Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2021

Aplikacja „Rysia i Tolek w Cyberświecie”

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji „Rysia i Tolek w Cyberświecie”, opracowanej przez Fundację Poza Schematami. Dzięki zabawie z aplikacją dziecko uczy się rozważnego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych, rozwijając jednocześnie umiejętności psychospołeczne. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Została stworzona przez specjalistów zajmujących się na co dzień psychologiczną pracą z dziećmi i młodzieżą oraz profilaktyką zachowań ryzykownych, takich jak nadmierne używanie mediów elektronicznych.

Treści aplikacji zostały dobrane w taki sposób, aby rozwijały u dzieci umiejętności psychospołeczne pomocne w radzeniu sobie z emocjami, budowaniu poczucia własnej wartości, radzeniu sobie w relacjach rówieśniczych. Zawarte w niej treści i minigry mogą stać się użyteczną bazą do dalszych rozmów z dzieckiem na temat rozważnego korzystania z nowych technologii.

Głównymi bohaterami aplikacji są Rysia i Tolek, którzy wraz z przewodnikami – zdygitalizowaną babcią Gają i jej pomocnikiem, robotem Apkiem – uczą się poprzez wspólne zabawy kolejnych umiejętności. Na każdym etapie bohaterowie udzielają informacji zwrotnych, dają wskazówki i podpowiedzi.

Wzmocnieniu motywacji dziecka do pokonywania kolejnych etapów służy zdobywanie nagród – dźwięków. Dźwiękosfera aplikacji została zbudowana w oparciu o brzmienia pochodzące z natury i codziennego życia. Z uzbieranych w ten sposób dźwięków dziecko może na zakończenie stworzyć własną kompozycję.

LINK do gry: https://www.rysiaitolekwcyberswiecie.pl/

 

  • Gra Rysia i Tolek w cyberświecie

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

W Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 12 można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej bez dodatkowych opłat.
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim