logo

Miasto
Mińsk Mazowiecki

Accessibility

Wiadomości

Za nami VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w BJJ GI i NO GI

Za nami VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w BJJ GI i NO GI

23.06.2026
Udostępnij

Sobota, 13 czerwca, stała pod znakiem elitarnych i niezwykle widowiskowych walk. To właśnie wtedy odbyła się szósta edycja Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w formule BJJ GI & NO GI. Wydarzenie po raz kolejny przyciągnęło rzeszę utalentowanych fighterów, zamieniając maty w arenę zaciętej, ale pełnej szacunku rywalizacji.

Turniej zyskał ogromne zainteresowanie i zgromadził na starcie ponad 300 zawodniczek i zawodników z najróżniejszych zakątków Polski. Do walki stanęli reprezentanci m.in. Tarnowa, Gdańska, Katowic, Warszawy, Radomia, Olsztyna, Stargardu, Szczecina, Szczytna, a także nasi lokalni wojownicy z Mińska Mazowieckiego oraz Barczącej.

Na matach mogliśmy podziwiać przedstawicieli wielu formacji, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. W sportowe szranki ramię w ramię ruszyli:

  • żołnierze i piloci,
  • funkcjonariusze Policji, Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Więziennej,
  • strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Rywalizacja toczyła się w dwóch widowiskowych formułach: GI (w tradycyjnych kimonach) oraz NO GI (bez kimon). Organizatorzy przeprowadzili łącznie aż 140 kategorii wiekowych i wagowych. Taki podział zapewnił sprawiedliwe, ale też niezwykle wymagające pojedynki.

Kibice zgromadzeni na hali oraz sami uczestnicy byli świadkami setek emocjonujących, technicznych i pełnych zwrotów akcji walk. Poziom sportowy tegorocznej edycji okazał się niezwykle wysoki, co udowadnia, że polskie służby mundurowe dysponują doskonałym przygotowaniem fizycznym i świetnymi umiejętnościami w parterze.

Po zakończeniu wyczerpujących walk przyszedł czas na wielki finał i dekorację. Każdy uczestnik mistrzostw został doceniony za swój trud, charakter i wolę walki – zawodnicy opuścili turniej z pamiątkowymi medalami oraz dyplomami. Dodatkowo mundurowi otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci okazjonalnych koszulek oraz dedykowanych kubków.

Gratulujemy wszystkim mistrzom, medalistom oraz uczestnikom! Dziękujemy za Waszą codzienną służbę i niesamowity pokaz sportowej pasji na matach. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

mat. MKS MMA TEAM

fot. M. Spytek

Galeria