Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2021

Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami”

Prawie 10 000 uczestników bezpłatnych webinarów  z programowania i matematyki!

Właśnie zakończyła się kolejna edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej – ,,Szkoła z Gigantami - Programowanie w czterech wymiarach gamingu”. W trwających przez dwa tygodnie zajęciach online udział wzięło ponad 8 000 uczestników z Polski i prawie 2 000 uczniów z Chorwacji oraz Słowacji.

- Webinaria były rewelacyjne, a nauczyciel prowadzący zajęcia opowiadał o programowaniu z ogromną pasją i zaangażowaniem. Chciałabym wziąć udział w takich zajęciach ponownie.  – wspomina Nika z Chorwacji (11 lat).

Wydarzenie odbyło się w formie bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube, a dedykowane było uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania z programowania oparte o różne typy rozgrywek: klasyczną rywalizację, tower defense, tanks oraz battle royale. Starsza grupa tworzyła tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS
i JavaScript.

- Świetna akcja! Programując, mogłem się poczuć jak zawodowy programista, a dzięki zajęciom zrozumiałem, że chciałbym nim zostać w przyszłości. Myślę, że to wspaniałe uczucie tworzyć gry i aplikacje przydatne dla społeczeństwa. – mówi z Ostródy (13 lat).

Nowością w ,,Szkole z Gigantami” były webinaria „Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty”. W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, a wszystko to w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, przygotowane przez współpracującego z organizatorem egzaminatora CKE, omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania  nowych relacji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego programowania.
- Żyjemy w trudnych czasach, w których nie możemy zaproponować dzieciom wielu atrakcji będących standardem jeszcze dwa lata temu. Korzystanie z komputera nie musi oznaczać wyłącznie konsumpcji rozrywkowych treści. Uczestnicy naszych kursów tworzą swoje własne gry, projekty 3D, aplikacje, a w przyszłości będą zmieniać świat. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych bezpłatnych akcjach oraz kursach, wśród których znajdziecie m.in. Akademię Youtubera – warsztaty dla młodzieży, która interesuje się streamingiem i montażem filmów. – Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji „Szkoła z Gigantami”, współwłaściciel „Giganci Programowania”.

Organizatorem akcji „Szkoła z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i na Słowacji. Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Organizator zaprasza już na wrześniową, 9. edycję bezpłatnej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Koduj z Gigantami’’.
Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania na stronie  www.giganciprogramowania.edu.pl

oprac. na podst. mat. organizatora

 

  • Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami” - przygotowanie do...
  • Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami” - na pierwszym...
  • Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami” - na pierwszym...
  • Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami”
  • Podsumowanie akcji „Szkoła z Gigantami”

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00
 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim