Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MARZEC 2021

Rocznica podpisania porozumienia o współpracy z Lacey w Stanach Zjednoczonych.

9 marca 2005 roku burmistrzowie Zbigniew Grzesiak i Virgil Clarkson podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Lacey w Stanach Zjednoczonych. Inicjatorami tej współpracy byli Hanna i Jacek Anuszewscy.

Z nostalgią wspominamy wszystkie wspólnych działania, wizyty, rozmowy.
 
Co nam się do tej pory udało? Dwukrotnie zorganizowaliśmy pobyt orkiestry z North Thurston High School w Mińsku Mazowieckim oraz zawody pływackie Swim Team to Poland. Dzięki współpracy pokazaliśmy prace artysty Marka Chabrowskiego w Lacey.  Pianista Jacek Nazarczuk dał koncert dla amerykańskiej publiczności. Prowadziliśmy wymiany młodzieży (łącznie 17 razy), oficjalne i nieformalne wizyty. Dwukrotnie zorganizowaliśmy program warsztatów z przedsiębiorczości Business Week. W naszym mieście gościł także muzyk z Lacey Ethan Tucker. Wszystkie podejmowane w ramach współpracy działania były możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy członków Mińskiego Stowarzyszenia na Rzecz Współpracy z Lacey "MILA" i Lacey - Minsk Mazowiecki Sister Cities Association w Lacey.
Jacek Anuszewski otrzymał tytuł Zasłużonego dla Miasta Mińsk Mazowiecki. Kathie i Paul Perz oraz Virgil Clarkson są honorowymi obywatelami naszego miasta.
 
Najważniejszą wartością współpracy są nawiązane przyjaźnie. Wiemy, że żyją one swoim życiem. I z tego jesteśmy najbardziej dumni. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w świecie rzeczywistym. Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele z Lacey dołączą do wspólnego świętowania jubileuszu w 2022 roku.
 

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim