Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2021

Punkt informacji o Unii Europejskiej Europe Direct w Mińsku Mazowieckim!

To ogromny sukces i wyróżnienie dla naszego miasta, które zostało wyłonione przez Komisję Europejską do otrzymania w dotacji na prowadzenie punktu Europe Direct w latach 2021-2025. Punkt Informacji Europejskiej będzie  jednym z punktów ogólnoeuropejskiej sieci informacyjnej o Unii Europejskiej.

Od maja 2021 mieszkańcy Mińska i miejscowości  położonych na wschód od naszego miast będą mogli korzystać z bezpłatnych usług Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Mińsk Mazowiecki, którego celem jest dostarczenie obywatelom jak najszerszej i najbardziej fachowej wiedzy na temat Unii Europejskiej, jej instytucji, prawa oraz programów.

Do zadań punktu będzie należało informowanie o sposobach ubiegania się o fundusze europejskie na działania z różnych dziedzin: gospodarki, edukacji.  Ponadto, wszyscy zainteresowani będą mogli zdobyć informacje o strukturach i funkcjonowaniu  UE.  Pracownicy punktu będą organizować różnorodne spotkania na tematy bieżącej polityki Unii, jej aktualnych programów czy kultury i historii krajów zrzeszonych w strukturach UE.

Wszystkie udzielane informacje i uczestnictwo w spotkaniach będą bezpłatne.

Europe Direct to ośrodki Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego stanowiące jedno z najważniejszy narzędzi komunikacyjnych UE z obywatelami na poziomie lokalnym. Nasz głos będzie słyszany, potrzeby mieszkańców będą komunikowane i brane pod uwagę w dalszym rozwoju i kształcie Unii Europejskiej.

Najbliższe wydarzenia w ramach naszego  Punktu to inauguracja działalności i celebrowanie Dnia Europy 9 maja.

Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct zlokalizowane są na terenie całej UE. Punkty znajdują się w miastach wojewódzkich. Wniosek przygotowany przez burmistrz Elizę Bujalską otrzymał 91 punktów na 100. Większość opisanych działań została oceniona jako szczególnie wyróżniające EXCELLENT!!!

Wierzymy, że dwie nagrody Rady Europy, punkt Euro Desk, aktywność wolontariuszy zagranicznych oraz zaplanowane działania miały duży wpływ na ocenę wiarygodności miasta jako wnioskodawcy.

Na działalność Punku miasto otrzyma 150000 euro.

W tekście wykorzystano informacje z europedirect.um.warszawa.pl

 

  • Punkt informacji europejskiej - na granatowym tle gwiazdy...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim
baner toplayer
Program Dni Miasta 28-30 maja