Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2021

Pracowity długi weekend u karateków

5 czerwca Mińsko-Mazowiecki Klub Karate był organizatorem Mistrzostw Mazowsza w konkurencji KATA. Pomimo długiego weekendu i maratonu startów, zawodnicy dopisali.

Kata to bardzo ciekawe, specjalne układy ćwiczeń, które wykonuje się w formie pokazu. W tym roku karatecy mogli powalczyć zarówno indywidualnie, jak i w kata synchronicznym, przygotowanym przez trzyosobowe drużyny. Starty w zawodach są poprzedzone tygodniami ciężkich, pełnych skupienia i wysiłku ćwiczeń.

W zawodach wzięło udział 122 karateków z klubów działających na terenie Mazowsza. Miński Klub jako członek Okręgowego Związku Karate czynnie włącza się w organizację i udział w Mazowieckiej Lidze Karate, gdzie najmłodsi zawodnicy mogą rywalizować, pokonując tremę i pokazując poziom swojego wyszkolenia. Ukoronowaniem sezonu startowego jest fakt, że miński Klub zajął II miejsce drużynowo, mimo że karatecy zaangażowani byli w organizację.

I miejsce Aleksandra Zęgota,
II miejsce: Nina Bartnicka, Zofia Szewczyk,
III miejsce: Daria Kwiatkowska, Aleksandra Najmrodzka.

Następny dzień także należał do bardzo pracowitych. Końcówkę sezonu zawodniczego mińscy karatecy „uczcili”, startując w Otwartym Turnieju Józefowie. Oczywiście nie zawiedli, wrócili z medalami, kolejnym bagażem ciekawych sportowych doświadczeń i wrażeń.

I miejsce: Nina Bartnicka, Sandra Kosiec, Daria Kwiatkowska,
III miejsce: Aleksandra Zęgota i Mikołaj Kwiatkowski.

Piękne i ważne jest to, że są prawdziwą drużyną – wspierają się, dopingują i nawzajem motywują. Wspólne godziny przepracowane na treningach i wzajemne motywowanie cementuje w nich niezwykłe, godne podziwu wartości, jakimi są przyjaźń, braterstwo, niesamowity duch walki i pokorna, mądra niezłomność.

oprac. na podst. mat. Klubu

 

  • Karatecy - foto grupowe
  • Karatecy na podium
  • Karatecy na podium
  • Karatecy na podium

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta
Mińsk Mazowiecki

ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

   

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00
 

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim