Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2023

Dni Miasta 2023 nad Srebrną

Już wkrótce kolejne święto w Mińsku Mazowieckim - Dni Miasta. W majowy weekend różnorodne wydarzenia przygotowali mińszczanie dla mińszczan.

Sobota 27 maja upłynie nam w kosmicznej atmosferze. Na początek zapraszamy Was do Szkoły Podstawowej nr 1 na Rozrywkowy Piknik Naukowy z okazji 550. urodzin patrona Mikołaja Kopernika. Będą animacje i konkursy, planetarium, symulator łazika marsjańskiego oraz prezentacja rzeźby Kopernika autorstwa Ludwika Długosza ze zbiorów Muzeum Ziemi Mińskiej. Będziemy też wypuszczać w kosmos bańki mydlane! 

Po południu gwiezdna impreza przeniesie się na Plac Kilińskiego, gdzie spotkamy się z wybitnym pisarzem literatury Science fiction i fantasy – Jackiem Dukajem. Jego futurystyczne wizje przyszłości już się materializują, a w Mińsku odsłoni on swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu będą towarzyszyły: finał konkursu Cosplay, wystawa oraz koncert grupy Motion Trio. Obecnie jest to najsłynniejszy zespół akordeonowy na świecie, a ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

W niedzielę 28 maja zadbamy o kondycję i odpowiednią dawkę tlenu. 
27. Mazowiecka Piętnastka  startuje o godzinie 10.00. Oprócz głównego biegu przed Wami Mazowiecka Piątka, Bieg Krawaciarza, biegi dziecięce i młodzieżowe, a także liczne atrakcje.

Niedzielne popołudnie spędzimy w rytmie bardziej slow. O godzinie 17.00 zapraszamy Was na spacer miejski „Wspomnienia znad Srebrnej”, który zakończymy w parku spotkaniem z pisarką Krystyną Gucewicz. Uczestnicy spaceru wezmą też udział w warsztatach twórczych „Spotkanie ze sztuką”, które poprowadzi Ewa Zychowicz z pracowni „Do góry nogami”. Zapraszamy do zapisów: tel. 25 759 53 35.

Dni Miasta zakończymy w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury „Letnim koncertem rozrywkowym” w wykonaniu artystów Manufaktury Dźwięku i Chóru Kameralnego MTM.

Podczas weekendu będziecie mieli także okazję zapoznać się z poetycką i dowcipną twórczością Tadeusza Charmuszko. Muzeum Ziemi Mińskiej zrealizuje bowiem w przestrzeni miasta instalację artystyczną prezentującą jego „Mińszczaszki”.

Jeśli macie bystre oko i trochę wiedzy o naszym mieście, możecie też zdobyć urodzinowy upominek. Wypatrujcie kartek z życzeniami. 

Wszystkim mińszczanom życzymy samych pięknych i radosnych dni w naszym mieście! Spotkajmy się i świętujmy razem!

  • kawałek planu miasta w szarości, po całości przebiega nebieska rzeka, tytuł główny Dni MIasta 2023 nad Srebrną, w lewym...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim