Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 15 sierpnia 2020

Imieniny:

Marii, Napoleona, Stelii

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Repertuar kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach 10 - 17 lipca 2018

www,muzakino.pl

 • repertuar70-a4

Podpisano list intencyjny z IVECO POLAND i TIMEX S.A.

Podpisanie Listu intencyjnego  pomiędzy IVECO POLAND i TIMEX S. A., a Powiatem Mińskim oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 2
im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim

Wakacje dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim rozpoczęły się pozyskaniem nowych kolejnych strategicznych partnerów do współpracy, w celu objęcia Szkoły patronatem  przez Firmy międzynarodowe IVECO i TIMEX S.A.

 W dniu 9 lipca 2018r. został podpisany List intencyjny w celu pogłębienia współpracy pomiędzy zakładami pracy Powiatem i Szkołą w celu podniesienia poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów szkoły, a także lepszego ich przygotowania do wymagań współczesnego rynku pracy. Iveco Poland  reprezentował Piotr  Wójcik, Timex S.A. reprezentował  Grzegorz Wołgajew, Powiat Miński reprezentował Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim reprezentował dyrektor Tomasz Płochocki i wicedyrektor Agnieszka Paja.
Współpraca obejmować będzie odbywanie praktyk, zajęć praktycznych  i staży dla uczniów Zespołu oraz możliwość zatrudnienia w renomowanych na rynku krajowym i międzynarodowym instytucjach IVECO i TIMEX S.A., współorganizowanie konkursów propagujących wiedzę techniczną, partycypowanie pracodawcy w unowocześnianiu bazy dydaktycznej szkoły poprzez przekazywanie sprzętu i urządzeń stanowiących pomoce dydaktyczne w szkole, realizację wspólnych projektów zawodowych, współpracy z nauczycielami w realizacji programów nauczania i wspólnych zajęć dydaktycznych. Młodzież będzie miała możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji i uprawnień zgodnych z profilami instytucji podczas specjalistycznych szkoleń proponowanych przez IVECO i TIMEX S.A. Dzięki umowie o współpracy w nowym roku szkolnym i kolejnych latach młodzież  otrzyma dodatkową ofertę rozwoju zawodowego oraz możliwość poznania nowoczesnych technologii jak również podjęcia stałej współpracy w międzynarodowych i renomowanych Firmach.

Tomasz Płochocki, fot. z arch. ZSZ nr 2

 • _MG_3791
 • _MG_3814
 • _MG_3827
 • _MG_3834

Aż 212 osób przebadało znamiona podczas akcji UVaga – wyprzedź czerniaka!

INFORMACJA PRASOWA

Aż 212 osób przebadało znamiona podczas akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! w Mińsku Mazowieckim

RakTRACK – charakterystyczny mobilny punkt badania znamion – już na profilaktycznym szlaku po Polsce. Za nami Mińsk Mazowiecki, przed nami Puławy. Ścigamy raka i nie dajemy się wyprzedzić – z darmowych konsultacji dermatologicznych skorzystało do tej pory 1185 osób! Z każdą kolejną lokalizacją i badaniem akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!” nabiera rozpędu.

Niektórzy liczą dni do urlopu, inni piegi, które pojawiły się na skórze po opalaniu, a organizatorzy akcji UVaga – wyprzedź czerniaka! – pokonane busem kilometry, odwiedzone miasta i chętnych przebadanych w ramach akcji.  – Cieszymy się z frekwencji, bo wyraźnie widzimy, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna. Każda przebadana osoba to punkt dla nas wszystkich w walce z czerniakiem, groźnym nowotworem skóry - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji w Fundacji Sensoria.

RakTRACK, czyli mobilny punkt badania znamion, właśnie zakończył wizytę w Mińsku Mazowieckim. Z możliwości bezpłatnej konsultacji z dermatologiem skorzystało 212 osób, 15 lekarz zalecił wycięcie podejrzanych zmian,
u 5 pacjentów wystąpiło podejrzenie czerniaka we wczesnym stadium.

Pierwsi chętni ustawili się przed busem, zanim specjaliści zaczęli swój dyżur! Było fachowo i medycznie, ale też na luzie i z niespodziankami – mamy przecież wakacje, a profilaktyczne badanie jest bezbolesne!

Kolejnym punktem na trasie RakTRACKa będą Puławy. Już 8 lipca mobilny punkt badania znamion zaparkuje przy przystani jachtowej Marina Puławy. Lekarz dermatolog przyjmie zainteresowane badaniem osoby w godzinach 11.00 – 16.00. Więcej informacji o akcji oraz trasa mobilnego punktu na stronie www.wyprzedzczerniaka.pl.

UVaga – wyprzedź czerniaka! Wpadnij do RAKTRACKa! to nowa inicjatywa Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria, które od czterech lat - w ramach kampanii Rakoobrona – prowadzą akcje bezpłatnego badania znamion. Dzięki mobilnemu punktowi badań podejrzane znamiona skórne będą mogli skontrolować Polacy z całego kraju, przede wszystkim z mniejszych miejscowości. Głównym partnerem wydarzenia jest Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Projekt zyskał uznanie i patronat honorowy Ministra Zdrowia, a także Rzecznika Praw Pacjenta, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.


Akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA!”

Czas trwania akcji: 29.06.2018 r. – 29.07.2018 r.

Miejsca: Gdynia, Giżycko, Łomża, Ostrów Mazowiecka, Mińsk Mazowiecki, Puławy, Sanok, Iwonicz-Zdrój, Nowy Targ, Zakopane, Bielsko-Biała, Jędrzejów, Wieluń, Kluczbork, Złotoryja, Zielona Góra, Kościan, Gniezno, Inowrocław, Świnoujście.

Więcej na www.wyprzedzczerniaka.pl
Facebook: UVaga - wyprzedź czerniaka
Instagram: wyprzedzczerniaka.pl


Projekt Rakoobrona jest skierowany do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży w wieku 14-19 lat. Kampania przewiduje zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu profilaktyki raka płuca, raka szyjki macicy oraz czerniaka. Placówkom, które wyrażą zainteresowanie programem, organizatorzy przekazują profesjonalne, bezpłatne materiały edukacyjne, opracowane w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Ponadto, w ramach programu organizowane jest bezpłatne badanie znamion: w okresie letnim – podczas akcji plenerowych, a także przez cały rok – w stacjonarnych gabinetach Rakoobrony we Wrocławiu, Gdyni i Łodzi. Organizatorami kampanii są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria.

Więcej o profilaktyce onkologicznej: www.rakoobrona.pl

Kontakt dla mediów:
e-mail: media@wyprzedzczerniaka.pl

Katarzyna Kozłowska
Koordynator akcji „UVaga - wyprzedź czerniaka!”
tel. kom.:+48 532 238 598

Aleksandra Zygmunt
Młodszy specjalista
tel. kom.: +48 530 442 795

 • ...
 • ...

Wystartował konkurs FIO Mazowsze Lokalnie!

Po raz 5 wystartował konkurs dla młodych organizacji i grup nieformalnych z terenu województwa mazowieckiego. Tegoroczna pula środków na mikrodotacje wynosi  261.000 zł.  Każdy projekt może uzyskać dofinansowanie wysokości od 1 500,00 zł do 5 000,00 zł. Działania w ramach projektów będą mogły trwać maksymalnie 3 miesiące...

 

 • plakat_ok_2018_popr

Kolejna edycja "Umiem pływać" za nami

Tegoroczny koniec roku szkolnego zbiegł się z zakończeniem wiosennej edycji programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” skierowanego do uczniów mińskich szkół podstawowych z klas I-III. 75 uczestników podczas trwania zajęć nabyło i doskonaliło podstawowe umiejętności pływackie, które będą mieli okazję wykorzystać podczas trwających wakacji. Kolejna edycja programu rozpocznie się jesienią.

fot. z arch. UM MM
Projekt dofinansowano ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 • IMG_6802
 • IMG_6709
 • IMG_6952
 • IMG_6917
 • IMG_6880

5. Jesienne Grand Prix w Biegach Przełajowych

5. Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych 2018. Terminy biegów na załączonym plakacie...

http://www.mkbdreptak.pl/grand-prix-2018/

 

 • Zajawka - GP
 • A3-5GP2

Sierpniowa Akcja Wakacyjna MOSiR

Sierpniowa Akcja Wakacyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Szczegóły na www.mosir.org.pl

 • wakacyje_z_mosir
 • akcja_wakacyjna

"Spróbują za rok"

Kolarstwo szosowe to trudna dyscyplina sportu i zupełnie nieprzewidywalna. Wiedzą o tym doskonale zawodnicy Mińskiego Klubu Kolarskiego V-MAX. Ostatni okres treningowy poprzedzający przygotowania do najważniejszej imprezy roku czyli Mistrzostw Polski stał pod znakiem ciężkiej pracy treningowej. Bardzo dobrze wypadł ostatni sprawdzian 24 czerwca w pobliskim Jakubowie, który właśnie dołączył do zacnego grona organizatorów największych wyścigów szosowych w kraju.

Świetna organizacja jakubowskiej imprezy oraz ciekawa i trudna technicznie trasa zweryfikowały aktualną formę zawodników. Mimo bezustannie padającego deszczu i śliskiej nawierzchni podopieczni trenera Jacka Tomkiewicza stanęli na wysokości zadania. Wśród starszych zawodników na podium znaleźli się Zbigniew Potylicki i Andrzej Polak (I i III miejsce) natomiast wszyscy najbardziej śledzili występ naszych zeszłorocznych Mistrzów Polski: Sylwii Stoń i Mateusza Mikulskiego. Sympatyczna para liderów Klubu V-MAX w tym sezonie nie zawodzi.. W Jakubowie oboje zajęli najwyższe miejsca na podium i wszystko wskazywało, że 1 lipca na trasie Mistrzostw Polski w Starachowicach obronią zeszłoroczne tytuły. Niestety..prawdziwie górska trasa bezlitośnie "podcięła nogi" mińskim kolarzom, którzy nie mieli szans dobić się do strefy medalowej. No cóż, na jednym nieudanym wyścigu kariera kolarska się nie kończy a po każdej porażce wychodzi się jeszcze mocniejszym. Sezon startów szosowych jest dopiero w połowie. Teraz czas na górskie zgrupowanie a potem znów kolejne wyścigi. W tym roku kolarze V-MAXu najpoważniej traktują występy w dużych, dobrze obsadzonych wyścigach z cyklu ŻTC BIKE RACE gdzie dalej będą rywalizować ze ścisłą krajową czołówką. Nie ukrywają, że mają apetyt na zwycięstwo w rocznej klasyfikacji drużynowej  całego cyklu. Po Mińsku Mazowieckim i Jakubowie szosowy peleton pojawi się jeszcze trzeci raz  na ziemi mińskiej już jesienią. Okazją będą rozegrane pod egidą MWZKOL-u - Szosowe Mistrzostwa Mazowsza a miejscem zmagań prawdopodobnie będzie pętla: Barcząca-Chmielew-Marianka.

Jacek Tomkiewicz, fot. z arch. KK V-MAX

 • IMG_9477
 • IMG_9512
 • IMG_9553
 • IMG_9562
 • IMG_9620
 • IMG_9682
 • IMG_9709
 • IMG_9726

Tak zmienialiśmy miejską zieleń...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki

 • ogłoszenie wyłożenie

Wystawa zdjęć MGR w bibliotece

W góry i nad morze, po asfalcie i po szutrze, w Polsce i za granicą, a wszystko… rowerem.

Już od dziś zapraszamy na wystawę zdjęć Mińskiej Grupy Rowerowej. Zajrzymy w okoliczne ścieżki,
pojedziemy z sakwami w Alpy, wystartujemy w zawodach, przejedziemy się turystycznie w grupie i odpoczniemy przy zachodzie słońca.

Impresje fotograficzne MGR to wystawa, która przedstawi ulotne chwile okiem rowerzysty podczas codziennych wycieczek. Do końca wakacji czyli 31 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej, wystawa dostępna jest w godzinach pracy Biblioteki.

To jak, ruszacie z nami na wycieczkę?
tekst i fot. MGR
 

 

 • 18_wystawa_bMGR

Wykaz dot. nieruchomości przy ul. Chełmońskiego

W załączeniu wykaz dot. nieruchomości przy ul. Chełmońskiego z dnia 27.06.2018 r.

 

Wykaz dot. nieruchomości przy ul. Sosnkowskiego

W załączeniu wykaz dot. nieruchomości przy ul. Sosnkowskiego

Wykaz dot. nieruchomości przy ul. Górki

W załączeniu Wykaz dot. nieruchomości przy ul. Górki

Domalewski na poznańskim torze

W ostatni weekend odbyła się 3 runda WMMP na Poznańskim torze.  Tor doskonale mi znany, dzięki czemu czuję się na nim dosyć mocny. Niestety przez piątek i sobotę miałem kłopoty z hamulcami, które wyeliminowałem dopiero na niedzielny wyścig. Udało się jednak w sobotę zająć 2 miejsce w wyścigu a w wyścigu niedzielnym już na sprawnych hamulcach udało się bez problemu wygrać.
Zdobyłem wiele cennych punktów, które umocniły mnie na pozycji lidera swojej klasy w klasyfikacji generalnej.
Za miesiąc kolejna runda w Poznaniu, na którą zapraszam wszystkich zakochanych w 2 kółkach.
Dziękuję Miastu Mińsk Mazowiecki i lokalnym firmom, które bardzo mocno mnie wpierają.


Mariusz Domalewski, fot. z arch. prywatnego

 • 2018 04 WMMP Poznan 02313
 • 2018 04 WMMP Poznan 02362
 • 2018 04 WMMP Poznan 03544
 • 2018 04 WMMP Poznan 06169
 • LS1A8418
 • LS1A9323new

Repertuar kina Muza

Repertuar kina Muza 17-24 lipca 2018
www.muzakino.pl

 • repertuar71-a4

Festiwal 4M z Ethanem Tuckerem

Podczas tegorocznego Festiwalu 4M wystąpił Ethan Tucker z miasta partnerskiego Lacey. Wśród gości był także burmistrz Andy Ryder, który podczas wizyty w Mińsku Mazowieckim rozmawiał o kolejnych projektach między naszymi miastami.

Charakterystyczne dla Ethana Tuckera brzmienie akustycznych korzeni i warstwowych gitar elektrycznych w połączeniu z niepowtarzalnym, pełnym soulu i bluesowym wokalem, to przepis, który przyciąga uwagę nie tylko współczesnych muzyków ale i legend.

Urodzony w Olympii w stanie Waszyngton, Ethan podróżował po USA z Jimmy'm Cliffem, Buddy Guy'em i The Wailers, a także z grupami supportowymi z udziałem muzyków Peekly Stoopid, G-Love i Michaela Frantiego. Obecnie artysta jest w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Podczas pobytu w Polsce, goście odwiedzili Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie, Kazimierz Dolny nad Wisłą, Muzeum Historii Żydów Polskich, warszawską Starówkę, poznając dzięki temu historię naszego kraju.   Niezapomnianym przeżyciem był piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie MiLa, na który przygotowano tradycyjne, polskie potrawy, które gości jedli po raz pierwszy w życiu i byli zachwyceni naszą kuchnią. Istotnym elementem współpracy międzynarodowej jest fakt, że w tym samym czasie grupa młodzieży z Mińska Mazowieckiego przebywała w Lacey na wymianie młodzieży w ramach projektu „Szkoła bez granic”, który zainicjował nasze partnerstwo wiele lat temu.

Opiekę nad gośćmi sprawowali Radni Rady Miasta Mińsk Mazowiecki: Barbara Reda, Jerzy Gryz, członkowie Stowarzyszenia MiLa, pracownicy Urzędu Miasta.

Diana Rokicka, fot. z arch. UM MM

 • received_1803228609738204
 • received_1803229119738153
 • received_10204642923949711
 • received_10204643840252618
 • received_1819696994758032
 • received_10204637094643982
 • received_10204646343995210
 • received_10210296051512579

Przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

„…służyć wiernie Rzeczpospolitej Polskiej…”
KOLEJNA PRZYSIĘGA ŻOŁNIERZY WOT Z PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA.

W minioną niedzielę na stadionie MOSiR w Ostrołęce odbyła się kolejna, już trzecia przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”.

W obecności rodzin, władz samorządowych, kombatantów oraz przedstawicieli dowództwa WOT słowa roty wypowiedziało 196 żołnierzy Północnego Mazowsza, w tym 13 kobiet i 11 ochotników z rejonu administracyjnego WKU Mińsk Mazowiecki czyli z powiatu węgrowskiego i mińskiego.

Przysięgali, że będą wiernie służyć Polsce, strzec jej granic i wolności. Czterech żołnierzy miało honor wygłosić słowa roty bezpośrednio na sztandar.

W uroczystości wziął udział między innymi Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Sebastian Chwałek, który odebrał meldunek dowódcy i dokonał przeglądu pododdziałów. Obecni byli również Parlamentarzyści Ziemi Ostrołęckiej: Aleksander Czartoryski i Robert Momątow.

Podczas uroczystości został odczytany list Ministra Obrony Narodowej.
 „Podejmując dojrzałą decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej, nadający szczególny – lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju. Wierni złożonej przysiędze, świadomi przyjętych obowiązków, doskonale znający najbliższe środowisko, stanowicie istotne wzmocnienie siły obronnej naszego kraju” –  napisał Mariusz Błaszczak, w liście do Terytoriasów.

Żołnierze, którzy w ten weekend złożyli przysięgi wojskowe wstąpili do służby 30 czerwca. Wtedy rozpoczęła się kolejna tura 16-dniowych szkoleń podstawowych do Wojsk Obrony Terytorialnej. Równolegle trwają szkolenia rotacyjne żołnierzy już zaprzysiężonych oraz szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów. Terytorialsi przysięgający w Ostrołęce, zasilą szeregi trzech istniejących już batalionów lekkiej piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dyslokowanych w Siedlcach, Komorowie oraz w Ciechanowie. Wkrótce swoje funkcjonowanie rozpocznie kolejny batalion, który powstanie w Zegrzu.

Przysięga wojskowa to zwieńczenie intensywnego szkolenia, które stanowi wstęp do trzy letniego cyklu szkoleń w ramach WOT. Pierwszy rok, poświęcony jest na szkolenie indywidualne, ogólnowojskowe. W drugim roku prowadzone są szkolenia specjalistyczne z zakresu pełnienia konkretnej funkcji w pododdziale. Polega ono na nabywaniu umiejętności i wiedzy z zakresu ściśle określonej specjalności np., sapera, strzelca wyborowego, zwiadowcy itp. Zgrywanie pododdziałów to trzeci rok szkoleń.

Od momentu powołania piątego rodzaju sił zbrojnych, na początku 2017 roku, w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę już ponad 11 tysięcy żołnierzy a co 10 żołnierz jest kobietą. Do końca roku ma ich być już ok 20 tysięcy, w tym ponad 17 tysięcy będą stanowić ochotnicy.

***

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, powstała w ramach II etapu formowania WOT, jest jedną z dwóch Brygad OT na terenie województwa Mazowieckiego. W jej skład wchodzą 4 bataliony lekkiej piechoty, dyslokowane w 4 rejonach północnego Mazowsza:
w Ciechanowie, Komorowie, w Siedlcach i w Zegrzu (w trakcie formowania). Dowódcą 5. Mazowieckiej Brygady jest płk dypl. Andrzej Wasielewski. Brygada ta, przeznaczona jest do ochrony niepodległości państwa, niepodzielności jego terytorium oraz zapewnienia jego bezpieczeństwa, a także do realizacji zadań wsparcia zarządzania kryzysowego w stałym rejonie odpowiedzialności, który obejmuje 17 powiatów.
Obecnie 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej liczy już ponad 1000 żołnierzy.

Aneta SZCZEPANIAK
Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Tel. 261 341 226
727 041 568
ane.szczepaniak@ron.mil.pl
www.terytorialsi.mil.pl
FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej
TT: @terytorialsi
"Zawsze gotowi, zawsze blisko!"

 

 • a1
 • a10
 • a11
 • a12
 • a13
 • a14
 • a15
 • a16
 • a17
 • a18
 • a19
 • a2
 • a20
 • a3
 • a4
 • a5
 • a6
 • a7
 • a8
 • a9

"Mazowiecka Sójka" w Cegłowie

"Sójka Mazowiecka" - odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 21 lipca. Szczegóły na załączonym plakacie ...

 • 75885_UG CEGŁÓW - PLAKAT B2_2

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Uprzejmie informuję, że Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz ósmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Celami Konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy oraz zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

    Konkurs jest etapem wojewódzkim konkursu ogólnopolskiego realizowanego przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce i jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

    Wolontariat to idea, z którą łączą się ważne wartości, takie jak altruizm, empatia, solidarność. Doskonale wiedzą o tym wolontariusze – ludzie, którzy z potrzeby serca angażują się w niesienie pomocy potrzebującym, biednym, chorym oraz w szeroko pojętą pracę na rzecz różnych środowisk, instytucji i organizacji działających w wielu obszarach życia społecznego. Warto zatem promować tego typu postawy poprzez realne wsparcie konkursu.     

Co warte podkreślenia, rozwój wolontariatu na Mazowszu jest jednym z zadań wskazanych do realizacji w Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 r., a Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu wprost przyczynia się do popularyzowania podejmowania aktywności wolontariackiej. Organizacja konkursu we współpracy z wieloma partnerami jest ponadto przejawem społecznej odpowiedzialności Urzędu oraz przykładem dobrej praktyki wskazywanej zarówno przez urząd marszałkowski, jak Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

 

Tamara Borkowska
Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego
ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi

 

 • MBW_plakat_2018

Podsumowanie Festiwalu 4M

W dniach 29 czerwca  - 1 lipca na scenie przed Pałacem Dernałowiczów odbył się Festiwal 4M Mińsk Mazowiecki Miasto Muzyki, który w naszym mieście zagrał już po raz ósmy.

Festiwal 4M organizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Ścieżki Nieskończoności”, Stowarzyszenie „Niezależna Inicjatywa Kulturalna” oraz Miejski Dom Kultury, a finansowany jest ze środków z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki oraz przy wsparciu wielu sponsorów, którym należą się również szczególne podziękowania.

Tradycyjnie festiwalowy piątek zarezerwowany był dla spokojniejszych i poetyckich brzmień, choć nie zabrakło także energetycznych występów. Na początek Bartek Królak - lokalny kompozytor i autor tekstów, którego kanał na YouTube subskrybuje prawie 30 tys. użytkowników. Następnie festiwalową sceną zawładnęli artyści Piwnicy pod Baranami, którzy świętowali imieniny Piotra Skrzyneckiego. Na zakończenie pierwszego festiwalowego dnia w radosny nastrój wprawił publiczność swymi pełnymi pozytywnych wibracji piosenkami chór Sound’n’Grace.

W sobotę, 30 czerwca na festiwalowej scenie można było posłuchać kapel spod znaku różnych odmian rocka. Fani mocniejszych brzmień mieli dużo powodów do radości. Najpierw jednak w godzinach wcześniejszych odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży „Lekcja Muzyki na Żywo”, które zorganizowała Yamaha Szkoła Muzyczna w Mińsku Mazowieckim, a później na festiwalowej scenie zrobiło się głośno, gdyż wystąpiły na niej lokalne zespoły – dobrze znany SteelFire oraz nowy projekt muzyczny, czyli kapela Die Before Lumbago. Następnie wystąpił Cyrk Deriglasoff z Olafem Deriglasoffem, który mińszczanom znany jest jako juror konkursu RimFest. Rockową odsłonę Festiwalu 4M zakończył koncert jednego z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce – Lao Che.

Niedzielny finałowy koncert Festiwalu 4M upłynął pod znakiem różnych gatunków muzycznych. Na początek wystąpił Mesajah, który rozbujał mińską publiczność swoimi hitami w rytmie reggae i raggamuffin. Potem na festiwalowej scenie pojawił się Ethan Tucker – gość z amerykańskiego stanu Washington. Zaprezentował swój autorski materiał rozpisany na gitarę akustyczną i wokal. Z kolei Daria Zawiałow zaproponowała bardziej nowoczesne i alternatywne brzmienia. Młoda wokalistka o ciekawej barwie głosu udowodniła, że jej twórczość wymyka się łatwemu zaszufladkowaniu i przez to wzbudza wiele pozytywnych emocji. Festiwal 4M zakończył koncert Kasi Kowalskiej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystek, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Nic dziwnego, że jej występ był pełen emocji i niezwykłej energii.

A tak Festiwal podsumowują koordynatorzy Festiwalu z ramienia „Ścieżek Nieskończoności”.

„15 lat temu w czerwcu byłem we Francji w Grenoble, gdzie odbywało się wtedy święto muzyki.  Byłem zafascynowany, bo na to wydarzenie zjeżdżało się mnóstwo osób, a muzyka była różnorodna. Od muzyki celtyckiej, przez rockową czy gospel. Marzyło mi się coś takiego w naszym mieście. Pomysł dojrzewał, a potem nadarzyła się okazja, by zrobić takie muzyczne święto u nas na 590 rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu. To miała być jednorazowa impreza. Jednak pomysł się spodobał i aż trudno mi uwierzyć, że w tym roku mieliśmy już 8 Festiwal 4M, a jak zacznę sobie przypominać, ilu i jakich wykonawców gościliśmy na mińskiej scenie, to muszę zacząć się szczypać, czy to możliwe.

W tym roku było jeszcze bardziej różnorodnie niż w latach poprzednich. Piosenka autorska, gospel, reggae, rock, muzyka alternatywna – było z czego wybierać. Staramy się co roku zapraszać zespoły lub wykonawców również tych mniej znanych, ale obiecujących i reprezentujących różne style muzyczne. Myślę, że był to niezapomniany festiwal, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii. Cieszy mnie bardzo, że udało nam się dotrzeć do różnorodnych grup społecznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo chociaż to patetyzm, to jednak „muzyka łączy pokolenia” i widok seniorów na piątkowym koncercie zapamiętam na długo.” – Dariusz Kulma, koordynator Festiwalu 4M, Prezes Stowarzyszenia „Ścieżki Nieskończoności”

 „Każdy Festiwal to kolejne wyzwanie. Satysfakcja na koniec jest ogromna, ale nie byłaby możliwa, gdyby nie ogrom pracy wykonany wcześniej. Prace organizacyjne rozpoczynamy kilka miesięcy wcześniej, często kończąc pracę w późnych godzinach nocnych – ustalenie zespołów, zapewnienie całego zaplecza technicznego, czyli sceny, nagłośnienia i oświetlenia, pozyskiwanie sponsorów, ustalenia z foodtruckami i zapleczem gastronomicznym, przygotowanie projektów i obudowa graficzna Festiwalu, działania promocyjne w mieście i powiecie, skoordynowanie pracy kilkudziesięciu wolontariuszy. To tylko część aspektów, które składają się na efekt końcowy. A jeżeli efekt końcowy podoba się mieszkańcom, to nas to również cieszy. Myślę, że wielu mińszczan już sobie nie wyobraża początku wakacji bez 4M i to daje siłę do działania. Dla nas zawsze była ważna jakość, dlatego gdy właśnie tę „JAKOŚĆ” doceniają w wielu rozmowach zarówno występujące zespoły, współpracujący z nami sponsorzy, a przede wszystkim słuchacze, to możemy powiedzieć, że cel został osiągnięty.” – Małgorzata Zakrzewska, koordynator Festiwalu 4M, Wiceprezes Stowarzyszenia „Ścieżki Nieskończoności”
 

Opracowano na podstawie materiałów patrona medialnego Festiwalu – portalu www.minskmaz.com
Fot.:
Tomasz Dyziek Szostak, www.dyziek.com
Leszek Siporski, www.minskmaz.com

 • 2i-YzeOQ
 • DYZ_0842
 • DYZ_1007
 • DYZ_1106
 • DYZ_1372
 • DYZ_8511
 • DYZ_8556
 • gnKyT2eg

10. Letni Festiwal Orkiestr Dętych 26.08.2018

"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła..."

To już 10. Letni Festiwal Orkiestr Dętych w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 26 sierpnia (niedziela).
Od godz. 16.30 – przemarsze paradne ulicami miasta (Topolową, Chełmońskiego, Tuwima, Piłsudskiego, Bulwarną)
Od godz. 17.00 na dziedzińcu MDK Mińsk Mazowiecki wystąpią:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Tłuszczu
– kapelmistrz Sławomir Łagocki
Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia
– kapelmistrz Piotr Bąbolewski
Miejska Orkiestra Moderato Warka
– kapelmistrz Artur Gębski
Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki
– kapelmistrz Marcin Ślązak.

Pomiędzy koncertami wystąpi zespół rewiowo-taneczny mażoretek "GRACJA" (Mazoretki Gracja) ze Starej Wsi. (Trzykrotne Mistrzynie Polski. Należą do Stowarzyszenia Mażoretek Polskich oraz Europejskiego Stowarzyszenia Mażoretek IMA)
Manager zespołu GRACJA – P. Teresa Nycz.

Festiwal zakończy wspólne wykonanie kilku utworów przez wszystkie orkiestry (około 200 muzyków). Imprezę poprowadzi znany z radia i telewizji Pan Andrzej Krusiewicz, zaś opiekę artystyczną sprawuje Marcin Ślązak.
Organizatorem Festiwalu jest Mińskie Towarzystwo Muzyczne we współpracy z MDK Mińsk Mazowiecki, ze środków budżetu Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Powiatu Mińskiego.
Patronaty nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Marcin Jakubowski oraz starosta miński Antoni Jan Tarczyński.

 • 37397525_1761642190586950_8460641258753228800_o
 • ORKIESTRY

8. Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych "WARKOT"

Zapraszamy na 8. Miński Zlot Pojazdów Zabytkowych "WARKOT" - 9 września od 10.30, ul. Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na załączonym plakacie...

 • plakat

Informacja warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich

Uprzejmie informuję, że 21 lipca br. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje rozpoczęcie remontu południowej jezdni ulic Bronisława Czecha i Trakt Brzeski (na odc. od ul. Kajki do ul. Jana Pawła II). Według harmonogramu prace potrwają dwa tygodnie, do 5 sierpnia br. W tym czasie jezdnia południowa (w kierunku Terespola i Lublina) będzie zamknięta dla ruchu, a objazd zostanie poprowadzony jezdnią sąsiednią. Spodziewamy się dużych utrudnień w ruchu...

Dofinansowanie termomodernizacji budynku na ulicy Pięknej 26

W lipcu br.  Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podpisał umowę dotyczącą dofinansowania zadań w ramach programu Infrastruktura kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach dofinansowania zostanie wykonana termomodernizacja budynku na ulicy Pięknej 26 w Mińsku Mazowieckim. Termomodernizacja obejmuje swoim zakresem ocieplenie ścian zewnętrznych i wykończenie elewacji tynkiem silikatowym, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poniżej poziomu gruntu oraz wymianę okładziny schodów zewnętrznych wraz z wymianą drzwi i barierki.
W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej wyłoniono wykonawcę robót, który wykona w/w prace. Zgodnie z umową o dofinansowanie całkowity koszt zadania wynosi 150 282,25zł, z czego 120 000,00zł stanowi dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury.

Wydział Inwestycji, fot. z arch. UM MM

 • zdjęcie od frontu Piękna 26

Cztery Czwartki w MSA

Zapraszamy od 2 sierpnia na cztery kolejne czwartki koncertów organizowanych przez Mińskie Towarzystwo Muzyczne w Miejskiej Szkole Artystycznej o godz. 20.00.

 • 4_czwartkinew

Międzynarodowe Spotkanie Miast Partnerskich - Krnov 2018 - Czechy

W dniach  26-30 lipca 2018 r. w Krnov odbędzie się spotkanie miast partnerskich w ramach realizacji projektu "Europa dla obywateli". Tematem spotkania będzie eurosceptycyzm. W programie przewidziano debaty, spotkania z młodzieżą, wymianę doświadczeń, prezentację korzyści wynikających z członkostwa w UE. Oprócz Mińska Mazowieckiego w spotkaniu udział wezmą przedstawiciele z Saint Egreve i Telsiai.

 • poster_EN

Repertuar kina Muza

Repertuar kina MUZA w dniach 24 - 31 lipca 2018 r.

www.muzakino.pl

 

 • repertuar72

"Czytanie na trawie"

Drodzy przyjaciele Biblioteki i miłośnicy czytania! Już  5 sierpnia zapraszamy Was na kolejny letni piknik czytelniczy "Czytanie na trawie".

Tym razem będzie bardziej naukowo. Na placu Kilińskiego przeprowadzimy wybuchowe eksperymenty z Centrum Naukowo-Edukacyjnym Fulleren, poznamy też kilku światowej sławy naukowców, a nawet zaprogramujemy co nieco z Innovative Lab. Nie zabraknie także kreatywnych wolontariuszy z Fundacji EBU.

Tradycyjnie już , wylegując się z książkami na leżakach będziemy popijali kawę albo mińską wodę dostarczoną przez PWiK .
Będzie bookcrossing, kącik prasowy i kolejna edycja Miksera regionalnego z  nagrodami.
Latem nie ma nic przyjemniejszego niż „czytanie na trawie”!

 

 

 • piknik2018nowe

Wakacyjny bal włóczykijów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bal, który odbędzie się 21 sierpnia br. w godz. 14.00-16.00. Szczegóły na plakacie.

 • bak włóczykijów

Mińszczanie śpiewają (nie) zakazane piosenki

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na koncert "Wspólne śpiewanie piosenek z okresu Powstania Warszawskiego".
5 sierpnia (niedziela), godz. 12.00, ul. gen. K. Sosnkowskiego 4, MZM Dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

 • MZM mińszczanie śpiewają zakazane piosenki plakat 2018

Nie karm smogu!

Informacje dot. akcji prowadzonej na Mazowszu - "Nie karm smogu, wybieraj opał dobrej jakości!" - od 1 lipca 2018

 • plakat

II Harcerskie Lato w Mieście

Zapraszamy na II Harcerskie Lato w mieście w dniach 20-24.08.2018r. finansowane z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki. Zapisy osobiście w stanicy hufca w dniach 13-17 sierpnia br. Szczegóły na plakacie ...

 • II harcerskie lato w mieście plakat

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 24063