Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2021

Bądź z innej bajki...

Za siedmioma górami, za siedmioma lajkami... w wirtualnej krainie żyli sobie bohaterowie naszych bajek. Może już ich znacie? To Czerwony Kapturek, Królowa śniegu, Śpiąca Królewna oraz Rybak ze Złotą Rybką. Tym razem jednak zobaczycie ich w nowych, zaskakujących odsłonach!

Internet to miejsce, w którym spotkać nas mogą wspaniałe przygody, jednocześnie trzeba też zachować tam pewne zasady bezpieczeństwa. O tym właśnie są animacje przygotowane w ramach kampanii Bądź z innej bajki. Ich celem jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

Mińskie Centrum Profilaktyki i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają na pierwszą bajkę z cyklu o cyberzagrożeniach. Czerwony Kapturek to dobry punkt wyjścia do rozmów o cyberprzemocy, z którą może się mierzyć Twoje dziecko. W najbliższym czasie opublikujemy kolejne materiały, z których dowiecie się, co trudnego może spotkać w Internecie Wasze dzieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić.

Kampania została zrealizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury - zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki/czerwony-kapturek

 

 

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

W Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 12 można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej bez dodatkowych opłat.
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim