Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2020

1000 książek dla papieskiej trójki – WYGRALIŚMY!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim wygrała w ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Szkolna biblioteka dostanie 1000 książek.

W piątej edycji konkursu „1000 powodów, by czytać” organizowanego  przez Empik wzięło udział 550 szkół podstawowych z całej Polski. W trwającym miesiąc głosowaniu oddano 540 tys. głosów, w tym ponad 22 tysiące na mińską trójkę. Dzięki tym głosom Szkoła Podstawowa nr 3 z Mińska znalazła się wśród dziesięciu zwycięskich placówek.

Oprócz papieskiej trójki nagrodzone zostały szkoły z Okuniewa, Serokomli, Leszna, Krakowa, Zielonej Góry, Zabrańca, Trzebosi, Niepołomic, Myszkowa. Do każdej placówki trafią książki i czytniki do e-booków o wartości ok. 25 tys. zł.
Organizatorzy konkursu 7 grudnia przekazali szkołom oficjalne wyniki. Do papieskiej trójki dotarły takie między innymi słowa od

Empiku:
- Ogromnie nas cieszy i daje mnóstwo pozytywnej energii fakt, że idea naszego konkursu i starania o książki do szkolnej biblioteki jednoczą całą lokalną społeczność - dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa determinacji i skuteczności w nagłaśnianiu akcji, tak aby zwiększyć szanse biblioteki na zwycięstwo. Jesteśmy pewni, że 1000 książek oraz czytniki do e-booków, które przekażemy, dostarczą dzieciom mnóstwa wrażeń i jeszcze umocnią w nich pasję czytania!

Rzeczywiście w promocję konkursu zaangażowała się cała społeczność mińskiej trójki. Powstała specjalna grupa na facebooku zachęcająca do codziennego głosowania. Powstał film promujący konkurs, dwie animacje, mnóstwo przeróżnych memów, plakaty, ogłoszenia. Nauczyciele zachęcali uczniów do głosowania na lekcjach. Rada Rodziców ogłosiła konkurs dla najbardziej zaangażowanej klasy – wśród młodszych uczniów wygrała 2d, a wśród starszych – 4b. Codziennie można było typować ilość oddanych danego dnia głosów. Zwycięscy wygrywali bony na pizzę, domowy chleb czy słodkie wypieki. Pomysłowość rodziców, pracowników szkoły i uczniów była imponująca i skuteczna – jak się okazało.

- Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie determinacja i zaangażowanie dużej grupy wzajemnie wspierających się ludzi. Dziękujemy za każdy głos i bardzo się cieszymy z tego przedświątecznego prezentu – podsumowuje dyrektor szkoły Grzegorz Wyszogrodzki.
Wśród najbardziej aktywnych osób promujących ideę konkursu znaleźli się: przewodnicząca Rady Rodziców Monika Lubańska, wiceprzewodniczący Dariusz Świętochowski, a także Anna Osińska, Sylwia Mróz, Aneta Wójcik, Dariusz Zalewski, Hanna Okuniewska, Hanna Osińska, Irena Lange, Teresa Rakoczy, Urszula Kuczkowska, Joanna Rakoczy, Magdalena Czajka, Kasia Saleta, Katarzyna Nowicka-Grajda, Karolina Mysiorska, Aneta Piętka, Aleksandra Kołak. To z pewnością niepełna lista – podziękowania należą sią każdemu, kto wsparł mińską trójkę w drodze do zwycięstwa.

Do końca grudnia trwać będzie proces zamawiania książek. Uczniowie SP nr 3 mogą przekazywać paniom bibliotekarkom swoje książkowe marzenia znalezione na stronach Empiku, by współtworzyć listę nagród. Jak przewiduje harmonogram konkursu – do końca lutego książki i czytniki e-booków trafią do nagrodzonych szkół. Jak tylko dotrze do nas ta niezwykła przesyłka, na pewno pochwalimy się przed całym miastem, bo to nasz wspólny sukces.

Izabela Saganowska

  • 1000 powodów by czytać - rozstrzygniecie konkursu

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim