Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

WYDARZENIA UA

Stronicowanie

 • Pomoc z Saint-Egreve

  Pomoc z Saint-Egreve

  2022.03.15
  Gościliśmy w Mińsku Mazowieckim burmistrza Ville de Saint-Égrève Laurent Amadieu. Francuskie Saint-Égrève jest naszym miastem partnerskim, a jego mieszkańcy postanowili pomóc uchodźcom z Ukrainy oraz osobom nadal przebywającym w Borodiance.
 • Razem jesteśmy silni

  Razem jesteśmy silni

  2022.03.10

  O tym jak ważne są relacje partnerskie miast przekonujemy się w najcięższych chwilach wojny, czy kryzysu. Nasza pomoc dla Borodianki płynie na Ukrainę zaś mieszkańcy ze zniszczonego miasta znajdują schronienie w mińskich domach. We Francji w Ville de Saint-Égrève właśnie załadowano ogromny transport z pomocą humanitarną, która trafi do Mińska Mazowieckiego i dalej dla potrzebujących. Z siostrzanego City of Lacey, Washington - Government płynie wsparcie finansowe. Razem jesteśmy silni. 

 • Spotkanie z wolontariuszami

  Spotkanie z wolontariuszami

  2022.03.08
  Pomoc dla gości z Ukrainy organizujemy na różnych płaszczyznach. Najwięcej czasu i energii wkładamy w kojarzenie rodzin, ale nie zapominamy o tych, którzy już z nami są od kilku dni. Wolontariusze Fundacja EBU oraz Międzyczas spędzili kilka godzin z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy.

   

 • Mińszczanie! Gramy dla Ukrainy!

  Mińszczanie! Gramy dla Ukrainy!

  2022.03.07

  W najbliższą sobotę (12 marca o godzinie 19:00) na naszej scenie wystąpią Pączki w Tłuszczu, czyli Tomasz Karolak i Bartek Miecznikowski oraz miński zespół Drugs&Drive!

   

 • Mińsk Mazowieck dla Ukrainy

  Mińsk Mazowiecki dla Ukrainy

  2022.03.07
  To hasło zebrało w miniony piątek na Starym Rynku mińszczan oraz ukraińskich uchodźców wojennych, by wyrazić głośny sprzeciw wobec wojny, ale też okazać wyrazy wsparcia mieszkańców naszego miasta dla broniącej się Ukrainy.
   
 • Spotkanie w bibliotece

  Spotkanie w bibliotece

  2022.03.07

  4 marca w miejskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy uchodźców z Ukrainy, którzy w naszym mieście znaleźli schronienie. Była to okazja do integracji i rozmowy. Dziękujemy zespołowi MBP za przygotowanie, p. Magdalenie Mól za prowadzenie, a p. Innie za tłumaczenie. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Marcin Jakubowski który zapewnił o wsparciu mieszkańców, którzy od początku kryzysu okazują wielkie serce.

 • Weź udział w manifestacji solidarności z Ukrainą!

  Weź udział w manifestacji solidarności z Ukrainą!

  2022.03.03

  Weź udział w manifestacji solidarności z Ukrainą!  MIŃSK MAZOWIECKI DLA UKRAINY! ZBIERZMY SIĘ W PIĄTEK 4 MARCA O GODZ. 19.00 NA STARYM RYNKU . Przynieś ze sobą znicz w kolorze białym i symbole w barwach Ukrainy.

 • Hymn Ukrainy

  Hymn Ukrainy

  2022.02.25


  24 lutego przed koncertem w Miejskiej Szkole Artystycznej został odegrany hymn Ukrainy. Wysłuchanie hymnu było gestem solidarności z mieszkańcami naszego miasta partnerskiego Borodianki, ich współobywateli i społeczności ukraińskiej Mińska Mazowieckiego. Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski przekazał zebranym informacje o gotowości miasta do okazania wsparcia materialnego i niematerialnego naszym wschodnim sąsiadom.

 • Apel o pomoc

  Apel o pomoc

  2022.02.24

  Drodzy mińszczanie i mińszczanki!

  Wojna stała się faktem. Przygotowujemy się na ewentualność bezpośredniej pomocy dla osób doświadczonych wojną w Ukrainie. Prosimy Was o wsparcie naszych działań.

  W najbliższych dniach ogłosimy  zbiórkę produktów żywnościowych, kocy, śpiworów itp. Udostępnienie miejsc do zbiórek materiałów zadeklarowali już  ZHP i MOPS. Szczegóły dotyczące potrzeb wkrótce zostaną opublikowane na stronie miasta
  i w mediach społecznościowych.

   

 • Solidarni z Borodianką

  Solidarni z Borodianką

  2022.02.24

  Nasze miasto utrzymuje partnerskie stosunki z Borodianką w Ukrainie. Bardzo niepokoi nas sytuacja naszych wschodnich sąsiadów i ich współobywateli. Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski rozmawiał z jednym z przedstawicieli samorządu Borodianki, zadeklarował nasze wsparcie  i solidarność. Burmistrz wysłał także oficjalny list do władz miasta, w którym zobowiązał się do pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego. 

Stronicowanie

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim