Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 23 września 2020

Imieniny:

Bogusława, Tekli, Boguchwały

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Rada Seniorów uczciła Niepodległą

Przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości  miały w naszym mieście przebieg 2-dniowy. Rozpoczęliśmy świętowanie 10 listopada od pięknego koncertu „Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej”.

11 listopada na Placu Stary Rynek uroczyste przemówienia, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości wprowadziły nas do wspólnego odśpiewania przez mińszczan Hymnu Państwowego. Dalsza część dnia upłynęła w duchu piknikowej formy spędzenia czasu. Można było udać się na herbatkę do Piłsudskiego, skosztować suchara Marszałka, czy zrobić sobie zdjęcie „z wąsem”. Najmłodsi mieli wiele radości z własnoręcznie tworzonych przypinek przy użyciu specjalnego urządzenia. Równolegle można było poznać Józefa Piłsudskiego z innej, niż podręcznikowa, strony. Wystawa „Józef Piłsudski – zwyczajnie niezwyczajny” pokazała nam Marszałka na fotografiach przedstawiających go w różnych scenach z życia prywatnego. Dopełnieniem wystawy była ekspozycja prac uczniów mińskich szkół podstawowych pt. „Mój bohater”.

 

 

 • 27601

„Biblioteka Podróży” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

5 grudnia, o godz. 18:30 – w ramach cyklu „Biblioteka Podróży” naszym gościem będzie Tomasz Radomiński, mińszczanin, uczestnik projektu „Korona z marzeń”. Projekt zakłada wejścia na najwyższe szczyty państw naszego kontynentu oraz przebiegnięcie dystansu maratońskiego w stolicy każdego kraju w Europie. Celem całego przedsięwzięcia jest zdobycie Korony Gór Europy i Korony Maratonów Europy.

Spotkanie z futbolowymi opowieściami i nie tylko...

MBP, 20 listopada 2019, Spotkanie z futbolowymi opowieściami i nie tylko.... Jarosław Kaczmarek jest zawodowym opowiadaczem. Wraz z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O” opowiada dzieciom i dorosłym baśnie, legendy i historie współczesne. Sam mówi o sobie, że uprawia LITERATURĘ OPOWIADANĄ. W swojej twórczości nieustannie dokonuje przekładu opowieści zaczerpniętych z książek na język ustnej opowieści. I w drugą stronę – pisze książki tak, jakby były opowiadane na żywo.

Jarosław Kaczmarek jest autorem książek: „Gole wszech czasów“, „Suarez. Nigdy nie będziesz sam“, „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne“, „Skoczkowie. Tajemnice mistrzów“ (Wydawnictwo Egmont).

MBP

 • Plakat Kaczmarek

Mikołajkowa Kinoteka dla dzieci

Zapraszamy do "Mikołajkowej Biblioteki dla Dzieci".  6 grudnia, godz. 10.00. Zapisy dla grup zorganizowanych pod nr tel. 25 740 50 87

 • KINOTEKA

Przedszkole nr 4 obchodzi Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przedszkole Miejskie z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym Nr4 im. Urszuli Smoczyńskiej w Mińsku Mazowieckim jako placówka zrzeszona w Klubie UNICEF 20 listopada bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana powinna być na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_01
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_02
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_03
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_04
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_05
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_06
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_07
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_08
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_09
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_10
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_11
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_12
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_13
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_14
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_15
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_16
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_17
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_18
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_19
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_20
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_21
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_22
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_23
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_24
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_25
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_26
 • May czowiek dua sprawa, dzieci maj_Strona_27

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach 19 - 26 listopada 2019r.

www.muzakino.pl

 • rep127

Wspólnie przeciw marnowaniu żywności!

Czy wiedzieliście, że 1/3 żywności wyprodukowanej na świecie jest wyrzucana? Statystyczny Polak wyrzuca 247 kg jedzenia rocznie. W dodatku to wcale nie restauracje i wielkie supermarkety odpowiadają za tę sytuację. To w gospodarstwach domowych marnuje się trzy razy więcej żywności niż w handlu i gastronomii. Te przerażające statystyki opracowane przez Parlament Europejski zadziałały na naszą wyobraźnię i spowodowały, że my, trzy maturzystki, postanowiłyśmy działać. Chcemy wpłynąć na zmianę tej sytuacji w naszym mieście. Dlatego, dzięki wsparciu władz miasta oraz wielu partnerów, realizujemy projekt społeczny ,,Food sharing w Mińsku Mazowieckim”.

Food sharing polega na dzieleniu się jedzeniem, które jest w naszych domach, ale nie jesteśmy w stanie lub nie mamy ochoty go zjeść. Zamiast wyrzucać, możemy przekazać je innym. Food sharing pozwala również korzystać z żywności pozostawionej przez kogoś innego, dzięki czemu ograniczana jest ilość kupowanych produktów.  

Od 1 grudnia w punkcie działającym w poczekalni dworca autobusowego będzie można dzielić się jedzeniem. Punkt składa się z lodówek oraz szafek na suchą żywność. Można w nim zostawić jedzenie zdatne do spożycia, które było prawidłowo przechowywane i nie zawiera surowego mięsa ani jaj. Pełny regulamin akcji dostępny jest w punkcie oraz na stronie projektu na Facebooku.

W ramach promocji działań proekologicznych organizujemy także w sobotę 14 grudnia specjalne wydarzenie. Wszyscy nasi goście będą mogli w ramach warsztatów samodzielnie przygotować woskowijkę (bawełnianą ściereczkę nasączoną woskiem, którą można wykorzystywać jako substytut folii spożywczej), rozwinąć swoją wiedzę na temat ekologii oraz idei less waste (ang. marnować mniej), a także zapewnić kreatywną i rozwijającą zabawę swoim dzieciom. Przygotowujemy także quizy i konkursy z nagrodami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na halę sportową liceum przy ulicy Pięknej w godzinach 11:00-16:00.
Szczegóły i aktualności dotyczące projektu można znaleźć na stronie www.facebook.com/food.sharing.w.minsku.mazowieckim.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję!
 
Karina Krzemińska, Dorota Gruba, Inna Šapkova (LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej)

 • Plakat Food sharing w Mińsku Mazowieckim

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - budowie drogi gminnej ul. gen. Władysława Sikorskiego w Mińsku Mazowieckim...

Konkurs „Europa z naszej ulicy”

Szanowni Państwo,

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Fundacja Liberalna Edukacja już po raz trzeci zapraszają młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie „Europa z naszej ulicy”. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia, a nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli.  

Zachęcamy do przekazania tej informacji młodzieży w Państw regionie! Dotychczas w konkursie udział wzięło ponad stu uczniów z całej Polski.

Czy znasz swoją okolicę?

–  Za nami już dwie edycje konkursu i widzimy, że kreatywność młodzieży oraz chęć poznawania najbliższego otoczenia nie zna granic. W Sosnowcu poznaliśmy skomplikowaną historię miasta oraz jego architektury, w Małogoszczu dowiedzieliśmy się o prawach kobiet i poznaliśmy lokalne działaczki, a młodzież z Lublina przybliżyła nam jego wielokulturowość  – mówi Maria Holzer, dyrektor Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, organizatora konkursu.

Każdy w inny sposób patrzy na to, w jaki sposób jego miejscowość łączy się z europejskim dziedzictwem, wartościami, tradycją. Być może związki te są dość nieoczywiste, a może znane, ale nikt jeszcze o nich nie opowiedział? – Jesteśmy pewni, że młodzież po raz kolejny nas zaskoczy - swoją kreatywnością, spostrzegawczością i otwartością – dodaje Sławomir Piwowarczyk, koordynator konkursu.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych – zarówno technicznych, zawodowych, jak i liceów ogólnokształcących.  Jego celem jest odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, a także rozwijanie życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości. Ważnym elementem jest także rozwój kompetencji społecznych, dlatego do konkursu mogą zgłosić się tylko grupy – od 4 do 6 osób.

Tylko wyobraźnia jest ograniczeniem…

Forma wyrazu jest dowolna. Może to być projekt edukacyjny lub społeczny, reportaż, słuchowisko, makieta, film, cykl artykułów prasowych lub inna dowolna forma – np. wywiady lub badania. Ważne, aby w przygotowanych pracach zawarte zostały elementy wspólnej europejskiej przeszłości, wspólnych tradycji, czy wartości.

Konkurs będzie przeprowadzony dwuetapowo – pierwszy to zgłoszenie pomysłów, które młodzież może zgłaszać do 13 grudnia. Następnie autorzy najwyżej ocenionych prac zostaną zaproszeni do drugiego etapu i przygotują projekt w zaproponowanej przez siebie formie.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia i szczegóły konkursu dostępne są na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży pod linkiem http://bit.ly/Europa_z_naszej_ulicy_zgloszenia

Animacja promocyjna: http://bit.ly/Animacja_Europa_z_naszej_ulicy

Kontakt:  Karolina Szymańska, email: pcyf@pcyf.org.pl,  tel. 501 712 453

 

 • Europa_z_naszej_ulicy_baner

Kto pokona smoka - teatr dla dzieci w MDK

Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami, a na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka…
Pewnego dnia wydarzyło się wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk, chcący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce. Czy komuś uda się ją uwolnić? Kto pokona smoka? Co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem i czy zła Czarownica jest naprawdę taka zła, a smok groźny i niepokonany? Oraz czy władza i bogactwo są w życiu najważniejsze?

Odpowiedzi na te pytania poznacie, jeśli wybierzecie się razem z nami na grzbiecie Siwka – Złotogrzywka w podróż do tego niezwykłego królestwa, w którym wszystko jest możliwe, jak to w teatrze lalkowym!

godz.10:00, BILET 10 ZŁ/OSOBA.

  

 

 • 74477373_2479611802123315_4162127389213589504_o

Inteaktywny raport o cenach usług komunalnych

...

Transmisja z obrad Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Transmisja z obrad Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki
https://youtu.be/WAatAenc15A

„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu"

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Reżyseria: Joanna Szczepkowska
Obsada: Jan Jurkowski i Joanna Szczepkowska

Czas trwania: 120 minut

1 grudnia 2019 r. godz. 17.00, MDK. Bilet 10 zł

bilety:
https://ekobilet.pl/mdkminsk/pelcia-czyli-jak-zyc-zeby-nie-odniesc-sukcesu-spektakl-33084/387243-bilety-na-spektakl

 

 • plakat_pelcia

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki informuje, że w okresie od 5 grudnia do 19 grudnia 2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje w przedmiocie projektu zarządzenia Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej będących w administracji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody

Mińsk Mazowiecki, 25 listopada 2019 r.


Wyniki przeprowadzonych konsultacji dotyczących projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody

 

    Zgodnie z uchwałą nr XV.153.2016 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 14 marca 2016 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego w dniach od 4 listopada do 20 listopada 2019 roku zostały przeprowadzone konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki w sprawie zniesienia formy ochrony przyrody.

Na dzień 8 listopada 2019 roku zostało wyznaczone spotkanie, na które przedstawiciele organizacji pozarządowych nie przybyli. W ramach konsultacji prowadzonych w formie zgłaszania przez przedstawicieli organizacji opinii na piśmie oraz drogą elektroniczną do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki nie wpłynęła żadna opinia projektu uchwały w wyznaczonym terminie.
 

„Moniuszko w dwóch odsłonach”

Dziękujemy za ciepły i entuzjastyczny odbiór naszego projektu „Moniuszko w dwóch odsłonach”. Projekt zakładał organizację 2 koncertów.

Koncert „Moniuszko nie tylko na poważnie” był dedykowane głównie dla dzieci i młodzieży. W czasie koncertu zostały zaprezentowane pieśni naszego kompozytora narodowego we współczesnych, odświeżonych aranżacjach. Pieśni zostały ukazane przy użyciu skrajnie różnych technik artykulacji wokalnej – głosu klasycznego (Ewelina Sielska-Badurek) i beatbox’u (Patryk „TikTak” Matela) oraz wiolonczeli (Mikołaj Pałosz) i fortepianu (Julia Samojło).
Koncerty poprzedziły bezprecedensowe warsztaty z beatbox’u, co umożliwiło uczestnikom włączenie się do wspólnego śpiewania pieśni beatbox’ując.

Koncert pt „Moniuszko kameralnie” był dedykowany dla wszystkich odbiorców, a w szczególności dorosłych i seniorów. Zakładał on wykonanie pieśni Moniuszki na głos (Ewelina Sielska-Badurek) i fortepian (Emilia Sitarz). Pieśni zostały przeplecione ciekawostkami i zaskakującymi faktami z życia Moniuszki. Umożliwiło to lepsze poznanie zarówno kompozytora jak i jego twórczości przez współczesnego słuchacza w 200. Rocznicę urodzin Moniuszki. W recitalu znalazły się utwory częściej wykonywane, jak i prawie w ogóle nie wykonywane, jak np. niezwykła ballada Świtezianka do słów Mickiewicza.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Dziękujemy za dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.
Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego.

Jeszcze raz dziękujemy!

Dyrektor Artystyczny
Ewelina Sielska-Badurek

 

 • 07.11.19_Moniuszko-6
 • 07.11.19_Moniuszko-7
 • 07.11.19_Moniuszko-10
 • 07.11.19_Moniuszko-23
 • 07.11.19_Moniuszko-58

Informacja dot. projektu "Ograniczenie niskiej emisji ciepła poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki"

Miasto Mińsk Mazowiecki informuje o możliwości uczestniczenia w projekcie dofinansowywanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  2014-2020, Oś priorytetowa IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”, Działanie 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”, Poddziałanie 4.3.1 „Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”, Typ projektów: „Ograniczenie niskiej emisji, wymiana urządzeń grzewczych , na realizacje projektu „Ograniczenie niskiej emisji ciepła poprzez wymianę urządzeń grzewczych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki”.
Wsparciem finansowym objęta jest dostawa i montaż urządzenia grzewczego w domu jednorodzinnym w 2020 r.

Aby uczestniczyć w projekcie mieszkaniec musi złożyć deklarację  oraz posiadać:
- świadectwo charakterystyki  energetycznej budynku;
- decyzję pozwolenia na budowę instalacji gazowej lub istniejącą instalację gazową umożliwiającą montaż urządzenia grzewczego.
Pierwszeństwo w projekcie będą mieli mieszkańcy którzy posiadają urządzenie grzewcze na paliwo stałe tj. węgiel. Udział w projekcie będzie uzależniony od indywidualnej oceny posiadanych dokumentów.

Zgłoszenia przyjmowane są w pokoju 216 Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki do 13.12.2019.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. (025) 759-53-43

 

Zaduszki rockowe z MTM

Zapraszamy na unikalny wieczór z fantastycznymi muzykami!
Jerzy Styczyński , wieloletni gitarzysta i kompozytor zespołu "DŻEM" , Piotr Lekki gitarzysta i producent muzyczny, właściciel studia KWART w Bochni. Muzyk takich formacji jak "OBCY" ( 1990-1992 wraz z Januszem Radkiem, Piotrem Żaczkiem, Mirkiem Szpilką i Wojciechem Feciem) aktualnie organizator "BOCHNIA ROCKS" i gitarzysta "Evening Standard" oraz Robert "Sierściu" Mastalerz wokalista zespołu "4szmery".

Artyści wykonają najbardziej znane kompozycje zmarłych muzyków z całego bogatego okresu rokendrola....
W ciągu ostatnich 10 lat działalności muzycy otwierali koncerty Wandy Johnson,Richie Kotzena, Rona Bumblefoota ( Guns n Roses) czy Johna Corabiego.

28 listopada w Miejskim Domu Kultury od godz. 19.00 usłyszymy m.in.:

1. King of dreams - Deep Purple - Jon Lord
2. Never tear us apart - INXS - Michael Hutchence
3. Here I go again - Whitesnake - Mel Galley
4. Would - Alice in chains - Layne Staley
5. In this river - BLS - Dimebag Darrell
6. Thank you - Led Zeppelin - John Bonham
7. Crazy Little thing called love - Queen - Freddie Mercury
8. Behind blue eyes - THE WHO - Keith Moon
9. Chase is better than the catch - Motorhead - Lemmy, Philty , Eddie, Wurzel
10. Wild horses - Rolling stones - Brian Jones
11. Hysteria  - Def Leppard - Steven Clark
12. Wish you were here - Pink Floyd - Syd Barret , Rick Wright
13. Won't back down - Heartbreakers - Tom Petty
14. Wasted Years - Iron Maiden - Clive Burr
15. Soldier of fortune - Deep Purple - Tommy Bolin
16. I'm the highway - Audioslave - Chris Cornel


https://www.youtube.com/watch?v=EmNTgUXl3AA

https://www.youtube.com/watch?v=ihIu7P9Yys8

https://www.youtube.com/watch?v=03zSTTqTmx8

https://www.youtube.com/watch?v=gGWYo3AOPao

 

 • zaduszki

Informacja oraz wykaz dot. dzierżawy przy ul. Pięknej 26

Informacja oraz wykaz dot. dzierżawy przy ul. Pięknej 26

Wrócili z medalami z Mistrzostw Świata w Londynie!

17 listopada 2019 r. odbyły się mistrzostwa sztuk walki World Martial Arts Champioships w Crystal Palace National Sports Centre w Londynie. Na zawody udało się dwóch reprezentantów Akademii Sztuk Walki: Matwiej Dawid (VI Dan) i Matwiej Patryk (II DAN). Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje, mnóstwo włożonego serca, litry wylanego potu i walka od pierwszych do ostatnich sekund. Ostatecznie zawodnicy wywalczyli i mogli się cieszyć aż z 3 medali.
Dawid Matwiej po kilku dość trudnych pojedynkach zdobył I miejsce oraz pas mistrzowski w walkach w formule light contact oraz II miejsce w układach formalnych Taekwon-do stopni mistrzowskich. Również Patryk Matwiej stanął na podium, zdobywając III miejsce w walkach light contact na zasadach Kickboxingu.

Walki od samego początku wzbudzały ogromne emocje. Od pierwszych sekund pojedynków kwalifikacyjnych widać było ogromne zaangażowanie, bardzo dużą motywację i chęć zwycięstwa obu zawodników reprezentujących ASW. Kolejne wyprowadzane akcje pokazywały znaczącą przewagę techniczną i kondycyjną nad rywalami oraz bardzo dobre przygotowanie i owocnie przepracowany okres przygotowawczy. Ostatecznie oba pojedynki zakończyły się zwycięstwami  zawodników oraz kwalifikacją do fazy pucharowej zawodów przez jednogłośne decyzje sędziów. Nie inaczej było w kolejnych walkach pomimo iż stawały się one coraz bardziej wymagające.

    Po kilku pojedynkach widać było już zmęczenie, które towarzyszyło rozgrywanemu turniejowi. W finale Dawid Matwiej spotkał się z zawodnikiem reprezentującym jeden z londyńskich klubów. W pierwszej rundzie, walka co prawda wciąż jeszcze była dość wyrównana. Jednak już w drugiej odsłonie Dawid Matwiej zdeklasował swojego rywala. Nasz zawodnik wykazał się całkowitą dominacją, na co pozwoliło o wiele lepsze przygotowanie kondycyjnie do całego turnieju. Ostatecznie zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów. Po cichu liczyliśmy na wcześniejsze zakończenie pojedynku i zwycięstwo przed czasem. Kto wie? Gdyby pojedynek toczył się kilkanaście sekund dłużej wszystko wskazywało właśnie na takie zwieńczenie finałowej walki. Zapewniło to reprezentantowi ASW pierwsze miejsce w kategorii oraz wywalczenie mistrzowskiego pasa. Obaj bracia nie tylko wzajemnie się wspierali i kibicowali sobie w pojedynkach, ale jednocześnie brali udział jako wzajemni sekundanci, co tym bardziej zasługuje na swego rodzaju podziw.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom tak wielkiego sukcesu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem woli walki, determinacji i zdobywania kolejnych osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszym rozwoju i liczymy na kolejne medale i nagrody przywiezione do naszego  kraju z mistrzostw Europy i świata oraz sukcesów na arenie krajowej.

ASW

 • 20191117_155859~2
 • 20191117_155947~3
 • 20191117_160627~2(1)
 • 20191118_192506~2
 • 20191118_193333~2
 • Screenshot_2019-11-18-15-13-41~2(1)

Zjazd absolwentów "MECHANIKA" - relacja

ZJAZD ABSOLWENTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 2
IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWY W MIŃSKU MAZOWIECKIM
W PLATYNOWY JUBILEUSZ 75 LECIA


Dzień 16 listopada 2019r. zapisał w kartach historii MECHANIKA wyjątkowe wydarzenie jakim był Zjazd Absolwentów. Pierwszą odsłoną był Dzień otwarty, w którym Absolwenci, nauczyciele i uczniowie mogli przeżywać wspólne spotkania skłaniające do wspomnień jak również planów na przyszłość. Było zwiedzanie szkoły, historyczne wystawy okolicznościowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów, poczęstunek. Wieczorem zaś przyszedł czas na spotkanie w sali gimnastycznej, która zamieniła się  w salę balową. Bal Absolwentów „Studniówka jak za dawnych lat” rozpoczął tradycyjnie Polonez, który poprowadził Dyrektor Zespołu Tomasz Płochocki wraz z Wicedyrektor Agnieszką Pają. Wszyscy uczestnicy jak za swoich dawnych lat krokiem Poloneza przywołali wspomnienia i sentymenty związane ze szkołą. Zabawę prowadził zespół muzyczny EXTIM, poczęstunek  przygotowała firma LIBDAR Pani Marzeny Grzegorek.


Spotkanie po latach obudziło w Absolwentach wspomnienie własnej młodości, przywołało obraz kolegów ze szkolnej ławy, nauczycieli i może także myśl: „bo za moich czasów…”.

fot. z arch. ZSZ nr 2

 • fot. Anna E. Przybysz-107
 • fot. Anna E. Przybysz-109
 • fot. Anna E. Przybysz-113
 • fot. Anna E. Przybysz-117
 • fot. Anna E. Przybysz-124
 • fot. Anna E. Przybysz-146
 • fot. Anna E. Przybysz-174
 • fot. Anna E. Przybysz-180
 • fot. Anna E. Przybysz-225
 • fot. Anna E. Przybysz-25
 • fot. Anna E. Przybysz-5
 • fot. Anna E. Przybysz-95
 • fot. Anna E. Przybysz-9817
 • fot. Anna E. Przybysz-9832
 • fot. Anna E. Przybysz-9836
 • fot. Eliza Zwirkowska__MG_7648
 • fot.Adrian Mroczkowski 1Tgf_IMG_7887
 • fot.Adrian Mroczkowski 1Tgf_IMG_7908
 • IMG_20191116_095059
 • IMG_20191117_002619

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach od 26 listopada do 6 grudnia 2019 r.

www.muzakino.pl

 • rep128

Informacja dotycząca odpadów wytwarzanych w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej

Na nieruchomościach zamieszkałych i niezamieszkałych, na których prowadzona jest działalność gospodarcza powstają dwa rodzaje odpadów: odpady komunalne oraz odpady wytwarzane w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Rada Miasta Mińsk Mazowiecki w drodze uchwały Nr XXV/253/12 z dnia 10 grudnia 2012 r. postanowiła o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

A więc każdy właściciel nieruchomości na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, na której prowadzona jest działalność gospodarcza (np. tereny przedsiębiorstw, powierzchnie handlowo-usługowe, itp.) jest obowiązany do ponoszenia na rzecz miasta Mińsk Mazowiecki opłat za odpady powstające wyłącznie w związku z bytowaniem pracowników, z dokonywaną przez nich konsumpcją albo odpady z koszy ustawionych w części handlowej dla klientów. Właśnie takie odpady są objęte gminnym systemem odbierania i zagospodarowania na podstawie przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach posiadacz odpadów będący ich wytwórcą jest obowiązany do prowadzenia na bieżąco ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów. Ewidencja odpadów prowadzona jest z zastosowaniem kart przekazania odpadów.

A więc odpady wytwarzane przez podmiot w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej, należy przekazać na podstawie umowy oraz kart przekazania odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy, który posiada zezwolenie na zbieranie odpadów lub zezwolenie na przetwarzanie odpadów.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że do pojemników przeznaczonych na odpady komunalne właściciel nieruchomości, na której prowadzona jest działalność gospodarcza, nie może wrzucać odpadów z tej działalności, które nie stanowią odpadów komunalnych.
Wyżej wymienione obowiązki podlegają czynnościom sprawdzającym, które będą wykonywane przez uprawnione służby na miejscu.


Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

/-/ Marcin Jakubowski

Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach pod kierunkiem Izabeli Jach - instruktorki i byłej zawodniczki łyżwiarstwa figurowego! Szczegóły na załączonym plakacie.

 • jazdy figurowy

Koncert BIG BAND-u Marozy

6 grudnia 2019 r. o godz.19.00 do  Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza Mińskie Towarzystwo Muzyczne. Wysłuchamy kolejnego koncertu muzyków z naszego miasta i okolic, którzy tworzą Big Band Mrozy.

Zespół działa od 2012 roku, początkowo jako Combo Mrozy. Występował na licznych koncertach w Mrozach, Stanisławowie, Mińsku Mazowieckim. W 2018 zapadła decyzja o reorganizacji zespołu i utworzeniu klasycznego Big Bandu. Próby w nowym składzie rozpoczęły się w październiku 2018 r. W lutym 2019 r. Big Band dał pierwszy udany koncert. W skład zespołu weszli profesjonalni muzycy,a wśród nich grupa instrumentalistów, którzy tworzyli w 2000 roku Big Band Mińsk Mazowiecki. Kierownikiem i założycielem zespołu jest Janusz Sadoch. Zespół działa pod patronatem Burmistrza Mrozów pana Dariusz Jaszczuka oraz Rady Miasta Mrozy.

 • big_band

VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje. (G. Herling-Grudziński) -  
- VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim i Szkoły Salezjańskie to wydarzenie z wieloletnią tradycją. W tym roku odbył się już po raz ósmy. Turniej adresowany jest do uczniów zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. W eliminacjach systematycznie bierze udział kilkuset uczniów z powiatu mińskiego. W tym roku na przesłuchania finałowe zgłosiło się 185. uczestników. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ożywianie kontaktu z poezją i prozą, kształtowanie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. 19 listopada 2019 roku w  Bibliotece Pedagogicznej odbyła się uroczysta Gala VIII Konkursu Pięknego Czytania, podczas której laureatom rozdane zostały nagrody i dyplomy.

Regulamin konkursu przewidywał prezentację wybranego utworu Stanisławy Gujskiej w kategorii klas I – V i czytanie prozy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w kategorii Klas VI – VIII i ponadpodstawowych. Konkurs prowadziła pani Anna Popławska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim, popularyzatorka wielu inicjatyw edukacyjnych na rzecz środowiska lokalnego i jednocześnie członek jury. Honorową funkcję przewodniczącej składu jurorów pełniła pani Stanisława Gujska, autorka powieści i wierszy dla dzieci, której twórczość była promowana podczas tegorocznego konkursu. W pracach komisji uczestniczyli ponadto nauczyciele języka polskiego z Mińska Mazowieckiego – pani Renata Bakuła, pani Ewa Pszczółkowska i pani Bożena Swatko.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął starosta miński pan Antoni Jan Tarczyński, którego podczas gali reprezentowała pani Izabela Komorowska, inspektor w Wydziale Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego. Pani Katarzyna Łaziuk, kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu była przedstawicielem Miasta Mińsk Mazowiecki. Galę konkursu uświetnili swoją obecnością pani Marzena Kowalczuk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej  w Siedlcach,  ks. Ryszard Woźniak, dyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim oraz pani Katarzyna Pskiet, referent Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Panie Anna Popławska i Renata Bakuła przekazały płynące z głębi serca podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie  włączyły się w organizację konkursu, m.in. pani Ewie Kopka, pani Małgorzacie Chrobot i pani Iwonie Krasuskiej. Nie zabrakło również drobnych upominków dla jurorów, które wręczyła pani Marzena Kowalczuk. Serdeczne podziękowania skierowane zostały również do sponsorów za ufundowanie wszystkich nagród oraz za wsparcie i życzliwość dla organizowanego przedsięwzięcia. Wśród szlachetnych darczyńców znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Salezjańskie oraz pani Stanisława Gujska i pani Iwona Krasuska.

Gali towarzyszyły występy artystyczne zespołów „Kreska” i „Mała Kreska”. Młodzi wykonawcy ze Szkół Salezjańskich zaprosili uczestników gali do muzycznego i poetyckiego świata uczuć i wyobraźni, prezentując muzyczne interpretacje utworów poetyckich  Haliny Niewiadomskiej (Ręce”, „Marzenia”) i Michała Rusinka („Wanna „ oraz „Szpak i frak do słów Urszuli Kozłowskiej), do których muzykę skomponował Jakub Maguza. Zespoły zaprezentowały także utwór „Dusza moja” do słów Maryli Wolskiej z muzyką Magdaleny Nogańskiej oraz „Z głową na karabinie ”,  kompozycję Jakuba Maguzy do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Przed uroczystym wręczeniem nagród podsumowania konkursu dokonała pani Stanisława Gujska, przewodnicząca jury, poetka Ziemi Mińskiej i autorka wielu książek dla dzieci. Pani Stanisława  ze wzruszeniem powiedziała, w nawiązaniu do występów muzycznych, że trzeba mieć w życiu marzenia i gorąco wierzyć w to, że one się spełnią, bo właśnie jej marzenie zrealizowało się, gdyż wielu uczniów czytało jej utwory podczas tegorocznego konkursu. Poetka przybliżyła słuchaczom fakty z życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i  przeczytała dwa  mało znane wiersze pisarza.

Nadszedł długo oczekiwany czas wręczenia nagród i wyróżnień laureatom tegorocznego konkursu. Panie Renata Bakuła i Anna Popławska podkreśliły zaangażowanie i pracę nauczycieli i uczniów w przygotowanie do przedsięwzięcia kulturalnego. Złożyły gratulacje osobom wyróżnionym i ich opiekunom, zapraszając ich do wzięcia udziału również w kolejnych edycjach konkursu, a  o wręczenie nagród poproszono zaproszonych gości. Po przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w dniach 06 i 07 listopada 2019 roku jury podjęło werdykt. Lista laureatów i ich opiekunów artystycznych prezentowała się w następujący sposób:

Laureaci w kategorii klas I – VIII:
1. Julia Janiszewska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim (pani Iwona Kokoszka)

2. Julia Czapska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (pani Katarzyna Kowalczyk, pani Anetta Bodecka, pani Maria Pawińska)

2. Łukasz Michalski, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (pani Katarzyna Kowalczyk, pani Anetta Bodecka, pani Maria Pawińska)

2. Adam Zaperty, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (pani Katarzyna Kowalczyk, Anetta Bodecka, Maria Pawińska
3. Wojciech Nowak, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim (pani Marlena Pilarska)
3. Maria Rucińska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa nr 1w Mińsku Mazowieckim (pani Hanna Wielgołaska)

Wyróżnienia w kategorii klas I – VIII:

Maja Górska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Wielgolesie (pani Ewa Stosio)
Zuzanna Zawadzka, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Grodzisku (pani Karolina Olińska)
Oliwia Antosiewicz, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Kołbieli (pani Alicja Pacek)
Oliwia Smolińska, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Kałuszynie (pani Krystyna Osińska)
Natalia Karkosa, kl.VI - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie (pani Agnieszka Badura)

Laureaci w kategorii  szkół ponadpodstawowych:
1. Bartosz Gomulski, kl. I - Zespół Szkół Turystyczno-Gastronomicznych w Mińsku Mazowieckim (pani Małgorzata Postolska)
2. Nikodem Szwed, kl. II - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza  Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (pani Małgorzata Szuba)
3. Rafał Smoliński, kl. II - Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim (Diana Gajc-Piątkowska)

Wyróżnienia klas szkół ponadpodstawowych:

Agata Sowa, kl. III - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim (pani Katarzyna Domańska)
Małgorzata Lisiecka, kl. I LO - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (pan Mariusz Wójcik)
Patrycja Mosycz - Branżowa Szkoła  I Stopnia w Mrozach (pani Kamila Pyra)

Tegoroczny VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania  przebiegł na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy, uwrażliwieni na piękno mowy ojczystej oraz na obowiązek jej pielęgnowania, czerpali przyjemność i satysfakcję z udziału w konkursie. Należy docenić autorską interpretację utworów i kulturę słowa oraz ekspresję w przekazie. Trzeba podkreślić niezwykłe emocje, jakie towarzyszyły występom i bardzo staranne przygotowanie recytatorów do publicznych popisów. Laureaci okazali się ekspertami żywego słowa. Występy młodych artystów ujmowały starannością i zaangażowaniem oraz oryginalnością przekazu. Niezależnie od wyniku wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wielkie uznanie.

Bożena Swatko

 • DSC_0236
 • DSC_0256
 • DSC_0259
 • DSC_0263
 • DSC_0266

Matematyczny pokój zagadek

Studio Nauczania MathRiders z okazji Mikołajek zaprasza Dzieci i Młodzież na kolejną odsłonę Matematycznego Pokoju Zagadek pod hasłem "Twierdza Szyfrów"
Na hasło " Urząd" udział w wydarzeniu bezpłatny.

 

 • Twierdza Szyfrów _ 2_Mińsk Maz

Repertuar Kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA

www.muzakino.pl

 • rep129

„Trochę słońca” w grudniu

Zapraszamy serdecznie na XIX Koncert Charytatywny „Trochę słońca”, który odbędzie się 8 grudnia (w niedzielę) o godz. 17.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. W tym roku motywem przewodnim koncertu będą cztery pory roku. Na scenie zobaczymy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów w występach teatralnych, tanecznych i muzycznych. Koncertowi będzie towarzyszył kiermasz artystycznych prac świątecznych. Jak zawsze koncertujemy, by zbierać pieniądze dla uczniów „papieskiej trójki najbardziej potrzebujących wsparcia finansowego. Zapraszamy! Pomaganie jest fajne!

 • 0001

Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli

Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej serdecznie zaprasza wszystkich  Nauczycieli i Wychowawców

na

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI

który odbędzie się sobotę 14 grudnia 2019 r.  w budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego 43 („Mechanik”).

 • plakat adwentowy

Obwieszczenie Starosty Mińskiego

Obwieszczenie Starosty Mińskiego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - budowie drogi gminnej ul. M. Dąbrowskiej w Mińsku Mazowieckim...

Święty Mikołaj w Mińsku Mazowieckim

6 grudnia nasze miasto odwiedzi najprawdziwszy Mikołaj. Gość z Laponii najpierw spotka się ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie. Następnie z przedszkolakami z miejskich placówek podzieli się opowieściami z Finlandii. Będzie czas na pytania do gościa i oczywiście prezenty.

O 16.00 na Stary Rynek zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami. Zapalimy światła na choince i pośpiewamy. Będzie także czas na pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

 

 • Mikołaj-z-Laponii-plakat_FB

Gazeta Samorządowa MIM grudzień

Zapraszamy do lektury Gazety Samorządowej MIM za miesiąc listopad 2019.

Imprezy w MDK - grudzień 2019

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. W załączeniu  harmonogram imprez na grudzień 2019 r.

 • GRUDZIEN_rep

Wernisaż Mirosława Chylińskiego w MDK

Urodził się w Cegłowie, gdzie do dnia dzisiejszego mieszka, pracuje a przede wszystkim tworzy. Malarstwo to wielka pasja Pana Mirosława, której oddaje się wieczorami, gdy po dniu pracy może w zaciszu swojego pracowni zanurzyć się w świat farb, krajobrazów i wspomnień z młodości.

Maluje i rysuje od zawsze. Jest samoukiem obdarzonym dużą wrażliwością koloru oraz przestrzeni. Wrażliwością, która emanuje z płócien. Prace Mirosława Chylińskiego charakteryzują się przede wszystkim odważna kolorystyką, której trójwymiarowość zdają ograniczać się jedynie ramy obrazów. Dominującym motywem w malarstwie Mirosława Chylińskiego jest pejzaż mazowieckiej ziemi, na który składają się zabytkowe budynki, przydrożne kapliczki czy rozpadające się drewniane chałupy. Motywy, które powoli znikają z otaczającego nas krajobrazu a które nadają malarstwu artysty osobisty koloryt. W Kościele Starokatolickiej Parafii Mariawitów Św. Jana Chrzciciela w Cegłowie można podziwiać drogę krzyżową autorstwa Pana Mirosława.

Mirosław Chyliński przedstawiał swoją twórczość na indywidualnych wystawach w Mrozach (GOK), Mieni, Brwinowie (Zagroda) oraz Cegłowie gdzie w Gminnej Bibliotece Publicznej znajduje się stała ekspozycja obrazów. Jego prace zostały wydane w formie grafik do wydawnictwa „Gmina Cegłów w grafice”. Mirosław Chyliński jest również laureatem konkursu „Osobowość Powiatu Mińskiego” 2009.

„Rysował i malował od zawsze, czyli od wczesnego dzieciństwa, niestety bez kurateli jakiegokolwiek fachowca, bo nikt w rodzinie nie zwracał na to uwagi.

Pasja jednak zdominowała jego życie, skoro z elektryka przemienił się w kwiaciarza, Jest malarzem samoukiem, ale prymitywistą nie można go nazwać. Jest wrażliwym, odważnym kolorystą. Wydaje się, że jego paleta mieści więcej barw niż te występujące w przyrodzie. Pięknie oddaje światło. Umiarkowanymi środkami, nie wychodząc poza trzy kolory, potrafi oddać urodę i nastrój obrazowanego obiektu. Wzruszają na płótnach kościoły, stare budowle, rozpadające się chałupy, niektóre już nieistniejące ocalił od zapomnienia. Widać w jego pracach dobry rysunek i proporcje. Z każdego płótna, każdego tematu bije optymizm. Jego obrazy w żadnym wypadku nie są mroczne ani smutne.
Nawet te jesienne, z kałużą i nagimi gałęziami drzew. Jest to malarstwo zdecydowanie osobiste, niewzorowane na nikim.”

Bożena Abratowska

godz.19 WSTĘP WOLNY

 • plakat_chyliński

Biblioteka podróży z Tomaszem Radomińskim - Korona z marzeń

Mieć marzenia, to już coś, ale je spełniać?! Do tego potrzeba odwagi, determinacji, wiedzy, wsparcia najbliższych i... odrobiny szaleństwa.
Zapraszamy na spotkanie z mińszczabninem, Tomaszem Radomińskim (dzięki niemu niektórzy spełniają marzenia o pływaniu). Będzie to podsumowanie pierwszego roku projektu "Korona z Marzeń".

W czasie spotkania zobaczycie zdjęcia z wejście na cztery szczyty w ramach Korony Gór Europy, Midżur, Kebnekaise, Zugspitze i Vaalsberg oraz z biegów maratońskich w Belgradzie, Sztokholmie, Berlinie i Amsterdamie.

Chodźcie po inspirację!

 

 • 81bb169cdeeca6152cb3621da0e25dad

Spotkanie z Joanną Bator, bohaterką tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury w MBP

12 grudnia, o godz. 18:30 laureatka statuetki Gwiazdy, wręczonej podczas tegorocznej Gali Alei Gwiazd Literatury, Joanna Bator kolejny raz odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną. Pisarka, publicystka, podróżniczka, eseistka, nauczycielka akademicka i antropolog kultury. Była stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej, japońskiego Ministerstwa Kultury, Cannon Foundation i Japan Foundation.

Za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak i Nagrodę Wydawców Książek. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków. „Piaskowa góra” znalazła się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, a powieść „Chmurdalia” nagrodzona została szwajcarską Spycher Prize. Za „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator dostała Nagrodę Literacką Nike 2013 i wtedy też gościła w naszej Bibliotece po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że spotkanie z Joanną Bator będzie dla naszych czytelników wspaniałym, świątecznym prezentem. 

 • 94dcc44ada80a29f3c605245917293b2

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy organizacje pozarządowe,na spotkanie informacyjne dotyczące najważniejszych zmian w otrzymywaniu dotacji na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz możliwości zdobycia nowych funduszy:
- omówimy nowe formularze:
- ofert, umów dotyczących realizacji zadań publicznych, wzory sprawozdań;
-  wskazówki gdzie i jak pozyskać granty.

14 grudnia (sobota) 2019 r. godz. 9.00, Laboratorium Wolontariatu i Inicjatyw Młodzieżowych EBU LAB (ul. Piękna 26)

Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia pod nr tel. 25 759 53 36, mailowo: marta.paluch@umminskmaz.pl

 

 • Organizacjo

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 19846