Miasto Mińsk Mazowiecki

Zdjęcia w topie

Zmiana wizualizacji

Data

Dzisiaj jest 6 lipca 2020

Imieniny:

Dominiki, Łucji, Teresy

Menu główne

Plan zagospodarowania przestrzennego

Ewidencja zabytków

Księga gości

Wpisz się do księgi gości. Zostaw po sobie ślad.

Newsletter

Newsletter
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Podaj poniżej adres e-mail

Reklama

 • Europa dla Obywateli
 • MSA wyposażenie

Nawigacja:

Treść strony

Koncert MM Big Band z okazji Dnia Kobiet

Zapraszamy na Koncert MM Big Band z okazji Dnia Kobiet. 8 marca 2020, godz. 18.00, Miejska Szkoła Artystyczna - Sala Koncertowa. Wstęp wolny.

 • 87829447_3194007400687871_5915176891609776128_o

Bezpłatne szkolenie - "Pracownicze Plany Kapitałowe"

Starosta Miński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim i Prezes Stowarzyszenia Res Negotium mają zaszczyt zaprosić na bezpłatne szkolenie, którego tematem będą: Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)... szczegóły w załącznikach.

 

 • SZKOLENIE PPK PLAKAT

Wystawa w Muzeum Ziemi Mińskiej pt. „Współczesny exlibris polski...

Dzień dobry, Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Współczesny exlibris polski 1918 – 2018 ze zbiorów Mieczysława Bielenia” w dniu 9.03.2020 o godzinie 18.00.
Podczas wernisażu o sztuce exlibrisu opowie właściciel kolekcji Mieczysław Edward Bieleń, warszawski bibliotekarz, księgarz, bibliofil, znawca i jeden z najbardziej uznanych kolekcjonerów ekslibrisu w Polsce.
Kolekcja Mieczysława Bielenia pokazuje exlibrisy wykonane dla różnych osób, bibliofilów i kolekcjonerów, pokazuje znaki książkowe oryginalne, ciekawe artystycznie lub ważne ze względów historycznych, a także ekslibrisy typograficzne lub tak zwane ślepe. Pokaz zamykają znaki w technice komputerowej. Wystawa składa się z 26 plansz, na których umieszczono ponad 500 ekslibrisów wykonanych przez 176 artystów.

Wystawie mają towarzyszyć warsztaty tworzenia exlibrisów.
Wystawa będzie eksponowana od 9.03 do 26.04.2020.
Zapraszamy!

 

 • Exlibris plakat

Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli

Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko – Praskiej serdecznie zaprasza wszystkich Nauczycieli i Wychowawców na
WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI, który odbędzie się w sobotę 21 marca 2020 r. w budynku Szkół Salezjańskich
w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki 27.

 • Plakat-WDSN 2020

Transmisja online samorządowej debaty w Senacie RP

 Szanowni Państwo,

2 marca o godz. 12.00 w Senacie RP współorganizujemy debatę na temat stanu finansów miast i gmin. Podczas spotkania Związek Miast Polskich zaprezentuje raport o stanie finansów samorządowych. Eksperci przypomną dwie podstawowe zasady, na których powinien być oparty system finansów gmin, powiatów i województw: adekwatność zasilania finansowego JST i jego stabilność. Po dyskusji przedstawimy projekty i założenia rozwiązań ustawowych, które powinny sprzyjać lepszej realizacji tych zasad. Program w załączeniu.

Debata zapoczątkuje proces legislacyjny przygotowanych przez ZMP konkretnych projektów ustaw, które prezes Związku, senator Zygmunt Frankiewicz wniesie pod obrady Senatu.

Debata jest transmitowana na profilu Związku Miast Polskich na Facebooku facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/ oraz na stronie www.miasta.pl.

KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ:

https://www.facebook.com/SenatRP/videos/795940710809415/UzpfSTU2MTEwOTc1NDA4MDY4MDoxMzM3NjkzMDMzMDg5MDEx/

 

 

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu programu ochrony powietrza

W związku z opracowywaniem uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w woj. mazowieckim, w których zostały przekroczone poziomy dopuszczalne i docelowe substancji w powietrzu  informujemy, że w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie w dniu 6 marca 2020 r. (piątek) o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne m. in. dla mieszkańców Miasta Mińsk Mazowiecki.  

Jednocześnie informujemy, że konsultacje społeczne ruszyły 2 marca 2020 r. i trwać będą do 23 marca 2020 r.
Szczegóły:

https://www.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/konsultacje-spoleczne/art,226,ruszaja-konsultacje-projektu-nowego-programu-ochrony-powietrza.html

 

Wspomnienie o Hipolicie Konopce – pierwszym burmistrzu Mińska Mazowieckiego

1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Marząc o wolnej Polsce, nie złożyli broni mimo zakończenia działań wojennych. Niektórzy za tę postawę zapłacili najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę część polskiego społeczeństwa i zatrzeć po niej ślad na zawsze.  

Wspominamy patriotów, przedstawicieli mińskich elit, zamordowanych przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa w pierwszych miesiącach po wyzwoleniu Mińska Mazowieckiego.

3 marca upływa 75 lat od tragicznych wydarzeń na ulicach naszego miasta.

W nocy z 2 na 3 marca 1945 roku ośmiu szanowanych mieszkańców Mińska Mazowieckiego zostało zamordowanych przez służbę bezpieczeństwa. Wśród ofiar  był Hipolit Konopka, pierwszy po II wojnie światowej burmistrz Mińska Mazowieckiego, nominowany na to stanowisko decyzją Delegatury Rządu na Kraj.

Zapraszamy do zapoznania się z rysem historycznym święta i z postacią pierwszego burmistrza miasta.

 • 1
 • 2

Wernisaż malarstwa Krzysztofa Rusieckiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa mińskiego artysty Krzysztofa Rusieckiego „ ROZDZIAŁ I obrazy pisane”
10 marca 2020, godzi. 19.00 A galeria, Wydział Nauk Humanistycznych UPH  w Siedlcach , ul. Żytnia 39.

 

 • zaproszenie KR 20 2

Ankieta w sprawie odpadów komunalnych

ANKIETA W SPRAWIE WYBORU METODOLOGII GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI WYTWARZANYMI NA TERENIE MIŃSKA MAZOWIECKIEGO,

W związku z koniecznością podjęcia uchwały w sprawie określenia wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty przez Radę Miasta Mińsk Mazowiecki prosimy o zasugerowanie metody, która z Państwa punktu widzenia byłaby najlepsza. Stawki opłat zostały obliczone w oparciu o szacunkowe koszty funkcjonowania systemu i podzielone na ilość jednostek (osób, m3 zużytej wody, m2 powierzchni lokalu). Rzeczywisty koszt funkcjonowania systemu będzie można określić po zakończeniu procedur przetargowych na wybór przedsiębiorców odbierających odpady. Ankieta w załączeniu...
 

Aktualny repertuar kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA do 14 marca 2020.

www.muzakino.pl

 • rep142

Mińszczanin z brązowym medalem na Pucharze Polski MMA!

W sobotę, 29 lutego, w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA zorganizowany przez Mazowiecki Związek MMA. To największe tego rodzaju zawody w Polsce i Europie. Turniej daje szansę młodym adeptom mieszanych sztuk walki na rywalizację w kilkudziesięciu kategoriach wagowych.

Wczesnym rankiem w Sochaczewie zameldowało się 11 zawodników mińskiego Grapplera z trenerem Marcinem Frankiewiczem na czele. Dla większości z nich były to pierwsze zawody. Nasze miasto reprezentowali: Patryk Bartnicki, Jakub Raubo, Kacper Kowalczyk, Robert Perzanowski, Błażej Mikulski – ten ostatni o włos otarł się o podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce po dodatkowej walce.

Lepiej poszło naszym zawodnikom z grupy zaawansowanej, choć i dla nich los nie był łaskawy, ponieważ wszyscy musieli przebrnąć przez walki eliminacyjne. W składzie znaleźli się: Wojtek Wocial, Patryk Czapski, Jakub Ślązak, Braian Biczyk, Maks Krusiewicz i Dominik Wocial. Pierwszy z nich, Wojtek, w walce o 3. miejsce doznał kontuzji i niestety nie był w stanie walczyć dalej. Wyczekany brązowy medal Pucharu Polski MMA przypadł Dominikowi Wocialowi, który po 3 wygranych walkach uplasował się na 3. lokacie.

Podsumowując,  były to ciężkie i wymagające zawody dla podopiecznychMarcina Frankiewicza, zwłaszcza biorąc pod uwagę dodatkowe pojedynki, ale jak mawiają: „Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”. Na szczególną pochwałę zasługują zawodnicy grupy początkującej, ponieważ mieli naprawdę godnych rywali i niełatwe starcia.

oprac. na podst. inf. KW Grappler

 

 • PucharPolski
 • PucharPolski1

Ruszył nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do wykorzystania mieszkańcy mają 25 mln zł.

„Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Oddajemy mieszkańcom głos i inicjatywę, ponieważ to oni najlepiej wiedzą, co jest potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik. I dodaje, że dzięki inicjatywie samorząd chce poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, jak i najmniejszych miejscowości. – Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie, zgłaszania swoich projektów i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, bo można nie tylko zmienić swoją małą ojczyznę, ale też sprawić, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało.”

Szczegóły pod linkiem: https://bom.mazovia.pl/

https://youtu.be/o0CMNH1j5xs ( film promujący projekt)

 

 • BOM_plakat_1

Król Maciuś

Maciuś został królem choć ma dopiero kilka lat. Nie wie co król może robić, a czego zabrania królewska etykieta. Jak rządzić królestwem, kiedy jeszcze nie umie się pisać , czytać i liczyć? Kto ma władać krajem? Ministrowie czy król? Maciuś zmienia prawo i staje się Królem Maciusiem Pierwszym - Reformatorem. Powołuje dziecięcy parlament i … co się wydarzy ? To zobaczyć musicie sami !

MDK, godz.10:30 BILET 15 ZŁ/OSOBA

 • plakat_macius

Koncert "Nie ma" w MDK

ustyna Szafran z piosenkami Agnieszki Osieckiej spotkała się dawno i to już po śmierci poetki. Od czasu premiery spektaklu "Nie żałuję" w reżyserii Jerzego Satanowskiego w Teatrze Atelier w Sopocie minęły 22 lata! Szafran stawiała wtedy pierwsze kroki na teatralnej scenie. Po ogromnym sukcesie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej dostała propozycję wystąpienia ze wspaniałymi muzykami: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perlinski . W spektaklu śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.

"Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowość. Szczególnie od Jurka Satanowskiego.
Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami.... jurkowo- agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę... ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości."

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty "Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika i dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

ZESPÓŁ
Justyna Szafran  śpiew
Rafał Karasiewicz  piano
Kuba Olejnik  kontrabas
Stylizacja i kostiumy  Anna Grygier, City Code
Aranżacje: Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik

godz.17:00 BILET 20 ZŁ

 • plakat_osiecka

Film Supernova w MDK

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

MDK, godz.19.00 BILET 10 ZŁ

 • plakat_supernova

Ogólnopolski Przegląd Inicjatyw Teatralnych u Salezjanów

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim organizuje w dniach 6-8 marca 2020 r. ogólnopolski Przegląd Inicjatyw Teatralnych.

 • PIT_plakat_SLO_A3

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Mińsku Mazowieckim

Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski informuje, że w ramach realizacji programu zdrowotnego „Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci w wieku od 9. miesiąca życia do 6. roku życia z terenu miasta Mińsk Mazowiecki” w dniach 25-26 marca przeprowadzone zostaną bezpłatne badania ultrasonograficzne.

Badania w ramach Programu zostaną wykonane w mobilnym punkcie medycznym (Ambulansie), wyposażonym w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny przeznaczony do badań ultrasonograficznych. Badania USG przeprowadzone będą pod kątem profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych w zakresie jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, dodatkowo u chłopców moszny. Badania są bezpieczne i bezbolesne. Czas potrzebny na wykonanie badania to ok. 15-18 minut.

Na badania zapraszamy dzieci zamieszkujące na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, w wieku od 9. miesiąca życia do 6. roku życia. Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonował będzie w dniach 25 i 26 marca (środa i czwartek) na placu przed Miejskim Domem Kultury (ul. Warszawska 173).

Zapisy na badania będą prowadzone w dniach 9-13 marca 2020 r. w Miejskiego Centrum Profilaktyki, ul. Juliana Tuwima 1, telefonicznie w godz. 10:00 – 12:00 pod nr. tel.: 25 758 02 51 lub osobiście w godzinach 8:00 – 16:00 w pokoju nr 1. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy.

 • plakat A3 Julita FB

Studio Tańca La Flaca w Indonezji

Jakub Chocholski razem ze swoimi asystentami : Kacprem Sarna, Inez Smuga i Adrianną Melcher w dniach 19-22.02.2020r. poprowadzili intensywne warsztaty taneczne w Gigi Art of Dance w Dżakarcie, obecnej stolicy Indonezji, przygotowując choreografię, która pod koniec marca zostanie zaprezentowana przez tancerzy w Ciputra Artpreneur Theatre podczas Family Dance Day w  Dżakarcie.

Wszystko to za sprawą Gianti Giadi - dyrektora artystycznego, choreografa i właścielki Gigi Art Of Dance oraz Gigi Foundation w Dżakarcie, którą Jakub Chocholski miał okazję poznać w ostatnie wakacje podczas intensywnego kursu dla nauczycieli tańca w Broadway Dance Center w Nowym Jorku.

Organizatorzy zadbali również o to aby tancerze mogli poznać kulturę Indonezji. Oprócz zajęć tanecznych nasi mińszczanie zdążyli zobaczyć kilka ważnych miejsc w Dżakarcie, na wyspie Java i Bali oraz spróbować przepysznej indonezyjskiej kuchni. Jesteśmy pod wrażeniem ciepła tych ludzi, ich gościnności oraz otwartości. Teraz po nawiązaniu współpracy z niecierpliwością oczekujemy odwiedzin naszych indonezyjskich przyjaciół w Polsce i w Mińsku Mazowieckim.


Jakub Chocholski

 • 20200212_114209
 • 20200215_171606
 • 20200216_125152
 • 20200221_181701
 • 20200222_212526
 • 20200222_214104
 • 20200223_180436
 • IMG-20200221-WA0000
 • IMG-20200221-WA0002
 • IMG-20200223-WA0202
 • IMG-20200224-WA0014
 • Screenshot_20200305-032133_Video Player
 • Screenshot_20200305-032225_Video Player

46. Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na 46. Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Tenisie Stołowym - 4.04.2020 .

Szczegóły na załączonym plakacie i stronie mosir.org.pl.

 • mistrzostwa_mm_w_tenisie_stolowym_2020

Spektakl dla dzieci "Król Maciuś"

Maciuś został królem choć ma dopiero kilka lat. Nie wie co król może robić, a czego zabrania królewska etykieta. Jak rządzić królestwem, kiedy jeszcze nie umie się pisać , czytać i liczyć? Kto ma władać krajem? Ministrowie czy król? Maciuś zmienia prawo i staje się Królem Maciusiem Pierwszym - Reformatorem. Powołuje dziecięcy parlament i … co się wydarzy ? To zobaczyć musicie sami !

MDK, 15 marca, godz.10:30 BILET 15 ZŁ/OSOBA

 • plakat_macius

Wernisaż rysunku Krzysztofa Roberta w MDK

"Mieszkam w Mińsku Mazowieckim od blisko 40 lat. Nie mam wykształcenia plastycznego, zawsze znałem kogoś kto miał, albo rysował, malował i.t.p. - to mnie onieśmielało, ale nie zniechęcało. Zawsze słuchałem dużo muzyki i uświadomiłem sobie, że punk-rockowcy nie potrafili grać, natomiast zupełnie się tym nie przejmowali - grali. To był ich sposób ekspresji. Zacząłem w podobny sposób myśleć o swoim rysowaniu, nie myślałem jednak o pokazywaniu moich rysunków publicznie,ale kiedy zajął się tym zawodowy Kurator, sprawy przybrały zupełnie nieoczekiwany obrót..."
Krzysztof Robert

MDK 19 marca 2020, godz.19:00 WSTĘP WOLNY

 • 87478046_2741233062627853_2917999354973257728_o

Intensywnie pracujemy nad projektem Rozwoju Lokalnego

Dzisiaj zespół projektowy z doradcami ze Związku Miast Polskich omówił charakterystykę miasta pod kątem uwarunkowań demograficznych, środowiskowych, społeczno-gospodarczych i geograficznych. Diagnozujemy problemy, analizujemy mocne strony i potencjał miasta.

Spotkanie z poezją Grzegorza Wróblewskiego w pałacu

Zapraszamy na niedzielne spotkanie z poezją w Pałacu. Poezję Grzegorza Wróblewskiego przedstawi Paweł Janyst.
Scenariusz i prowadzenie: Anna Obszarna.

MDK. 22 marca 2020, godz. 12.00. WSTĘP WOLNY

 • plakat_poezja

Święto Pułkowe 7. Pułku Ułanów Lubelskich

Towarzystwo Pamięci 7. Pułku Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim i Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7PUL,

zapraszają na

ŚWIĘTO PUŁKOWE 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. K. Sosnkowskiego

Sobota 21 marca 2020 r.

18.00 - Uroczystości przy pomniku gen. bryg. Zygmunta Piaseckiego (przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Traugutta)

- okolicznościowy apel poległych i salwa honorowa

18.20 - przemarsz do Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich

18.45 - Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 4, Mińsk Maz.

- uroczystości w ogrodzie muzealnym

- w salach muzeum toast za Pułk i kawalerię, koncert i prezentacja Towarzystwa Pamięci 7PUL

Niedziela 22 marca 2020 r.

12.30 - Msza Święta w Kościele pw. NNMP, ul. Kościelna 1, Mińsk Mazowiecki

13.40 - uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości

- przemarsz pododdziałów na Stary Rynek

- złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości

- inscenizacja przekazania CKM przez Szkołę Podstawowa im. M. Kopernika w marcu 1939 r. oraz pokaz sprawności sekcji CKM

- pokaz dynamiczny 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego

14.30 - piknik ułański

PATRONAT: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski

 • SWIETO_PULKOWE_2020_PLAKAT_A3

Transmisja z obrad Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki

Transmisja z obrad dzisiejszej Sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki
http://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite&value%5B0%5D=mnu4&value%5B1%5D=113

Konkurs ,,Mazowsze, moja mała Ojczyzna”

Muzeum Niepodległości w Warszawie organizuje konkurs ,,Mazowsze, moja mała Ojczyzna” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Serdecznie zapraszamy podległe Państwu placówki edukacyjne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Szczegóły wysyłam w załączniku http://muzeum-niepodleglosci.pl/strefa-mlodziezy/mazowsze-moja-mala-ojczyzna-konkurs/

 • Mazowsze-moja-mała-ojczyzna-724x1024

Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków - konkurs

Informujemy, że na stronie internetowej Muzeum Niepodległości w Warszawie www.muzeum-niepodleglosci.pl został ogłoszony konkurs Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków organizowany przez Sejmik Województwa Mazowieckiego- Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie. Konkurs ten objęli patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik i Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski. Projekt adresowany jest do uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych, a jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży najnowszą historią Polski, upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz propagowanie godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców
osobowych. Zachęcamy do ciekawej interpretacji tematu, przy zastosowaniu różnych środków artystycznego wyrazu...

 • muzeum konkurs

Rekomendacje Wojewody Mazowieckiego w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych na 2020 r.

1. Ścisła współpraca organizatorów imprez sportowych, w tym w szczególności klubów piłkarskich z Policją, organami samorządu terytorialnego, a także pozostałymi podmiotami zaangażowanymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas imprez sportowych poprzez: ...

 

Aktualny repertuar kina MUZA

Aktualny repertuar kina MUZA w dniach 10-17 marca 2020 r.

www.muzakino.pl

 • rep143

Aleksandra Polkowską - srebrną medalistką Mistrzostw Polski Juniorek w Trzebnicy

Aleksandra Polkowska, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo KONTRA w Mińsku Mazowieckim w dniu 6 marca 2020r. powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces zdobywając w Trzebnicy k/Wrocławia wicemistrzostwo Polski  juniorek w wadze 48kg.

Dzięki ambicji i uporowi Olka zdobyła dla naszego klubu od 5 lat medale. Trzy medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i dwa medale w Mistrzostwach Polski juniorek.

Trener dziękuje zawodniczce, rodzicom, koleżankom i kolegom z Klubu, którzy jej pomagają w przygotowaniu się do startów i życzy dalszych sukcesów w karierze sportowej.

Zdzisław Wiącek

 • IMG_20200306_165252[1]
 • IMG_20200306_165231[1]

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie pozwolenia wodnopranego dot. PWiK Mińsk Mazowiecki ...

Ankieta dotycząca odpadów komunalnych

Szanowni Państwo.

Od wielu miesięcy w środowisku samorządowym tematem numer jeden jest gospodarka odpadami i lawinowy wzrost opłat za nie. W naszym mieście, jak na razie,  udaje nam się unikać podwyżek, dzięki podpisaniu 2 lata temu długoterminowej umowy gwarantującej nam jednolite stawki za odbiór odpadów przez 3,5 roku. Zmiany wprowadzone ostatnio przez parlament spowodowały, że najprawdopodobniej nie uda nam się dotrwać do końca tej umowy bez jej modyfikacji i zmuszeni będziemy znacząco podnieść wynagrodzenie dotychczasowego odbiorcy odpadów lub rozpisać przetarg na nowych warunkach. Jedno jest pewne. Będzie się to wiązało z podwyżką opłat dla mieszkańców, a patrząc na wyniki przetargów w sąsiednich gminach, może to być podwyżka bardzo duża. Z tego powodu wystąpiłem do rady miasta z projektem uchwały wzywającej polski rząd do wprowadzenia korzystnych dla mieszkańców rozwiązań ustawowych, w tym m.in. 50% dopłat z budżetu państwa do „opłaty śmieciowej”. Podobną drogą idzie wiele samorządów w Polsce.

Przy tej okazji chciałbym poprosić Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej sposobu obliczania wysokości „opłaty śmieciowej”. Chcąc poznać Państwa zdanie, przedstawiam trzy możliwości: opłata uzależniona od ilości zużytej wody, opłata liczona od powierzchni mieszkania/domu, opłata liczona od ilości osób w gospodarstwie domowym (ten system obecnie obowiązuje w naszym mieście). Wyniki tej ankiety będą dla mnie sygnałem, czy zmienić istniejący system naliczania opłat za odpady, czy pozostawić obecny.

Ankieta jest anonimowa.

Po wypełnieniu można przynieść ją do pok. 4 w Urzędzie Miasta do 16 marca br.

Komunikat Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda wstrzymuje do odwołania profilaktyczne badania USG na pokładzie ambulansu „NIE nowotworom u dzieci”, aby wykluczyć potencjalne ryzyko epidemiologiczne (koronawirus).

Badania przewidziane w Mińsku Mazowieckim na dni 25 i 26 marca nie odbędą się. Powodem tej decyzji jest troska o zdrowie uczestników badań.

Badania w miejscowościach, w których zostały odwołane, Fundacja zaplanuje w innych terminach, które zostaną ustalone z partnerami badań. Pracownicy Mińskiego Centrum Profilaktyki skontaktują się z rodzicami już zapisanych dzieci i omówią dalsze działania.

Kontakt z Mińskim Centrum Profilaktyki: 25 758 02 51.

Ocena jkości wody

Zgodnie z art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2019 r. poz. 1437 i poz. 1495 oraz z 2020 r. poz. 284) Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podaje do publicznej wiadomości informację w sprawie jakości wody z ujęcia indywidualnego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Szpitalnej 37.

Informujemy, że w naszym mieście NIE ma żadnych przypadków zakażenia koronawirusem

Informujemy, że w naszym mieście NIE ma żadnych przypadków zakażenia koronawirusem.
Jesteśmy w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Informujemy, że będziemy usuwać na naszym profilu wszelkie "fake news" w tym temacie. Najgroźniejszą epidemią jest epidemia dezinformacji.

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

Informacje ze strony Ministerstwa Zdrowia 
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 

 • jak myć ręce mz

Informacja dla pacjentów przychodni Centrum - działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Szanowni Państwo,

Zarząd Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. prowadzący Przychodnie Zdrowia Centrum przekazał wewnętrzne wytyczne dotyczące zapobiegania i rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Dokument znajduje się na stronie internetowej - link https://centrum.med.pl/koronawirus-2019/

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem prosimy pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodniach do niezbędnych i uzasadnionych medycznie. Zalecamy kontakt telefoniczny z pracownikami przychodni oraz porady telefoniczne (np. dotyczące wystawienia recepty elektronicznej).

Zaplanowane wizyty nie będą odwoływane, a jedynie tam, gdzie to możliwe odbędą się porady przez telefon. Zwiększyliśmy liczbę pracowników obsługujących centralę telefoniczną (call center), którzy przed wizytą zadzwonią do pacjentów i zapytają czy dana wizyta wymaga obecności pacjenta w gabinecie, czy może odbyć się telefonicznie. Nadmieniamy, że to lekarz będzie kontaktował się z pacjentem zapisanym na wizytę w czasie godzin wizyty. Pacjent czeka w domu na telefon.

Kontakt telefoniczny25 633 35 55

Dodatkowo apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

 • INFORMACJA DLA PACJENTÓW PRZYCHODNI CENTRUM_09.03.2020

Komunikat w sprawie koronawirusa

Zgodnie z decyzją rządu, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, od 12 do 25 marca br. czasowo ograniczone zostaje funkcjonowanie publicznych i niepublicznych placówek oświatowych: żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych.

W dniach 12-13 marca br. (czwartek – piątek) w placówkach tych zawiesza się działalność dydaktyczną, ograniczając ją jedynie do opieki nad dziećmi w niezbędnym zakresie.

Kieruję prośbę do wszystkich rodziców, aby w czwartek i piątek (12-13.03) korzystali z tej opieki tylko w niezbędnym zakresie i starali się jednak pozostawić dzieci w domach. Jednocześnie zwracam się do Państwa z apelem, aby w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zrezygnować ze wszelkich aktywności naszych dzieci, które miałyby odbywać się poza domami, np. spacery, spotkania w miejscach publicznych, pobyt na placach zabaw czy boiskach, zajęcia pozalekcyjne.

Począwszy od jutra (12.03) do 25 marca br. odwołane zostają wszystkie wydarzenia kulturalne, sportowe i inne organizowane w przestrzeni publicznej. Zamknięte dla mieszkańców będą muzea, domy kultury, biblioteki, ośrodki sportu i kina.

Prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość i ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności publicznej, wizyt w urzędach, podróży między miastami i unikanie większych zgromadzeń.

Jedynie wysoka odpowiedzialność społeczna nas wszystkich  może spowodować, że ten ogromny wysiłek, jaki podejmujemy, zakończy się sukcesem.

O wszystkich aktualizacjach zaistniałej sytuacji będziemy Państwa niezwłocznie informować, publikując komunikaty na naszej stronie www.minsk-maz.pl oraz w mediach społecznościowych. Infolinia dla osób podejrzewających u siebie koronawirusa: 800 190 590.

 • CoV-page-001

Zarządzenie Porządkowe Nr 1/20 Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek organizacyjnych Miasta Mińsk Mazowiecki

ZARZĄDZENIE PORZĄDKOWE NR 1/20
BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
z dnia 11 marca 2020 r.

w sprawie czasowego zawieszenia funkcjonowania
jednostek organizacyjnych Miasta Mińsk Mazowiecki


Na podstawie art. 41 ust. 2, w związku z art. 40 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2019r., poz.506) zarządzam, co następuje:

§ 1.
W celu ochrony życia i zdrowia mieszkańców przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem czasowo zawieszam funkcjonowanie następujących jednostek organizacyjnych Miasta Mińsk Mazowiecki:

1) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 56
2) Miejskiego Domu Kultury, ul. Warszawska 173
3) Muzeum Ziemi Mińskiej, ul. Stefana Okrzei 16
4) Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1a

§ 2.
Czasowe zawieszenie funkcjonowania jednostek następuje na okres od 12 do 26 marca 2020 roku.
§ 3.
Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikom jednostek organizacyjnych.
§ 4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
§ 5.
Zarządzenie podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, na stronie internetowej Miasta, na stronie BIP oraz na tablicy ogłoszeniowej Urzędu Miasta.Burmistrz Miasta
Marcin Jakubowski
 

7 Grand Prix Polski w BJJ

W sobotę 7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrały się ogólnopolskie zawody brazylijskiego Jiu Jitsu pn.: 7 Grand Prix Polski w BJJ. To było prawdziwe święto dla wszystkich uczestników biorących udział w turnieju. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy i zawodniczki  z następujących  miast: Łodzi, Rzeszowa, Chorzowa, Poznania, Warszawy, Suwałk, Ełku, Szczytna, Łomży, Olsztyna, Radomia, Stalowej Woli, Grodziska Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Dębicy, Bytomia, Dębicy, Mławy, Ostrołęki, Lublina, Kielc, Gdyni, Gdańska, Bełchatowa, Zakrętu.

Organizatorem przedsięwzięcia był MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler i MOSiR Mińsk Mazowiecki. Pojedynki toczyły się na specjalnie do tego przygotowanych matach, których było 7. W sumie tego dnia rozegrano ponad 700 walk w 150 kategoriach wiekowych i wagowych. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwał skład sędziowski z międzynarodowym sędzią na czele Panem Marcinem Turemką. Impreza sportowa trwała od wczesnych godzin porannych, a ostatnie walki zostały zakończone tuż po godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowany na tę okazję okazały, personalizowany medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także cenne sportowe nagrody. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, każda z Pań tych małych i dużych otrzymywała także pamiątkową bransoletkę BJJ. Emocji nie brakowało zwłaszcza podczas starć najmłodszych zawodników, licznie zgromadzeni rodzice gromko dopingowali swoje pociechy, których zmagania można było obserwować na mniejszej sali gimnastycznej mińskiego Kopernika.

Tegoroczne Grand Prix Polski w BJJ utwierdziło nas w przekonaniu, że organizowane przez nas zawody sportowe należą do ścisłej czołówki turniejów brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce i na stałe wpisały się w kalendarz największych i najważniejszych wydarzeń sportowych w roku, który skupia miłośników i pasjonatów tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej w naszym kraju.

A oto wyniki naszych klubowiczów:
złote medale: Aleksander Kozłowski, Ivan Novyk, Agata Lipska,
srebrne medale: Piotr Kozłowski, Laura Pachacz, Kacper Horoszko, Borys Mroczek, Jarosław Bodecki, Aleksandra Bodecka, Piotr Pióro, Zdzisław Raubo, Marcin Frankiewicz,
brązowe medale: Aleksander Wąsowski, Wojtek Krupa, Antoni Rosa, Monika Kozera, Filip Kosut, Wojtek Wocial, Jarosław Całka.

Tym razem w klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął 6 miejsce na 57 pozostałych klubów przybyłych na turniej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu poczynając od przychylności władz naszego Miasta: Burmistrzowi Mińska Mazowieckiego Panu Marcinowi Jakubowskiemu, Staroście Mińskiemu Panu Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu, Przewodniczącemu Rady Powiatu Panu Mirosławowi Krusiewiczowi  oraz Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Panu Robertowi Smudze.

W tym miejscu dziękujemy także wszystkim naszym klubowiczom, którzy  poświęcają swój czas na pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia, bez takich sprawdzonych osób tak duża impreza sportowa nie byłaby możliwa.

KW Grappler

 • 7GP
 • 88273874_2579028672220640_8670856427306221568_n
 • 88953909_2581148202206657_343312167786774528_o
 • 88973404_836737903471310_153229409325678592_n
 • 89114049_2581150072206470_4427969453765951488_o
 • 89142607_797228907430327_8619340618168008704_n
 • 89387046_2581148275539983_8134807245629161472_o
 • 89441760_1333550046847131_1357996829962141696_o
 • 89470266_2581149562206521_8273687010305114112_o
 • 89480192_2581150972206380_3545200430004830208_o
 • 89514238_1333541870181282_7395887332424941568_o
 • 89530934_2581150322206445_194499827382353920_o
 • 89642562_776907339385005_1049748727935270912_n
 • 89768686_871531876628018_8384021335705124864_n
 • fotogp1
 • fotogp2
 • gp4
 • gp5
 • gp6

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy!

Komunikat prasowy
UWAGA! ZMIANA ROZKŁADU JAZDY!


Przypominamy, że od 15 marca obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.
Dodatkowo, z uwagi na tę zmianę podróżni są upoważnieni do zwrotu biletów okresowych imiennych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych, zakupionych najpóźniej 14 marca 2020 r. i ważnych na przejazdy 15 marca 2020 r. i później:
• całkowicie niewykorzystanych;
• częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych,
bez potrącenia odstępnego.

Od 15 marca, w związku z zakończeniem modernizacji ul. Marynarskiej i trasy tramwajowej na Służewiec, na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Służewiec (w obu kierunkach) w pociągach KM obsługujących linię radomską przestaje obowiązywać honorowanie wszystkich rodzajów biletów ZTM oraz uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów obowiązujące w środkach komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdują się tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/od-15-marca-2020-r-zakonczenie-honorowania-biletow-ztm-w-pociagach-km-na-odcinku-warszawa-wschodnia

Informujemy także, że w związku z decyzją o zamknięciu wszystkich szkół, uczelni, przedszkoli i innych placówek oświatowych oraz kin i teatrów, ogłoszoną 11 marca 2020 r. przez Prezesa Rady Ministrów, od natychmiast do odwołania, w odstępstwie od terminów wskazanych w § 14 Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie - KM" (RP-KM) podróżni, którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych imiennych (tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych):
• całkowicie niewykorzystanych;
• częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych, bez potrącenia odstępnego.


Donata Nowakowska - rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.
 

 

 • Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy!

Zarządzenie Nr 92 Wojewody Mazowieckiego z dnia 11 marca 2020 roku

Zarządzenie Nr 92 Wojewody Mazowieckiego z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa mazowieckiego.

Wernisaż prac Krzysztofa Rusieckiego

10 marca w Pracowni Sztuki Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbył się wernisaż prac mińskiego artysty, nauczyciela Miejskiej Szkoły Artystycznej Krzysztofa Rusieckiego. Wystawa zatytułowana „ROZDZIAŁ I obrazy pisane” prezentuje emblematy, czyli prace w formie literacko-obrazowej. Ta mało wykorzystywana obecnie forma pojawiła się już w XVI wieku. Artyści łączyli słowo i obraz, dając szansę odbiorcom dzieł lepszego poznania i zrozumienia świata. Krzysztof Rusiecki w swoje prace wpisuje myśli odnoszące się do piasku, który jest treścią i formą tworzonych obrazów.

 • 89848160_518882935671860_6050034900449361920_n
 • 89202372_2518078915176687_4313115469855850496_n
 • 89450608_2590547331188999_4848008545121075200_n

Urząd Skarbowy Mińsk Mazowiecki informuje

Z urzędami skarbowymi można kontaktować się telefonicznie, przez Profil Zaufany oraz elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Numery telefonów do poszczególnych urzędów dostępne są na stronie internetowej izby administracji skarbowej właściwej dla miejsca zamieszkania...

 • plakat zagrożenie koronawirusem

Odwołane zajęcia nuki jazdy na łyżwach

W związku z czasowym zamknięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informujemy, iż zajęcia nauki jazdy na łyżwach realizowane w ramach projektu realizowanego w porozumieniu z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza „Sporty Zimowe 2020”  od dnia 12.03.2020r zostały odwołane.  O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować poprzez zamieszczanie informacji na stronie internetowej.

Biegi przełajowe na powitanie wiosny odwołane

Odłóżmy wizytę w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca się do swoich klientów z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach ZUS w całym kraju. W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, wysłać maila lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

W związku działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu.

W przypadku potrzeby kontaktu można korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00.  Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych cot@zus.pl

Kontakt możliwy jest także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

 

Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Targ Wielkanocny - Stragan Sendomierski

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na Targ Wielkanocny - Stragan Sendomierski, 5 kwietnia 2020 r. w godz. 10.00 - 16.00,  Plac Stary Rynek.

 • Stragan

Komunikat Burmistrza Miasta

Burmistrz Miasta informuje, że na dzień 12 marca br. na godz.10:50 w Mińsku Mazowieckim nie potwierdzono przypadków zarażenia koronawirusem.

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora MBP

Ogłoszenie konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim

Ponadnarodowa mobilność uczniów - SP1 w Hiszpanii

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim od października 2019 do marca 2020 realizowała projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów" finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.


Projekt „Europa to My i nasze małe ojczyzny - tożsamość kulturowa w świetle tożsamości europejskiej” był odpowiedzią na zainteresowanie naszych uczniów i ich rodziców możliwościami finansowania wyjazdów zagranicznych. Na jego realizację otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 120 181 zł. W ramach projektu grupa 18 uczniów pod opieką 4 nauczycieli spędziła tydzień w Hiszpanii w celu odbycia zajęć wspólnie z uczniami IES (Institute of Secondary Education) Miguel de Cervantes w Sewilli.

W dniach 29.02.2020 - 07.03.2020 odbyła się mobilność do Sewilli. Podróżowano liniami Ryanair z lotniska w Krakowie. W ramach mobilności edukacyjnej 18 uczniów i 4 nauczycieli wzięło udział w zajęciach merytorycznych i warsztatach oraz wycieczkach edukacyjnych związanych z tematyką projektu organizowanych wspólnie ze szkołą przyjmującą. Wszystkie działania w trakcie mobilności były realizowane wspólnie z rówieśnikami z placówki goszczącej (z klasy dwujęzycznej hiszpańsko - angielskiej). Językiem komunikacji był język angielski. Zrealizowane  działania wpisały się w podstawę programową obydwu placówek oraz były skorelowane z codziennymi działaniami szkoły goszczącej. Zgodnie z założeniami projektu poszczególne dni mobilności odbywały się pod różnymi hasłami. W czasie wspólnych zajęć w Institute of Secondary Education Miguel de Cervantes w Sewilli uczniowie zwiedzili szkołę, aktywnie uczestniczyli w lekcjach wychowania fizycznego, geografii i historii oraz muzyki. Zorganizowano grę integrującą „Blind dates”, turniej wiedzy o Polsce i Hiszpanii, grę miejską "Gymkhana Calle San Luis"- "Gotyckie kościoły w dzielnicy Macarena", puzle kulinarne, kilkugodzinną wycieczkę rowerową, podczas której zwiedzano Sewillę, warsztaty taneczne w szkole z nauką tańców narodowych: polonez i flamenco, warsztaty taneczne w jedynym na świecie muzeum flamenco Museo del Baile Flamenco. W czasie zajęć merytorycznych uczniowie prezentowali przygotowane filmy i prezentacje multimedialne o swoich miastach, szkołach, zainteresowaniach. Pierwsze dni pobytu w Sewilli wykorzystano na całodzienne wycieczki krajoznawcze do Gibraltaru i Kadyksu i kilkugodzinną wycieczkę do Carmony. Wycieczki oraz zwiedzanie zabytków Sewilli odbywało się pod opieką lokalnych przewodników (w języku polskim i angielskim). W urokliwej Sewilli uczestnicy projektu zwiedzili: taras widokowy Setas de Sevilla, Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla  - arenę walk z bykiem, Złotą Wieżę, pałac królewski  Alkazar, Catedral de Santa Maria de la Sede de Sevilla (wewnątrz grób Krzysztofa Kolumba), Plac Hiszpański, Museo del Baile Flamenco. Odbył się również godzinny rejs statkiem po rzece Gwadalkiwir.

Na zakończenie mobilności w pięknej scenerii Placu Hiszpańskiego dokonano podsumowania pobytu w Sewilli. Uczniowie wypełnili ankiety. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia udziału w mobilności w postaci certyfikatu.

Nasz projekt wpisał się w zasadę zrównoważonego rozwoju, umożliwiając uczniom osiągnięcie takich rezultatów jak: zdobycie nowych praktycznych umiejętności, uzyskanie nowych kwalifikacji językowych uczestników, poszerzenie umiejętności korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych, zdobycie umiejętności pracy w zespole międzynarodowym porozumiewającym się w języku obcym, poszerzanie horyzontów, zwiększenie motywacji do dalszej nauki, wzrost obowiązkowości i zdyscyplinowania, poznanie historii, kultury i zwyczajów Hiszpanii, Andaluzji i Sewilli, wypracowanie postawy tolerancji dla odmiennych zwyczajów i zachowań. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w projekcie podniósł się również prestiż i atrakcyjność szkoły.

Bazując na opiniach i ocenach wystawianych przez uczniów i ich rodziców zdecydowana większość uczestników jednoznacznie wskazała, że realizacja programu stała na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Wszyscy uczestnicy wskazali element związany z podniesieniem stopnia swojej biegłości językowej. Ponadto uczestnicy deklarują, iż stali się bardziej pewni siebie i przekonani o swoich umiejętnościach, potrafią współpracować z osobami z innych środowisk i kultur, potrafią się lepiej adaptować i odnajdywać w nowych sytuacjach, stali się bardziej tolerancyjni w stosunku do innych osób i zachowań oraz stali się bardziej ciekawi i otwarci na nowe wyzwania. Niewątpliwie udział w projekcie umożliwił motywację do pracy, stworzenie sieci kontaktów międzynarodowych, wzrost prestiżu szkoły wśród innych placówek edukacyjnych, pozyskanie dodatkowych środków finansowych na działalność w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zrealizowany przez SP1 projekt  „Europa to My i nasze małe ojczyzny - tożsamość kulturowa w świetle tożsamości europejskiej” stał się niekwestionowaną wartością.

Więcej na naszej stronie internetowej: www.sp1kopernik.pl

opracowała Iwona Dróżdż  wicedyrektor SP1

 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

Komunikat Burmistrza Miasta - 13.03.2020 r.

Burmistrz Miasta informuje, że na dzień 13 marca br. na godz.11:16 w Mińsku Mazowieckim nie stwierdzono przypadków zachorowania na koronawirus 2019-nCoV.

Komunikat Starosty Mińskiego

Starosta Miński informuje, że w związku z komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości oraz ustawą z dnia 20 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem   COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 31 marca 2020 r. w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i punktach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  w powiecie mińskim  zawieszone zostaje udzielanie porad osobiście

Porady świadczone będą za pośrednictwem środków elektronicznego przekazu

(telefon, mail)

Warunkiem udzielenia porady jest przesłanie na adres e-mail: npp@powiatminski.pl wniosku, zawierającego oświadczenie, o którym mowa w art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej

Rejestracja na porady: 25/756-40-77
lub npp@powiatminski.pl

POBIERZ:

wzór wniosku o poradę za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość wraz z oświadczeniem  

WORD

PDF


ZOBACZ: Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości

Zmiany w obsłudze klientów ZUS

ZUS skraca godziny, w których będzie obsługiwać klientów. Chodzi o dwa najbliższe poniedziałki. Urząd zachęca też do kontaktowania się przez Internet lub infolinię.

16 i 23 marca 2020 r. sale obsługi klientów ZUS będą czynne tylko do godz. 15.00. Zazwyczaj w te dni tygodnia urząd obsługiwał klientów dłużej niż zwykle, bo aż do 18.00. Decyzję podjęto w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce. Dodatkowo w placówkach ZUS znajdują się specjalne skrzynki, w której klienci mogą składać dokumenty, wnioski lub pisma.

Urząd zwraca się także do swoich klientów z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu. W przypadku potrzeby kontaktu prosimy o rozważenie skorzystania z informacji telefonicznej (tel. 22 560 16 00 - konsultanci są dostępni w dni robocze pon. - pt. godz. 7.00 - 18.00) lub komunikacji mailowej na adres cot@zus.pl.

Przypominamy także, że większość spraw w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu poprzez Platformę Usług Elektronicznych (www.pue.zus.pl). Osoby, które jeszcze nie mają swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć w każdej chwili. Wystarczy wejść na stronę, wybrać sposób rejestracji i wypełnić formularz. Następnie należy ustalić hasło do konta, a na podany w formularzu adres e-mail dostaniemy login. Ze względów bezpieczeństwa trzeba również potwierdzić swoja tożsamość. Można to zrobić m.in. za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub podpisu elektronicznego (certyfikatu kwalifikowanego). Konto   na   PUE   można   zarejestrować   także   poprzez   serwis   bankowości elektronicznej (jeśli konto jest w banku, który zawarł porozumienie z ZUS). Obecnie  z tej opcji mogą skorzystać klienci banków:  PKO Banku Polskiego (iPKO, Inteligo), BOŚ Banku, Millennium, Citi handlowego, ING Banku Śląskiego.

Piotr Olewiński

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

W związku z czasowym ograniczeniem dostępu do urzędów skarbowych w województwie mazowieckim, spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zachęcam do korzystania z elektronicznych form rozliczeń.

Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca br.

Usługi Twój e-PIT oraz e-Deklaracje dostępne na stronie podatki.gov.pl umożliwiają rozliczanie zeznań podatkowych w sposób szybki, bezpieczny i bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym.

Ponadto, zachęcam klientów do kontaktu z urzędami poprzez platformę e-PUAP oraz korzystanie z infolinii i e-maili. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę zdrowia w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Komunikat w zakresie obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim

KOMUNIKAT NR 1
W ramach działań, które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID - 19) od dnia 16 marca 2020 roku  wprowadzam następujące zasady w zakresie obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim:...

 • Komunikat_Strona_1
 • Komunikat_Strona_2
 • Komunikat_Strona_3

Szanowni mieszkańcy! Po co stać w długich kolejkach do kasy?

Szanowni mieszkańcy! Po co stać w długich kolejkach do kasy? Płatności za podatki, mandaty, opłaty i opłaty skarbowe, można wygodnie dokonywać przelewem. Szczegółowe informacje w załącznikach...

 • Plakat podatki ok

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne.

Zasady handlu na targowisku miejskim

Na targowisku miejskim w Mińsku Mazowieckim zamyka się punkty handlu detalicznego najemcom powierzchni handlowej, których przeważająca działalność polega na handlu:
a) wyrobami tekstylnymi,
b) wyrobami odzieżowymi,
c) obuwiem i wyrobami skórzanymi,
d) meblami i sprzętem oświetleniowym,
e) sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego,
f) artykułami piśmiennymi i księgarskimi.

Więcej o działaniach rządu w tym zakresie w poniższym linku https://bit.ly/2QgHh4i

 • 89851331_3042861772437613_3942517976133009408_n

Komunikat Burmistrza Miasta - 14.03.2020 r.

Burmistrz Miasta informuje, że na dzień 14 marca br. na godz.13:00 w Mińsku Mazowieckim nie potwierdzono przypadków zachorowania na koronawirus 2019-nCoV.
Dane PSSE w Mińsku Mazowieckim.

Komunikat nr 1 Starosty Mińskiego

Komunikat w zakresie obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim

Komunikat Burmistrza Miasta - 19.03.2020 r.

W związku z potwierdzonym u mieszkańca powiatu mińskiego laboratoryjnie wynikiem dodatnim na zakażenie wirusem CoV oraz w związku z tym, że służby sanitarno-epidemiologiczne nie udzielają samorządom informacji o ilości przypadków w poszczególnych gminach, a ograniczają się do danych dotyczących powiatów, od dziś Urząd Miasta zaprzestaje publikowania ogłoszeń w tej sprawie, odsyłając do oficjalnych komunikatów na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które zamieszczane są codziennie pod poniższym linkiem:

http://minsk.psse.waw.pl/4786

 • data: 2020-03-18

Komunikat nr 2 Starosty Mińskiego

Starostwo Powiatowe wprowadza zmiany w zakresie obsługi interesantów.

Uwaga! Zmiany w funkcjonowaniu rozkłądu jazdy pociagów KM

W związku z zagrożeniem epidemicznym spółka Koleje Mazowieckie wprowadziła ograniczenia w funkcjonowaniu rozkładu jazdy pociągów KM oraz innych zadań realizowanych przez spółkę.

 • 28554

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

W związku z czasowym ograniczeniem dostępu do urzędów skarbowych w województwie mazowieckim, spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca br.

Usługi Twój e-PIT oraz e-Deklaracje dostępne na stronie podatki.gov.pl umożliwiają rozliczanie zeznań podatkowych w sposób szybki, bezpieczny i bez konieczności wizyty
w urzędzie skarbowym.

Ponadto, zachęcamy klientów do kontaktu z urzędami poprzez platformę e-PUAP oraz korzystanie z infolinii i e-maili. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę zdrowia w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Zarządzenie Burmistrza Miasta Nr 9/20 w sprawie ograniczenia obsługi interesantów w budynku Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki

Od 18 marca do odwołania zawiesza się pobór opłat i kontrole w Strefie Płatnego Parkowania

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podczas wprowadzonego w kraju stanu zagrożenia epidemicznego burmistrz Marcin Jakubowski wydał Zarządzenie, na podstawie którego od 18 marca (środa) do odwołania zawiesza się pobór opłat i kontrole w Strefie Płatnego Parkowania. https://bit.ly/33oUv4n

Czasowa zmiana rozkładu jazdy komunikacji miejskiej

Od 23 marca do odwołania autobusy komunikacji miejskiej kursować będą w następujący sposób:
➖ w dni robocze według sobotniego rozkładu jazdy,
➖ w soboty bez zmian (według sobotniego rozkładu),
➖ w niedziele i święta bez zmian (według niedzielnego rozkładu).

Czasowa korekta zostanie uwzględniona w aplikacji kiedyprzyjedzie.pl

Zawieszenie pobierania opłat na parkingu przy ul. Kościuszki

 • ...

Ważna informacja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W celu zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w szczególności osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym informuję, że pod numerami telefonu:

25 758 22 24, 25 758 17 70

(w godzinach pracy Ośrodka)  

oraz  

+48 602 518 824

(czynny przez całą dobę )

można zgłaszać potrzeby szczególnie w zakresie organizacji zakupów produktów żywnościowych, leków czy też wsparcia psychologicznego (porady telefoniczne),
w szczególności dla osób objętych kwarantanną.

Informujemy, że psychologiczne porady będą realizowane po
wcześniejszym ustaleniu terminu .

Można również przekazywać informacje odnośnie osób samotnych, które takiego wsparcia potrzebują.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do członków rodzin osób starszych, chorych i niepełnosprawnych o zwrócenie szczególnej uwagi na bliskich i w miarę możliwości udzielenie im niezbędnego  wsparcia.

http://www.minskmaz.mops.pl/aktualnosci/1301,informacja.html

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Kościuszki 25A
tel/fax 25 758 22 24
adresy e-mail: 
mops@mopsmm.pldyrektor@mopsmm.pl

7. Grand Prix Polski w BJJ

W sobotę, 7 marca, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrały się ogólnopolskie zawody brazylijskiego Jiu Jitsu. Do naszego miasta przyjechali zawodnicy i zawodniczki  z następujących  miast: Łodzi, Rzeszowa, Chorzowa, Poznania, Warszawy, Suwałk, Ełku, Szczytna, Łomży, Olsztyna, Radomia, Stalowej Woli, Grodziska Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Dębicy, Bytomia, Dębicy, Mławy, Ostrołęki, Lublina, Kielc, Gdyni, Gdańska, Bełchatowa, Zakrętu.

Organizatorem przedsięwzięcia był MKS MMA TEAM, Klub Walki Grappler i MOSiR Mińsk Mazowiecki. Pojedynki toczyły się na specjalnie do tego przygotowanych matach, których było 7. W sumie tego dnia rozegrano ponad 700 walk w 150 kategoriach wiekowych i wagowych. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwał skład sędziowski z międzynarodowym sędzią na czele - Marcinem Turemką. Impreza sportowa trwała od wczesnych godzin porannych, a ostatnie walki zostały zakończone tuż po godzinie 18.00. Wszyscy uczestnicy otrzymywali specjalnie przygotowany na tę okazję okazały, personalizowany medal, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także cenne sportowe nagrody. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, każda z dziewcząt i pań otrzymała także pamiątkową bransoletkę BJJ. Emocji nie brakowało, zwłaszcza podczas starć najmłodszych zawodników. Licznie zgromadzeni rodzice gromko dopingowali swoje pociechy, których zmagania można było obserwować na mniejszej sali gimnastycznej mińskiego Kopernika.

Tegoroczne Grand Prix Polski w BJJ utwierdziło organizatorów w przekonaniu, że te zawody sportowe należą do ścisłej czołówki turniejów brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce i na stałe wpisały się w kalendarz największych i najważniejszych wydarzeń sportowych w roku.

Wyniki zawodników KW Grappler. Złote medale zdobyli Aleksander Kozłowski, Ivan Novyk i Agata Lipska. Srebrne medale wywalczyli: Piotr Kozłowski, Laura Pachacz, Kacper Horoszko, Borys Mroczek, Jarosław Bodecki, Aleksandra Bodecka, Piotr Pióro, Zdzisław Raubo i Marcin Frankiewicz. Brązowe medale powędrowały do: Aleksander Wąsowski, Wojtek Krupa, Antoni Rosa, Monika Kozera, Filip Kosut, Wojtek Wocial, Jarosław Całka. W klasyfikacji drużynowej KW Grappler zajął 6. miejsce na 57 pozostałych klubów obecnych na turnieju.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, burmistrzowi Marcinowi Jakubowskiemu, staroście Antoniemu Janowi Tarczyńskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatu Mirosławowi Krusiewiczowi  oraz dyrektorowi MOSiR  Robertowi Smudze.

Podziękowania kierowane są także do wszystkich klubowiczów, którzy  poświęcili swój czas na pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Bez takich sprawdzonych osób tak duża impreza sportowa nie byłaby możliwa.

 

mat. KW Grappler

 • 7GP
 • gp1
 • gp6
 • gp3
 • GP
 • 89441760_1333550046847131_1357996829962141696_o

Zarządzenie Dyrektora Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim

Zarządzenie  Dyrektora Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim z dnia 23.03.2020 r. w sprawie ograniczenia obsługi interesanta w budynku Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim

 

Informacja z Kolei Mazowieckich

Uwaga! Przedłużamy zmieniony rozkład!

Ze względu na epidemię koronawirusa pociągi Kolei Mazowieckich będą nadal kursować według zmienionego rozkładu jazdy wprowadzonego 18 marca br. W dalszym ciągu także Punkt Rzeczy Znalezionych oraz kasy biletowe funkcjonują w ograniczonym stopniu.

UWAGA! Rozkład jazdy od 26 marca do 10 kwietnia br. będzie funkcjonować w dalszym ciągu
w zmienionym kształcie. A to oznacza, że rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu.

Część kas biletowych KM pozostanie nadal zamknięta, w związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet.

Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone.

Przypominamy o tzw. strefach 0 wyznaczonych w pociągach. Z uwagi na bezpieczeństwo zarówno  Podróżnych, jak i naszych pracowników prosimy o niekierowanie się na początek i na koniec składów.

Przypominamy także o możliwości zwrotu biletów. Tutaj znajdą Państwo informację, jak tego dokonać:

 https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zwroty-biletow-w-zwiazku-z-zagrozeniem-epidemicznym

 

Informacje dla mediów:

Donata Nowakowska

Rzecznik Prasowy

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl

Tel. 661-929-207     

Święto 7. Pułku Ułanów Lubelskich: zdjęcia i artykuły w gazetach polskich sprzed 1939 roku

Muzeum Ziemi Mińskiej nieprzerwanie skupuje czasopisma z XIX i początków XX wieku, które zawierają informacje o naszym mieście i o miejscowościach leżących w granicach dzisiejszego powiatu mińskiego. W trakcie przygotowywania jest tom II wydawnictwa „Mińsk Mazowiecki i okolice – w gazetach polskich z lat 1832-1939 ze zbiorów Muzeum Ziemi Mińskiej”. W związku z odwołanymi uroczystościami Święta Pułkowego  przedstawiamy zdjęcia i artykuły o tym wydarzeniu obchodzonym przed 1939 rokiem.

Fot. z arch. MZM

 • 7PUL-853 281
 • 7PUL-854 270
 • 7PUL-855 275
 • 7PUL-zsp_19_13
 • 7pul-zsp38
 • 7pul-zsp38_2
 • 7pul-zsp38_3
 • 7pul-zsp38_4
 • 7pul-zsp38_5
 • 7pul-zsp38_6
 • 7pul-zsp38_7
 • MZM-1070
 • MZM-768a
 • mzm-1232.bmp
 • mzm-1341
 • mzm-1341_2
 • mzm-1341_3new

24 marca Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów

Pamięci wszystkich tych, którzy z narażeniem życia udzielali pomocy Żydom podczas niemieckiej okupacji.

 „W hołdzie Obywatelom Polskim – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów”.- głosi preambuła ustawy podpisanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 roku.

Data wybrana na dzień obchodów nawiązuje do tragicznej historii Józefa i Wiktorii Ulmów, ich szóstki dzieci oraz ośmiorga Żydów, których Ulmowie przez niemal dwa lata ukrywali na poddaszu swojego domu w Markowej. Wśród ukrywających się byli Saul Goldman i jego czterej synowie o nieznanych imionach (w Łańcucie nazywano ich Szallami), a także dwie córki oraz wnuczka Chaima Goldmana z Markowej – Lea (Layca) Didner z córką o nieznanym imieniu i Genia (Gołda) Grünfeld.

76 lat temu, 24 marca 1944 r., Niemcy zamordowali rodzinę Ulmów i ukrywających się Żydów. Egzekucja, którą przeprowadzono w następstwie rewizji, była wynikiem donosu polskiego „granatowego” policjanta.

Źródło: Polscy Sprawiedliwi / Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  https://sprawiedliwi.org.pl/pl/aktualnosci/narodowy-dzien-pamieci-polakow-ratujacych-zydow

https://www.facebook.com/sprawiedliwi.polin/

 • https://www.facebook.com/sprawiedliwi.polin/
  https://www.facebook.com/sprawiedliwi.polin/

Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10. Listę sklepów znajdujących się w Państwa mieście oraz okolicy znaleźć można na stronie: www.tesco.pl/sklepy/lista-sklepow

Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka  powinny jak najmniej wychodzić z domów – jednak nie zawsze jest to możliwe. Celem akcji jest umożliwienie osobom starszym sprawne zrobienie najpilniejszych zakupów. Dzięki temu będą mogli szybciej wrócić do domu i będą mniej narażeni na zarażenie koronawirusem. W wyznaczonych godzinach seniorzy mogą liczyć na wsparcie obsługi sklepów oraz pierwszeństwo w kolejkach do kas.

W trakcie specjalnych godzin sklepy Tesco pozostaną otwarte dla wszystkich klientów, ale sieć handlowa prosi swoich pozostałych klientów o zrozumienie i ustępowanie pierwszeństwa osobom starszym w wyznaczonym czasie.

Dodatkowe informacje:
Biuro Prasowe Tesco
biuro.prasowe@tesco.com

Więcej informacji: www.tesco.pl

 

 • Specjalne godziny na zakupy dla seniorów_grafika

Uwaga! Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta w środy

Informujemy, że od 25 marca 2020 r. do odwołania w środy Urząd Miasta pracuje do godz. 16.00.

Wirtualny gabinet burmistrza

Wernisaż wystawy „Współczesny exlibris polski 1918-2018 ze zbiorów Mieczysława Bielenia”

Na wernisażu muzeum gościło właściciela kolekcji Mieczysława Edwarda Bielenia,  warszawskiego bibliotekarza, księgarza, bibliofila, znawcę i jednego z najbardziej uznanych kolekcjonerów ekslibrisu w Polsce. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Buławą Hetmana Polskich Kolekcjonerów Exlibrisu.

Mieczysław Bieleń opowiedział o swojej bogatej kolekcji, o tym, czym jest exlibris i jaka jest jego historia, odpowiadając na wszystkie pytania publiczności i oprowadzając jednocześnie po wystawie.

Podziwiać można prace 176 artystów, a łącznie jest to 500 exlibrisów.

Fot. z arch. MZM

 • Exlibris 1
 • Exlibris 2
 • Exlibris 3

Komunikat Straży Miejskiej

"Tu Straż Miejska! W całym kraju obowiązuje stan epidemii. Wyjścia z domu ogranicz tylko do niezbędnego minimum. Bądź odpowiedzialny – zostań w domu! Chroniąc siebie, chronisz innych!"

Ten komunikat od wczoraj usłyszeć można na ulicach Mińska Mazowieckiego. Płynie z oznakowanego samochodu Straży Miejskiej, która uświadamia mieszkańców, że w stanie epidemii koronawirusa najlepiej jest pozostać w domu. Dla bezpieczeństwa swojego i innych.

 • IMG_2575

Słowo do Seniorów

DRODZY SENIORZY!
Zostańmy w domu, nie narażajmy siebie i innych.
Spędźmy ten czas aktywnie na odrabianiu zaległości w czytaniu, pisaniu wspomnień...
JESTEŚMY SILNI!
Wiele w życiu przeszliśmy, ale zawsze wychodziliśmy obronną ręką, to i teraz pokonamy ten kryzys.

Bezpłatna pomoc psychologiczna proszę dzwońcie pod numer 733 563 311
lub piszcie na adres twojpsycholog2@gmail.com

Pomoc oferuje także
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
25 758 22 24, 25 758 17 70
(w godzinach pracy Ośrodka)
oraz
+48 602 518 824
(czynny przez całą dobę)
MIEJSKA RADA SENIORÓW

 • Odezwa Seniorzy_v4

Komunikaty dla rodziców w sprawie rekrutacji

Komunikaty dla rodziców w sprawie rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych...

 • Komunikat dla Rodziców przedszkola_Strona_1
 • Komunikat dla Rodziców przedszkola_Strona_2
 • Komunikat dla Rodziców szkoła_Strona_1
 • Komunikat dla Rodziców szkoła_Strona_2

Rekrutacja do MSA

Rekrutacja na rok 2020/20201 do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Szczegóły na załączonym plakacie...

 • plakat_rekrutacja_A3..

Informacja dotycząca godzin pracy Urzędu Miasta 10 kwietnia 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że
10 KWIETNIA 2020 r. (Wielki Piątek) Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki czynny jest do godz. 12.00.

Informacja Burmistrza Miasta o przetargu na sprzedaż gruntu

Działając na podstawie art. 35 ust.1 i ust.2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) - Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki podaje do publicznej wiadomości wykaz obejmujący działkę gruntu stanowiącą własność Miasta Mińsk Mazowiecki, przeznaczoną do sprzedaży w drodze przetargu ustnego ograniczonego.

Informacja dot. odbioru odpadów

Zarząd Spółki MPK Pure Home odbierającej z terenu Mińska Mazowieckiego odpady poinformował burmistrza naszego miasta, że z uwagi na absencję pracowniczą związaną z pandemią COVID-19 zmniejszono ilość pojazdów obsługujących Mińsk. Dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ mogą nastąpić opóźnienia w realizacji harmonogramu odbioru śmieci. Spółka dołoży wszelkich starań, aby odbiory odpadów były tak zorganizowane, żeby zaspokoić lokalne potrzeby.

Kalendarium

«lipiec 2020»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123dzień: 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • Dyżury aptek
 • Wirtualny spacer
 • INWESTYCJE
 • baner reklamowy
 • MIM
 • FUNDUSZE ZEWNĘTRZNE
 • MIASTA PARTNERSKIE
 • OFERTY PRACY
 • GALERIA
 • CERTYFIKATY
 • ANKIETY
 • PLAN MIASTA
 • Punkty teleadresowe
 • E_PUŁAP
 • Karta Dużej Rodziny
 • Rodzinny Mińsk
 • Żołnierze Wyklęci

Rotator zdjęć

 • Gmina Mińsk Mazowiecki
 • MKS MAZOVIA
  MKS MAZOVIA

Dane teleadresowe

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 759 53 11
fax +48 25 758 40 25
e-mail: boi@umminskmaz.pl

Licznik

Licznik odwiedzin 24143