Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2021

Mińszczanie wypróbują elektryczne pojazdy

30 hulajnóg i 10 skuterów – wszystkie elektryczne – zostało przekazanych 21 września mińszczankom i mińszczanom do użytkowania jako wypożyczane na minuty.

Blinkee.city to marka oferująca skutery elektryczne do wynajęcia na minuty. Z pojazdów tej marki można korzystać w wielu polskich i zagranicznych miastach. 21 września do tego grona dołączył Mińsk Mazowiecki. Po dwóch miesiącach przyjdzie czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców.

Łatwa obsługa jazdy przez aplikację mobilną, ekologiczny charakter pojazdów czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności hulajnóg i skuterów wśród mieszkańców miast, gdzie wprowadzono usługę.

– Dużym udogodnieniem dla mińszczan będzie swoboda korzystania z tego rodzaju transportu. Na hulajnodze czy skuterze możemy o każdej porze podjechać w dowolne miejsce w mieście. – mówi burmistrz Marcin Jakubowski – Małe, zwinne i ekologiczne pojazdy szybciej dotrą do celu.

Do obsługi hulajnóg i skuterów służy bezpłatna aplikacja blinkee.city do pobrania na smartfony. Przy jej użyciu można wypożyczyć hulajnogę lub skuter na minuty. Użytkownikom zwracamy przy tym uwagę na to, że do jazdy skuterem należy posiadać odpowiednie uprawnienia i założyć kask, który znajduje się w bagażniku. Hulajnogami elektrycznymi można poruszać się (z prędkością nie większą niż 20 km/h) drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów; jezdnią, po której pojazdy mogą poruszać się z prędkością nie większą niż 30 km/h; wyjątkowo po chodniku wzdłuż jezdni, po której pojazdy mogą poruszać się z prędkością nie większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów (tu hulajnogi muszą mieć prędkość zbliżoną do prędkości pieszego).

Hulajnogi i skutery będzie można zaparkować tylko w strefach określonych w aplikacji Blinkee.city (odpowiednia dla pojazdów kolorystyka). Jeśli użytkownik zechce zakończyć przejazd w innym miejscu niż objęte strefą, aplikacja nie przyjmie zakończenia jazdy. Mamy nadzieję, że taka opcja zapobiegnie porzucaniu i dewastacji hulajnóg i skuterów.

Aplikacja dostępna jest na stronie: https://blinkee.city/pl

 

  • Elektryczne hulajnogi
  • Elektryczne skutery
  • Elektryczne hulajnogi

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim