Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2020

Październik 2020 w Miejskim Domu Kultury

Król Maciuś
Maciuś został królem, choć ma dopiero kilka lat. Nie wie, co król może robić, a czego zabrania królewska etykieta. Jak rządzić królestwem, kiedy jeszcze nie umie się pisać, czytać i liczyć? Kto ma władać krajem? Ministrowie czy król? Maciuś zmienia prawo i staje się Królem Maciusiem Pierwszym - Reformatorem. Powołuje dziecięcy parlament i… co się wydarzy? To zobaczyć musicie sami. 

 

Stroiciel grzebieni
Spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego daleki jest od nadęcia i stawia na inteligentny humor. Publiczność wciągnięta w pośmiertne problemy zaangażowana jest w historię, dobrze się bawi, a aktorów nagradza gorącymi brawami.
„Stroiciel grzebieni” to wbrew pozorom nie jest spektakl o śmierci. Koniec życia jest tylko pretekstem do rozmyślań o uczuciach, wartościach i perspektywie, z jaką patrzymy na świat. To bez wątpienia piękna opowieść o miłości.

 

The Last Scavenger
"The Last Scavenger" to niosąca wyjątkową atmosferę ilustracyjna muzyka, która stworzy dźwiękową opowieść układającą się w swoisty film w Waszej wyobraźni. Mamy nadzieję, że koncert skłoni słuchacza do zastanowienia się, współczucia i refleksji nad naturą rzeczywistości. Człowiek w ostatnim czasie zatracił się w swojej arogancji do świata.
Cierpią zwierzęta, cierpimy my. Może czas na refleksję? Ziemia to nasz jedyny dom. Dbajmy o niego.
Podczas koncertu wyświetlane będą wizualizacje wspierane przez efekty zapachowe dla publiczności.
Poza najnowszymi kompozycjami usłyszymy utwory z poprzednich płyt Michała Szczerbca. 

Wystąpią:
Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor (M jak Miłość, Ojciec Mateusz, Na Wspólnej, Barwy Szczęścia, Klan)
Arek Osenkowski - muzyk z wieloletnim stażem mający na koncie kilka płyt (m.in. z zespołem Stare Dobre Małżeństwo)
Wojciech Madajski - pianista, basista, pedagog muzyczny w "Szkole Bluesa" oraz wielu placówkach artystycznych

 

Teatr po Godzinach - warsztat otwarty
Zapraszamy wszystkie dorosłe osoby, które chciałyby spróbować swoich sił na scenie, na otwarty warsztat teatralny.
Trochę się poruszamy i spróbujemy prostych improwizacji. Porozmawiamy też o planach na najbliższy rok, metodach pracy i terminach prób.
Zajęcia poprowadzi Andrzej Papis.
Teatr Po Godzinach działa od 7 lat. Aktorzy teatru na co dzień wykonują różne zawody, ale łączy ich sztuka teatru. Za swoją twórczość nie pobierają wynagrodzenia, robią teatr z pasji. W dorobku mają kilkanaście premier z repertuaru polskiego i światowego.

 

Spotkanie online z twórcami kanału Matura To Bzdura
MaturaToBzdura to program komedii kontrowersyjnej, który daje do myślenia długo po tym, jak skończyłeś się śmiać. Zadając Polakom proste pytania, np.: W którym roku odbyła się bitwa pod Grunwaldem? Czy Ziemia krąży wokół Słońca? Z czego robi się rodzynki? - udowadniamy bezsens matury, czyli uczenia się na pamięć, aby tylko zdać.
Spotkanie z twórcami kanału online na żywo już 7 października o godz. 18. 00.
Niepowtarzalna okazja, by przepytać chłopaków, jak to jest zachować powagę, gdy śmiech trudno powstrzymać. 
Spotkanie online w ramach projektu „zostajeMy w Domu z Kulturą” współfinansowanego ze środków Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – program Kultura w sieci.

 

Nowe zajęcia artystyczne

TANIEC

Taniec jazzowy to styl, który zawiera w sobie elementy baletu, tańca modern oraz akrobatyki, przez co w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni pedagoga i tancerza. Podstawą tańca jazzowego jest policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała. W miarę upływu czasu, oprócz klasycznej formy, powstało kilka jego odmian: lirycal jazz, broadway jazz, modern jazz, jazz funk, afro jazz, street jazz. Taniec ten pozwala na dużą swobodę ruchu i ekspresji, daje możliwość improwizacji. Zajęcia z tańca jazzowego doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy, estetykę ruchu. Mają na celu wykształcenie harmonii ruchu. Poprawiają siłę i elastyczność mięśni. Taniec jazzowy rozwija umiejętność koordynacji, bazuje się na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu.
Zajęcia składają się z rozgrzewki, nauki techniki tańca, choreografii oraz stretchingu. Podczas zajęć tancerz wykonuje szereg ćwiczeń, które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe, poprawiają motorykę ciała. Choreograf rozwija kreatywność uczniów. Swoich podopiecznych uczy w ekspresyjny sposób wyrażać tańcem uczucia i emocje, rozwija własny styl tancerza.
Technika tańca współczesnego charakteryzuje się przede wszystkim naciskiem na wyrobienie w uczniach świadomości ciała, a także plastykę ruchu, kontrolę oddechu, improwizację oraz partnerowanie. Taniec ten kładzie nacisk na wyrażanie emocji tancerza, który tańcząc, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu - wykorzystując ciężar ciała, grawitację, oddech, niezbędna jest też współpraca z podłogą, izolacja ruchu poszczególnych części ciała z wykorzystywaniem różnych płaszczyzn, kierunków i dynamiki. Pedagodzy tańca współczesnego korzystają z różnych technik tanecznych, na przykład z technik tańca klasycznego, jazzowego. Ten styl tańca może zawierać elementy akrobatyki i wielu innych dziedzin tańca.

 

FITNESS

TBC (Total Body Conditioning) są to zajęcia wzmacniające oraz ogólnorozwojowe. Celem treningu jest zwiększenie tempa metabolizmu, w rezultacie spalamy zbędną tkankę tłuszczową. Efekty oraz zalety treningu: poprawa kondycji, zwiększenie wytrzymałości, wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, budowanie tkanki mięśniowej i lepsze samopoczucie.
Ten trening poprzedza rozgrzewka, która ma przygotować organizm do intensywnego wysiłku. Pozwala to ograniczyć ryzyko kontuzji. Część główna zajęć opiera się na ćwiczeniach kierowanych na wszystkie partie mięśniowe. Zajęcia kończą się stretchingiem, czyli rozciąganiem. Regularny stretching pomaga rozluźnić mięśnie. Redukuje stres. Wspomoże też idealnie ćwiczenia na kręgosłup. Nie tylko zauważymy ogólną poprawę sprawności fizycznej, zręczności i elastyczności mięśni, zwiększy się także nasz zakres ruchu.

  • Plakat - październik w MDK 2020
  • banner_fb_macius
  • teatrpogodzinach
  • banner_fb_stroiciel
  • banner_fb_wystawa
  • madajski
  • matura
  • taniec
  • fitness

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim