Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MARZEC 2021

Sukcesy młodych triathlonistów

Pomimo problemów z dostępem w epidemii do basenu i innych obiektów sportowych, młodzi  triathloniści sumiennie przygotowują się do sezonu. Pierwszym poważnym sprawdzianem formy jest zawsze cykl Grand Prix Polski w Aquathlonie. Pierwsze dwa etapy zostały zorganizowane w dniach 20 i 21 marca w Bydgoszczy i w Krakowie. W zawodach wzięła udział 12-osobowa reprezentacja klubu KS Barakuda Mińsk Mazowiecki: Karolina Wawer, Karolina Łastowiecka, Martyna Żeberek, Emilia Kałowska, Anna Szylberg, Zofia Proczek, Kacper Paździoch, Przemysław Rojek, Mateusz Pióro, Jan Dzięcielski, Tobiasz Kijewski i Gabriel Żaczek.

Sprawdzian wypadł bardzo dobrze, wszyscy zawodnicy bili swoje rekordy na dystansach pływackich i biegowych, aż 8-krotnie stając na podium.  W kategorii Żak do pokonania mieli 200 m pływania i 1 km biegu, w kategorii Młodzik oraz Junior Młodszy 400 m pływania i 2 km biegu, a w kategorii Junior 800 m pływania i 5 km biegu.

W Bydgoszczy 1. miejsce w kategorii Młodziczka zajęła Karolina Łastowiecka, 2. miejsca zajęli Ania Szylberg w kategorii Młodzik, Karolina Wawer w kategorii Junior i Gabriel Żaczek w kategorii Żaków.

Dzień później w Krakowie, pomimo zmęczenia podróżą i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, również 4 razy nasi reprezentanci wchodzili na podium. Tym razem Karolina Łastowiecka i Karolina Wawer zajęły 3. miejsca w swoich kategoriach, Gabriel Żaczek po raz drugi zajął 2. miejsce w kategorii Żak, a w tej samej kategorii Zofia Proczek zajęła 3. miejsce.

Uzyskane wyniki pokazują, że podopieczni trenera Tomasz Radomińskiego są na dobrej drodze do głównych imprez w tym sezonie, a udany start bardziej zmobilizuje  młodych zawodników.