Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 10 sierpnia 2020

Imieniny:

Bogdana, Borysa, Filomeny

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenie o XIV sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Ogłoszenie o XIV sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki zwołanej na 16 grudnia 2019 r.

„Magic of Christmas” warsztaty świąteczne dla dzieci

Zapraszamy 7 i 12 grudnia – „Magic of Christmas” warsztaty świąteczne dla dzieci z udziałem Fundacji EBU  w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 • 76602124_2811749225525193_2229872304832118784_o

Stroiki bożonarodzeniowe w MDK

Na wyjątkowych warsztatach w radosnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, stworzymy stroiki na stół lub drzwi. Wianki o średnicy 20 centymetrów udekorujemy zielonymi gałązkami, suszonymi owocami, bombeczkami, elementami z drewna i wstążkami.

Tym razem warsztaty będą wspólne - zapraszamy wszystkich - dzieci, rodziców, młodzież i dorosłych.
Warsztaty poprowadzą dziewczyny z TooDoo

7 grudnia, godz.11:00, MDK. BILET 25 ZŁ/STROIK.

 

 • plakat_stroik1

Srebrni nagrodzeni

W środę, 4 grudnia, burmistrz Marcin Jakubowski spotkał się z młodymi sportowcami  ze Szkoły Podstawowej nr 1, by wręczyć dyplomy z gratulacjami oraz upominki.

Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych, wywalczone przez starszych chłopców po raz pierwszy w historii SZS, to bez wątpienia sukces na dużą skalę. (Pisaliśmy o tym w nr. 9/281 Gazety Samorządowej „MIM”)

''Srebrną'' drużynę stworzyli: Kamil Gańko, Dawid Kwiatkowski, Bartosz Sekular, Bartosz Jeruzalski, Bartosz Szczęsny, Filip Gruba, Michał Woś, Damian Fijałek, Jakub Makos, Aleksander Dzięcielski  i zawodnik rezerwowy Jakub Prokop.                                                                         

Do zawodów przygotowali ich: Grzegorz Cyran, Robert Gójski   oraz Robert Stelmach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!                

 

 • IMG_1237
 • IMG_1235

Dron do badania zanieczyzczenia powietrza

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn.: ”Zakup mobilnego systemu pomiarowego do badania zanieczyszczenia powietrza wraz z dronem”.  
W ramach realizacji zadania zakupiono:
- platformę (dron) wraz z baterią zapasową i wyposażeniem tj. gimbal do kamery, adapter do kamery, dodatkową ładowarkę oraz dodatkowy zestaw baterii,
- kamerę światła widzialnego,
- kamerę termowizyjną,
- laboratorium do pomiaru jakości powietrza.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie przede wszystkim do badania czego używają mieszkańcy do palenia w piecach. Pozwoli to Straży Miejskiej prowadzić działania uświadamiające społeczeństwo o szkodliwości spalania substancji niedozwolonych oraz na wyciągnięcie konsekwencji prawnych za spalenie substancji niedozwolonych.
Całkowita wartość zadania wynosi 92.004,00zł. Dofinansowanie stanowi 50% wartości całkowitej zadania tj. 46.002,00zł.

Zadanie pn. „Zakup mobilnego systemu pomiarowego do badania zanieczyszczenia powietrza wraz z dronem”, zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.  

 

 • IMG_1021
 • IMG_0920
 • IMG_0937
 • IMG_0994
 • IMG_1055
 • IMG_0797
 • IMG_1004

VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim i Szkoły Salezjańskie to wydarzenie z wieloletnią tradycją. Turniej adresowany jest do uczniów zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. W eliminacjach systematycznie bierze udział kilkuset uczniów z powiatu mińskiego. W tym roku na przesłuchania finałowe zgłosiło się 185 uczestników. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ożywianie kontaktu z poezją i prozą, kształtowanie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. 19 listopada 2019 roku w  Bibliotece Pedagogicznej odbyła się uroczysta Gala VIII Konkursu Pięknego Czytania, podczas której laureatom rozdane zostały nagrody i dyplomy.

Regulamin konkursu przewidywał prezentację wybranego utworu Stanisławy Gujskiej w kategorii klas I – V i czytanie prozy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w kategorii Klas VI – VIII i ponadpodstawowych. Konkurs prowadziła Anna Popławska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Honorową funkcję przewodniczącej składu jurorów pełniła Stanisława Gujska, autorka powieści i wierszy dla dzieci. W pracach komisji uczestniczyli ponadto nauczyciele języka polskiego z Mińska Mazowieckiego: Renata Bakuła, Ewa Pszczółkowska i Bożena Swatko.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął starosta miński Antoni Jan Tarczyński, którego podczas gali reprezentowała Izabela Komorowska, inspektor w Wydziale Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego. Katarzyna Łaziuk, kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, reprezentowała tego dnia burmistrza Marcina Jakubowskiego. Na Gali gościli również: Marzena Kowalczuk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej  w Siedlcach,  ks. Ryszard Woźniak, dyrektor Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim oraz Katarzyna Pskiet, referent Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Anna Popławska i Renata Bakuła przekazały podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie  włączyły się w organizację konkursu, m.in. Ewie Kopka, Małgorzacie Chrobot i Iwonie Krasuskiej. Serdeczne podziękowania skierowane zostały również do sponsorów za ufundowanie wszystkich nagród oraz za wsparcie i życzliwość dla organizowanego przedsięwzięcia. Wśród darczyńców znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Salezjańskie oraz Stanisława Gujska i Iwona Krasuska.

Gali towarzyszyły występy artystyczne zespołów „Kreska” i „Mała Kreska”. Młodzi wykonawcy ze Szkół Salezjańskich zaprosili uczestników Gali do muzycznego i poetyckiego świata uczuć i wyobraźni.

Laureaci w kategorii klas I – VIII:
1. Julia Janiszewska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim (opiekunka -  Iwona Kokoszka)

2. Julia Czapska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (opiekunki - Katarzyna Kowalczyk, Anetta Bodecka, Maria Pawińska)

2. Łukasz Michalski, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (opiekunki - Katarzyna Kowalczyk, Anetta Bodecka, Maria Pawińska)

2. Adam Zaperty, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dobrem (opiekunki - Katarzyna Kowalczyk, Anetta Bodecka, Maria Pawińska)
3. Wojciech Nowak, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim (opiekunka - Marlena Pilarska)
3. Maria Rucińska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa nr 1w Mińsku Mazowieckim (opiekunka -  Hanna Wielgołaska)

Wyróżnienia w kategorii klas I – VIII:

Maja Górska, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Wielgolesie (opiekunka - Ewa Stosio)
Zuzanna Zawadzka, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Grodzisku (opiekunka -  Karolina Olińska)
Oliwia Antosiewicz, kl. VIII - Szkoła Podstawowa w Kołbieli (opiekunka - Alicja Pacek)
Oliwia Smolińska, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Kałuszynie (opiekunka - Krystyna Osińska)
Natalia Karkosa, kl.VI - Szkoła Podstawowa w Stanisławowie (opiekunka - Agnieszka Badura)

Laureaci w kategorii  szkół ponadpodstawowych:
1. Bartosz Gomulski, kl. I - Zespół Szkół Turystyczno-Gastronomicznych w Mińsku Mazowieckim (opiekunka - Małgorzata Postolska)
2. Nikodem Szwed, kl. II - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza  Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (opiekunka - Małgorzata Szuba)
3. Rafał Smoliński, kl. II - Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim (opiekunka - Diana Gajc-Piątkowska)

Wyróżnienia klas szkół ponadpodstawowych:

Agata Sowa, kl. III - Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim (opiekunka - Katarzyna Domańska)
Małgorzata Lisiecka, kl. I LO - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (opiekun - Mariusz Wójcik)
Patrycja Mosycz - Branżowa Szkoła  I Stopnia w Mrozach (opiekunka - Kamila Pyra)

Tegoroczny VIII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania  przebiegł na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy, uwrażliwieni na piękno mowy ojczystej oraz na obowiązek jej pielęgnowania, czerpali przyjemność i satysfakcję z udziału w konkursie. Należy docenić autorską interpretację utworów i kulturę słowa oraz ekspresję w przekazie. Trzeba podkreślić niezwykłe emocje, jakie towarzyszyły występom i bardzo staranne przygotowanie recytatorów do publicznych popisów. Laureaci okazali się ekspertami żywego słowa. Występy młodych artystów ujmowały starannością i zaangażowaniem oraz oryginalnością przekazu. Niezależnie od wyniku wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wielkie uznanie.

oprac. na podst. mat. Bożeny Swatko

 

 • DSC_0236
 • DSC_0256
 • DSC_0259
 • DSC_0263
 • DSC_0266

Rekrutacja do II edycji Akademii Menadżera Innowacji

Od 4 listopada do 31 grudnia 2019 r. będzie trwa nabór do programu szkoleniowo-doradczego – Akademia Menadżera Innowacji.

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest pierwszym w Polsce autorskim programem szkoleniowo – doradczym, który przygotowuje kadry zarządzające i właścicieli firm do sprawnego wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach. Udział w AMI jest współfinansowany ze środków unijnych – 80% dla mikro, małych i średnich oraz 50% dla  dużych przedsiębiorstw.

Do programu zapraszamy przedsiębiorców, menadżerów oraz pracowników firm, którzy poszukują sposobów m.in. na zwiększenie przewagi konkurencyjnej swojej firmy, wzrost rentowności oraz stworzenie w przedsiębiorstwie zespołu specjalistów gotowych do wdrażania i zarządzania innowacjami.

Zapraszamy !
Więcej informacji na temat programu AMI  znajduje się na stronie  https://www.parp.gov.pl/ami

 

 • PARP-logo-RGB-duze

Nowe bramy ROD „Andriollego”

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2019” ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie otrzymał projekt złożony przez Miasto Mińsk Mazowiecki pn. „Wymiana bram wjazdowych na terenie ROD „ANDRIOLLEGO” w Mińsku Mazowieckim”.
   
Wykonane zadanie swoim zakresem obejmowało wymianę czterech bram wjazdowych dwuskrzydłowych  z furtkami i jednej furtki usytuowanych przy ulicach Warszawskiej i   Żwirowej. Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł. Kwota ta stanowi 37,64% wartości zadania, przy wartości całkowitej projektu 26 568,00 zł.  

Na wartość całkowitą zadania składają się środki finansowe pozyskane z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 10 000,00 zł, środki z dotacji ze środków finansowych budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w kwocie 10 000,00 zł oraz środki własne ROD w kwocie 6 568,00 zł.  

Burmistrz 3 września br. Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podpisał umowę na przekazanie dotacji ze środków finansowych dotyczących powyższego zadania z przedstawicielami Rodzinnego Ogrodu Działkowego, który otrzymał dofinansowanie.

Zadanie pn. ”Wymiana bram wjazdowych na terenie ROD „ANDRIOLLEGO” w  Mińsku Mazowieckim” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2019”.

Nowa instalacja wodna na ogródkach działkowych

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2019” ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie otrzymał projekt złożony przez Miasto Mińsk Mazowiecki pn. „Wymiana instalacji wodnej na terenie ROD im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim”.

Zadanie obejmowało swoim zakresem wymianę instalacji doprowadzającej wodę na terenie ROD im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. W I etapie objęte działaniami zostały 264 działki.  Wymieniono skorodowane rury metalowe na plastikowe rury doprowadzające wodę do poszczególnych działek.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł. Kwota ta stanowi 40% wartości dofinansowania  zadania, przy wartości całkowitej projektu 25 000,00 zł.  

Na wartość całkowitą zadania składają się środki finansowe pozyskane z budżetu Województwa Mazowieckiego w kwocie 10 000,00 zł, środki z dotacji ze środków finansowych budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w kwocie 10 000,00 zł oraz środki własne ROD w kwocie 5 000,00 zł.  

3 września br. Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podpisał  umowę na przekazanie dotacji ze środków finansowych dotyczących powyższego zadania z przedstawicielami Rodzinnego Ogrodu Działkowego, który otrzymał dofinansowanie.

Zadanie pn. ”Wymiana instalacji wodnej na terenie ROD im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim – 1 etap” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2019”.

Świat poznaje mińskie talenty

W dniach 12-25 listopada Jakub Chocholski i Kacper Sarna jako reprezentanci Studia Tańca La Flaca z Mińska Mazowieckiego wzięli udział w koreańskim tourné spektaklu „Romeo i Julia”.

Spektakl Teatru Tańca Caro w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej, prezentowany był w międzynarodowej obsadzie. Wzięli w nim udział nie tylko polscy tancerze, ale także ze Słowacji i Korei Południowej. Spektakl prezentowano z okazji 30-lecia nawiązania kontaktów polsko-koreańskich. Organizatorem wydarzenia był Jae Young Lee - prezes International Dance Organization (IDO) w Korei Południowej oraz właściciel Seoul Dance Campany, a patronat honorowy objęła Polska Ambasada w Seulu.
Gratulujemy mińskim tancerzom i dziękujemy za promocję miasta na świecie!

fot. z arch. J.Chocholskiego

 • 20191115_212304n

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza 10 grudnia na godz.18.00 (II piętro) na promocję nowego tomiku poezji Krzysztofa Szczypiorskiego pt. "Spotkanie". Na zakończenie wieczoru poetyckiego nastąpi otwarcie w Galerii biblioteki wystawy "100 lat pocztówki bożonarodzeniowej" prezentującej kartki świąteczne z kolekcji autora.

 • 78699997_2835860676471058_3362625532075180032_o
 • 78542325_2835860666471059_3875126348666109952_n

W Wilnie mińszczanie oddali hołd powstańcowm styczniowym

Któż mógłby pomyśleć, że ponad 150 lat po wybuchu Powstania Styczniowego przyjdzie nam stanąć dosłownie przed bohaterami, aby spełnić obowiązek i odprowadzić ich prochy na cmentarz na Rossie w Wilnie. Za prochami 20 powstańców, w orszaku żałobnym, szli w hołdzie poległym również przedstawiciele mińskiego „Mechanika” – grupa 23 uczniów i 4 nauczycieli. Młodzież pojechała pożegnać bohaterów w imieniu społeczności szkolnej ZSZ nr 2, ale okazało się, że w oczach rzeszy Litwinów, Białorusinów oraz przede wszystkim Polaków zamieszkałych na Litwie reprezentowała Polskę.  Serdeczność, powitania i podziękowania za obecność dowodzą, jak bardzo potrzebne jest pielęgnowanie więzi z Polakami żyjącymi za granicą.

Społeczność szkolna składa podziękowania Stowarzyszeniu Odra Niemen Oddział Mazowiecki - Wschodni Patrioci za finansowe wsparcie wyjazdu.

oprac. na podst. mat. ZSZ nr 2

 

 • wilno1
 • wilno2
 • wilno3
 • wilno4
 • wilno5
 • wilno6
 • wilno7
 • wilno8
 • wilno9
 • wilno10
 • wilno11
 • wilno12
 • wilno13
 • wilno14n
 • Wilno 15

Dofinansowanie na zakup nowych instrumentów dla MSA

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn.: ”Zakup wyposażenia do Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim”.  Otrzymane dofinansowanie będzie przeznaczone na zakup fortepianu półkoncertowego klasy mistrzowskiej, gitary klasycznej oraz fletu poprzecznego. Planowana całkowita wartość zadania wynosi 250 000,00 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 100 000,00 zł, co stanowi 40 % kosztów całkowitych realizacji zadania. Przewidywany termin realizacji zadania to koniec grudnia br.

Zakupione wyposażenie to kolejny element kompleksowego planu rozwoju Miejskiej Szkoły Artystycznej. Placówka wyposażona w nowe instrumenty muzyczne umożliwi kontynuację dotychczasowego kształcenia, urozmaici proces dydaktyczny i stworzy dogodne warunki do prezentacji efektów nauki na scenie przed widownią. Nowoczesny kompleks Miejskiej Szkoły Artystycznej będzie miejscem dającym wiele możliwości do rozwoju talentów artystycznych, prezentacji działalności szkoły i uczniów oraz czynnego udziału mieszkańców w w organizowanych przedsięwzięciach.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

 

 

 

 • IMG_6509
 • IMG_20191211_152144
 • IMG_20191211_164223

Wizyta uczniów SP 6 u burmistrza

Uczniowie i uczennice klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z wychowawczynią Agnieszką Królak odwiedziły dziś Burmistrza Miasta. Pan Marcin Jakubowski opowiedział o swojej pracy, przybliżył zadania Urzędu Miasta oraz powiedział jakie sprawy można załatwić w tej instytucji. Kierownik wydziału Gospodarki Komunalnej Rafał Czerechów w sposób przystępny dla młodych mińszczan wyjaśnił, jak wygląda struktura urzędu i jakie są zadania ścisłego kierownictwa i wydziałów.

Druga część wizyty odbyła się w Straży Miejskiej. Komendant Anna Kwiatkowska opowiedziała o zadaniach swojej formacji oraz oprowadziła po siedzibie Straży. Dzieci miały okazję zobaczyć centrum monitoringu miejskiego, dyżurkę strażnika  oraz gabinet komendanta. Zastępca Komendanta Robert Kokoszka przedstawił dzieciom najnowszego „strażnika”, czyli drona,  który czuwa nad jakością powietrza w mieście. Na zakończenie strażnicy wraz z komendant pokazali gośćiom radiowóz Straży Miejskiej.

Dzieci przygotowały świąteczne upominki dla  Burmistrza i Komendant SM oraz  przekazali życzenia od społeczności szkolnej. Gospodarze odwdzięczyli się dzieciom drobnymi upominkami.

 • IMG_1243
 • IMG_1246
 • IMG_1254
 • IMG_1256
 • IMG_1265
 • IMG_1269
 • 20191209_122849

Miasto zakupiło sensory jakości powietrza

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn.: ”Zakup i instalacja inteligentnego systemu monitorującego stan jakości powietrza w Mieście Mińsk Mazowiecki” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019.   

Środki przyznane z budżetu Województwa Mazowieckiego zostały przeznaczone na zakup 4 sensorów monitorujących stan powietrza na terenie Mińska Mazowieckiego w 4 lokalizacjach: ul. Małopolska  11, ul. Sosnkowskiego 1, ul. Wyszyńskiego 56, ul. Przemysłowa 7.]Sensory te mierzą jakość powietrza, pobierają stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM10, mierzą temperaturę powietrza wyrażoną w stopniach Celsjusza, wilgotność i ciśnienie. Realizacja zadania ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców miasta na temat tego, jak ogromny wpływ na powietrze, którym oddychają ma to, co spalają w piecach. Monitoring stanu powietrza pozwala na bieżąco wskazać poziom zanieczyszczenia powietrza w zależności od pory roku i dnia. Całkowita wartość zadania wynosi 6 346,80 zł. Dofinansowanie stanowi 50% wartości całkowitej zadania tj. 3 173,40 zł.

Zadanie pn. „Zakup i instalacja inteligentnego systemu monitorującego stan jakości powietrza w Mieście Mińsk Mazowiecki”, zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.  
 

 

 • IMG_9293
 • IMG_9296
 • IMG_9301

Projekt „Aktywna tablica”

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”. W ramach realizacji zadania zostaną zakupione dla ZSP nr 1 takie pomoce dydaktyczne, jak: tablica interaktywna z projektorem ultra krótkoogniskowym, urządzenie pozwalające na przekaz dźwięku i interaktywny monitor dotykowy. SP nr 3 zyska  interaktywny monitor dotykowy.

Wartość całkowita zadania wynosi 35 000,00 zł, kwota dofinansowania wynosi 28 000,00 zł, a kwota środków własnych stanowi 20% i jest to 7 000,00 zł.

Zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych w ramach Programu pozwoli systematycznie podnosić kompetencje uczniów. Wpłynie na szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów oraz podniesie poziom zajęć w szkole.

Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych w konsekwencji będzie miało wpływ na rozwój poznawczy i społeczny uczniów. Dostarczy uczniom  nowych  sytuacji do rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu będą cennym narzędziem aktywizującym uczniów do uczestnictwa w zajęciach, a promowanie szerokiego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych i współpracy między nauczycielami w tym zakresie przyczyni się do poprawy jakości kształcenia.

 • IMG-5810
 • IMG-5807
 • IMG-5788
 • IMG-5809

Repertuar Kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach od 10 do 20 grudnia 2019 r.

www.muzakino.pl

 • rep130

"Teoś i Boże Narodzenie" w MDK

W wigilijny wieczór na starym strychu dzieją się dziwy! Zwierzęta rozmawiają tam o Bożym Narodzeniu...
Po rozdaniu prezentów ciocia Kasia i wujek Zbych znajdują starą dekorację do przedstawienia, które kiedyś grali im rodzice. Teraz oni wystawią je dla swoich dzieci. Będzie mowa o zwariowanym wróbelku Teosiu, odkrywającym razem z innymi zwierzętami historię Bożego Narodzenia. Dzięki temu dzieci zobaczą szopkę i będą wiedzieć dlaczego musiał w niej urodzić się Ktoś tak wyjątkowy. Poczują też wspaniały nastrój i głębię tych cudownych Świąt.

MDK, 15 grudnia, godz.10:30, BILET 15 ZŁ/OSOBA

 

 • plakat_teoś

"Dziura w głowie" KINO KAMERALNE w MDK

Bartłomiej Topa wciela się w filmie Piotra Subbotko w postać aktora, który wystawia sztukę Thomasa Bernharda pod tytułem „Komediant”. Razem z trupą teatralną pokazuje spektakl niedaleko granicy z Białorusią. W końcu docierają w okolice jego rodzinnej wsi. W domu, gdzie leży umierająca matka bohatera, jest też Andrzejek, upośledzony mężczyzna, w którym bohater rozpoznaje swojego sobowtóra. Próba rozwiązania zagadki, kim jest ten tajemniczy człowiek, staje się jego obsesją, a w konsekwencji prowadzi do zaskakującego finału.

czas trwania: 1 godz. 33 min

MDK, 13 grudnia, godz. 19:00. BILET 10 zł.

 • plakat_dziura

Harry Potter i magiczna Portugalia

Zapraszamy na magiczne warsztaty chemiczno - naukowo - artystyczne.
Jeśli chcesz choć na chwilę przenieść się w świat magii zapraszamy na warsztaty, podczas których przeżyjesz wspaniałą przygodę w świecie Harrego Pottera! Przygotujesz dekoracje rodem z Hogwartu, sporządzisz swój eliksir, poznasz receptury niezbędne do przeprowadzenia tajemniczych doświadczeń i eksperymentów, wykonasz własną różdżkę oraz nauczysz się nowych zaklęć. Poczujesz się jak prawdziwy czarodziej i dostrzeżesz magię w prawdziwym życiu!
A nad wszystkim czuwał będzie wybitny uczeń Hogwartu - Hugo Miguel Rufino Marques - nasz przyjaciel rodem z Portugalii, sercem z Mińska Mazowieckiego.
Na warsztaty zapraszamy miłośników Harrego Pottera - w każdym każdym wieku.
Sugerujemy aby dzieci do lat 12 były pod opieką osób dorosłych.

MDK, 14 grudnia, godz.12:00. WSTĘP WOLNY.

 • plakat_harry

Odwiedził nas Mikołaj z Laponii!

6 grudnia był dniem wyjątkowym dla małych mińszczan. Dzięki współpracy Miasta  z Muzeum Ziemi Mińskiej mogliśmy do Mińska Mazowieckiego zaprosić Mikołaja, który przyjechał do nas prosto z Rovaniemi. Śniegu zabrakło, by przywiozły gościa renifery, ale bajkowy klimat stworzyła śliczna karoca z pięknymi siwkami.

Wyjątkowy gość najpierw spotkał się ze społecznością szkolną Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie, gdzie uczniowie przygotowali dla niego występ artystyczny. Następnie z przedszkolakami z mińskich placówek podzielił się opowieściami z Finlandii. O 16.00 na Placu Stary Rynek burmistrz Marcin Jakubowski wspólnie z najmłodszymi mińszczanami oraz tymi starszymi rozświetlili tradycyjną choinkę i, pierwszy raz w naszym mieście, stojące obok drzewko, które rozbłysło 10 tysiącami lampek. Tego dnia dzieci mogły usiąść w bajkowej karocy, skosztować waty cukrowej i przejechać się na kolorowej, rozświetlonej karuzeli. Gość honorowy – Mikołaj, cierpliwie pozował do zdjęć, a maluchy na pamiątkę otrzymywały specjalny certyfikat oraz słodki upominek. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora muzeum Leszka Celeja za inicjatywę oraz do międzynarodowych wolontariuszy Fundacji EBU, którzy przez kilka godzin prowadzili zabawy dla najmłodszych, by umilić im oczekiwanie na zdjęcie z Mikołajem.

 

 • IMG_7027
 • IMG_7041
 • IMG_7052
 • IMG_7080
 • IMG_7084
 • IMG_7105
 • IMG_7166
 • IMG_7141
 • IMG_7187
 • IMG_7228
 • IMG_7231
 • IMG_7289
 • IMG_7296
 • IMG_7360
 • IMG_7415
 • IMG_7431
 • IMG_7462
 • IMG_7478
 • IMG_7490
 • IMG_7526
 • IMG_7565
 • IMG_7592
 • IMG_7609
 • IMG_7668
 • IMG_7613
 • IMG_7657
 • IMG_7674
 • IMG_7677
 • IMG_7714
 • IMG_7731
 • IMG_7755
 • IMG_7768
 • IMG_7835
 • IMG_7892
 • IMG_7881
 • IMG_7880

Koncert TRUMBA QUARTET

Miński projekt okołojazzowy założony w 2014 roku. Podstawowy skład to trzech instrumentalistów z dużym doświadczeniem scenicznym, prowadzony przez Rafała Gańko. Stałym współpracownikiem jest ceniony saksofonista, kompozytor i aranżer Marcin Gańko.

Styl można określić jako eksperymentalną fuzję jazzu, funku i rytmów latynoskich. Zespół wykonuje przede wszystkim własne kompozycje i był wielokrotnie zapraszany przez instytucje kulturalne oraz kluby, wszędzie spotykając się z bardzo dobrym odbiorem.

Rafał Gańko — trąbka/flugelhorn (Ania Rusowicz, Warsaw Afrobeat Orchestra)
Marcin Gańko — sax tenor/baryton (Ania Dąbrowska, Bartek Królik)
Janusz Sobolewski — bas/kontrabas (Warsaw Afrobeat Orchestra)
Eddy — perkusja (ShataQS, Warsaw Afrobeat Orchestra)

www.trumba.pl

 

 • Trumba Quartet

Koncert w MDK "Co nam w duszy gra?"

Koncert multimedialny,na którym nie zabraknie współczesnych i tych nieco starszych przebojów wykonywanych przez uzdolnionych uczniów autorskich warsztatów wokalnych Marcina Błądzińskiego, laureata programu telewizji TVP2 “Szansa na Sukces”, uczestnika programu TVP2 "Bitwa na Głosy" w drużynie Roberta Gawlińskiego (Wilki), a ostatnimi czasy jurora programu telewizji Polsat “Śpiewajmy razem. All Together Now”. Wydarzenie ubarwią niebanalne wizualizacje.

MDK. 20.12.2019 r., godz.19:00 WSTĘP WOLNY

 • plakat_co na w duszy

SPOTKANIE WIGILIJNE NA STARYM RYNKU

BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI I KOMENDANTKA HUFCA ZHP „MAZOWSZE” W MIŃSKU MAZOWIECKIM ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE WIGILIJNE I PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU.

20.12.2019, GODZ. 1800, PLAC STARY RYNEK.
W TRAKCIE SPOTKANIA: WYSTĘPY ARTYSTYCZNE MŁODZIEŻY, WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, ŚWIĄTECZNY POCZĘSTUNEK, JARMARK RĘKODZIELNICZY SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

 • plakat wigilia 2019 z logami

Urząd Miasta 18 grudnia czynny do 15.30

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE DNIA 18 GRUDNIA 2019 ROKU URZĄD MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI CZYNNY BĘDZIE DO GODZINY 15.30, KASA URZĘDU CZYNNA DO GODZINY 14.45.

 

Relacja z XIV sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

17 grudnia 2019 r. nastąpi przerwa w dostawie wody w ulicy Ludowej w godzinach 9.00-12.00

 • ogłoszenie ws przerwy w dostawie wody z logo firmy - kopia

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie szkoleń dla hodowców i przewoźników zwierząt...

Wykaz dot. przedłużenia umów dzierżawy na targowisku miejskim

Wykaz dot. przedłużenia umów dzierżawy na targowisku miejskim na stanowiska handlowe...

FINAŁ 3 Edycji Mińskiej Ligi Koszykówki

Zapraszamy na najważniejsze sportowe wydarzenie koszykarskie  w tym roku - finały 3 edycji MLK.

Przed nami ogromne sportowe emocje ale i moc atrakcji nie tylko dla najmłodszych, m.in.:
- tor przeszkód parkour Akademia Parkour
- malowanie twarzy dla dzieci, balonowe niespodzianki i zabawy z animatorami
- wata cukrowa
- występ taneczny zespołu IMPRESS

Niech to będzie dla nas wielkie święto koszykówki w Mińsku. Liczymy na Waszą obecność!!!

 • plakat-finał

Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

Burmistrz Marcin Jakubowski zaprasza mieszkańców na spotkanie otwarte - podsumowanie 2019 roku oraz plany na przyszły.
30 grudnia, godz. 19.00, Miejska Biblioteka Publiczna.

 • 80092692_496359614318907_3613422261765144576_n

Życzenia Burmistrza Miasta

...

 • kartka-swieta-Insta

Repertuar Kina MUZA

 • rep133

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na ostatni koncert 2019 r.

29 grudnia o godz. 16.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej wystapi Chór Kameralny MTM oraz Unplugged Orchestra.
W programie:  kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne wybrane z wielowiekowej tradycji śpiewów związanych z Bożym Narodzeniem w ciekawych 4 głosowych aranżacjach a'cappella.
Serenada na smyczki e – moll op. 20 autorstwa Edwarda Elgara oraz Felix Mendelssohn Bartholdy VII symfonia d-moll utwór wzorowany na muzyce baroku i klasycyzmu, utrzymany w haydnowsko - mozartowskiej konwencji.

 

 • ANIOL

Gazeta Samorządowa MIM grudzień 2019

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru Gazety Samorządowej MIM grudzień 2019

Obwieszczenie Starosty Mińskiego dotyczące budowy drogi gminnej.

Dotyczy budowy drogi gminnej ul. gen. Władysława Sikorskiego.

Obwieszczenie Starosty Mińskiego dotyczące budowy drogi gminnej.

„Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa!

Miasto Mińsk Mazowiecki zakończyło realizację projektu „Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa!”. Projekt był realizowany w formie zajęć dla dzieci  z klas I – III Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mińsk Mazowiecki. Zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej realizowane były ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wkładzie własnym pochodzącym z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Dla uczestników były to zajęcia bezpłatne. Celem projektu była aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej, profilaktyka wad postawy, włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej.  

Projekt realizowany był w 2019 roku w obu semestrach szkolnych z przerwą na wakacje. W każdej ze szkół, dla każdej wyznaczonej grupy, zajęcia odbywały się raz w tygodniu i trwały 45 min. Grupa zajęciowa liczyła maksymalnie 15 uczniów.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy posiadali odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.  
Wartość otrzymanego dofinansowania wyniosła 26.150,00 co stanowi 50% wartości projektu.  

 

 • 200

Zakup wyposażenia pracowni informatycznej dla ZSP nr 1

Miasto Mińsk Mazowiecki otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn.: „Zakup wyposażenia pracowni informatycznej dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 w Mińsku Mazowieckim”.   

W ramach zadania zostały doposażone dwie funkcjonujące w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Mińsku Mazowieckim pracownie informatyczne. Celem głównym projektu było wyposażenie pracowni komputerowych w nowoczesny sprzęt. Zakupione doposażenie podniosło jakość kształcenia oraz poziom wiedzy z zakresu kompetencji cyfrowych oraz zapewniło nowe doświadczenia w procesie edukacji.
W ramach zadania zakupiono: monitory: 26 szt., komputery: 25 szt., tablicę multimedialną: 1 szt., switch zarządzalny: 3 szt., drukarkę sieciową: 1 szt., głośniki: 2 szt., oprogramowanie biurowe: 25 szt.
Całkowita wartość zadania wyniosła 80 396,08zł. Dofinansowanie stanowiło 60,95% wartości całkowitej zadania tj. 49.000,00zł.

Zadanie zostało współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.  

 

 • herb województwa
 • logotyp mazowsze serce Polski
 • IMG-6158
 • IMG-6187
 • IMG-6192

"Pionierzy sportu w Mińsku i okolicach. Sport w II RP"

Niebawem, bo już 18 stycznia, będziemy mieli okazję skonfrontować nasze wyobrażenia o sporcie w okresie przedwojennym z rzeczywistością tamtych dni. Biblioteka wspólnie z MMZ Sport Plus zaplanowała spotkanie z dr. Robertem Gawkowskim, który poprowadzi wykład zatytułowany "Pionierzy sportu w Mińsku i okolicach. Sport w II RP". Wspólnie posłuchamy o ludziach tworzących historię naszego miasta.
 

 

 • mmzsport

Repertuar Kina MUZA

Repertuar Kina MUZA w dniach od 2 do 7 stycznia 2020 r.

www.muzakino.pl

 • rep134

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wystawę malarstwa Iwony Tomusiak „Poza tym”

„Poza tym” to artystyczna debata o pamięci i sztuce. Artystka swoją twórczością na nowo opowiada historie ludzi pochodzenia żydowskiego mieszkających w małych miastach,  w gettach. Utrwalone kadry przeniesione na płótno ożywiają  drzemiący w nich ładunek emocjonalny.  Powstałe obrazy układają się  w  skadrowane migawki z życia.

Wystawie  towarzyszy wykład Marty Kapełuś, kulturoznawczyni i historyczki sztuki. Przedmiotem wystąpienia będzie sposób upamiętniania Zagłady Żydów w polskiej sztuce po roku 2000. Poruszona zostanie problematyka wykorzystywania symboliki i stosowności w przedstawianiu Holokaustu w działaniach artystycznych. Analizie będzie poddany sposób w jaki artyści odwołują̨ się̨ do kwestii pamięci, powojennej traumy, antysemityzmu i brzemienia jakie pozostawił po sobie Holokaust we współczesnym świecie.

Wydarzenia odbywają się w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.  

 

 • Tomusiak plakatnew

Projekt „600” – impresje malarskie

Na okoliczność zbliżającej się 600. rocznicy powstania miasta Muzeum Ziemi Mińskiej zwraca się do artystów mieszkających w Mińsku Mazowieckim oraz artystów związanych z miastem z propozycją wzięcia udziału w projekcie artystycznym.
Celem projektu jest stworzenie oryginalnej kolekcji obrazów, która będzie upamiętniała tę wyjątkową rocznicę. Wszystkie obrazy zostaną ocenione (wartość artystyczna, cena) przez specjalistów wskazanych przez muzeum i po ich rekomendacji zakupione.

Format i technika należą do wyłącznej decyzji twórców.

Wszelkie dodatkowe pytania – dyrektor Leszek Celej – 500 186 482

 • 81524550_2877475995642859_4264230353956241408_o

Dzisiaj Urząd Miasta pracuje do godz. 14.00

DNIA 31 GRUDNIA 2019 r. URZĄD MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI CZYNNY BĘDZIE DO GODZ. 14.00, KASA URZĘDU CZYNNA DO GODZ. 11.00.

Kontrola punktów sprzedaży fajerwerków

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców funkcjonariusze  Straży Miejskiej Miasta Mińsk Mazowiecki oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim prowadzą kontrolę stoisk, w których sprzedawane są fajerwerki. Strażnicy sprawdzają głównie legalność dostępnych w sprzedaży fajerwerków i petard, które powinny zawierać instrukcję obsługi w języku polskim, pełnoletność osób kupujących towar oraz czy produkty oferowane przez sprzedawców są bezpieczne.

 

Nie strzelamy w Sylwestra!

Nie strzelamy w Sylwestra! Materiały pirotechniczne powodują duży stres nie tylko u psów i kotów, ale są też zagrożeniem dla ptaków.
Zamiast kupować fajerwerki można kupić karmę dla zwierząt lub akcesoria i przynieść tego dnia do MDK. Trwa zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska w Celestynowie.

 • PIES003 kopia

Warsztaty Charrette, czyli sztuka harmonijnego tworzenia

Warsztaty Charrette, czyli sztuka harmonijnego tworzenia - właśnie ten cel przyświecał dziś uczestnikom kolejnego działania w ramach projektu Human Smart City. Podczas warsztatu pracownicy z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki wraz z urbanistami wypracowywali i dyskutowali o kierunkach rozwoju naszego miasta z uwzględnieniem aspektów społecznych oraz środowiskowych.

Spotkanie miało na celu stworzenie właściwej płaszczyzny do wspólnej dyskusji i współpracy wszystkich zainteresowanych stron, których projekt bezpośrednio dotyczy, a więc lokalnych władz, społeczności, inwestorów. Jednocześnie wielodyscyplinarna ekipa opracowała koncepcję rozwiązań projektowych, która wkrótce zostanie przedstawiona w szczegółowym opracowaniu.
[fot. M.Łodyga]

 • 28887
 • 28888
 • 28889

Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi

Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi w ramach projektu „Mińsk Mazowiecki – miasto inteligentnych dzielnic”  Tym razem rozmawialiśmy o potrzebach mieszkańców z perspektywy NGO, które na co dzień współpracują z różnymi grupami społecznymi. Dziękujemy za obecność przedstawicielom Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, UKS Judo Kontra, Fundacji EBU.

 • 28886

Badania in progress

Grupowy wywiad zogniskowany ( FGI) z organizacjami pozarządowymi już dziś o 17.00 w MBP. Badanie polega na ustrukturalizowanej i moderowanej dyskusji kilku/kilkunastu osób, zogniskowanej na wybranym zagadnieniu.

W trakcie badania FGI respondenci nie tylko wypowiedzą się na temat indywidualnych preferencji, lecz zostaną również poproszeni o to, aby wspólnie dokonali hierarchizacji potrzeb i oczekiwań. Podczas dyskusji poznamy wiele punktów widzenia.
Dzięki realizacji badania dowiemy się, czym powinny cechować się inteligentne dzielnice, aby zaspokajały potrzeby w zakresie oferty spędzania czasu wolnego, potrzeb komunikacyjnych i społecznych i innych.

 • 28885

Kalendarium

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 24465