Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2023

Spotkanie wokół relacji Ity Gartenkranz

Zapraszamy do cegłowskiej Kulturoteki, gdzie 𝟮 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗶𝗲 𝟭𝟳.𝟬𝟬 odbędzie się spotkanie poświęcone relacji Ity Gartenkranz, Żydówki pochodzącej z okolic Mińska Mazowieckiego.
Poruszone zostaną wątki związane z wojennymi dziejami Cegłowa i powiatu mińskiego, jak również dowiemy się o formach pomocy udzielanej Żydom na naszych terenach. Przybliżona zostanie kwestia dokumentowania Zagłady oraz charakterystyka dokumentu, na jakim pracowali zaproszeni studenci. Dowiemy się także, jak wygląda praca przy tłumaczeniu rękopisów.
Prelegentami będą studenci judaistyki z Uniwersytetu Warszawskiego: Anna Dobrowolska-Balcerzak, Marta Hajduk, Adrian Chojnacki i Jakub Szewczyk, pod opieką dr Moniki Polit.
Zdjęcie na plakacie ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.
Wydarzenie zorganizowane przez studentów judaistyki Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Cegłów oraz Gminną Biblioteką Publiczną – Kulturoteką w Cegłowie. Patronat nad wydarzeniem - Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. M. Anielewicza oraz Studenckie Koło Naukowe Judaistów Uniwersytetu Warszawskiego. Pomoc w odnalezieniu zdjęć oraz udostępnienie zbiorów – Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Promocja wydarzenia – Muzeum Ziemi Mińskiej.

  • stare zdjęcie domów, ulicy i spacerującego Żyda po chodniku, informacje zawarte na plakacie znajdują się w treści artykułu...

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim