Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LIPIEC 2020

Miłość do piłki w czasach zarazy!

Zapraszam na podsumowanie 7. sezonu Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów.

Tak, to był nietypowy sezon. Długo baliśmy się, jako organizatorzy, że nie będzie możliwe jego zakończenie, ale dziś nie o zarazie. Dziś o tym, jak miłość do piłki zwyciężyła wirusa.

Sezon 2019/2020 pokazał, jak bardzo wszyscy zaangażowani w rozgrywki Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów potrafią się zjednoczyć, dostosować do trudnych warunków, czasem przezwyciężyć strach i wyjść na boisko w skwarze, podczas ulewy, dwa dni pod kolei, aby dokończyć to, co wspólnie zaczęliśmy. Za to dla Was, dla wszystkich zawodników wielkie dzięki i ukłony.

Ten sezon to przede wszystkim stabilizacja 10 zespołów w dwóch ligach, nowe twarze, młodzi ludzie i ich energia oraz starsi zawodnicy i ich doświadczenie. Połączenie pokoleniowe cieszy najbardziej. Piłka weryfikuje wiele rzeczy, tu możesz pokazać charakter, ambicje, nawet na amatorskim poziomie. Tak, mimo że to amatorskie rozgrywki, to chęć sportowej zdrowej rywalizacji porywa, w powietrzu czuć emocje, chęć zwycięstwa.

Ten sezon to również zmiany. Sponsorem tytularnym została sieć sklepów TOPAZ oraz podtrzymaliśmy współpracę z innymi partnerami i sponsorami. Od lat ligę wspiera burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, który ligę objął patronatem, z czego jesteśmy dumni. Wsparcie okazują też: Rap-Way Sp. z o.o., Paweł Soszyński, Flexsport – Paweł Rybacki, DTZ Łukasz Dzięcielski, PWiK Mińsk Mazowiecki,  MOSiR Sp. z o.o. Dziękujemy staroście mińskiemu Antoniemu J. Tarczyńskiemu, dzięki którego uprzejmości od lat możemy rywalizować na obiektach sportowych powiatu.

Całe to wsparcie przełożyło się w tym roku na możliwość zbudowania i uruchomienia własnej strony dzięki wsparciu i zaangażowaniu Krzysztofa Ratuskiego.

Sezon 2019/2020, 7. sezon Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów bezapelacyjnie, po raz 3. z rzędu wygrywają Rap-Way Sami Swoi. Zwyciężają rywalizację w 1. lidze, biją kolejny rekord i nie mają dość! Ze Swojaków jest też najlepszy strzelec 1. ligi Rafał Grabowski – 43 bramki oraz najlepszy zawodnik – Kamil Kuczerenko, jak powiedział jeden z jego kolegów z drużyny, to co robi „Kuci” nie byłoby nas tu, gdzie jesteśmy. Kapitan Kamil Nalewka od lat dba o to, by na meczach była frekwencja i, jak się dowiedziałem, od lat motywuje chłopaków przed każdym meczem! A oto zwycięski skład:

Rafał Grabowski, Kamil Kuczerenko, Konrad Pawlak, Adrian Chłopik, Kamil Nalewka, Martin Chłopik, Sebastian Grabek, Robert Przyborowski, Jakub Krzyżanowski, Arkadiusz Michalak, Rafał Malinowski, Tomasz Bieliński, Bartosz Gruszczyński, Dariusz Klepacki, Mariusz Rechnio, Piotr Markowski.

II miejsce 1. ligi – To Tylko My - ekipa, która 2. sezon udowadnia, że w 1. lidze jest nieprzypadkowo. Ambitni, waleczni, nieustępliwi, narzucają swoje tempo i potrafią grać w piłkę. Dla wielu niewygodny rywal. Jednym słowem 2. miejsce to nie przypadek, jak mówią, to nie koniec.

Skład:

Dawid Mrozik, Wiktor Sabal, Bartek Kowalczyk, Andrzej Woźniak(kapitan), Hubert Konca, Hubert Brodzik, Wiktor Lachowski, Karol Michalik, Kamil Wójcik, Filip Konca, Maciek Rzyszkiewicz, Patryk Grzęda, Przemek Muracki, Przemysław Matysiak.

III miejsce – 23. Baza Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. pil. Jana Zumbacha. Jak na wojskowych przystało, twardzi i waleczni. Po rundzie jesiennej na prowadzeniu ligi. Niewiele brakowało, a sprawiliby niespodziankę, chociaż nie wiem, czy to byłaby niespodzianka, bo grać w piłkę potrafią! Z ich ekipy pochodzi najlepszy bramkarz sezonu – Piotr Kuś, a do tego kapitan drużyny.

Skład:

Piotr Kuś, Paweł Kowalewski, Mariusz Kociubiński, Dariusz Pacuszka, Piotr Jaworski, Rafał Rozbiewski, Michał Malinowski, Tomasz Markowicz, Jacek Dąbrowski, Michał Kobyliński, Damian Gruszka, Grzegorz Joński, Sebastian Kozyra, Krzysztof Derda, Daniel Lewkowicz.

W II lidze emocje wcale nie były mniejsze. Jest to liga z dużo mniejszą średnią wieku, co cieszy, bo daje wiarę, że młodzież to nie tylko internet. Ci młodzi ludzie, to wiele pozytywnych postaw i mega zaangażowanie.

Zaczynam od absolutnych liderów, do ostatniej kolejki niepokonanych - Walencja, która postanowiła skupić się tylko na Topaz MLM i, jak mówią, za rok powalczyć o mistrza! Mega pozytywna ekipa, dla chłopaków gra to przyjemność i kapitan Krzysiek Piwek, który od lat to scala. Z tej ekipy pochodzi najlepszy zawodnik Hubert Kornet, który był niemal na każdym meczu i wniósł do ekipy naprawdę wiele.

Skład:

Przemysław Szuba, Mateusz Gromysz, Hubert Kornet, Bartek Suski, Adrian Żelazek, Stanisław Piwek, Norbert Świerczyński, Kamil Wróbel, Krzysztof Piwek, Kamil Walas, Rafał Szuba, Rafał Piwek, Sławomir Piwek, Piotr Gajowniczek, Maciej Lisiecki.

II miejsce – można powiedzieć drużyna po przejściach, która w tamtym sezonie była na skraju upadku, w tym wywalczyli awans do 1. ligi. Wataha! To tylko pokazuje, że trzeba walczyć do końca, nie poddawać się i szukać rozwiązań! A walka o awans trwała do ostatniego gwizdka!

Skład:

Adrian Pazura (62 bramki w sezonie), Krzysztof Mazek, Dawid Komosa, Piotr Fabiański, Rafał Sztorc, Łukasz Krawczyk, Bartosz Główka, Bartosz Lipiński, Bartosz Płachecki, Filip Bieńkowski, Tomasz Gołębiewski, Sebastian Demianiuk, Paweł Miszczszyn, Paweł Rudnik, Sebastian Kowalewski.

III miejsce – drużyna, która swoją historię z piłką nożną rozpoczęła w roku 2017 i dość szybko uplasowała się na trzecim miejscu podium. Drużyna, która niewątpliwie może pochwalić się największą ekipą kibiców, ultrasów. Drużyna, która czerpie ogromną radość z gry, ale i z całej Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów. Oby tak dalej, gdyż właśnie takie postawy motywują najbardziej do działania.

Skład:

Aleksander Michałowski, Dominik Rochaczewski, Maksymilian Przedlacki, Mateusz Kucharski, Wojciech Tomusiak, Igor Flis, Jakub Piotrkowicz, Oskar Polkowski, Aleksander Rosłoniec, Mikołaj Dębski, Krystian Chmielewski, Jakub Niedźwiedźiuk, Dawid Mazanka.


Czas na nagrody indywidualne w 2. lidze. Jak już wspominaliśmy, nagrodę najlepszego zawodnika zdobył Hubert Kornet z Walencji, najlepszym bramkarzem został Michał Wojtyński – KorniShon. Nagrodę najlepszego strzelca uzyskał z liczbą 63 bramek Dawid Sałasiński z drużyn MK Gwiazdy. Dodatkową nagrodę przewidzianą dla kibiców Topaz Mińskiej Ligi Mistrzów, nagrodę dla najlepszego typera zdobył Artur Czarnota, który zarówno jest zawodnikiem/kapitanem drużyny Canarinhos oraz wiernym kibicem ligi.

Piotr Lichota

 

  • Mińska Liga Mistrzów - zawodnicy
  • Mińska Liga Mistrzów - zawodnicy
  • Mińska Liga Mistrzów - zawodnicy
  • Mińska Liga Mistrzów - zawodnicy

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim