Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2021

Warsztaty komputerowe dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim otrzymała grant w wysokości prawie 20 tys. złotych w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Zgodnie z założeniami zwycięskiego projektu o nazwie „Od Biblioteki do Mediateki”  zakupione zostały komputery oraz projektor na potrzeby działań edukacyjnych kierowanych do osób wykluczonych cyfrowo, głównie seniorów. W ramach grantu odbyły się warsztaty dla osób starszych oraz z niepełnosprawnościami, podczas których uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera, w tym uruchomiania komputera i obsługi myszy; logowania do systemu Windows, zapoznanie się z edytorem tekstu, tworzenie i wydruk tekstu.

Uczestnikami pierwszego warsztatu, który odbył się 6 września, byli podopieczni Domu Dziennego Pobytu CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej w Mińsku Mazowieckim. Kolejne zajęcia odbyły się 7 września z udziałem seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej CENTRUM. Mamy w planach kontynuować ten projekt.

Cieszymy się, że dzięki PSE znacznie poszerzyła się  oferta usług ofertę usług cyfrowych Biblioteki, dzięki czemu odwiedzać nas będzie coraz więcej dorosłych i młodzieży. To wspaniałe, że możemy pomagać osobom wykluczonym cyfrowo i pokazywać im świat nowych technologii. Nasza Biblioteka wykonała kolejny krok w kierunku stania się profesjonalną i nowoczesną Mediateką.

To kolejny raz, gdy dzięki programowi PSE w gminie zajdą pozytywne zmiany. W 2020 roku w ramach „WzMOCnij swoje otoczenie” w powiecie mińskim przeprowadzono liczne działania społeczne. Mieszkańcy do dziś mogą korzystać z nowej ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, strefy zabaw na świeżym powietrzu, czy systemu nagłaśniającego na gminnym boisku piłkarskim.

Szczegółowe informacje na temat programu PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Warsztaty komputerowe w biblotece
  • Logo WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim