Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 11 lipca 2020

Imieniny:

Benedykta, Kaliny, Olgi

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Zabawa, miłość i inne deliria - Spotkanie z Miką Dunin

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. Historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem to treść książki "Miłość i inne deliria". To także temat wchodzącego właśnie na ekrany kin filmu "Zabawa, zabawa", którego scenariusz napisały wspólnie Kinga Dębska i Mika Dunin. Wstrząsające historie trzech kobiet. Może znamy te dziewczyny?
 
Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką, pisarką i blogerką Miką Dunin, 9 stycznia o godz.18.30. Kilka dni po kinowej premierze filmu porozmawiamy o mitach związanych z alkoholizmem, o alkoholizmie kobiet i dlaczego tak mało o nim wiemy.
 
Mika Dunin jest autorką dwóch dotychczas wydanych książek: „Antyporadnik” i „Alkoholiczka”. W 2017 roku została laureatką (wraz z Kingą Dębską) najbardziej prestiżowego polskiego konkursu scenariuszowego Script PRO 2017, za scenariusz „Zabawa, zabawa” o kobietach „na zakręcie”.
 

MBP

 • MD 9.01

Informacja dot. usuwania azbestu

I N F O R M A C J A  

Dbając o ekologię i właściwy stan środowiska w 2019r.  planujemy złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu Miasta Mińsk Mazowiecki”.

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele nieruchomości położonych w Mińsku Mazowieckim (osoby fizyczne), nieprowadzące działalności gospodarczej.  

W związku z powyższym właściciele nieruchomości zainteresowani dotacją, planujący usunięcie azbestu powinni złożyć wniosek o dofinansowanie tego zadania. Wniosek do pobrania zamieszczony na stronie internetowej http://www.bip.minsk-maz.pl w zakładce: Wykaz usług świadczonych przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki/ Wydział Gospodarki Komunalnej/Wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na zdjęciu, zabraniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest.

Wniosek należy złożyć w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, pokój 217, w godzinach pracy Urzędu.

 

 

Aktualny repertuar kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach od 4 stycznia do 12 stycznia 2019 r.

www.muzakino.pl

 • rep-94

Nauka jazdy na łyżwach

Stowarzyszenie Figurowy Mińsk zaprasza na naukę jazdy na łyżwach z elementami tańca na lodzie pod kierunkiem Izabeli Jach - instruktorki i byłej zawodniczki łyżwiarstwa figurowego.

Zajęcia odbywają się w środy: 17:00 - 19:00, piątki: 17:00 - 19:00

 • FMM_plakat_2018-19

Informacja PGE Dystrybucja S.A.

Informacja PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Warszawie dot. modernizacji urządzeń i przerw w zasilaniu energią elektryczną.

Aktualne komunikaty na stronie:
www.pgedystrybucja.pl/wylaczenia

 

Styczeń 2019 w MDK

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Miejskiego Domu Kultury na miesiąc styczeń 2019.

 • PROGRAM STYCZEŃ 2019new

Koncert charytatywny dla Bartka

Koncert charytatywny dla Bartka - 12 stycznia 2019 r., hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej nr , ul. Kopernika 9. Szczegóły na plakacie ...

 • Plakat dla Bartka

Relacje z imprez MSA

Relacja ze spektaklu bożonarodzeniowego "Czarcia intryga"

W dniu 20 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wystawili spektakl bożonarodzeniowy pt. "Czarcia intryga". Po raz pierwszy w historii szkoły odeszliśmy od tradycyjnego koncertu kolęd na rzecz musicalu. Spektakl był połączeniem sztuki muzycznej, teatralnej, plastycznej. Dzień, w którym wystawiono musical był w szkole uroczysty, nastrojowy, świąteczny. Zebraną publiczność, wśród której znaleźli się honorowi goście powitała dyrektor Paulina Rzewuska-Korycińska. Uroczystość rozpoczęła się wspomnieniem o Ś.p. Romanie Wachowiczu, wieloletnim, zasłużonym pedagogu i dyrygencie, który co roku dyrygował orkiestrą podczas koncertów wigilijnych. Pamięci naszemu zasłużonemu Pedagogowi orkiestra kameralna zagrała utwór bożonarodzeniowy.

  W dalszej kolejności spektakl rozpoczął się piosenką – „Choinkowe święta”. W zespole na flecie zagrała Zofia Muzyka, na fortepianie –Jagoda Komorowska a na wiolonczelach –uczniowie Katarzyny Kaczyńskiej.  W piosence – „Gwiazda lśni” wystąpiła szkolna orkiestra pod batutą  Piotra Grabowicza, klasa kameralistyki wokalnej Justyny Kowyni -Rymanowskiej, na fortepianie grała Joanna Nowik. W scenie pomiędzy choinkami udział wzięli: Lucyfer, Boruta, Lucyfer, Belzebub, harcerze i dzieci pod przewodnictwem Archanioła Gabriela. W piosence „Gdy na ziemi Bóg się rodzi” wystąpił: zespół instrumentów dętych pod kierownictwem dyrektora  Arkadiusza Mizdalskiego, chór, klasa teatralna Justyny Kowyni -Rymanowskiej, klasa rytmiki Anity Wasilewskiej. Po zniknięciu Archanioła Garbriela piosenkę – „Mali Pastuszkowie” wykonała flecistka Aleksandra Kruszewska, pianistka Natalia Komorzycka oraz klasa kameralistyki wokalnej Pawła Hruszwickiego. Po scenie z  Lucyferem, dziećmi, harcerzami, redaktorem, Borutą, Archaniołem i Belzebubem piosenkę – „Zapalcie światła na Ziemi” wykonała orkiestra szkolna Piotra Grabowicza, pianistka Joanna Nowik, klasa kameralistyki wokalnej Justyny Kowyni -Rymanowskiej. Po scenie z  pasterzami, Borutą, Belzebubem i obróceniu się szopki zagrał duet fortepianowy Franciszek Góras z Tatianą Żarek wraz z perkusją - „Walca”. Piosenką – „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” dyrygował Piotr Grabowicz, śpiewał chór, harcerze, pasterze a na fortepianie grała Joanna Nowik. Po scenie z udziałem Archanioła, Maryi, Józefa piosenkę – „ Kolędowy czas” zagrał na fortepianie  Maciej Bogdański z zespołem smyczkowym Małgorzaty Rąbalskiej, klasą perkusji, śpiewem chóru, harcerzy, dzieci i pasterzy. Do piosenki " Narodzenia czas" przywiodła scena z Lucyferem, Aniołem Gabrielem, Józefem, Maryją. Piosenkę zagrał zespół smyczkowy Urszuli Chrulskiej: Magdalena Zalewska, Julia Stępień, na fortepianie – Dominika Płochocka, śpiew – klasa kameralistyki wokalnej. Scena z działaczką polonijną, Kacprem, Melchiorem, Baltazarem i  Królami doprowadziła do finału - piosenki – „Pokłon Trzech Mędrców”, którą zagrał zespół instrumentów dętych oraz pianistka dyrektor Paulina Rzewuska-Korycińska. Piosenkę – „Wigilijna noc” wykonała orkiestra szkolna przy śpiewie chóru i wszystkich wykonawców.

Po spektaklu na scenie pojawił się Mikołaj, który przywitał się z dziećmi i rozdawał cukierki.
Ten wspaniały dzień pozostanie na długo w pamięci.

 

Koncert zimowy dla przedszkolaków

 W dniu 18 grudnia z inicjatywy pani dyrektor Pauliny Rzewuskiej-Korycińskiej odbył się Koncert Zimowy dla przedszkolaków z cyklu "Pory roku". W świątecznej atmosferze, w pięknie sali przystrojonej sali koncertowej uczniowie szkoły zagrali utwory oraz śpiewali piosenki bożonarodzeniowe dla najmłodszych widzów z przedszkoli.
Program koncertu zawierał następujące utwory i piosenki, które wykonali artyści ze szkoły:
1.    Piosenkę „Choinkowe święta” – zaśpiewał Kuba
2.    „Choinkową opowieść” – na fortepianie zagrała Ola Garwolska
3.    „Polkę – mazurkę - zagrał duet fortepianowy - Marysia Cudna i Ola Cherubin
4.    „Śnieżynki”  – na fortepianie zagrała Wiktoria
5.    „Cabaret” - wykonał duet fortepianowy Martyna i Ala
6.    „Sanie” –  na fortepianie zagrała Hania Kibała
7.    Piosenkę „Święta, święta” – zaśpiewała  Ola Garwolska
8.    „Taniec” – na fortepianie zagrała  Asia Federak
9.    „Allegro” – wykonał duet fortepianowy - Martyna i Ala
10.    „Akwarium” – zagrał duet fortepianowy
11.    Piosenkę „Zielony gość” – zaśpiewała Asia Federak
12.    „Mazur” –  zagrał duet fortepianowy Hania i Julian
13.    "Marimba Joy” - na perkusji zagrał Maciej Płochocki
14.    Piosenkę “Kolędowy czas” – zaśpiewała: Hania Kibała, zagrał na  fortepian: Maciek Bogdański oraz zespół smyczkowy
15.    „Pada śnieg” –  na fortepianie zagrała Wiktoria
16.    Kolędę „Przybieżeli do Betlejem” – zagrał duet fortepianowy Ala i Martynka, śpiew: Julian
17.    „Galop” –  wykonał duet fortepianowy Kuba i pani Tatiana
18.    „Bajeczkę”  wykonali uczniowie z klasy  wiolonczeli oraz pani  Ewa Szymańska
19.    Piosenkę „Bosy pastuszek” – zaśpiewała Martyna i Ala
20.    „Galop Komediantów” -  na ksylofonie zagrał Wiktor Kroszczyński
21.    „Zabawę” –  na fortepianie zagrała Ola Garwolska
22.    Kolędę „Dzisiaj w Betlejem” – na akordeon wykonała Karolina Święch
23.    Kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” – wykonał duet fortepianowy Magda i pani Tatiana
   Na koniec koncertu wyjście Mikołaja  ogłosiła perkusja - kotły. To był najwspanialszy punk całego  programu. Dzieci bardzo się ucieszyły kiedy zobaczyły Mikołaja. Tego dnia przedszkolaki wspaniale bawiły się  przy muzyce o tematyce bożonoarodzeniowej. Do zobaczenia na wiosnę! Na koncercie "Wiosna"


Koncert świąteczny w Placówce Medycznej - Centrum Zdrowia Dziecka

W dniu 11 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami merytorycznymi - Tatianą Żarek, Małgorzatą Rąbalską, Januszem Komudą wystąpili z koncertem świątecznym w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu była Tatiana Żarek. Koncert skierowany był do pacjentów szpitala. W programie znalazły się między innymi kolędy i  utwory bożonarodzeniowe. Najbardziej  przypadł go gustu publiczności występ klasy kameralistyki wokalnej - „Koty” Rossiniego. Punktem kulminacyjnym imprezy była gra pacjentów na instrumentach z zestawu Carla Orffa. Publiczność akompaniowała na zestawie młodym artystom z MSA. To był wspaniały koncert-podarunek pod choinkę dla małych pacjentów.
                                                

   Opracowanie: Joanna Nowik
fot. z arch. MSA

 • IMG_2435
 • IMG_2453
 • IMG_2471
 • IMG_2602
 • IMG_2617
 • IMG_2621
 • IMG_20181211_150300
 • IMG_20181211_151815

Dziękujemy za świąteczne i noworoczne życzenia

Poniżej zamieszczamy listę osób, firm, stowarzyszeń, mediów i instytucji życzliwych naszemu miastu, od których otrzymaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy.

KARTKI BOŻE NARODZENIE 2018
1.    7-19 Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim
2.    SP 4 w Mińsku Mazowieckim
3.    MOPS w Mińsku Mazowieckim
4.    Zarząd Oddziału ZNP w Mińsku Mazowieckim
5.    SP 6 w Mińsku Mazowieckim
6.    Zarząd Okręgowego Związku Inwalidów Wojennych RP w Warszawie
7.    Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
8.    PARTNER
9.    Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki
10.    Wójt Gminy Kotuń
11.    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
12.    Zarząd Zlewni w Warszawie
13.     REMEX
14.    Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
15.    Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
16.    SP 5 w Mińsku Mazowieckim
17.    Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim
18.    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim
19.    Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim
20.    5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
21.    PKO w Mińsku Mazowieckim
22.    STYROPMIN
23.    Miński Uniwersytet Trzeciego Wieku
24.    Burmistrz Miasta Płońska
25.    Wójt Gminy Wieliszew
26.    Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie
27.    Burmistrz Miasta Sulejówek
28.    Andrzej Kuć
29.    REKORD Systemy Informatyczne
30.    EL-MAR Dobrodzień
31.    Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
32.    Burmistrz Kałuszyna
33.    Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim
34.    Mińsko Mazowieckie Towarzystwo Tenisowe
35.    Burmistrz Głowna
36.    Wójt Gminy Dębe Wielkie
37.    Julia Pitera
38.    Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Siedlcach
39.    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wiceprzewodniczący Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński
40.    NORD Partner
41.    Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Mińsku Mazowieckim
42.    Miejski Ośrodek Kultury w Siedlach
43.    Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim
44.    Redakcja Echa katolickiego
45.    Andrzej Osiński z Mińska Mazowieckiego
46.    Piotra Taladla z Mińska Mazowieckiego
47.    SP 1 w Mińsku Mazowieckim
48.    Walhalla Fight Club
49.    Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mińsku Mazowieckim
50.    NSZZ Solidarność Rejon Mazowsze
51.    Firma Tempish i Sportrebel
52.    Wójt Piotr Orzechowski
53.    53. Batalion Lekkiej Piechoty
54.    Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych w Mińsku Mazowieckim
55.    ZUS w Siedlach
56.    Miasto Krnov
57.    Krystyna Pawłowicz Poseł na Sejm RP
58.    Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego Przewodniczący Rady Naczelnej PSL
59.    Firma IWONEX
60.    Firma Transportowo – Handlowa Osica Edward Mińsk Mazowiecki
61.    Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
62.    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim
63.    Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim
64.    Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim
65.    Orange Dyrektor Rozwoju Współpracy Regionalnej
66.    RAPIT Latowicz
67.    EXITUS
68.    Przewodniczący Rady Gminy Dębe Wielkie
69.    Globe Scool Edukacja Językowo Artystyczna w MMz
70.    Dziekan Zamiejscowego Wydziału Nauk Społecznych w MMz
71.    Presscom Beata Okoń
72.    Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej Curie w MMz
73.    Komenda Powiatowej Policji w MMz
74.    Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego
75.    ABV architekci
76.    Czesław Mroczek Poseł na Sejm RP
77.    REMONDIS
78.    Maria Koc Wicemarszałek Senatu
79.     Szkoły Salezjańskie w MMz
80.    CSŻW
81.    Zycie Siedleckie
82.    ACC Training&Consulting Group
83.    Wójt Gminy Stanisławów
84.    Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w MMz
85.    Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej
86.    Firma Awenta
87.    Wójt Gminy Jakubów
88.    Ewelina i Marcin Frankiewicz MKS MMA TEAM & Klub Walki Grappler
89.    Dom Dziennego Pobytu i Stołówki Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej
90.    PM 4 w Mińsku Maz
91.    Kulturoteka
92.    Dom Pomocy Społecznej w Kątach
93.    Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Siedlcach
94.    Firma JARCYK
95.    Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego w Siedlach
96.    Marek Sawicki Poseł RP
97.    SP3 w MMz
98.    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w MMz
99.    Burmistrz Halinowa
100.    Sekretraz Halinowa
101.    Prezydent Miasta Siedlce
102.    DPS Jedlina w Mieni
103.    PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa
104.    Spółdzielnia Mieszkaniowa Mechanik w MMz
105.    Zarząd Dróg Powiatowych w MMz
106.    Ks. Marian Sobieszek Parafia Rzym Kat św Jana Chrzciciela
107.    Wójt Gminy Dobre
108.    Wójt Gminy Siennica
109.    PHU BAMBOLEO
110.    Topaz
111.    PWiK
112.    Wójt Gminy Cegłów
113.    Terra Group
114.    Mazowiecki Oddział ŻW
115.    PKO Bank Polski w MMZ
116.    PrintPrint Group
117.    23. Baza Lotnictwa Taktycznego
118.    Burmistrz Miasta Podkowa Leśna
119.    Krzysztof Tchórzewski Poseł na Sejm RP, Minister Energii
120.    WPM Mosty
121.    Wicemarszałek Senatu RP
122.    Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGGW w Warszawie
123.    Prezydent Miasta Łodzi
124.    Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w MMz
125.    Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w MMz
126.    ks Jerzy Danecki Parafia Rzym-Kat. w Wólce Mińskiej
127.    Daniel Milewski Poseł na Sejm RP
128.    Zarząd i Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Przełom
129.    Robert Smuga
130.    Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w MMz
131.    Biuro Nieruchomości Synteza Anna Paszkowska w MMz
132.    Teresa Anna Wargocka Poseł na Sejm RP
133.    PHU Darmar
134.    Prezydent Miasta Żyrardowa
135.    Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej
136.    Zespół Szkół w Mrozach
137.    SJO Tomasz Paudyna
138.    Dyrektor Radia Podlasie  ks. Kan. Andrzej Sochal


Życzenia mailowe
1.    Burmistrz Węgrowa
2.    Modernizacja Roku & Budowy XXIw w Bydgoszczy
3.    Lubelskie Centrum Doskonalenia Kadr „Absolwent”
4.    Dziekan ZWNS w Mińsku Mazowieckim
5.    Samodzielny Zdrowotny Zespół Opieki Społecznej w Mińsku Mazowieckim
6.    Bogdan Stępień
7.    Regionalny Instytut Szkoleń w Warszawie
8.    ACC Training & Consulting Group
9.    Europoint w Krakowie
10.    Kinga Gajewska Poseł na Sejm RP
11.    Jednostka Certyfikująca ISOQAR z Warszawy
12.    Agencja WORLD MEDIA z Warszawy
13.    Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach
14.    Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim
15.    Stowarzyszenie Polska – Białoruś
16.    Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik
17.    Ludwik Rakowski Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego
18.    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
19.    MAZUR TRAVEL Mrągowo
20.    ART. STUDIO EVENT
21.    Ośrodek Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa
22.    Langas Group
23.    Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim
24.    Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego
25.    Dom Kultury Zacisze
26.    Mazowiecki Kurator Oświaty
27.    Sport Plus Myślenice
28.    Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
29.    GEOEKO Poznań
30.    KAMBIT
31.    Zespół „Śląsk”
32.    Związek Miast Polskich
33.    Zielony Punkt
34.    Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mińsku Mazowieckim

 • kartki BN

Zaproszenie na wystawę Ladislava Steiningera

Szanowni państwo Ladislav Steininger - nasz czeski przyjaciel z miasta Krnov chciałby przekazać wszystkim życzenia noworoczne (novoročenky).

Zrobi to osobiście i artystycznie 19.01.2019 (sobota) o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim
Na spotkanie z autorem i wernisaż jego prac zapraszają:
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski
Dyrektor MBP w Mińsku Mazowieckim Elżbieta Sieradzińska oraz przyjaciele

 

 • Zaproszenie Ladislav1
 • Zaproszenie Ladislav_1nawww

Czarcia intryga - spektakl tetralno-muzyczny

Burmistrz Miasta i Dyrektor MSA zapraszają na spektakl teatralno-muzyczny "Czarcia intryga - Historia Bożonarodzeniowa" w wykonaniu uczniów i nauczycieli Miejskiej Szkoły Artystycznej. 10 stycznia 2019 r., godz. 18.30. Sala Koncertowa MSA.

 • Nr XLV.449.2018.2018-10-15 zm. uchwałę w sprawie wysokości...

Czasowa zmiana organizacji ruchu pociągów

W nocy: 08/09.01.2018, 09/10.01.2018, 10/11.01.2018, 11/12.01.2018 w godz. 23:55 – 3:50 nastąpi awaryjne zamknięcie szlakowego toru podmiejskiego nr 4 z wyłączeniem ruchu po tym torze na kierunku Warszawa wschodnia – Warszawa Zachodnia.
W związku z prowadzonymi nocnymi pracami technologicznymi na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia wykonywanymi przez Spółkę PKP PLK zostaje wprowadzona zmiana w organizacji ruchu niżej wymienionych pociągów:


1. Pociąg 91990/1 rel. Skierniewice (22:46) – Warszawa Wschodnia (00:05) na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia kursuje przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków osobowych: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.
2. Pociąg 21640/1 rel. Radom (21:51) – Warszawa Wschodnia (00:19) kursuje przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków osobowych: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion.
3. Pociąg 91848/9 rel. Siedlce (22:37) – Warszawa Zachodnia (00:25) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia kursuje po torze przeciwnym do zasadniczego. W związku z powyższym obsługa podróżnych na przystankach osobowych Warszawa Stadion oraz Warszawa Powiśle odbywa się przy peronie 1, natomiast na p.o. Warszawa Śródmieście obsługa podróżnych obywa się przy peronie 1 oraz 2.
4. Pociąg 19950/1 rel. Warszawa Wschodnia (03:25) – Skierniewice (04:42) na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia kursuje po torze przeciwnym do zasadniczego. W związku z powyższym obsługa podróżnych na przystankach osobowych Warszawa Stadion oraz Warszawa Powiśle odbywa się przy peronie 1, natomiast na p.o. Warszawa Śródmieście obsługa podróżnych obywa się przy peronie 1 oraz 2.

Z poważaniem
Jolanta Maliszewska
Biuro Rzecznika Prasowego
„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

 

Dyskoteka na lodzie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 13 stycznia 2019 r. w godz. 15.00 - 21.00 na "Dyskotekę na lodzie" z okazji 27 Finału WOŚP.

 • dyskoteka wosp

Noworoczna Gala Operetkowa

Komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej zaprasza na Noworoczną Galę Operetkową w wykonaniu artystów sceny operowej "Varsovia Brass Quintet", która odbędzie się 26.01.2019 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

UWAGA!!! 
Wstęp na Galę tylko za okazaniem wejściówki. Wejściówki są bezpłatne i można je pobrać w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej od 11.01.2019r. Zapraszamy zatem do pobieranie bezpłatnych wejściówek i do zobaczenia na Noworocznej Gali Operetkowej.

W razie pytań prosimy o kontakt: 261 353 330.

 • operetka

Aktualny repertuar w kinie MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 11 - 18 stycznia 2019 r.

www.muzakino.pl

 • rep-95

Noworoczny Turniej Hokejowy

Zapraszamy na Noworoczny Turniej Hokejowy o Puchar Dyrektora MOSiR. Gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia 2019 r. Lodowisko miejskie, godz. 10.00 - 16.00. 

 • turniej wosp

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji w przedmiocie projektu uchwały w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ...

Bezpłatne zajęcia z łyżwiarstwa

Stowarzyszenie Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie na Sporty Zimowe w 2019 roku. Miasto Mińsk Mazowiecki przystąpiło do partnerstwa przy realizacji przedmiotowego zadania. W okresie od 21 stycznia 2019 roku realizowane będą zajęcia z łyżwiarstwa, natomiast po zamknięciu lodowiska  realizowane będą alternatywne zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. Zajęcia będą realizowane zgodnie z poniższym harmonogramem:

Grupa 1 (klasy 4-6 szkoły podstawowej):
- środa 15.00 – 16.30
- piątek 15 – 16.30
Grupa 2 (klasy 2 – 3 szkoły podstawowej)
- środa 15.00 – 16.30
- wtorek 16.30 – 18.00
Grupa 3 (klasy 4 – 6 szkoły podstawowej)
- poniedziałek 15.00 – 16.30
- środa 17.00 – 18.30
Grupa 4 (klasa 2 – 3 szkoły podstawowej)
- poniedziałek 16.30 – 18.00
-  czwartek 15.00 – 16.30
Grupa 5 (klasy 7-8 szkoły podstawowej)
- wtorek 15.00 – 16.30
- czwartek 16.30 – 18.00
Grupa 6 (klasy 1 szkoły podstawowej)
- piątek 15.00 – 16.30

Zapraszamy dzieci, które mieszkają w Mińsku Mazowieckim. Udział w zajęciach jest możliwy gdy dziecko samodzielnie utrzymuje równowagę na lodzie. Umiejętności dzieci będą oceniane przez instruktora prowadzącego dane zajęcia. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy złożyć w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, p. 211 (II piętro). formularze można pobrać ze strony internetowej www. minsk-maz.pl lub w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki w  pok. 211 (II piętro). Rekrutację rozpoczynamy w dniu 11 stycznia 2019 r., godz. 8:00, a kończymy w momencie uzyskania wymaganej liczby zgłoszeń, o czym poinformujemy na stronie internetowej.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne dla uczestników.  

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mińsku Mazowieckim

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 roku również w naszym mieście. Szczegóły na załączonym plakacie...
 

 • 13.01.2019 Mińsk Mazowiecki (1)

Ferie w pałacu 28.01-1.02

28 stycznia godz. 10-14

Chemogluty Niecodzienne spotkanie z niecodzienną substancją. Uczestnicy w formie zabawy zapoznają się z pojęciem cieczy nieniutonowskiej. Wyprodukują polimer o zabawnej konsystencji i na jego przykładzie poznają właściwości naszego bohatera.
Chemiczna oranżada Uczestnicy w formie naukowej zabawy zapoznają się z pojęciem: wskaźników pH. Nauczą się samodzielnie identyfikować odczyn roztworu np. za pomocą herbaty i z popularnych składników wyprodukują napój do złudzenia przypominający oranżadę. Doświadczenie jest doskonałą, naukową zabawą z mnóstwem bąbelków. Prowadzący: https://www.facebook.com/fullerenszkola/

Ferioteka - projekcja filmu

29 stycznia godz. 10-14

LabRobotics  Mechanizmy robotyczne coraz częściej stają się częścią naszego życia. Roboty, inteligentne domy, internet, zrobotyzowane fabryki i rzeczy codziennego użytku z automatycznymi inteligentnymi funkcjami - z tym wszystkim stykają się dzieci w otaczającym je świecie. Prowadzący: https://www.facebook.com/LabRobotics-690844927777191/

Ferioteka - projekcja filmu

30 stycznia godz. 10-14

TooDoo - warsztaty dekorowania poduszek. Zrobimy podusie tradycyjne, podusie króliki i misie. Uczestnicy wypchają poduszki, ozdobią je wg uznania chwostami, koronkami, guzikami, wstążkami, kieszonkami. Prowadzący: https://www.facebook.com/warsztatlowe/

Ferioteka - projekcja filmu

31 stycznia godz. 10-14

Magnesowe i lizakowe warsztaty kreatywno - edukacyjne. Lodówka każdego rodzica wygląda podobnie…setki kartek i karteczek z dziełami małych artystów. Problem zaczyna się w momencie gdy magnesy się skończyły lub nie dają rady utrzymać ciężaru kolorowej sztuki naszej pociechy. Znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli jeszcze bardziej udekorować drzwi lodówki. Wystarczy parę gładkich figurek przedstawiających postaci z ulubionych bajek, zwierzątka, samochody czy lalki, pędzle i mnóstwo kolorowych farb, a reszta pozostaje w rękach dzieci. To oni wiedzą czy obrazek z konikami lepiej będzie komponował się z kolorową Myszką Mickey czy może z różową świnką Peppą.
Warsztaty lizakowe to możliwość wykonania słodkości uwielbianej przez wszystkich. Własnoręcznie wykonane bajkowe lizaki dają ogromną przyjemność i satysfakcję. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie dobierają kształt lizaka i kolor mozaiki, z której ma ona zostać wykonany. Następnie metodą „na kręciołka” tworzą 2 lizaki, które na końcu zajęć pakują do ozdobnych torebeczek. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają również interesującą historię lizaka. Prowadzący: https://www.facebook.com/warsztatyedukacyjne/?fref=ts

Ferioteka - projekcja filmu

1 lutego godz. 10-12

Ferioteka - projekcja filmu

godz. 12-14 Bal karnawałowy „Zimowa Kraina Czarów”

ZIMOWA KRAINA CZARÓW

Teatralizowany bal karnawałowy dla dzieci w wieku 4-12 lat. Czas trwania: 120 minut. Zimowa Kraina Czarów, to Kraina, w której niemożliwe staje się możliwym, w której spełniają się najskrytsze życzenia i przede wszystkim, w której nie brakuje tańca, zabawy i uśmiechu!

 W programie:

    ZABAWY TANECZNO-MUZYCZNE
    POKAZ MODY KARNAWAŁOWEJ
    ZACZAROWANE ZIMOWE IGRZYSKA SPORTOWE
    QUIZ WIEDZY O ZIMOWYCH POSTACIACH BAJKOWYCH
    WIELKA BITWA NA BALONOWE KULE ŚNIEŻNE
    MUZYCZNY POCIĄG DO KRAINY LODU
    KĄCIK PLASTYCZNYCH WYZWAŃ
    ZIMOWE POTYCZKI TEATRALNE
    WARSZTATY SZERMIERKI KUNG-FU PINGWINA!

 PROWADZENIE: Aktorzy TEATRU W RUCHU: Dagmara Woźniak/Katarzyna Pawłowska, Jakub Kruczek, Maciej Kosteczka

BILET 20 ZŁ ZA DZIEŃ

Kantor wartościowej wymiany

W dniu 16 listopada 2018 r. nauczyciele sztuki, Ivana i Ladislav Steiningerovie uroczyście otworzyli wystawę prac uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej miasta Krnov w Czechach. Szkoła prezentowała bogactwo dorobku trwającego dwa lata projektu dydaktyczno-artystycznego, którego tematem były pieniądze.

Miasto Krnov i Mińsk Mazowiecki są miastami partnerskimi. Tak szczęśliwie się składa, że mamy w naszym mieście podobną szkołę artystyczną, różnica jest tylko taka, że to co w Mińsku Mazowieckim jest eksperymentem szkolnictwa o wyjątkowym charakterze w skali kraju w Czechach jest codziennością. Tam, szkoły artystyczne działają niezmiennie od kilkudziesięciu lat i są powszechną formą edukacji dzieci i młodzieży. Szkoła w Krnov kształci ponad pół tysiąca uczniów, a nie jest to jedyna szkoła artystyczna w mieście. Nic więc dziwnego, że Czesi posiadający takie edukacyjne zaplecze oraz wieloletnią, niezmienną niczym angielski trawnik, tradycję kształcenia, stanowią światową czołówkę.

To podobieństwo naszych szkół owocuje. Od roku 2003 jesteśmy w ciągłym kontakcie i wymianie. Koncerty, wystawy, plenery, sympozja, wspólne projekty, przyjaźnie… lista jest długa. I tym razem nie obyło się bez polskiego akcentu. Do projektu, którego motto brzmiało „Pieniądze albo życie” dorzuciliśmy swoje trzy grosze. W jednej z sześciu sal Miejskiego Muzeum miasta Krnov można oglądać również prace uczniów z Mińska Mazowieckiego. Do projektu dołączyła też pracownia działań twórczych „Do góry nogami”, prowadzona przez panią Ewę Zychowicz, wychowankę mińskiego Liceum Plastycznego. Wespół zespół stworzyliśmy najcenniejszą kolekcję sztuki jakiej dotąd jeszcze w krnovskim muzeum nie było. Mnóstwo banknotów, monet współczesnych i numizmatycznych, weksle, przekazy, skarbonki i morały. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważnym tematem jest edukacja finansowa we współczesnym, konsumpcyjnym społeczeństwie, które wszystko, w tym sztukę, próbuje zmerkantylizować. Często zapominamy, że oprócz ceny dobrze jest znać jeszcze wartość.

 • IMG_1043
 • IMG_1048
 • IMG_1050
 • IMG_1054
 • IMG_1066
 • IMG_1070
 • IMG_1084
 • IMG_1090
 • IMG_1815
 • muzeum
 • Peníze nebo život pozvánka

VII Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk” federacji WKSF i UFR

W dniu 12 stycznia 2019 roku w Mińsku Mazowieckim na hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. siennicka 17 odbędzie się impreza sztuk walki pod hasłem „Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk” federacji WKSF i UFR. Będą to już siódme Mistrzostwa Polski a zarazem dziewiąta impreza sportów walki organizowana przez Walhalla Fight Club  w Mińsku Mazowieckim. Są to Mistrzostwa organizowane są pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki – Pana Marcina Jakubowskiego.

W tym dniu do naszego miasta mają zjechać się kluby sportów i sztuk walk z całej Polski a także z zagranicy aby zmagać się w różnych konkurencjach mieszanych sztuk walk, będą to: walki przerywane pointfighting, walki ciągłe light contact, walki w pełnym kontakcie K1  oraz dla najmłodszych adeptów kalaki – konkurencja na pałki makaronowe. Poza walkami organizator zaplanował konkurencje techniczne takie jak sprawnościowy tor przeszkód oraz konkurencje technik specjalnych.
Turniej zostanie rozegrany aż na 6 planszach oraz ringu do K1.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Kamil Chłopik –, trener kadry narodowej Kickboxingu federacji WKSF, posiadacz stopnia IV Dan Kickboxing, prezes federacji WKSF Polska, oraz właściciel klubu sportów walki Walhalla w Mińsku Mazowieckim.

Jak dodaje organizator- chciałbym serdecznie podziękować tym, którzy nas wspierają w tym roku: Panu Burmistrzowi Miasta Mińsk Mazowiecki, Panu Robertowi Smudze - dyrektorowi MOSIR Mińsk Mazowiecki Panu Mirosławowi Samociukowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.  A także sponsorowi generalnemu turnieju -firme Dax Cosmetics,  pozostałym sponsorom – Firma Awenta Mińsk Mazowiecki, Żłobek Jacek i Agatka a także partnerom wspierającym nas – Studium Języków Obcych, Fitnes Klub Forma, Wiewióra Handmade, Agencji „nasze-slubne.pl”, Folies Art School, catering Chatka Puchatka, Firma DDD Mińsk Mazowiecki, Jarcyk- przewóz osób a także zawodnikom i przyjaciołom klubu Walhalla, którzy dzielnie pomagają w przygotowaniach turnieju.

Rywalizacja potrwa od godziny 10 do ok. 19 a uroczysta inauguracja turnieju odbędzie się o godzinie 14:00. Wejście oczywiście będzie bezpłatne. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 • plakatnew

Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Arktyczne mydła glicerynowe, malowanie solą na biegunie, kinoteka, teatrzyk, i tradycyjnie bal karnawałowy ... To wszystko przygotował dla Was Oddział dla Dzieci. Ekspedycję poprowadzą z nami wolontariusze z Fundacji EBU. Pełna marszruta na plakatach, FB i na www.mbpmm.pl.

Odbiór wejściówek Oddziale dla Dzieci.
 

 

 • WYPRAWA NA BIEGUN
 • oddferie_male2

Harry Potter i Ferie w Gralni

Magia, czary, tajemnicze zaginięcie, ale i trudne SUMy czekają na uczestników tegorocznych ferii w Gralni. Na pewno nie będzie Sami Wiecie Kogo, a koniec psot dopiero 7 lutego!
Na wszystkie zajęcia wstęp wolny dla młodzieży w wieku 13-17 lat.
Uwaga! Na wtorkowe warsztaty mamy koszulki dla pierwszych 15 osób. Jeśli będzie więcej chętnych, trzeba zabrać swoją koszulkę.
W razie pytań, prosimy o kontakt z Czytelnią w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tel. 25 740 51 04.
Tajemnicze składniki na eliksir dobrej zabawy na stronie www.mbpmm.pl, na plakatach i naszym profilu FB.

 • ferie_hp
 • ferie_hp_tabela

Obchody 156. Rocznicy Powstania Styczniowego

Tak jak co roku, w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim odbędą się uroczystości przypominające bohaterów powstania i znaczenie tej insurekcji w dziejach narodu polskiego.

22.01.2019 r.

11:00 - Msza Święta w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim;
11:45 - przemarsz ulicą Siennicką do SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4;
12:00 - złożenie wieńców przed pomnikiem powstańców styczniowych;
12:15 - uroczysta akademia w auli szkolnej.

 

 • Plakat_PS

Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki - 14.01.2019 r. - transmisja live

Informacja Burmistrza Miasta dot. nieruchomości przy ul. Dąbrówki

Wykaz działki gruntu Nr 2520/2, o pow. 20 m2 przy ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim - stanowisko garażowe

Spotkanie z Miłością, czyli Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

W sobotę 15   grudnia bieżącego roku, w zimowe  popołudnie już po raz dwunasty nauczyciele z powiatu mińskiego uczestniczyli w adwentowym dniu skupienia. Spotkali się ponownie  w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Wszystkich zebranych powitał  dyrektor szkoły , pan Tomasz Płochocki. Na spotkanie przybyli księża:  Dyrektor  Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej ksiądz Piotr Pierzchała oraz zaproszony na tę okazję gość – ksiądz dr Sylwester Gaworek,  proboszcz parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie, autor książek z dziedziny duchowości, wykładowca metafizyki, historii filozofii i filozofii Boga w Wyższym  Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko - Praskiej oraz adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

W konferencji rekolekcjonista podkreślił, że adwent to czas odnowy życia. Warto rozbudzić w sobie pragnienie życia inaczej, pragnienie nawrócenia. Kluczowe okazuje się pytanie: co to znaczy wierzyć? Zdaniem ks. Sylwestra wierzyć to znaczy odpowiedzieć na miłość Boga. Chrześcijanin to ktoś, kto spotkał Jezusa  i odpowiedział na Jego miłość swoją miłością. Nasze zadanie to także opowiedzieć innym  o tym ,że spotkaliśmy Miłość.

 „Bóg jest Miłością „(1 J 4, 7-12). To nie jest i nie może być tylko prawda teologiczna, teoretyczna. Wiara to relacja osobista. Wiara wymaga wrażliwości duchowej i umiejętności czytania znaków. Przykładem takiej postawy może być historia trzech króli. Mędrcy  zobaczyli gwiazdę i się uradowali. Dlaczego? Dostrzegli znaki , które mówią ,że Bóg mnie kocha, troszczy się o mnie. Szczególną dziedziną, w której Pan Bóg mówi do człowieka , są wydarzenia naszego życia  - trzeba tylko dostrzec ,ze Bóg mówi i działa. Także w trudnych wydarzeniach można  dostrzec działanie Łaski.

 Rekolekcjonista zadał zebranym pedagogom „pracę domową”. Trzeba rozglądać się , nie być jak ci, którzy „mają oczy ,ale nie widzą” (Mt 13,13) . Trzeba ćwiczyć uważność, być uważnym w życiu duchowym. Jeśli dostrzegę znaki Bożej miłości, wtedy ja sam staję się, mam szansę stać się znakiem miłości dla innych. „Jeżeli będziecie  się wzajemnie miłowali….” ( J 13,34-35). Po tym nas poznają…

Ciąg dalszy rozważań zawierała homilia wygłoszona przez ks. Sylwestra, poświęcona postaci Jana Chrzciciela. Ks. rekolekcjonista podkreślił, że miarą wielkości proroka  jest siła oporo przeciwko niemu, tego właśnie doświadczył Jan Chrzciciel. Jezus wskazuje na cierpienie i odrzucenie przez ludzi, którym Jan prorokował. Tym bardziej więc dziękujmy za skarb wiary, tym pełniej otwierajmy się na Miłość, otwierajmy się na Jej przyjęcie. Nie bójmy się ,że jeśli upodobnimy się do Niego , to i nas prędzej czy później spotka niezrozumienie i odrzucenie. Jan Chrzciciel jest dobrym i wiernym prorokiem, całym sobą służy Panu. Zapowiadając Jezusa, nie szczędzi sił. Jest przy tym pokorny, służy prawdzie. Na pytanie „Cóż mamy czynić ?” Jan odpowiada : czyń dobro tam, gdzie jesteś, szanuj innych, ale nie poprzestawaj na własnych wysiłkach, tylko przyjmij działanie Ducha św. Takie jest przesłanie Jana Chrzciciela.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu i mszy świętej w kościele pw. św. Jana  Chrzciciela  nauczyciele spotkali się ponownie  w szkole na opłatku i agapie. Sobotni Dzień Skupienia, na którym zebrała się liczna grupa nauczycieli pracujących w szkołach powiatu mińskiego, udowodnił, że jest to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa, sprzyjająca budowaniu więzi pomiędzy pedagogami z różnych placówek i wspólnemu przeżywaniu oczekiwania na Boże Narodzenie .

Renata Bakuła

 • _MG_8602
 • _MG_8605
 • _MG_8610
 • _MG_8612
 • _MG_8627

„Bajkał tam i z powrotem” w bibliotece

 „Bajkał tam i z powrotem” to opowieść o podróży. O tym, jak grupa młodych ludzi (czwórka archeologów i jedna graficzka) wybrała się autostopem nad Bajkał. Jeśli jesteście ciekawi ich przygód, koniecznie przyjdźcie na spotkanie z cyklu Biblioteka Podróży.
Zapraszamy 25 stycznia o godz. 18.30.

Plan podróżników był prosty: przejechać Ukrainę, zobaczyć Moskwę i Petersburg, skoczyć na chwilę do Karelii, potem nad Bajkał, w drodze powrotnej zahaczyć o Ałtaj, a później już przez Kaukaz do Gruzji, stamtąd do Turcji, szybki rajd przez Europę południową i triumfalny powrót do kraju przez Rysy. Prawie się udało, chociaż w praktyce wyglądało to nieco inaczej…. Dwadzieścia jeden tysięcy kilometrów różnymi środkami transportu, głównie autostopem. Tysiące spotkań, setki pięknych miejsc i parę brzydkich, kilka zniszczonych butów.  Pięć miesięcy w drodze. Początkowo chodziło o archeologię i pomniki wielkiej historii. Jak pisze autorka we wstępie, z czasem okazało się, że tym, co ma największą wartość, są po prostu spotkani ludzie i ich historie. Gdyby nie oni, nie byłoby książki, a podróżowanie jako takie w ogóle nie miałoby sensu.

 

 • bajkal

VII Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk - relacja

12 stycznia 2019 roku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji WKSF i UFR. Na tegorocznym turnieju uczestniczyło 263 zawodników z 48 klubów, głównie kickboxingu, ale również pojawili się zawodnicy Taekwondo, Karate czy Tang Soo Do. Rozegrano blisko 400 walk w formułach kalaki (najmłodsi), pointfighting, Kick-Light na 4 matach, walki K1 w ringu (pełno kontaktowe, cieszące się największą popularnością wśród widzów) oraz konkurencje: techniki specjalne i tor przeszkód dla dzieci.

    Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Kamil Chłopik – właściciel Klubu Sportowego Walhalla Fight Club, trener Kickboxingu i prezes WKSF Polska. Jak sam mówi – Tegoroczna impreza przebiegła wyjątkowo spokojnie, wszystko było dopięte pod ostatni guzik. To wszystko oczywiście dzięki pomocy zawodników oraz przyjaciół klubu, którym należy się wielki ukłon.

Poza zawodnikami i trenerami na turniej przybyło również dużo widzów z miasta, widzimy, że impreza cieszy się, co raz większym powodzeniem wśród mińszczan, dziękujemy i zapraszamy pod koniec czerwca na II Puchar Polski Sztuk Walk Dzieci i Kadetów, który, mamy nadzieję, także stanie się imprezą cykliczną. A wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z kickboxingiem zapraszamy na zajęcia do Mińskiego klubu sportowego – Walhalla Fight Club. Ogrom pracy włożyli także Ratownicy Medyczni z OSP Ładzyń dość licznym składzie, jak zawsze-mega profesjonalizm i dyspozycyjność podczas całych Mistrzostw.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować partnerom i sponsorom turnieju, bez których turniej by się nie odbył: VII Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji WKSF i UFR odbyły się pod Patronatem honorowym Burmistrza Miasta Pana @Marcin Jakubowski przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Panu Mirosławowi Samociukowi - dyrektorowi  Szkoły Podstawowej nr 4– po raz kolejny dziękujemy za zaufanie.

Sponsorem Głównym turnieju była firma wspierająca nasze działania już od lat: Dax Cosmetics – światowy lider w dziedzinie kosmetyków, sponsorami Mistrzostw byli: Żłobek Jacek i Agata z Mińska, firma Awenta – system wentylacji. Partnerami turnieju byli:Fitness Klub Forma, Delta Optical – profesjonalne narzędzia optyczne, Studium Języków Obcych, pracownia Wiewióra Handmade.
Partnerami strategicznymi byli: Agencja nasze-ślubne, Catering Chatka-puchatka, Falies Art. School
A już niebawem będzie dostępny skrót filmowy na funpage organizatora:  www.facebook/walhallafightclub

 

 • 01
 • 002
 • 02
 • 003
 • 03
 • 04
 • 05
 • 07
 • 13
 • 14
 • 15
 • 17

Relacja z Turnieju Mikołajkowego w Futsalu

W dniach 2, 12 i 16 grudnia 2018 r., odbył się III Turniej Mikołajkowy w Futsalu Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowskiego.

Turniej rozegrany został dla roczników: 2011/2012, 2009/2010 i 2007/2008. Rozgrywki prowadzone były w systemie dwóch grup po 4 zespoły, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym. Po zakończeniu tych gier następował podział na Ligę Mistrzów i Ligę Europy.
Każdy ze zgłoszonych zespołów spędził na parkiecie 90 minut. W sumie w całej odsłonie rozegrano 72 mecze, w czasie których zdobyto w sumie 392 gole, co dało nam średnio 5  bramek w każdym meczu.

W roczniku 2011/2012 wzięły udział następujące zespoły :
  PROGRES GARWOLIN
UKS DĄBRÓWKA MIŃSK MAZOWIECKI
KS ACTIVUM SPORTS
APN MIŃSK MAZOWIECKI
UKS CHAMPIONS MIŃSK MAZOWIECKI
AP JAKUBÓW
W roczniku 2010/2009 wzięły udział następujące zespoły :
PKS VICTORIA ZERZEŃ
AP SZCZEŚNYCH
WATRA MROZY I
PROGRES GARWOLIN
APN MIŃSK MAZOWIECKI
WATRA MROZU II
KS ACTIVUM SPORTS I
KS ACTIVUM SPORTS II
Klasyfikacja końcowa turnieju rocznika 2010/2009:
LIGA EUROPY:
1.    WATRA MROZY II
2.    APN MIŃSK MAZOWIECKI
3.    KS ACTIVUM SPORTS I
4.    KS ACTIVUMSPORTS II    LIGA MISTRZÓW
1.    WATRA MROZY I
2.    PROGRES GARWOLIN
3.    PKS VICTORIA ZERZEŃ
4.    AP SZCZEŚNYCH
 
W roczniku 2008/2007 wzięły udział następujące zespoły :
 LUKS RZAKTA
APN MIŃSK MAZOWIECKI
UKS TKM KĄTY
KS ACTIVUM SPORTS I
AKADEMIA SPORTU MAM FUN
WATRA MROZY
UKS DOBRE
KS ACTIVUM SPORTS I

Klasyfikacja końcowa
LIGA EUROPY:
1.    KS ACTIVUM SPORTS I
2.    KS ACTIVUM SPORTS II
3.    AKADEMIA SPORTU MAM FUN
4.    LUKS RZAKTA

LIGA MISTRZÓW
1.    UKS DOBRE
2.    TKM KĄTY
3.    APN MIŃSK MAZOWIECKI
4.    WATRA MROZY

Warto zaznaczyć, że każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a każdy zespół pamiątkowy puchar.
Serdeczne podziękowania przekazujemy burmistrzowi miasta Marcinowi Jakubowskiemu za wsparcie turnieju poprzez ufundowanie pucharów oraz medali dla uczestników zawodów. Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim za nieocenioną pomoc przy zorganizowaniu tego wydarzenia sportowego. Ponadto dziękujemy za wsparcie hurtowni sportowej Flex Sport z Mińska Mazowieckiego, jak również panu Marcinowi Kołodziejczykowi - Ubezpieczenia za pomoc przy organizacji turnieju.

Bardzo ważne podziękowania przekazujemy rodzicom naszych młodych piłkarzy za doping i pomoc w organizacji tego wielkiego wydarzenia sportowego.

Mat. z arch. organizatora.

 • 47312242_1582761821823430_4709273649692016640_n
 • 47341486_236017460646768_550253480338522112_n

Zaczytana szkoła z gościem specjalnym

Elżbieta Sieradzińska razem z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim świętowała przyznanie placówce zaszczytnego tytułu „ZACZYTANEJ SZKOŁY”.

18 grudnia uczniów „papieskiej” trójki odwiedziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jednocześnie tłumaczka, pisarka, kompozytorka, wokalistka, podróżniczka – Elżbieta Sieradzińska. Nie wszyscy uczniowie wiedzieli, że w mińskiej bibliotece pracuje kobieta o tylu pasjach i talentach. Dzięki rozmowie poprowadzonej przez uczniów kl. 7a i 7c dowiedzieli się, że Elżbieta Sieradzińska napisała dwie książki biograficzne („Cesaria Evora” i „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”), przewodnik po Wyspach Zielonego Przylądka, a do tego nagrała płytę ze swoim zespołem CostaNova i odbyła wyprawę w Himalaje.

- Zapamiętajcie nazwisko naszego dzisiejszego gościa, bo jeszcze nie raz usłyszycie o pani Sieradzińskiej – mówił dyrektor szkoły Grzegorz Wyszogrodzki i życzył uczniom, by inspirowali się historią utalentowanej mińszczanki i także realizowali swoje marzenia.
Uczniowie mogli usłyszeć od bohaterki spotkania, jak powstają książki biograficzne, jakie postaci jej imponują i czym, jakie Mount Everesty zdobywała w swoim życiu, a także jakie są jej pisarskie plany na najbliższą przyszłość i jak znajduje czas na realizację swoich pasji. Elżbieta Sieradzińska odpowiadała na pytania uczniów z wrodzoną skromnością i szczerością.

Spotkanie zorganizowane przez polonistki – Agnieszkę Kożuchowska i Izabelę Saganowską wraz z siódmoklasistami było też okazją do poinformowania społeczności szkolnej o przyznaniu placówce tytułu „Zaczytanej szkoły” By na niego zasłużyć, w szkole od marca do października tego roku zostało podjętych wiele działań upowszechniających czytelnictwo. Uczniowie rysowali plakaty promujące „zaczytaną szkołę”, pisali recenzje ulubionych książek, wymyślali własne zakończenia znanych lektur, debatowali „Czy czytelnicy to wymierający gatunek?”. Maluchy poznawały zawód księgarza i drukarza, a starsi dawali się przyłapać na czytaniu. Odbyły się też dwa spotkania autorskie – z Moniką Kowaleczko-Szumowską i Jadwigą Ślawską-Szalewicz. Od początku projektu Narodowe Czytanie reprezentacja papieskiej trójki włącza się też w tę akcję z dużą przyjemnością, a na terenie szkoły proponowana jest akcja bookcrosingu.

Może nie wszyscy uczniowie „papieskiej trójki” uwielbiają od dziś czytanie, ale takie spotkania z pewnością odkrywają piękno literatury i zachęcają do wkroczenia do tego magicznego świata słowa.

Izabela Saganowska, fot. Agnieszka Kożuchowska

 

 • P1190362
 • P1190366
 • P1190371
 • P1190374
 • P1190377
 • P1190385

Aktualny repertuar kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 15 - 22 stycznia 2019 roku

www.muzakino.pl

 • rep-96

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 r.

Badania ankietowe realizowane przez Urząd Statystyczny w Warszawie mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa (nawet jednoosobowego) są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Aktywny udział w badaniach przekłada się na wielkość wskaźników ekonomicznych m.in. umożliwiających ocenę sytuacji społeczno-gospodarczej, wspierających proces monitorowania i oceny skuteczności podejmowanych działań (w tym na poziomie regionalnym). Wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz w zakresie rynku pracy, warunków życia ludności, określania poziomu ubóstwa, pośrednio do waloryzacji rent i emerytur, czy ustalania płacy minimalnej, a także do pozyskiwania środków na inwestycje przez jednostki samorządu terytorialnego.

Zachęcamy ponadto do skorzystania ze Statystycznego Vademecum Samorządowca, w którym znajdują się podstawowe informacje na temat Państwa miasta, gminy, powiatu, dzielnicy, regionu i województwa. Baza dostępna jest pod adresem http://warszawa.stat.gov.pl/statystyczne-vademecum-samorzadowca/.

MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI:
http://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/minski/1412011_minsk_mazowiecki.pdf

 • Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 r.

Zmiany w udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej

Od 1 stycznia 2019  roku, zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej , nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ( Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 z późn.zm.), usługi w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będą świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.  Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Terminy wizyt w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy umawiać telefonicznie pod specjalnie wyznaczonym do tego celu numerem telefonu wskazanym przez Starostę :                                            
                                                       25 756 40 77
lub za pośrednictwem e-maila:  npp@powiatminski.pl

codziennie w godzinach 9.00 – 14.00.

Co do zasady porady udzielane są osobiście w wyznaczonych punktach, wyjątek stanowi usługa świadczona osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się. Uprawnionym usługi poradnicze mogą być udzielane za pośrednictwem telefonu lub  za pomocą innych środków porozumiewania się na odległość , a także poza punktem, pod warunkiem wcześniejszego telefonicznego lub mailowego zgłoszenia potrzeby takiej formy pomocy.

Każdy uprawniony korzystający z porady na koniec wizyty może wypełnić anonimową ankietę, w której przekaże swoją opinię o usłudze, może również zgłosić swoje  uwagi do Starosty pod adresem npp@powiatminski.pl .

Porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie mińskim udzielają radcowie i adwokaci, a w punktach , w których świadczone jest nieodpłatne poradnictwo obywatelskie – doradcy.

Punkty nieopłatnej pomocy prawnej w Mińsku Mazowieckim, Mrozach, Cegłowie, Kałuszynie, Dobrem i  Jakubowie obsługują adwokaci i radcowie prawni na podstawie umowy zawartej z powiatem.

Punkty nieopłatnej pomocy prawnej w Sulejówku, Halinowie, Stanisławowie, Dębem Wielkim, Siennicy i Latowiczu obsługuje organizacja pozarządowa - Fundacja Honeste Vivere , z siedzibą w Warszawie ul. Amałowicza – Tatara 7. Porad prawnych udzielają adwokaci i radcowie prawni zatrudnieni przez Fundację.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone jest w punktach zlokalizowanych w Halinowie, Stanisławowie, Dębem Wielkim, Siennicy i Latowiczu. Porad udzielają doradcy zatrudnieni przez Fundację Honeste Vivere, którzy są jednocześnie adwokatami lub radcami prawnymi.

FLORIANY 2019

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika "Strażak" informują, że ruszyła długo oczekiwana III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019.

 • 1.2019 -pages-3-1

Akcja charytatywna na rzecz WOŚP

Przekazujemy zaproszenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz WOŚP, która potrwa do 31 stycznia 2019 r. „ ...dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” -  wesprzyjmy tę inicjatywę.

Warszawa, dnia 14-01-2019 r.

Komunikat Prasowy
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
przekazało Marka Żarówkę na aukcję WOŚP


Artur Pozorek, p.o. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, przekazał na aukcję 27. Finału WOŚP wyjątkową maskotkę – Marka Żarówkę – rzecznika Mazowieckiej Ekonomii Społecznej. Markowi na aukcji towarzyszy sympatyczny bardzo użyteczny gadżet, który z pewnością przyda się każdemu – drewniane ozdobne pudełko na chusteczki, a ponieważ jest zima Marek zabrał ze sobą również elegancką koszulkę.

Marek Żarówka uczy i edukuje co to jest ekonomia społeczna, jak działają podmioty ekonomii społecznej, jak wyróżnia się takie podmioty. Jest bohaterem wielu filmów edukacyjnych, które w ciekawy i zabawny sposób opowiadają jak najłatwiej i skutecznie rozwijać swoją firmę. Podpowiada jak i gdzie szukać wsparcia dla swoich inwestycji. Uczy jak tworzyć miejsca pracy.
Dla ciekawych podpowiadamy, że filmy, w których występuje Marek Żarówka znajdziecie tu: http://es.mcps-efs.pl/media

Przedmioty licytowane są na aukcji Allegro Charytatywni. Licytacja zakończy się 31 stycznia 2019 r. o godzinie 22:00. Zwycięzca aukcji odbierze swoją wygraną z osobistą imienną dedykacją Artura Pozorka p.o. Dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

27. Finał WOŚP gra w tym roku, aby pozyskać środki "dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej również wspiera ten szczytny cel, aby najmłodsi i najbardziej bezradni mogli korzystać z największego daru – daru życia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do licytowania i hojnego wsparcia naszej aukcji!

Link do aukcji: https://aukcje.wosp.org.pl/artur-pozorek-maskotka-marek-zarowka-i8805184?fbclid=IwAR0eJE9BXMxN8H_da0-lPXOhHXP7q2m0k5Uh6RNwqNmTayQe-bMWc5mpuXA


Nina Mirgos-Kilanowska
Wydział ds. Komunikacji Społecznej
Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej

 

 

Uroczystości żałobne w intencji prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza

W sobotę, 19 stycznia, pożegnamy naszego kolegę, samorządowca, prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął tragicznie, pełniąc służbę na rzecz potrzebujących. Pożegnalne uroczystości żałobne dla wszystkich samorządowców, społeczników, ludzi kultury i sportu, przedstawicieli służb miejskich, gminnych i miejskich instytucji z terenu całego powiatu mińskiego oraz wszystkich mieszkańców odbędą się w Mińsku Mazowieckim w sobotę o godz. 18:00. Uroczystości rozpocznie odprawiona w kościele pw. NNMP żałobna msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza.

Po mszy świętej przejdziemy na Plac Stary Rynek, gdzie symbolicznie zapalimy światełko do nieba, wspominając tym samym ostatnie chwile życia śp. Pawła Adamowicza. Zgodnie z prośbą rodziny Pana Prezydenta tego dnia zamiast kwiatów i zniczy przynosimy datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP będą stali zarówno przed kościołem, jak też na Placu Stary Rynek już po mszy świętej.

Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski

zdj. FB Miasta Gdańsk

 • 50010181_10161331105095424_1561355821961445376_n

Ferie z MOSiR 2019

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim ogłasza nabór na aktywności feryjne. Informację dot. zapisów podajemy w załączeniu.

 • ferie zimowe plakat wer 1
 • ferie zimowe plakat wer 2

Informacja Burmistrza Miasta dot. nieruchomości przy ul. Piłsudskiego

Wykaz działki gruntu Nr 2145/5, o pow.  0,0237 ha przy ul. Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim.

"O rzeczy muzycznej na wesoło"

MIEJSKA ORKIESTRA KAMERALNA DZIAŁAJĄCA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI MARCINA JAKUBOWSKIEGO ORAZ DYREKTORA MIEJSKIEJ SZKOŁY ARTYSTYCZNEJ I STOPNIA IM. KONSTANTEGO RYSZARDA DOMAGAŁY
PAULINY RZEWUSKIEJ - KORYCIŃSKIEJ zaprasza na spotkania pt. "O rzeczy muzycznej na wesoło" - BALLADA - Aula MSA, godz. 19.00, 24.01.2019 r.

 • plakat M. Domagała druk_1

Ferie z brazylijskim jiu-jitsu

Zapraszamy na zajęcia organizowane w czasie ferii przez Klub Walki Grappler. Szczegóły na załączonym plakacie...

 • f4

Nauka jazdy na łyżwach

Na naukę jazdy na łyżwach zaprasza stowarzyszenie Rolkowy Mińsk - Hokejowy Klub Sportowy. Szczegóły zamieszczone na załączonym plakacie...

 • nauka jazny nałyżwach 2018 poprawka styczen

Komunikat WIORiN dot. bulw ziemniaków

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Mińsku Mazowieckim przekazuje komunikat skierowany do producentów, dystrybutorów i firm transportowych przemieszczających bulwy ziemniaków na terenie gminy.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Zarejestruj się do bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.
Zachęcamy do udziału w Dniach Dawcy Szpiku. Poniżej znajduje się aktualny kalendarz zbliżających się Dni Dawcy w Mińsku Mazowieckim, Mrozach, Kałuszynie i Cegłowie.
Wspólnie możemy pokonać nowotwory.

 

 • FB_IMG_1547656210982

Tydzień Europejski w Ekonomie

Dnia 20.11.2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim odbyło się podsumowanie projektu "Otwarci na doświadczenia" współfinansowanego w ramach Unii Europejskiej Erasmus+. Wartość projektu wyniosła 109 632 euro. Swoja obecnością zaszczycili nas: Edyta Chłopik z wydziału Oświaty i promocji w Starostwie Powiatowym, Beata Chromińska wicedyrektor GILO, Kazimierz Skibowski wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Ewa Pustoła kierownik kształcenia praktycznego w Zespole Szkól Agrotechnicznych, Marek Prokopowicz koordynator projektu, Elżbieta Wieczorek dyrektor ZSE, Barbara Światek główna księgowa ZSE, Edyta Majchrzak księgowa ZSE, Beata Biszkowiecka - Rokicka wicedyrektor ZSE, Małgorzata Bartnicka kierownik internatu, Magdalena Bednarkiewicz asystent koordynatora oraz najważniejsi goście uczestnicy projektu, uczniowie klas 3 i 4 technikum w zawodzie technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik logistyk.

Głównym celem projektu wzrost kompetencji zawodowych i językowych wyjeżdżającej młodzieży. Podczas tego spotkania uczestnicy projektu przedstawili prezentacje, w których opowiedzieli o swoich praktykach i pobycie w poszczególnych państwach: Hiszpanii, Malcie oraz we Włoszech. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie i praca w innych krajach, mogliśmy podziwiać zdjęcia wspaniałych zabytków, pięknych krajobrazów, zobaczyć również miejsce zakwaterowania młodzieży, a przede wszystkim miejsca praktyk zawodowych.  Następnie koordynator projektu Pan Marek Prokopowicz, podsumował projekt oczami organizacji poprzez zaprezentowanie statystyk z ankiet wypełnianych przez uczestników. Projekt rozpoczęty we wrześniu 2017 roku oficjalnie zakończyło wręczenie certyfikatów mobilności. Dyrekcja szkoły zadbała o wyjątkowy poczęstunek w klimacie śródziemnomorskim. W ramach organizowanego Tygodnia Europejskiego w kolejnych dniach w szkole promowany był projekt dla poszczególnych uczniów klas technikum w zawodach technik ekonomista, technik organizacji reklamy oraz technik logistyk.

ZSE

 

 • DSC_0712
 • IMG_7074(1)
 • IMG_7078
 • IMG_7105
 • erasmus

Zapraszamy na wykład otwarty

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na wykład otwarty „Nauka i kultura w obozie Ravensbrück”, który wygłosi dr Agnieszka Nowak 24 stycznia o godz. 12.00 w szkolnej hali widowiskowo-sportowej (ul. Budowlana 2).

Wykład kierowany jest do uczniów kl. 8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz chętnych mieszkańców naszego miasta. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności z podaniem informacji o liczbie uczestników do dnia 23 stycznia (tel. 25 7589547 lub e-mail: szkola@sp3mm.pl).

 

 • plakat-1

List kondolencyjny Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego

List kondolencyjny Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego przesłany na ręce p.o. Prezydenta Gdańska pani Aleksandry Dulkiewicz.

 • list kondolencyjny Paweł Adamowicz

Szymon Hołownia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Czy zwierzęta idą do nieba? Czy jedzenie mięsa w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę to grzech i dlaczego? A co z rybami? Jak poukładać na nowo nasze relacje z resztą Stworzenia?
Nowa książka Szymona Hołowni, przyjaciela dwóch cudownych psów: Grafita i Żelki, zaskakuje, inspiruje i odkrywa prawdziwą miłość, wierność i uczciwość boskich zwierząt.
W najbliższą sobotę, 26 stycznia, zapraszamy naszych czytelników na równie inspirującą rozmowę z Szymonem Hołownią. Tym razem o zwierzętach i ich boskiej naturze.

Uwaga! Spotkanie odbędzie się w sobotę! Godzina 18.00

 

 • holownia

Repertuar kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach od 22 do 29 stycznia 2019 r.
muzakino.pl

 • rep-97

Transmisja obrad Sesji Rady Miasta live

Transmisja obrad Sesji Rady Miasta live - 24.01.2019 r., początek  godz. 14.00

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Mińska Mazowieckiego.

W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Fundacja „Centrum Wspierania Zdolności”.

 • _Głosowanie w sklepach Tesco - plakat-1

Finisaż wystawy "Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego"

Zapraszamy na finisaż wystawy "Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego", który odbędzie się w godzinach od 15.00 do 18.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej, ul. S. Okrzei 16, wstęp w tych godzinach bezpłatny.
Kto jeszcze nie był na wystawie, ma szanse to zrobić do niedzieli.  Warto!

 

 • Finisaz_Beksinski

Pokaz taneczny grupy La Flaca

Dnia 20 stycznia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Szkole Podstawowej nr. 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się XIII Pokaz Taneczny w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych podsumowujący działalność artystyczną w 1 semestrze roku szkolnego 2018/2019. Wzięło udział prawie 250 uczestników,którzy wystąpili w różnych stylach tanecznych tj jazz, musical, modern, show dance, hip hop a także zaprezentowali swoje umiejętności gimnastyczno - akrobatyczne. Wystąpiły grupy początkujące, a także średnio zaawansowane, ale nie zabrakło występów grup La Flaca i La Flaca Junior które na ostatnich Mistrzostwach Świata w tańcu federacji WADF w Libercu wywalczyły kilka razy złoto, srebro i brąz zdobywając tytuły Mistrzów i Vice Mistrzów Świata w tańcu jazzowym, modern i show dance. Hala ledwo pomieściła gości.

Jakub Chocholski
fot. Piotr Głażewski

 

 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0700
 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0701
 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0710
 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0721
 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0727
 • Piotr Głażewski - 20.01.2019 - IMG_0708

Ferie z muzeum

Muzeum Ziemi Mińskiej rozpoczyna zapisy na warsztaty feryjne. Zapraszamy!

 

 • Ferie_z_muzeum

Mińszczanie pożegnali tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska

W sobotę, 19 stycznia, w Mińsku Mazowieckim zorganizowano uroczystości upamiętniające zamordowanego kilka dni wcześniej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W kościele pw. NNMP odprawiona została msza św. w intencji zmarłego. Następnie blisko 250 osób zebrało się na placu Stary Rynek wokół serca ustawionego ze zniczy przez mińskich harcerzy. Przy dźwiękach utworu „The sound of silence” wspólnie zapalono zimne ognie, jako symbol ostatnich chwil życia prezydenta Gdańska. Wśród zebranych byli mieszkańcy miasta, samorządowcy z powiatu mińskiego, posłowie.

Paweł Adamowicz urodził się w Gdańsku, 2 listopada 1965 roku, jako syn Teresy i Ryszarda Adamowiczów, którzy po wojnie zostali przesiedleni do Gdańska z Wileńszczyzny. Podczas strajku solidarnościowego studentów Uniwersytetu Gdańskiego w 1988 r. był przewodniczącym Studenckiego Komitetu Strajkowego. Od samego początku uczestniczył w narodzinach samorządności i w procesie transformacji ustrojowej Polski, działał w ramach Komitetów Obywatelskich „Solidarności”, był współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

W 1990 roku po raz pierwszy został radnym Miasta Gdańska z listy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i jednocześnie delegatem Miasta Gdańska do Sejmiku ówczesnego Województwa Gdańskiego. W drugiej kadencji (1994-1998) zasiadał w Radzie Miasta jako radny z listy Unii Wolności. Gdy w 1998 r. koledzy i koleżanki z rady wybrali go na prezydenta Gdańska - miał 33 lata. W 2002 r. w pierwszych wyborach bezpośrednich na stanowisko prezydenta Gdańska uzyskał 72 % poparcia mieszkańców w II turze wyborów.

W ostatnią, szóstą kadencję prezydencką (listopad 2018 r.), wszedł z wynikiem blisko 65% głosów w II turze.

Paweł Adamowicz został raniony nożem podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, następnie trafił do szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Zmarł w poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. Miał niespełna 54 lata. Osierocił dwie córki i żonę Magdalenę.

fot. L. Siporski

 

 • pa1
 • pa2
 • pa3
 • pa4

I Ty możesz uratować komuś życie!

Pierwszego dnia akcji Fundacji DKMS zarejestrowano w Mińsku Mazowieckim 225 potencjalnych dawców. I Ty możesz uratować komuś życie!

 • OZM 001_komunikacja

Nie karm smogu!

Przypominamy mieszkańcom Mińska Mazowieckiego o obowiązującej uchwale  w sprawie wprowadzenia  ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

 • plakat

Zakaz spalania odpadów

W związku z okresem grzewczym przypominamy wszystkim mieszkańcom Miasta Mińsk Mazowiecki, iż obowiązuje ustawowy BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych. Jest to związane nie tylko z regulacjami prawnymi i ochroną środowiska, ale przede wszystkim z troską o zdrowie i życie mieszkańców. DOMOWY KOCIOŁ NIE JEST PRZEZNACZONY DO SPALANIA ODPADÓW! Odkładanie się tzw. „mokrej sadzy” w kominach, powstałej w wyniku spalania odpadów, jest częstą przyczyną zapalania się instalacji i pożaru domu. W paleniskach domowych powinniśmy spalać wyłącznie te paliwa, dla których zostały one zaprojektowane.

Przepisy prawa:
-    zgodnie z art. 155 i art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2018 r., poz. 992 z późn. zm.) termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów, a kto termicznie przekształca odpady poza ww. spalarnią lub współspalarnią podlega karze aresztu lub grzywny. Za spalanie odpadów poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów grożą sankcje nawet do 5000 zł;

-   art. 31 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach brzmi: dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, chyba że są one objęte obowiązkiem selektywnego zbierania. (Miasto Mińsk Mazowiecki zapewnia odbiór selektywnie zebranych odpadów biodegradowalnych sprzed posesji zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów oraz w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.);

-    wszczęcie postępowania w trybie ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2018 r., poz. 475 z późn. zm.);

-    wystąpienie przez sąsiadów z powództwem o niezwłoczne zaprzestanie uciążliwych działań np. uporczywego zadymiania – art. 144 i art. 222 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2018 r., poz.1025 z późn. zm.);

-   kontrola nieruchomości – art. 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2018 r., poz. 799 z późn. zm.);

-    art. 225 §1 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks karny (Dz. U. z 2018r. poz. 1600 z późn. zm.)  - kto osobie  uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Prosimy o nie lekceważenie problemu i odpowiedzialne zachowanie!

 

Ferie z Fundacją EBU

Informacje o feryjnych działaniach międzykulturowych Fundacji EBU dla dzieci i młodzieży.

 • WinterActionTeens_2019
 • WinterFunKids_2019

Turniej Mistrzów Futsalu

Zapraszamy na Turniej Mistrzów Futsalu pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego, 9-10 lutego 2019 roku. Szczegóły na załączonym plakacie...

 • futsal

Praca dla asystentów osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego poszukuje asystentów osób z niepełnosprawnościami
CHCESZ PRACOWAĆ, ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!!!
Kontakt: Pl. Konstytucji 5/4, 00-657 Warszawa
Tel. 663-660-051, 22 400 50 73
mail: asystent.warszawa@firr.org.pl

 • Ogłoszenie_Asystenci 01.2019

„Walka i Ogień” - wystawa malarstwa Tomasza Sadleja w MZM

Wystawa malarstwa Tomasza Sadleja w Muzeum Ziemi Mińskiej pt. „Walka i Ogień” – od 14.02 do 24.03.2019 r. – wernisaż 14.02.2019 r. o godz. 18.30.

 • Sadlej_plakat

Mińscy zawodnicy powołani do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF

Decyzją sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Taekwon-Do ogłoszony został skład Reprezentacji Polski na XV Mistrzostwa Świata Juniorów i XXI Mistrzostwa Świata Seniorów, które odbędą się w dniach 22-28 kwietnia 2019 roku, w bawarskim Inzell w Niemczech.

Miło nam poinformować, że wśród powołanych znalazło się dwoje mińszczan – zawodników Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO.

Powołanie do kadry juniorek otrzymała Marta Krajewska II DAN, natomiast powołanie do kadry juniorów otrzymał Cezary Jackowski I DAN.

Ponadto jako trener Kadry Narodowej Kobiet PZTKD zadebiutuje mińszczanin Mistrz Jacek Łuniewski VII DAN, któremu została powierzona ta funkcja.

 Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Niemiec poprzedzą zimowe zgrupowania kadrowiczów w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem (kadra mężczyzn) i w Spale (kadra kobiet) oraz bezpośrednio przed mistrzostwami, w dniach 12 – 21 kwietnia, wspólne zgrupowanie w COS – OPO w Spale.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia!

MKS Taekwondo

 

 • Kadra_2019_00
 • Kadra_2019_02
 • Kadra_2019_03

Repertuar kina MUZA

Repertuar kina MUZA w dniach 28.01.2019 (poniedziałek) - 10.02.2019 (niedziela)

www.muzakino.pl

 • rep-99

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu osobowego marki Alfa Romeo model 147

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki z siedzibą ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki zaprasza do składania pisemnych ofert w postępowaniu przetargowym na sprzedaż samochodu osobowego marki Alfa Romeo model 147, zgodnie z zarządzeniem nr 58/27/07 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 19 kwietnia 2007 r. w sprawie sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego jednostek organizacyjnych miasta zmienionym zarządzeniem nr 368/103/16 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 10 marca 2016 r.

 

Kalendarium imprez w MDK

Kalendarium imprez w MDK - LUTY 2019
www. mdkmm.pl

 • REPERTUAR LUTY

Informacja o wykazie dot. działki gruntu nr 935/13 przeznaczoną do sprzedaży

Wykaz obejmujący działkę gruntu nr 935/13, stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki przeznaczoną do sprzedaży.

Wyniki konsultacji

Wyniki przeprowadzonych konsultacji dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie określenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Mińsk Mazowiecki na 2019 rok

 

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 44852