Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2022

XLIV Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego

8 czerwca w Barczącej miał miejsce XLIV Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego. Burmistrz Marcin Jakubowski uczestniczył w nim wraz z rzeczniczką prasową Alicją Cichoń.

Tematem, któremu poświęcono najwięcej czasu na dyskusję, było zagrożenie związane z nielegalnym składowiskiem odpadów niebezpiecznych w Ryczołku koło Kałuszyna. Omówiono też bieżącą działalność Powiatowo-Gminnego Związku Transportu Publicznego Powiatu Mińskiego, przejmowanie dróg serwisowych przez gminy od GDDKiA czy powołanie Klastra Energetycznego Powiatu Mińskiego. Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Mirosław Krusiewicz przedstawił gościom informację o projektach edukacyjno-sportowych na 2023 rok, na które będzie będzie można uzyskać dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego. St. Chor. Sztab. Dariusz Głażewski zastępca komendanta SP ŻW w Mińsku Mazowieckim zaprezentował projekt sztandaru Szkoły Podoficerskiej Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim z prośbą do starosty, wójtów i burmistrzów o wsparcie przy jego powstawaniu.

Burmistrz Marcin Jakubowski przedstawił informację o modernizacji linii kolejowej nr 2, zaznaczając, że istnieje zagrożenie rezygnacji z wariantu budowy dodatkowej pary torów do Mińska Mazowieckiego. Modernizacja zakłada kilka działań, m.in.: budowę tunelu w ciągu ul. Siennickiej oraz drugiego w ciągu ul. Grzeszaka, budowę łącznic między liniami kolejowymi nr 2 i nr 13 czy budowę kolejnego tunelu pod linią nr 13 u zbiegu ulic Sosnkowskiego i Chróścielewskiego. Jednak nasze miasto nie może pozostać bez dodatkowej pary torów od Rembertowa. Mińsk Mazowiecki, z uwagi na swoje położenie, jest swego rodzaju węzłem pasażerskim i towarowym, ale też miastem, którego bardzo duża część mieszkańców pracuje w Warszawie. Dodatkowa para torów pozwoli w przyszłości na dalszy rozwój naszego miasta i lepsze skomunikowanie metropolii warszawskiej. Takie stanowisko Konwent Wójtów i Burmistrzów postanowił sygnować i przekazać inwestorowi.

W sprawie modernizacji linii kolejowej nr 2 odbędą się konsultacje z mieszkańcami 13 września o godz. 19:30 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

  • zgromadzeni goście, burmistrz miasta zabiera głos
  • Starosta miński przemawia do mikrofonu
  • uczestnicy konwentu podczas prezentacji
  • uczestnicy słuchający wystąpienia
  • uczestnicy konwentu pozują do wspólnego zdjęcia

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim