Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2023

Mińszczanie z 5 medalami z mistrzostw w Rumunii

W dniach 25 - 30 kwietnia 2023 roku, w Cluj-Napoca w Rumunii odbyły się XXXVII Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVIII Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W zawodach wzięło udział 637 zawodników z 30 krajów, w tym reprezentacja narodowa Polski.

Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn, które odbyło się w dniach 11-15 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 36 medali: 9 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych.

Polacy zajęli 2.miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej imprezy, ustępując reprezentacji Rumunii i wyprzedzając reprezentację Ukrainy.

W kadrze Polski reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach znalazło się pięcioro przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO: Mistrz Jacek Łuniewski VIII DAN, szkoleniowiec Kadry Kobiet oraz Karolina Łuniewska II DAN, Helena Kędziora I DAN, Patryk Matejak I DAN i Natalia Kuć I DAN w  kadrze juniorów.

Nasi klubowicze zdobyli na Mistrzostwach Europy 5 medali.

Karolina Łuniewska zdobyła Mistrzostwo Europy w walkach juniorek w kategorii do 50 kg, 3. miejsce w układach formalnych juniorek stopni II DAN i 3.miejsce w drużynowych walkach juniorek.

Mistrzostwo Europy w konkurencji walk aranżowanych juniorów zdobyły Karolina Łuniewska i Helena Kędziora.

Karolina Łuniewska, Helena Kędziora i Natalia Kuć wraz z koleżankami z drużyny zdobyły 3.miejsce w drużynowych układach formalnych juniorek.

Ponadto w mistrzostwach uczestniczył Karol Łuniewski IV DAN jako jeden z arbitrów zawodów oraz Piotr Kuźmicz I DAN jako członek zespołu sędziowskiego IT.