Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2020

Festiwal Himilsbacha - 9-13 września

9 WRZEŚNIA
17:00 | MDK

Himilsleeve warsztaty fotograficzne/ #1
20:15  | MDK
Mapowanie z rytmem Sztrausa…
Promocja płyty „Bal u Sztrausa” na motywach ścieżki dźwiękowej do filmu „Wniebowzięci” w wyk. „Trumba Jazz” (2019)

10 WRZEŚNIA
17:00 | MDK

Himilsleeve warsztaty fotograficzne/ #2
19:30 | OGRÓDEK GALERII EMMA
Limboski & Sosnowski koncert
Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszają w trasę koncertową w konwencji „double bill”. Bluesowe rytmy, zaskakujące zwroty akcji i czarny humor będą ich stałymi towarzyszami w tej letniej eskapadzie po koncertowej ziemi jałowej. Spotkają się z publicznością gniewną i głodną muzyki i niczym dawni Trubadurzy przyniosą jej długo oczekiwane ukojenie.

20:15  | MDK
Mapowanie z rytmem Sztrausa…replay

11 WRZEŚNIA
18:00-19:00/21:00-24:00 | MDK
Pokazy Festiwalu Grand Off 2020 Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
19:00  | MDK
Zły Tyrmand spotkanie autorskie Mariusza Urbanka i Pawła Goźlińskiego *

Mariusz Urbanek  pisarz i publicysta, autor felietonów, sztuk teatralnych i bajek dla dzieci, wielu poczytnych biografii, oraz subiektywnego przewodnika – Dolny Śląsk. Siedem stron świata. Jest dziennikarzem „Odry” i kierownikiem Gabinetu Świadków Historii w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdzie sprawuje pieczę m.in. nad archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Autor książki „Zły Tyrmand”
Paweł Goźliński  teatrolog, redaktor, wykładowca i pisarz. Mińszczanin. Kierował działami kultury i reportażu „Gazety Wyborczej”, był szefem reporterskiego magazynu „Duży Format”. Tworzył i do 2019 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego „Książek. Magazynu do czytania”. Dziś jest redaktorem naczelnym Wydawnictwa Agora oraz prowadzi Szkołę Redaktorów Gazety Wyborczej. W 2010 roku wraz z Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem założył Instytut Reportażu i Polską Szkołę Reportażu w której wykłada do dziś.

20:00  | MDK
One Time Sekstet koncert jazzowy *
Paweł Szeląg – saksofon tenorowy, Rafał Gańko – trąbka, Arek Żarek – saksofon altowy,Wawrzyniec Prasek – piano, Franek Gańko – perkusja, Maciej Komar – bas;Muzycy tworzą nową perspektywę jazzową czerpiąc z polskich tematów muzycznych z lat 50. 60. i 70. – zespołu Ekstra Ball, Andrzeja Kurylewicza, „Komedy„ Trzcińskiego, Jerzego „Dudusia” Matyszkiewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, a nawet Bronisława Kapera i słynnego tematu „On Green Dolphin Street” z 1947 r., nagranego przez Milesa Davisa.

12 WRZEŚNIA
19:00 | MDK

Dobry wieczór z Pakosińską spektakl kabaretowy
Wręczenie nagrody MONIDŁO

Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, która stworzyła dla Katarzyny Pakosińskiej specjalne materiały muzyczne i wizualne, które widzowie zobaczą dzięki wykorzystaniu stanowiącego część scenografii ekranu.Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic - również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. Scenariusz i reżyseria Krzysztof Jaślar.

13 WRZEŚNIA
19:00 | STARY RYNEK

Zapach czasu spektakl plenerowy /Krakowski Teatr Osobliwości

Poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat 20-30. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również „na żywo" przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Wystawa  Bartosz Kosowski | MDK | 9-13.09
Wystawa  Tyrmand – kalendarium życia*  Muzeum Jazzu w Warszawie |MDK| 9-13.09
Zlot FOOD TRUCKÓW | MDK | 12-13.09

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY.

* wydarzenia poświęcone Leopoldowi Tyrmandowi w związku z trwającym w Polsce Rokiem Tyrmanda w 100 rocznicę urodzin – legendarnego pisarza, publicysty, lidera polskiego ruchu jazzowego, kontestatora PRl-owskiej rzeczywistości, autora „Dziennika 1954” i „Złego”.
Tyrmand brylował w Warszawie w latach 50. i początku lat 60. Himilsbach publicznie dał się poznać warszawskim sferom kulturalnym również na przełomie tych lat… Zapewne ich drogi przecięły się nie raz…

 

  • Plakat Festiwal Jana Himilsbacha
  • Plakat Festiwal Jana Himilsbacha - informacje

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim