Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

Pociąg relacji Gdańsk-Warszawa

Zapytana o relacje z Mińskiem Mazowieckim pierwsze, co wspominam, to pociąg relacji Gdańsk -Waszawa Wschodnia, w który wsiadłam cztery lata temu. Po wielu takich podróżach, najpierw weekendowych, później coraz dłuższych i częstszych, moja nowa relacja okazała się dobrym pomysłem na życie, w pewnym sensie nowe dla nas obojga i moich córek. I tak od prawie roku, po ponad 40 latach życia w centrum Gdańska, jestem mieszkanką gminy mińskiej, pracuję w Mińsku Mazowieckim i...nawiązuję nowe relacje. 

Pierwsza zmiana to miasto na wieś. Jak do tej pory bilans oceniam na duży plus, pierwsza zima już prawie za mną, jak większość z nas wyczekuję wiosny i zachwycam się zielonymi terenami otaczającymi miasto. Tu najchętniej nawiązuję relację z ptakami...
Pracuję z młodzieżą, cudownymi ludźmi, młodymi mińszczanami i mieszkańcami okolicznych miejscowości, którzy dają mi mnóstwo dobrej energii. Wielu z nich ma jasno określony cel i wytrwale do niego dąży, nie tracąc młodzieńczego uroku. Są bardzo inspirujący. Znajomość z koleżankami i kolegami w pracy pomaga mi też poznać miasto i poruszać się po nim coraz lepiej. Zarówno młodzież jak i dorośli, których spotkałam, to bardzo pomocni, życzliwi ludzie. Udało mi się nawet nawiązać pierwsze relacje z osobami spoza pracy. W obecnej sytuacji uznaję to za sukces.

Można by zapytać, czego brakuje mi w mniejszym mieście. Szczerze mówiąc - niczego. Mam tu wszystko, czego potrzebuję na co dzień, za korkami nie tęsknię, dopiero tutaj odczuwam, jak mieszkanie w dużym mieście potrafi męczyć. Pierwszym miejscem, do którego udałam się, żeby poczuć się "jak u siebie", była biblioteka miejska. Bywałam w kinie, teatrze, restauracjach, mam już nawet "swoje" sklepy:)

Na początku pobytu tutaj dowiedziałam się, że ikoniczne dźwigi Stoczni Gdańskiej wyprodukowano tu, w Mińsku Mazowieckim. Małe, do niedawna nieznane mi miasto na Mazowszu przyczyniło się do powstania symbolu miasta, w którym się wychowałam i za którym, wiadomo, trochę tęsknię. Ale zmiany są potrzebne, dobre, powodują rozwój i otwierają na świat. Wierzę, że znajdę tu dużo dobrego i chętnie się dobrem podzielę.
 

Małgorzata Zwolińska

  • Małgorzata Zwolińska

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim