Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

Czasami magia kryje się tuż za rogiem

Najpierw jest ciemność. To z niej rodzi się światłość. Przemierzam ją, idąc w wybrane miejsce. Niekiedy bez latarki, by nie ingerować w otoczenie. W powietrzu unosi się chłód i pierwszy śpiew ptaków. Nad horyzontem nieśmiało pojawia się brzask, a na mojej twarzy
uśmiech. Ciemne cirrusy falujące na tle rozjaśnionego nieba zwiastują udany świt. Już niedługo wystrzelą w powietrze krwistą czerwienią. Tuż nad ziemią ścieli się welon zbawiennych mgieł. Są wielkim sprzymierzeńcem. Niwelują kontrasty, roztapiają niechciane  szczegóły i dodają tajemniczości. Ten magiczny moment, między nocą a dniem, trwa zaledwie kilka minut. Matryca aparatu maluje obraz w pełnym zakresie tonalnych możliwości. Niedługo wzejdzie słońce, mgły się uniosą, a świat wypełni głębia światłocieni. Obraz nabierze większych kontrastów, aż w końcu stanie się płaski. Czas wracać.

Od 15 lat z wielkim entuzjazmem fotografuję krajobrazy. W poszukiwaniu ciekawych kadrów odwiedzam różne zakątki naszego kraju. Na co dzień fotografuję okolice Mińska Mazowieckiego, miasta, w którym mieszkam. Mam swoje ulubione miejsca i lubię do nich wracać. Fotografowanie własnego podwórka nie jest łatwe. Przyzwyczajeni do tych samych miejsc i widoków nie dostrzegamy ich wyjątkowości. Jedna z moich fotografii, wykonana na łące niedaleko wsi Dębe Małe, została opublikowana w piśmie Landscape Photography Magazine. Była zamieszczona obok innych fotografii przedstawiających różne, "egzotyczne" miejsca z całego świata. Czasami magia kryje się tuż za rogiem. Potrzebne jest tylko trochę wyobraźni i wytrwałości.

Sławomir Kotara
www.slawomirkotara.pl
https://www.facebook.com/slawomirkotara

 

  • Sławomir Kotara z aparatem.
  • Łąka pełna dmuchawców o wschodzie słońca spowita we mgle.

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim