Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 8 lipca 2020

Imieniny:

Elżbiety, Eugeniusza, Adrianny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Aktualny repertuar kina MUZA

Repertuar kina MUZA w dniach 11 - 18 grudnia 2018 r.

www.muzakino.pl

 • rep-91

Zobacz obrazy-kadry z filmu „Twój Vincent” - wjątkowa wystawa w Bibliotece!

 Ponad 100 malarzy, 7 lat pracy i 65 tysięcy obrazów! 

125 malarzy z piętnastu krajów przez siedem lat intensywnie pracowało przy produkcji filmu "Twój Vincent". Małą część efektów tej żmudnej pracy mińszczanie będą mogli podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim od 20  grudnia do 4 stycznia 2019r.
Gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy 20 grudnia o godzinie 18.30. Będzie to wyjątkowa okazja do poznania kulisów produkcji filmu, o których opowie gość specjalny Olga Królak – mińszczanka pracująca na planie filmu jako malarz-animator.
Podczas wystawy obejrzymy 20 prac, m.in. obraz z listem, który jest motywem przewodnim filmu. Obrazy pochodzą z kolekcji miasta Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
 
Kochacie twórczość Van Gogha? Interesuje was współczesna animacja? Czekamy na Was!

MBP

 

 

 • vincent_olga

XI Integracyjny Koncert Mikołajkowy

5 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Maz. odbył się XI Integracyjny Koncert Mikołajkowy. Zebranych gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie pani Janina Brzeszkiewicz.  Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie konkursu na logo Stowarzyszenia Dzieciom Radość. Przewodniczący Stowarzyszenia pan Paweł Antosiewicz poprosił pana wicestarostę Witolda Kikolskiego o wręczenie upominków i nagród wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Następnie pan wicestarosta dokonał oficjalnego otwarcia Koncertu.

Wspaniałą ucztę muzyczną w odsłonie świątecznej zaproponował zespół wokalno- instrumentalny Sonanto. Piosenki świąteczne i kolędy były przeplatane zabawami z dziećmi. Koncert został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez młodych słuchaczy Po występie na Sali pojawił się święty Mikołaj. Sprawdzał dziecięcą cierpliwość i zanim rozdał prezenty śpiewał razem z dziećmi kolędy i prowadził  zabawy. W koncercie uczestniczyli  podopieczni Stowarzyszenia „Dzieciom Radość” oraz zaproszeni uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim,  Janowie,  Kałuszynie, Szkoły Podstawowej nr 1, 2, 3, 4, 5, 6   w Mińsku Mazowieckim, Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej ze Starogrodu, podopiecznych Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzez Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Krok Dalej”, Stowarzyszenia „Możesz Więcej” z Nowego Zglechowa. We wspólnej zabawie wzięło udział 400 dzieci.

Tak wspaniała impreza powstała dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Mińskiego, Urzędu Miasta, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz gościnności pani Małgorzaty Beczek Dyrektora ZS nr 1 w Mińsku Maz.

ZSS Ignaców

 • P1350698
 • P1350700
 • P1350715
 • P1350731
 • P1350744
 • P1350745
 • P1350781
 • P1350801
 • P1350813
 • P1350819
 • P1350855
 • P1350885

Dodatkowy dyżur w Urzędzie Miasta 15 grudnia

 • plakat A3 dodatkowe dyzury

"Czar i wdzięk Niepodległej" - wystawa fotografii

Zapraszamy na wystawę fotografii "Czar i wdzięk Niepodległej" w Liceum Plastycznym. Wernisaż wystawy 17 grudnia godz. 17.00, sala wystawowa liceum im. E.M. Andriollego Mińsk Mazowiecki. Wystaw czynna będzie do 6.01.2019 r.

 • plakat_MM_net

Wiglia Miejska 2018 na Placu Stary Rynek

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI MARCIN JAKUBOWSKI I KOMENDANT HUFCA ZHP „MAZOWSZE” DARIUSZ PIĘTKA ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE WIGILIJNE I PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU

20 XII 2018, GODZ. 18.00, PLAC STARY RYNEK

ZAPRASZAMY NA WIGILIJNY POCZĘSTUNEK ZASPONSOROWANY PRZEZ LOKALNYCH RESTAURATORÓW:
STREFA SMAKU, RESTAURACJA POD SOSNAMI, SALA WESELNA ESTA, BAR JEDYNKA, PASJA CATERING, AGENCJA TATULO D. WĄSIK, LIBDAR DARIUSZ GRZEGOREK, RESTAURACJA STYLOWA, ZWYCZAJNA I KIEŁBASIARNIA , GALERIA EMMA, FABRYKA PIZZY, SPHINX, STACJA SUSHI KONRAD, MIŃSKA PYZA SLOW FOOD ORAZ PZERII I STOWARZYSZENIE „RADOŚĆ TRZECIEGO WIEKU”.

 • plakat wigilia 2019

II Sesja Rady Miasta

Informacja Burmistrza Miasta

Informacja o podaniu do publicznej wiadomości wykazu obejmującego działkę gruntu nr 2118/13 położoną w Mińsku Mazowieckimi przy ul. Józefa Piłsudskiego.

Ogłoszenie BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI o udzieleniu zamówień na wykonywanie w 2019 roku wycen wartości nieruchomości oraz innych opracowań i eksperty

Ogłoszenie BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI o udzieleniu zamówień na wykonywanie w 2019 roku wycen wartości nieruchomości oraz innych opracowań i ekspertyz.

Koncert świąteczny Manufaktury Dźwięku

Zapraszamy na koncert świąteczny Oktetu Wokalnego Manufaktury Dźwięku - "Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne" - 23 grudnia 2018 r., po Mszy Św. o godz. 18.00, w kościele pw. Św. Antoniego z Padwy

 • swiateczny

Spotkanie z Miłością, czyli Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

W sobotę 15   grudnia bieżącego roku, w zimowe  popołudnie już po raz dwunasty nauczyciele z powiatu mińskiego uczestniczyli w adwentowym dniu skupienia. Spotkali się ponownie  w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Wszystkich zebranych powitał  dyrektor szkoły , pan Tomasz Płochocki. Na spotkanie przybyli księża:  Dyrektor  Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej ksiądz Piotr Pierzchała oraz zaproszony na tę okazję gość – ksiądz dr Sylwester Gaworek,  proboszcz parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie, autor książek z dziedziny duchowości, wykładowca metafizyki, historii filozofii i filozofii Boga w Wyższym  Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko -Praskiej oraz adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

W konferencji rekolekcjonista podkreślił, że adwent to czas odnowy życia . Warto rozbudzić w sobie pragnienie życia inaczej, pragnienie nawrócenia. Kluczowe okazuje się pytanie: co to znaczy wierzyć? Zdaniem ks. Sylwestra wierzyć to znaczy odpowiedzieć na miłość Boga. Chrześcijanin to ktoś, kto spotkał Jezusa  i odpowiedział na Jego miłość swoją miłością. Nasze zadanie to także opowiedzieć innym  o tym ,że spotkaliśmy Miłość.

„Bóg jest Miłością „(1 J 4, 7-12). To nie jest i nie może być tylko prawda teologiczna, teoretyczna. Wiara to relacja osobista. Wiara wymaga wrażliwości duchowej i umiejętności czytania znaków. Przykładem takiej postawy może być historia trzech króli. Mędrcy  zobaczyli gwiazdę i się uradowali. Dlaczego? Dostrzegli znaki , które mówią ,że Bóg mnie kocha, troszczy się o mnie. Szczególną dziedziną, w której Pan Bóg mówi do człowieka , są wydarzenia naszego życia  - trzeba tylko dostrzec ,ze Bóg mówi i działa. Także w trudnych wydarzeniach można  dostrzec działanie Łaski.

Rekolekcjonista zadał zebranym pedagogom „pracę domową”. Trzeba rozglądać się , nie być jak ci, którzy „mają oczy ,ale nie widzą” (Mt 13,13) . Trzeba ćwiczyć uważność, być uważnym w życiu duchowym. Jeśli dostrzegę znaki Bożej miłości, wtedy ja sam staję się, mam szansę stać się znakiem miłości dla innych. „Jeżeli będziecie  się wzajemnie miłowali….” ( J 13,34-35). Po tym nas poznają…
Ciąg dalszy rozważań zawierała homilia wygłoszona przez ks. Sylwestra, poświęcona postaci Jana Chrzciciela. Ks. rekolekcjonista podkreślił, że miarą wielkości proroka  jest siła oporo przeciwko niemu, tego właśnie doświadczył Jan Chrzciciel. Jezus wskazuje na cierpienie i odrzucenie przez ludzi, którym Jan prorokował. Tym bardziej więc dziękujmy za skarb wiary, tym pełniej otwierajmy się na Miłość, otwierajmy się na Jej przyjęcie. Nie bójmy się ,że jeśli upodobnimy się do Niego , to i nas prędzej czy później spotka niezrozumienie i odrzucenie. Jan Chrzciciel jest dobrym i wiernym prorokiem, całym sobą służy Panu. Zapowiadając Jezusa, nie szczędzi sił. Jest przy tym pokorny, służy prawdzie. Na pytanie „Cóż mamy czynić ?” Jan odpowiada : czyń dobro tam, gdzie jesteś, szanuj innych, ale nie poprzestawaj na własnych wysiłkach, tylko przyjmij działanie Ducha św. Takie jest przesłanie Jana Chrzciciela.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i mszy świętej w kościele pw. św. Jana  Chrzciciela  nauczyciele spotkali się ponownie  w szkole na opłatku i agapie. Sobotni Dzień Skupienia, na którym zebrała się liczna grupa nauczycieli pracujących w szkołach powiatu mińskiego, udowodnił, że jest to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa, sprzyjająca budowaniu więzi pomiędzy pedagogami z różnych placówek i wspólnemu przeżywaniu oczekiwania na Boże Narodzenie .

Renata Bakuła, fot. z arch. Szkół Salezjańskich

 

 • _MG_8602
 • _MG_8605
 • _MG_8610
 • _MG_8612
 • _MG_8627

Życzenia Świąteczne Burmistrza Miasta

 • zycznia burmistrza

Sylwester w Pałacu

Zapraszamy na Sylwester w Pałacu!

godz. 20:00 - 23:00 - MUSICALOWY MARATON FILMOWY | sala Kameralna MDK
Boska Florence (2016)
Córki dancingu (2015)

godz. 23:00 - 1:00 - Dyskoteka z Dj MIRO | dziedziniec MDK

godz. 1:00 - 3:00 - MUSICALOWY MARATON FILMOWY | sala Kameralna MDK

La La Land (2016)

https://www.facebook.com/mdkmmz/

 

 • data: 2018-12-21
 • sylwester

Godziny pracy Urzędu Miasta 31 grudnia

UPRZEJMIE INFORMUJEMY,
ŻE DNIA 31 GRUDNIA 2018 ROKU
URZĄD MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
CZYNNY BĘDZIE DO GODZ. 13.00,
KASA URZĘDU CZYNNA DO GODZ. 11.00.

Ogłoszenie Starosty Mińskiego

Ogłoszenie Starosty Mińskiego dot. budowy tunelu pod torami PKP PKL linii 13 Krusze-Pilawa

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 13212