Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

Konferencja MaKi

21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim oraz mińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach odbyła się konferencja „MaKi – Mazowieckie Kluby Integracyjne – o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów”.

Zanim zaproszeni nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych przeszli do paneli i warsztatów poświęconych ich obszarowi zawodowemu, samorządowcy przedstawili swoje dotychczasowe działania wspierające i integrujące uczniów na przykładzie pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Burmistrz Marcin Jakubowski zaprezentował szereg aktywności urzędników, pracowników oświaty oraz wolontariuszy, które integrują najmłodszych i wspierają w budowaniu relacji między dziećmi. Mówił o możliwościach, jakimi dysponują samorządy w zakresie pomagania uchodźcom i towarzyszenia im w organizowaniu własnego życia z dala od rodzinnego domu, gdzie toczy się wojna. O współpracy między jednostkami i odnajdywaniu najlepszych rozwiązań mówili również: starosta miński Antoni J. Tarczyński, dyrektorka PUP Anna Laskowska, dyrektorka PCPR Renata Małecka i dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Edyta Ludwiniak. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło innych osób aktywnie wspierających te działania, jak zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska czy wicestarosta Witold Kikolski. Podczas panelu dyskusyjnego ukazane zostało szerokie spektrum perspektyw, z jakich pomoc dla dzieci uchodźców postrzegali, ale też realizowali paneliści. Począwszy od przedszkoli i szkół podstawowych przez punkt interwencyjny po psychologów ukraińskich, którzy również okazali cenną pomoc w kontakcie ze społecznością lokalną i oswajaniu ich z życiem w innym kraju. Równolegle z dyskusjami ekspertów trwały przykładowe zajęcia dla dzieci zorganizowane w filii Biblioteki Pedagogicznej. Mali mińszczanie mogli dać upust swojej kreatywności i wyobraźni, testowali nowinki technologiczne czy rywalizowali w grach planszowych.

Spotkanie zorganizowały Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przy wsparciu wspomnianych bibliotek oraz Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

fot. Powiat Miński

 

 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim