto było połączone z 20-leciem parafii pw. Św. Jana Chrzciciela. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą koncelebrowaną, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej. O oprawę muzyczną zadbał Chór Mińskiego Towarzystwa Muzycznego i Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki, która swój repertuar zaprezentowała także po mszy. Podniosły charakter wydarzenia pokreśliły poczty sztandarowe miasta, placówek oświatowych, instytucji, służb mundurowych.

Ksiądz proboszcz Marian Sobieszek w ramach podziękowań za działania na rzecz parafii wręczył pamiątkowe dyplomy i Medale XX-lecia "Ad Maiorem Dei Gloriam" osobom szczególnie zasłużonym, wśród których znalazł się burmistrz Marcin Jakubowski.

Tego dnia wręczono także tytuł "Zasłużony dla Miasta Mińsk Mazowiecki", który Rada Miasta Mińsk Mazowiecki przyznała do Krzysztofowi Szczypiorskiemu.

Po mszy świętej przed gośćmi, parafianami i mieszkańcami program wokalno-taneczny przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza. Kolejnym punktem była zabawa taneczna z zespołami Tamarysze i Extim. Dla spragnionych sportowych wrażeń na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. Powstańców Warszawy przygotowano Strefę Kibica, gdzie można było oglądać zmagania naszych piłkarzy w meczu z Kolumbią.

Tradycyjnie, poza ucztą dla ducha, można było skosztować ciast i kiełbasek z grilla, przygotowanych na tę okoliczność.

fot. z arch. UM MM

 • IMG_6964
 • IMG_6968
 • IMG_6976
 • IMG_6980
 • IMG_6983
 • IMG_6986
 • IMG_6987
 • IMG_6994
 • IMG_6999
 • IMG_7003
 • IMG_7008
 • IMG_7019
 • IMG_7021
 • IMG_7023
 • IMG_7031
 • IMG_7059
 • IMG_7061
 • IMG_7064
 • IMG_7068
 • IMG_7077
 • IMG_7081
 • IMG_7092
 • IMG_7102
 • IMG_7116
 • IMG_7117
 • IMG_7129
 • IMG_7167
 • IMG_7173
 • IMG_7177
 • IMG_7192
 • IMG_7195
 • IMG_7193
 • IMG_7204
 • IMG_7209
 • IMG_7211
 • IMG_7237
 • IMG_7239
 • IMG_7254
 • IMG_7247
 • IMG_7247new
 • IMG_7272
 • IMG_7275
 • IMG_7292new
 • IMG_7308
 • IMG_7300
 • IMG_7313
 • IMG_6961new
 • IMG_7288

Rajd rowerowy ulicami miasta

Ponad 100 osób wzięło udział w IV Rajdzie Rowerowym Ulicami Miasta, który odbył się 17 czerwca. Liczną grupę stanowili kolarze z V-MAX i MGR. W imprezie udział wzięli także dzieci, młodzież i dorośli. Po przemierzeniu 4,5 kilometrowej trasy uczestnicy zgłaszali się do konkurencji sportowo-rekreacyjnych, które prowadzili wolontariusze z Fundacji EBU. Zawodnicy, którzy ukończyli zadania, otrzymali nagrody oraz pamiątkowy dyplom. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, Straż Miejska, opieka medyczna Hufca ZHP „Mazowsze”, członkowie MGR.

Diana Rokicka, fot. UM MM, Andrzej Czyżewski

 • P6171005
 • P6171014
 • P6171033
 • P6171039
 • P6171042
 • P6171057
 • P6171073
 • P6171061
 • P6171075
 • DSCN8496
 • DSCN8500
 • DSCN8503
 • P6171095
 • P6171096
 • P6171109

2 runda Wyscigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski

W ostatni weekend czerwca odbyła się kolejna runda wyścigowa na Węgierskim torze Panonia Ring. Runda Polska połączona była z europejską serią Alpe Adria.
Zapowiadał się ciężki weekend ponieważ bardzo słabo znałem tor. Jednak po kwalifikacjach okazało się ze jestem najszybszym z polaków w swojej klasie.
Niestety problemy ze sprzęgłem owocowały bardzo słabym startem do wyścigu w związku z czym traciłem dużo pozycji tuż po starcie. Jestem jednak osoba, która się nie poddaje i walczy do końca więc zacisnąłem zęby i finalnie w obydwu wyścigach udało mi się stanąć na podium na miejscu 3.
Czuje się lekko niespełniony ponieważ wiem ze stać mnie było na więcej.
Teraz szykuje się już do kolejnych wyścigów, które już w połowie lipca na poznańskim torze.

Mariusz Domalewski, fot.  Mateusz Jagielski

 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 00163
 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 01152
 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 03943
 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 07377
 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 07495
 • 2018 03 Alpe Adria Pannonia 07510

Wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA w Mińsku Mazowieckim na bezpłatne badanie znamion!

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna „UVaga – wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, od morza aż po góry, a już 7  lipca zajedzie do Mińska Mazowieckiego na PLAC STARY RYNEK w godz.11.00 - 16.00.

Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

W ciepłe letnie dni chętnie wystawiamy ciało na działanie promieni słonecznych, marząc o pięknej, brązowej opaleniźnie. Zwykle nie myślimy wtedy o tym, że słońce to nie tylko przyjaciel pomagający w produkcji witaminy D, ale równocześnie źródło promieniowania UV mogącego stać się przyczyną powstawania nowotworów skóry, w tym czerniaka, na którego rocznie zapada około 2,5 tys. Polaków.

By edukować społeczeństwo oraz umożliwiać skorzystanie z bezpłatnych konsultacji profilaktycznych pod kątem czerniaka, Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria od czterech lat – w ramach kampanii Rakoobrona – prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion. Podczas czterech edycji Letniej Akcji Edukacyjnej – w charakterystycznym czarnym namiocie RKBN – oraz przez cały rok - w trzech gabinetach Rakoobrony w Gdyni, Łodzi i we Wrocławiu – przebadało się już ponad 10 tysięcy osób. Teraz organizacje ruszają z nową inicjatywą – projektem UVaga – wyprzedź czerniaka! Wpadnij do RakTRACKA!, w ramach którego podejrzane znamiona będą mogli skontrolować Polacy z całego kraju, przede wszystkim z mniejszych miejscowości.

– Lato jest najlepszym momentem, by przypominać, że nadmierna ekspozycja na słońce stanowi główną przyczynę powstawania czerniaka. Do tej pory przeprowadzaliśmy wakacyjne akcje profilaktyczne na nadbałtyckich plażach
i w dużych miastach. W tym roku, po wielu pytaniach dotyczących bezpłatnych badań, postanowiliśmy rozszerzyć działania – nasz RakTRACK będzie w całej Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistów jest ograniczony. Polacy chcą się badać, a my chcemy im to ułatwiać – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

Nazwa mobilnego punktu badania znamion stanowi wynik gry słów: w j. angielskim „truck” jest określeniem busa,
a „track” oznacza śledzić. RakTRACK ma więc podwójne znaczenie: to bus, który śledzi raka, a przede wszystkim go wyprzedza!

Już 7 lipca RakTRACK zawita do Mińska Mazowieckiego i stanie na placu Stary Rynek. Lekarz dermatolog przyjmie zainteresowane badaniem osoby w godzinach 11.00 – 16.00. Uczestnicy wydarzeń będą mogli także wziąć udział w badaniu ankietowym sprawdzającym stan wiedzy o czerniaku, zrelaksować się w strefie odpoczynku oraz porozmawiać o profilaktyce onkologicznej. Łącznie RakTRACK odwiedzi 20 miejscowości w całym kraju – przynajmniej jedną w każdym województwie.

– Pamiętajmy, że wczesne wykrycie czerniaka daje ponad 90 proc. szans na wyleczenie, a niepokojące zmiany mogą wystąpić nie tylko na skórze, ale również w gałce ocznej, na błonach śluzowych i pod paznokciem. Polacy najczęściej udają się do lekarza dopiero w momencie, gdy znamiona przybierają duże kształty, zaczynają krwawić lub boleć. Korzystajmy z każdej nadarzającej się okazji, by się zbadać i porozmawiać ze specjalistą, także podczas wakacji. Nierzadko w ten sposób uratujemy zdrowie i życie swoje lub bliskiej osoby - podkreśla dr hab. Michał Sobjanek, specjalista dermatologii i wenerologii z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, głównego partnera akcji.

Akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!” rozpoczęła się 29 czerwca br. od bezpłatnych badań w Gdyni. Do tej pory RakTRACK pojawił się w 1 miejscowości, a z możliwości bezpłatnego przebadania znamion i konsultacji ze specjalistami skorzystało 426 osób. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy oraz trasę mobilnego punktu można znaleźć na stronie akcji: www.wyprzedzczerniaka.pl

Projekt zyskał uznanie i patronat honorowy Ministra Zdrowia, a także Rzecznika Praw Pacjenta, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.


„UVaga – wyprzedź czerniaka!” - badanie w Mińsku Mazowieckim

Termin badania: 7.07.2018 r.

Miejsce postoju RakTRACKA: plac Stary Rynek

Godziny darmowych badań: od 11.00 do 16.00


Więcej na www.wyprzedzczerniaka.pl
Facebook: UVaga - wyprzedź czerniaka
Instagram: wyprzedzczerniaka.pl


Projekt Rakoobrona jest skierowany do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży w wieku 14-19 lat. Kampania przewiduje zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu profilaktyki raka płuca, raka szyjki macicy oraz czerniaka. Placówkom, które wyrażą zainteresowanie programem, organizatorzy przekazują profesjonalne, bezpłatne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Ponadto, w ramach programu organizowane jest bezpłatne badanie znamion: w okresie letnim – podczas akcji plenerowych, a także przez cały rok – w stacjonarnych gabinetach Rakoobrony we Wrocławiu, Gdyni i Łodzi. Organizatorami kampanii są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

Więcej o profilaktyce onkologicznej: www.rakoobrona.pl

 

 • Uvaga_baner_800x800
 • Kolejka_na_bezplatne_badanie_znamion_w_RakTRACKU_29.06.2018_

Festiwal 4M - Mesajah, Ethan Tucker i Daria Zawiałow - w Lokalnie TV

https://www.lokalnie.tv/wideo/1/festiwal-4m-mesajah-ethan-tucker-i-daria-zawialow-182

 

 • 4m

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego z dnia 2 lipca 2018 r., dot. rozbudowy ul. Osiedlowej w Mińsku Mazowieckim...

Inscenizacja Historyczna Mińsk Mazowiecki 1920

Zapraszamy na inscenizację walk z 1920 r. na terenie powiatu mińskiego i wyzwolenia Mińsk Mazowieckiego z rąk bolszewików -18-19 sierpnia 2018 r., szczegóły na załączonym plakacie...

 • Minsk1920_reklamaA4_MIM_2018_ok

Koncert zespołu VADHUS w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu VADHUS, który odbędzie się 22.07.2018 r w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej. Zespół zagra covery takich zespołów jak Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabath. Więcej szczegółów na plakacie...

 • VADHUS JPG

Koncert zespołu Srebrzanie w Klubie CSŻW

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu Srebrzanie, który odbędzie się 15.07.2018 r o godz. 19:00 w sali widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej. Więcej szczegółów na plakacie...

 • KONCERT SREBRZANEK

REPERTUAR MDK - LIPIEC 2018

Repertuar Miejskiego Domu Kultury na miesiąc lipiec 2018 ...

 • repertuar_lipiec

Klub Czytelnika 5 lipca w MBP

Jeśli czytasz …
I doświadczasz silnych emocji.
Rozmyślasz.
Chcesz się dzielić odczuciami.
Dyskutować.
Chcesz być aktywnym czytelnikiem.
Przyjdź na spotkanie Klubu Czytelnika, który z inicjatywy naszych użytkowników powstał przy Bibliotece.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Jest to okazja do dyskusji, podzielenia się wrażeniami z lektury i wzajemnego polecania ciekawych książek. Na najbliższe spotkanie Klubu Czytelnika zapraszamy 5 lipca o godzinie 18.00.  Spotkanie wokół książki "Bardo" Agnieszki Szpili.


Wstęp wolny. Zapraszamy młodzież, dorosłych, seniorów - wszystkich miłośników interesującej książki.

 • 57642f52c90e1c84ff195e6715ef3267

Historyczne wyróżnienie dla Mińska Mazowieckiego!

W czwartek, 28 czerwca, Stefan Schennach, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy uhonorował Dyplomem Europejskim czternaście miast naszego kontynentu, w tym Mińsk Mazowiecki.

Dyplom Europejski przyznawany jest corocznie miastom i gminom wyróżniającym się spośród innych zaangażowaniem i działalnością twinningową na rzecz Europy,  współpracą z miastami partnerskimi, wykorzystaniem funduszy europejskich i realizacją projektów o charakterze europejskim.

Uroczystość wręczenia Dyplomu Europejskiego odbyła się w Pałacu Europy w Strasburgu w obecności Wojciecha Sawickiego, sekretarza generalnego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i poprzedzona była krótką wizytą na obradach Rady Europy. Pod nieobecność Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego nasze miasto reprezentowali Elżbieta Sieradzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Kamil Bodziony, radny Rady Miasta Mińsk  Mazowiecki.  

Otrzymanie Dyplomu Europejskiego to pierwszy z trzech konkursowych etapów do zdobycia prestiżowej Nagrody Europy przyznawanej najlepszemu miastu na całym kontynencie. Pewnym zaskoczeniem było uhonorowanie takich miast jak Stuttgart czy Kijów, których wielkość i możliwości są nieporównanie większe od Mińska Mazowieckiego i Płońska, drugiego wyróżnionego polskiego miasta. Tym bardziej cenna wydaje się obecność przedstawicieli naszego grodu  w siedzibie Rady Europy. Tegoroczną uroczystość zakończył poczęstunek w ratuszu miasta Strasburga.

tekst: UM Mińsk Maz.
fot. Sandro Weltin, Council of Europe

 • de2
 • de1
 • de3
 • de4
 • IMG_7359new

XLI Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki - video

Narodowe Czytanie 2018

Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

W załączeniu zamieszczamy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

www.prezydent.pl

Koncerty chóru Hope Singers

Zapraszamy na koncerty chóru HOPE SINGERS - Amerykańskiego Chóru Menonitów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady - 3 sierpnia o godz. 19.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej i 12 sierpnia w kościele pw. NNMP po Mszy św. o godz. 18.00.

Na koncert w dniu 3 sierpnia obowiązują wejściówki, do odebrania w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Klienta) i w MSA.

 • plakat-chor-3-sierpnia_maly
 • plakat-chor-12-sierpnia_maly

Koncert Ethana Tuckera (USA) podczas Festiwalu 4M - video

Koncert Ethana Tuckera (z USA) podczas Festiwalu 4M w Mińsku Mazowieckim 1 lipca 2018.

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 48087