Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 20 października 2020

Imieniny:

Ireny, Kleopatry, Wendelina

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

 • FERIE 2020    /   

Treść strony

FERIE 2020


 

 • f
 • tabelka — Odzyskano
 • rep-140
 • EBU-WINTER-FUN 2020

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim informuje, że na terenie naszego miasta, w okresie wypoczynku zimowego będzie można skorzystać z ciekawej bezpłatnej oferty wypoczynku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej z siedzibą przy ul. Józefa Piłsudskiego 1A w atrakcjach pod hasłem „Zielone ferie”, dla dzieci w wieku od lat 6 do 17 w okresie od 10 lutego do 21 lutego 2020 roku. Pełna oferta wypoczynku zamieszczona jest na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej (www.mbpmm.pl)

 

 • ferie19
 • ferietab(2)
 • ferie

10 lutego Warsztaty rysunku 3D

Czy wiesz, że dziecko za pomocą odpowiednich narzędzi potrafi samodzielnie stworzyć wszystko, co jest mu potrzebne? Na przykład czapkę, gadżety, zabawki, praktyczne narzędzia, modele pojazdów, architektury i wiele innych przydatnych rzeczy.Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą długopisów 3D dzieci rysują bezpośrednio w powietrzu. Narysowane w ten sposób przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach.Rysowanie za pomocą 3D pen ’ów jest o wiele bardziej czasochłonne, niż szkicowanie ołówkiem po kartce. Wbrew pozorom nie jest to wadą, lecz zaletą tej metody. Dzięki długotrwałemu procesowi twórczemu, który jest wpisany w rysowanie długopisami 3D, młodzi ludzie rozwijają kompetencje niezbędne w dorosłym życiu.W czasach, gdy z powodu nadmiaru bodźców dzieciom trudno jest skupić się dłużej na jednej czynności, jest to sposób na wzmacnianie umiejętności koncentracji, cierpliwości i planowania.Wykwalifikowani instruktorzy wspierają dzieci w podejmowaniu ambitnych wyzwań i ich realizacji. Dzieci natomiast doskonale się bawią i wyzwalają w pełni swoją kreatywność, pasję tworzenia i zdolności manualne.

11 lutego Warsztaty witrażu

 Warsztaty „Spotkania ze sztuką - w pracowni witrażu”. Zajęcia pokazują uczestnikom piękną tradycję pracy z kolorowym szkłem i przybliżają ginący zawód witrażownika. Podczas warsztatów rozmawiamy również o właściwościach użytych materiałów i wielu zjawiskach fizycznych. Każdy uczestnik wykona okienną zawieszkę witrażową z kolorowego szkła witrażowego przy pomocy secesyjnej techniki Tiffany`ego zwanej techniką miedzi i cyny, bazując na wstępnie przygotowanych elementach. Dzięki czemu dzieci mogą spróbować pracy z prawdziwym szkłem witrażowym w bezpieczny dla siebie sposób. Celem zajęć jest rozbudzenie ciekawości poznawczej i wrażliwości estetycznej uczestników, poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu sztuki. Kontakt z tak różnorodnym wizualnie materiałem, jakim jest szkło witrażowe sprzyja doskonaleniu procesów poznawczych oraz pozwala na empiryczne sprawdzenie teorii barw, a różnorodność wykonywanych zadań sprzyja doskonaleniu motoryki i wyobraźni przestrzennej. Bezpośredni kontakt z autentycznym rzemiosłem i atrakcyjnym materiałem daje niepowtarzalną okazję do doświadczania radości tworzenia oraz cieszenia się efektem swojej pracy. Każde dziecko własnoręcznie wykonany witraż zabiera do domu. Zajęcia są przystosowane do wieku dzieci, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa pracy ze szkłem. Wszystkie elementy szklane są wstępnie oszlifowane (szkło nie posiada ostrych krawędzi), do lutowania uczniowie dostają rękawiczki i okulary ochronne, a aktywność odbywa się pod okiem wykwalikowanych instruktorów z wieloletnią praktyką i przygotowaniem pedagogicznym.

12 lutego Akcja kreacja - Warsztaty z TooDoo

Będziemy szyć, kleić, wycinać, wiązać, rysować - czyli wszystko, co młode tygrysy lubią najbardziej.

13 lutego Tajne szyfry, kody i zagadki

Maraton Minecraft z elementami programowania - gra turniejowa w oparciu o przygotowaną mapę i serwer. Dodatkowo zapoznamy uczestników z podstawami programowania z Minecraft.
Pokój zagadek Twierdza Szyfrów, w którym szyfr należy odkryć poprzez analizowanie, łączenie faktów, rozwiązywanie zadań matematycznych. Liczy się spryt i spostrzegawczość. Dobra zabawa gwarantowana!
Matematyczny Pokój Zagadek MathRiders udowadnia, że nauka matematyki może być przygodą i świetną rozrywką. Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji mamy okazję kształtować wśród dzieci takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto, poprzez takie aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć.

14 lutego Ferie z gwiazdamI

Ferie to szczególny czas, kiedy uczniowie mogą poznawać świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, przeżywać niezwykłe przygody. Właśnie takich przeżyć dostarczą zajęcia, które przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci i młodzieży.
POKAZY W PLANETARIUM
We wnętrzu na kopule sferycznego namiotu wyświetlany jest specjalnie przygotowany pokaz astronomiczny. Podczas seansu poznamy tajemnice Kosmosu, jego bliższe i dalsze rejony. Dzieci i młodzież wyjdą z planetarium bogatsze o niezwykłe wrażenia i fakty związane z astronomią, a wszystko to w zgodzie z najnowszą wiedzą i programem nauczania.
„Od zmierzchu do świtu” Poznajemy aktualne dzienne i nocne niebo: Księżyc i jego fazy, Słońce, planety, kometę i deszcz meteorów, czyli Układ Słoneczny. Na rozgwieżdżonym niebie obejrzymy charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory, zobaczymy jak niebo zmienia się w ciągu nocy i roku, czyli poznamy konsekwencje ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi. Dowiemy się m.in. jak odnaleźć Gwiazdę Polarną i dlaczego jest ona taka wyjątkowa. Nauczymy się rozpoznawać niektóre gwiazdozbiory i poznamy związane z nimi mity. Poznamy pojęcia: zodiak, ruch wirowy i obiegowy. Obejrzymy mgławice i galaktyki, czyli obiekty głębokiego nieba.
„Powrót na Księżyc” Podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci poznają naturalnego satelitę Ziemi, przyjrzą się jego powierzchni i parametrom fizycznym, poznają zjawiska związane z jego obiegiem wokół naszej planety, zobaczą jak przebiegały niektóre misje księżycowe i jaką wiedzę przyniosły o najbliższym kosmicznym towarzyszu Ziemi. Szczególną uwagę poświęcimy ostatniej załogowej misji na Srebrny Glob oraz planom i możliwościom ponownego podboju, a nawet zasiedlenia Księżyca.
WARSZTATY ASTRONOMICZNE
"Droga Mleczna i inne galaktyki" Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie stworzą mapę Kosmosu i naszego w nim miejsca. Zaczniemy od naszej planety, jej miejsca w Układzie Słonecznym, miejsca Układu Słonecznego w Naszej Galaktyce, a następnie jej miejsca w Kosmosie.
"Księżyc" Uczestnicy, przy użyciu specjalnych modeli, poznają budowę, ukształtowanie powierzchni i znaczenie Księżyca dla Ziemi. Poznają pojęcia widoczna i niewidoczna strona oraz jasna i ciemna, które często są mylone. Na zakończenie ze specjalnej masy plastycznej wykonają samodzielnie model jednego z kraterów księżycowych.
„Satelitą na podbój kosmosu” Warsztaty poświęcone historii podboju Kosmosu, na których dzieci dowiedzą się jak wyglądały pierwsze sztuczne satelity wysyłane w przestrzeń kosmiczną, jak działały i czym różnią się od współczesnych. W trakcie warsztatów uczniowie wykonają modele sztucznych satelitów takich jak Sputnik czy Kosmiczny Teleskop Hubble’a.
„Lecimy w Kosmos” Interaktywne zajęcia poświęcone technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju Kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć uczniowie będą uczestniczyli w różnorodnych formach aktywności: pogadanka, prezentacja multimedialna, budowanie modelu rakiety, wcielanie się w rolę astronauty podczas konkursu.
WYKŁAD
„Życie na stacji kosmicznej” Dowiemy się jak w stanie nieważkości wyglądają codzienne czynności, jak branie prysznica, korzystanie z ubikacji, jedzenie posiłków, spanie. Zobaczymy, że nawet w najmniejszym stopniu nie są one podobne do tych samych czynności na Ziemi. Usłyszymy ponadto w jaki sposób astronauci przygotowują się do lotu w kosmos, kto może zostać astronautą i jak wygląda dzień na stacji kosmicznej.

Kalendarium

«październik 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA
 • Gmina Mińsk Mazowiecki

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 4640