Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2021

Relacja z Ogólnopolskich Biegów Ulicznych

12 września po raz kolejny nasze miasto stało się areną zmagań dla zawodników uczestniczących w Ogólnopolskich Biegach Ulicznych 25. Mazowiecka Piętnastka i 6. Mazowiecka Piątka. Tegoroczna jubileuszowa edycja ze względu na nałożone obostrzenia związane z pandemią nie odbyła się zgodnie z tradycją w ostatnią niedzielę maja. Mieliśmy zatem nietypową jesienną edycję! Sprawiła nam ona dużo radości nie tylko ze względu na fakt, iż zeszłoroczna odsłona zawodów przybrała formę wirtualną, ale również dlatego, że Wasza energia i entuzjazm były w tym roku wyjątkowo wyczuwalne! Mazowiecka Piętnastka i Mazowiecka Piątka to imprezy wpisane w 600-lecie nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu.

Zawody zaczęły się od biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży, które rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy wyniki.

 

Roczniki 2013-2014:

pierwsze miejsca: Gabriela Łobodowska i Jakub Jarek ,

drugie miejsca: Paulina Jurczak i Henryk  Juszczyk,

trzecie miejsca: Alicja Malka i Filip Mączka.

 

Roczniki 2009-2010:

pierwsze miejsca: Zuzanna Jarek i Gabriel Żaczek,

drugie miejsca: Alicja Wójcik i Krzysztof  Szczepaniuk,

trzecie miejsca: Patrycja Podbielska i Bartosz  Pieńkowski.

 

Roczniki 2011-2012:

pierwsze miejsca: Anna Szabat i Franciszek  Kujda,

drugie miejsca: Laura Komorzycka i Szymon Bielecki,

trzecie miejsca: Ksenia Śliwińska i Bartosz Pieniak.

 

Rocznik 2006-2008:

pierwsze miejsca: Karolina Łastowiecka i  Jan  Dzięcielski,

drugie miejsca: Anna Szyblerg i Kacper  Grasiak,

trzecie miejsca: Maryla Brzezińska i Igor Fabisiak.

 

Najbardziej efektownym biegiem jest bieg przedszkolaka zwany Biegiem Wróżek i Elfów, którego tradycją jest bajkowy akcent, czyli przebranie. Rokrocznie maluszki prezentują się w nieco innej odsłonie, tym razem spotkaliśmy się z batmanem, czarodziejem, elfem, kotkiem i trzema księżniczkami. Każdy przebrany otrzymał z rąk zastępczyni burmistrza Elizy Bujalskiej talon na pizzę oraz przybił symboliczną piątkę. Ponadto ta kategoria również zaliczana jest do rywalizacji sportowej, więc nagrodziliśmy najszybsze trójki w tej kategorii wiekowej.

Bieg Wróżek i Elfów:

pierwsze miejsca: Ola Wlik i Jakub  Poncyliusz,

drugie miejsca: Pola Ruta i Antoni  Babut,

trzecie miejsca: Katarzyna Szczepaniuk i Krzysztof  Pióro.

 

Wszystkie dzieci na mecie otrzymały pamiątkowy medal za udział, natomiast najlepsze trójki w każdej kategorii dyplomy oraz nagrody finansowe. Kolejna równie widowiskowa rywalizacja to start biegu Krawaciarza, w którym od lat biorą udział reprezentujący miasto radni i burmistrz z zastępcami. W tym roku do tego zacnego grona dołączyli: druga zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska, dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Mirosław Krusiewicz oraz prezes Zarządu Dróg Miejskich Arkadiusz Bogucki, którzy w asyście prezesa Zarządu MOSiR Roberta Smugi pokonali symboliczny niespełna 300-metrowy dystans, by pokazać, jak ważna jest aktywność fizyczna. Za wspaniały bieg wszyscy otrzymali piękne czerwone jabłko!

Punktualnie o godzinie 10:00, po skocznej rozgrzewce przygotowanej przez cheerleaderki z grupy HASAO, z wielkim hukiem wystartowali zawodnicy Mazowieckiej Piątki, którzy w grupie 191 osób ścigali się po atestowanej trasie wiodącej ulicami naszego miasta. Najszybszym okazał się Kamil Kulik z Gdyni (z czasem 00:15:42), który pokonał Sergija Szewczenko z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Andrzeja Strażyńskiego z Dzbenina. Najlepsze kobiety to Nataliia Semenovych z Ukrainy, Mariola Sudzińska z AZS UWM Olsztyn oraz mińszczanka Wiktoria Wróbel.

Godzina 12:00 to start do biegu na dystansie 15 km. Mazowiecka Piętnastka to trzy pętle po 5 km z metą na Stadionie Sportowym przy ul. Budowlanej. Najlepsza trójka na dystansie 15 km to: Patryk Stypułkowski z Koluszek, Pawel Olijnik z Ostrowa Wielkopolskiego i Andrzej Starżyński z Końskowoli, natomiast podium pań to Natalia Semenovych z Ukrainy, Alina Boszuk z Ostrowa Wielkopolskiego oraz mieszkanka Olsztyna Mariola Studzińska. W obu biegach nagradzane były kategorie: 16-19, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60 lat i powyżej, a także osoby niepełnosprawne, drużynowa, najstarsi uczestnicy biegów oraz klasyfikacja Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego kobiet i mężczyzn.

Atrakcyjnym podsumowaniem ceremonii dekoracji był konkurs z nagrodami, który zadowolił wiele osób.

Warto podkreślić, że przygotowaliśmy również atrakcje dla dzieci i młodzieży, którzy mogli nieodpłatnie korzystać ze strefy rekreacyjnej, w której znalazły się dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw oraz czterostanowiskowe eurobungee.

Imponująca pula nagród była możliwa między innymi dzięki hojności naszych przyjaciół, którym chcemy serdecznie podziękować za wsparcie. Razem udało nam się zorganizować wspaniałe wydarzenie! Podziękowania kierujemy do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, PWiK Mińsk Mazowiecki, firm: Konstans, Awenta - systemy wentylacyjne, PHU Partner, Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim, Carrefour, Benefit Systems. Serdeczne podziękowania również dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Burmistrza Marcina Jakubowskiego, którzy objęli wydarzenie honorowym patronatem. Ogromna wdzięczność również w kierunku służb zabezpieczających wydarzenie: Komendy Stołecznej Policji, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, OSP Mińsk Mazowiecki, Straży Miejskiej, Hufca ZHP "Mazowsze" Mińsk Mazowiecki i Zarządu Dróg Miejskich Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim. To właśnie dzięki Wam nasi zawodnicy mogli bezpiecznie pokonać trasę biegu!

Cieszymy się, że spodobała Wam się nowa lokalizacja, która zebrała same pozytywne opinie. Mocno rozważamy przeniesienie imprezy na Stadion, ale jak będzie? Zobaczymy za rok. Ups…. nie za rok, bo już maju!

Mat. MOSiR Sp. z o.o.

Galeria zdjęć (część 1)

Galeria zdjęć (część 2)

Wyniki 15 km

Wyniki 5 km

Wyniki Dzieci

Wyniki Drużynowe 5 km

Wyniki Drużynowe 15 km

 

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim