Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

Poznawanie świata poprzez podróże

W bieżącym semestrze, uczniowie szkół podstawowych poznali  wiele ciekawostek w ramach projektu edukacji przyrodniczej realizowanej wspólnie z Fundacją W Podróży.

Pola i Michał to 11-letni podróżnicy, którzy zwiedzili już kilka kontynentów (Azję, Afrykę, Europę, a także Amerykę Środkową i Bliski Wschód). W trakcie szkolnych prelekcji opowiadali o przyrodzie i geografii świata, pokazali ciekawostki ze świata innych kultur oraz opowiedzieli o współrealizowanych projektach ochrony zagrożonych gatunków. Poruszyli też temat edukacji ekologicznej związanej z potrzebą czystszego powietrza w naszym mieście.

Świat obrazów jest dziś naturalnym środowiskiem uczniów, dlatego w trakcie spotkań wykorzystane były elementy edukacji filmowej. Podróżnicy zaskoczyli uczniów wieloma opowieściami i zagadkami angażującymi uczniów.

Uczniowie i nauczyciele skorzystali też z autorskich artykułów Poli i Michała z National Geographic Odkrywca. Więcej o podróżach i edukacji ekologicznej na ich blogu: www.polaimichalwpodrozy.pl oraz kanale YouTube o tej samej nazwie.

Zajęcia cieszyły się dużą frekwencją i trafiły do ponad tysiąca uczniów w szkołach podstawowych. Program „Rozwój talentów oraz zainteresowań uczniów poprzez poznawanie świata i podróże” otrzymał dofinansowanie z budżetu Mińska Mazowieckiego w ramach zadania publicznego. Zadanie realizowane było pod Patronatem Burmistrza.

Najmłodszym mieszkańcom Mińska Mazowieckiego życzymy małych i dużych wakacyjnych podróży!

  • Pola w podróży
  • Pola w podróży
  • Pola w podróży
  • Pola w podróży

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

W Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 12 można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej bez dodatkowych opłat.
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim