Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI STYCZEŃ 2023

„DOBRO JEST W TOBIE”

26 stycznia w Miejskiej Szkole Artystycznej samorząd miasta podziękował darczyńcom i społeczności lokalnej za dobro, jakie okazane zostało naszym gościom z Ukrainy, którzy w Mińsku Mazowieckim schronili się przed dramatem wojny trwającej w ich ojczyźnie. Podziękowaniem był koncert „Dobro jest w Tobie”, na którym powitał gości burmistrz Marcin Jakubowski. Wydarzenie poprowadzili zastępcy burmistrza: Robert Smuga i Katarzyna Łaziuk.

- 24 lutego 2022 roku wybuchła wojna w Ukrainie. To był czwartek, a już w sobotę mieliśmy od Państwa deklaracje pomocy. – powiedział wiceburmistrz Robert Smuga - Po kilku dniach mieliśmy już gotowe miejsca na przyjęcie pierwszych uciekających przed tragedią wojny. Te pierwsze wydarzenia uruchomiły lawinę życzliwości, dobroci i solidarności.  

-  Dzisiejszy koncert to tak naprawdę nasze wspólne spotkanie. Chcemy nim podziękować za dobro, które czynicie. Wiem, że mam ogromne szczęście żyć w mieście, którego mieszkanki i mieszkańcy to ludzie otwartych serc. Są tutaj na sali przyjaciele naszego samorządu, przedstawiciele miejskich instytucji, organizacji, stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorstw i osoby indywidualne. Wszyscy wspieracie nasze działania. Ofiarowaliście Państwo swój czas, pracę, pieniądze, uwagę, otworzyliście swoje domy. – powiedziała wiceburmistrzyni Katarzyna Łaziuk.

- Naszą wdzięczność trudno jest wyrazić słowami. – kontynuował burmistrz Marcin Jakubowski - Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich Państwa z imienia i nazwiska, choć bardzo byśmy chcieli.  Kiedy zapraszaliśmy Was na dzisiejsze spotkanie, za każdym razem reakcja na zaproszenie była jednakowa: „Nie robiłem, nie robiłam, nie robiliśmy tego dla poklasku, nie potrzebujemy żadnych podziękowań”. Wiemy, że Wasze działania wynikają z potrzeby serca, tak jak nasze dzisiejsze spotkanie z Państwem. Czujemy ogromną potrzebę wypowiedzenia słowa DZIĘKUJĘ. Przyjmijcie je Państwo od nas. Za każdy najmniejszy gest - dziękujemy. 

Koncert był prawdziwą ucztą muzyczną. Artyści, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, zagrali  pro bono. Jesteśmy wdzięczni za ich obecność i dzielenie się swoim talentem. 

Rozpoczęliśmy spotkaniem z gościem specjalnym Adamem Kupajem, aktorem Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. Mieliśmy już przyjemność współpracować przy różnych działaniach na rzecz Mińska Mazowieckiego. Adam zainteresowany jest naszym miastem, jego historią, dziedzictwem i ludźmi. 

Kolejnym artystą był Marcin Błądziński. Choć nie mieszka w Mińsku, to od lat pracuje jako animator kultury w Miejskim Domu Kultury. Uczy śpiewu, jest twórcą cyfrowym. Marcin komponuje, pisze teksty, wydaje płyty. 

Następnie wystąpili obecni na mińskiej scenie muzycznej od zawsze: Dorota Czerwińska, Ewa Szymańska-Kopcińska, Jakub Maguza, Wojciech Kożuchowski, czyli zespół POEMA. Zagrali i zaśpiewali dla nas własne aranżacje wierszy Haliny Poświatowskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Nasi artyści dzielą się swoją pasją z kolejnymi pokoleniami. Dlatego nie mogło zabraknąć występu zespołu KRESKA, który tworzą absolwenci i uczniowie Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, jego kierownikiem muzycznym jest Jakub Maguza. Zaśpiewały dla nas Marta Szuba i Lena Łagowska.

Zaśpiewała też dla nas Sofija Żukowa, młoda artystka z naszego partnerskiego miasta Borodianka w Ukrainie, która jest już bezpieczna z rodziną w naszym mieście. Jej piękny, mocny głos koresponduje z siłą, z jaką Ukraińcy walczą o wolność. Łączy nas nadzieja, że wkrótce zwyciężą dla siebie, ale i dla nas.

Na koniec ogromna dawka energii - zespół DiAnti. Istnieją już blisko 10 lat. Mówią o sobie: prekursorzy półprogresywnego punk rocka. Zespół tworzą: Grzegorz Fiks, Artur Gałązka, Mariusz Jaguścik, Marek Kułakowski i Kamil Dobosz.

Finałem koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkich artystów oraz publiczność jednej z ważniejszych piosenek w naszej społecznej historii. W 1997 roku artyści zjednoczyli się i wyśpiewali apel, by wspólnymi siłami nieść pomoc ofiarom powodzi. "Moja i twoja nadzieja", symbol dramatu tamtych czasów, do dzisiaj pozostaje hymnem jedności i solidarności społecznej. Dlatego słowa tej piosenki zwieńczyły część artystyczną wydarzenia.

- Szanowni Państwo, działalność wolontariacka zakłada bezinteresowność. – kontynuował spotkanie już w patio MSA burmistrz Marcin Jakubowski - Wiem, że nie oczekujecie podziękowań, ale zróbcie nam dziś przyjemność i wpiszcie swoje imię na przygotowanych liściach i zawieście na naszym drzewie wdzięczności. Nie znam Was wszystkich z imienia i nazwiska, ale jestem przekonany, że każdy z Was wsparł Ukrainę na tyle, na ile mógł i za to Wam dziękujemy. Pozwólcie także, że wręczę każdemu z Was maleńki upominek. To bransoletka z zawieszką - drzewkiem wdzięczności, którego jesteście częścią. Mam świadomość, że i Wy mierzycie się z różnymi trudnościami, tym większa jest wartość Waszego działania. Nie ustawajcie w czynieniu dobra. Ono do Was wróci. 

 • na scenie z prawej strony stoi kobieta i po jej obu stronach mężczyźni, na środku sceny mikrofony i insrumenty
 • na scenie z prawej strony stoi kobieta i mężczyźna, na środku sceny mikrofony i insrumenty
 • Mężczyzna stoi przed mikrofonem, w prawym ręku trzyma kartkę
 • na scenie po lewej stronie siedzą na krzesłach cztery osoby dwóch mężczyzn i dwie kobiety grają na instrumentach
 • mężczyzna trzyma mikrofon w prawej dłoni, spiewa
 • na scenie po prawej stronie na krześle siedzi mężczyzna i gra na gitarze, po lewej stronie stoja dwie nastolatki i śpiewają...
 • na scenie na krześle siedzi kobieta w żółtej bluzce, trzyma gitarę, gra na niej i śpiewa
 • na scenie na krzesłach siedzą trzy osoby, dwie kobiety i po środku nich mężczyzna, graja na instrumentach
 • na scenie po środku stoi czterech mężczyzn, grają na instrumentach trzy gitary i perkusja, śpiewają
 • Kobiety i mężczyźni stoją na scenie, trzymają mikrofony, śpiewają, na środku oraz z tyłu mężczyzni grają na gitarach
 • na scenie stoją wykonawcy i wykonuja wspólny utwór
 • na scenie wykonawcy stojący w półkolu, po lewej stronie fortepian, po środku mikrofony
 • po lewej stronie stoją osoby zaproszone na koncert, po prawej trzy osoby, mężczyźni po obu stronach, w środku kobieta,...
 • osoby stoją, mężczyzna ściska dłoń kobiety, na górze na sznurkach zaczepione zielone liście
 • mężczyzna zaczepia zielony liść na sznurkach podwieszonych do sufitu do drzewa
 • osoby stoją przy stole
 • osoby stojące obok drzewa z doczepionymi zielonymi liśćmi
 • zdjęcie zrobione z góry, widoczne na sznurkach zaczepione zielone liście, po lewej stronie drzewo, na patio tłum ludzi

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim