Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2021

Budki powieszone – zapraszamy ptasich mieszkańców

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim wraz ze swoimi rodzicami robili budki lęgowe dla ptaków. W ostatni wtorek kwietnia burmistrz pan Marcina Jakubowski razem z dyrektorem szkoły – Grzegorzem Wyszogrodzkim i dziećmi wieszali nowe mieszkania dla ptasich mieszkańców w parku.

Wszystko zaczęło się od wiosennego konkursu, a właściwie od troski pracownika szkoły o los ptaków.
- Pomysłodawcą konkursu był pan Wiesio, szkolny konserwator, który bardzo ubolewał nad losem ptaków i prosił, byśmy coś z tym zrobiły – mówi nauczycielka, Aleksandra Kołak, która razem z wychowawczynią „zerówki”, Pauliną Kaczmarek przygotowała zadanie bojowe dla rodzin uczniów z klas 0-3.

Nauczycielki ogłosiły konkurs 5 marca i już pod koniec miesiąca w szkole pojawiło się 40 prac. Młodsi uczniowie i ich rodzice bardzo zaangażowali się w pracę na rzecz ptasich przyjaciół. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Łucja Mickiewicz z 1a, tuż za nią na podium znalazły się prace Karoliny Rysiawy z oddziału 0b i Mateusza Kałki z 2a. 

Postanowiono wykorzystać prace konkursowe, by stworzyć nowe miejsca bytowania dla ptaków w miejskim parku. 27 kwietnia pierwsze trzy budki w parku zawiesił burmistrz pan Marcin Jakubowski i dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki. Dzieci, które wróciły do szkoły po trudnym dla nich okresie zdalnego nauczania, bardzo cieszyły się, że mogą uczestniczyć w tej ekologicznej akcji. 

Kilka budek już wisi na terenie zielonym przy szkole, kolejne będą systematycznie dowieszane przez inicjatora ptasiego zamieszania – pana Wiesia.

Kiedy wszystkie budki już zawisną na drzewach, nauczycielki chcą przygotować dla dzieci i ich rodzin kolejną atrakcję – grę terenową. Zostaną wygenerowane tzw. kody plus, które są traktowane jak adresy na mapach Google. Dzieci wraz z rodzicami podczas spaceru po parku będą mogły odnajdować budki z pomocą kodów i zaznaczać ich miejsca na mapie. To dopiero będzie świetna zabawa dla młodych poszukiwaczy skarbów i pilnych obserwatorów przyrody.

Położenie mińskiej „trójki” tuż przy parku miejskim stwarza wiele okazji do podglądania przyrody, obcowania z nią i uczenia się szacunku do niej.

Izabela Saganowska

  • W parku miejskim na drabinie opartej o drzewo stoi...
  • W parku miejskim na drabinie opartej o drzewo stoi...
  • Burmistrz przybija do drzewa drewnianą budkę lęgową dla...
  • Dziecko w parku z budką dla ptaków uniesioną nad głową,...
  • Dzieci zgromadzone wokół burmistrza oglądają budkę dla...
  • Zdjęcie grupowe w parku - dzieci z burmistrzem i...

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Kasa czynna jest:
poniedziałek, wtorek, czwartek
w godz. 8.00 - 15.00
środa 8.00 - 15.30
piątek 8.00 - 14.00


 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim
baner toplayer
Program Dni Miasta 28-30 maja