Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2021

Spotkanie z seniorami

Punkt EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki zorganizował spotkanie edukacyjne dla seniorów z mińskiego Klubu Osiedlowego Spółdzielni Mieszkaniowej “Przełom”.

Jego celem była wymiana doświadczeń dotyczących kwestii europejskich i priorytetów Unii Europejskiej. Rozmawialiśmy między innymi o strategii rozwoju, która ma przekształcić Unię Europejską w obszar neutralny klimatycznie do 2050 r. - Zielonym Ładzie, strategii “od pola do stołu”, która ma zapewnić zdrową, przystępną cenowo i zrównoważoną żywność przy zwiększeniu udziału rolnictwa ekologicznego i ochronę różnorodności biologicznej, upcyklingu, segregacji odpadów, konsumpcjonizmu.

Rozmowy dotyczące Roku Kolei były dobrą okazją do wspomnień uczestników spotkania o podróżach z ich młodzieńczych lat i podkreślenia, że jest to zarówno najbezpieczniejszy jak i  energooszczędny środek transportu. Jako jedyny rodzaj transportu od 1990 r. niemal stale obniża poziom emisji CO2 i jednocześnie odnotowuje  wzrost przewozów.

Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w rozmowie. Europejskie gry i quizy z nagrodami, smakołyki z różnych części Europy, rodzinna atmosfera sprzyjały przyswajaniu wiedzy i wymianie informacji.

Kryzys klimatyczny i procesy degradacji środowiska nie są obojętne seniorom, którzy chętnie dzielili się swoimi pomysłami jak dbają o środowisko. Podkreślali, że cieszą się, że ich głos jest dla nas ważny.

Elżbieta Ślązek

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim