Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2020

VI Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Od niej zaczyna się nasz świat – mama, kobieta, dziewczynka, przyjaciółka, ciocia, babcia, sąsiadka. Motywem tegorocznych Dni Kultury Żydowskiej będzie przestrzeń kobiet.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, którymi chcemy przybliżyć  kobiecy wkład w życie codzienne w mińskim (i nie tylko) sztetlu.

W piątek 2 października zapraszamy młodzież do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty "Dziewczyny haftują", które poprowadzi Paulina Foryś. W czwartek 8 października w tajniki wykonania tradycyjnej wycinanki żydowskiej wprowadzi uczestników artystka Monika Krajewska.

Przygotowaliśmy także konkurs „Zabawy dziecięce”, którym chcemy zachęcić dzieci i młodzież do literackiej przygody inspirowanej dawną fotografią. Szczegóły i regulamin znajdziecie w odrębnym artykule.

Nie zabraknie też spotkania wokół mińskiej historii. Tym razem, biorąc pod uwagę okoliczności pandemii, 3 października zapraszamy na wspólny spacer po mieście „Kobiecym szlakiem”. Poprowadzi go przewodniczka, Ambasadorka Muzeum Polin, Ewa Borkowska. Podczas spaceru poznamy Żydówki-mińszczanki i ich zajęcia.

Zachęcamy też do wirtualnej zabawy w przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Escape Roomie „Przestrzeń kobiet”. Od 2 października w tym artykule, a także na profilu FB biblioteki aktywujemy link. Będą ciekawostki, kulinaria i poezja w wykonaniu Łukasza Gosławskiego, aktora Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi.

Odnajdźmy wspólnie znaki kobiecych historii. Zapraszamy!

VI Dni Kultury Żydowskiej to dzieło społeczników, jednak ich organizacja wymaga wsparcia merytorycznego i finansowego. Udzieliły go Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Muzeum Ziemi Mińskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

  • VI Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni - plakat

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim