Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI PAŹDZIERNIK 2021

Noc Bibliotek 2021

Na tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek wybrano słowa „Czytanie wzmacnia”. Decyzja ta nie jest przypadkowa. Katarzyna Górkiewicz, ekspertka edukacyjna wydarzenia, motywuje ten wybór tymi słowami: „Ostatnie półtora roku wywróciło naszą rzeczywistość do góry nogami. Pandemia odebrała nam poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Warto oprzeć się na tym, co przywraca nam zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Na tym, czego pandemia nie dosięgła i nam nie odebrała. Zacznijmy więc od szukania tego, co pozostało stabilne, co daje bezpieczeństwo, wsparcie i nadzieję. Nikogo w tym gronie nie zdziwię, pisząc, że widzę tu wyjątkową pozycję dla książek i czytania. Biblioteka jest tym właśnie wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać wzajemne wzmocnienie sobie i społeczności – czytelnikom i czytelniczkom.”

W duchu idei „wzmacniania” mińska biblioteka przygotowała szereg aktywności. Naszym celem było zachęcenie do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale również towarzyszących im dorosłych. 9 października „Noc Bibliotek” otworzyliśmy Teatrzykiem Kamishibai przedstawionym przez pracownię „Do góry nogami”, wysłuchaliśmy baśni i bawiliśmy się kreatywnie, poznając swoje emocje i wzmacniając rodzinne więzi. Potem był czas na zabawę. Dzieciaki szukały skarbów w wyznaczonym miejscach w budynku biblioteki. Trzymając w rękach latarki, mogły poczuć się jak prawdziwi detektywi. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze sportowcami: Jakubem Popławskim i Rafałem Kazimierczakiem. Odbyła się prawdziwa rozgrzewka piłkarska. Dzieciaki zadawały gościom pytania. Na wyciszenie emocji biblioteka wyświetliła film „Operacja człowiek w czerni”. Po seansie na sali pojawiła się nasza Panda Minka, która wręczyła uczestnikom zabawy książkowe podarunki.

Noc Bibliotek 2021 już za nami. Bawiliśmy się świetnie, oglądając teatrzyk i szukając skarbów w ciemnej bibliotece, ćwicząc w piłkarskiej rozgrzewce i zajadając popcorn podczas filmowego seansu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.   

 

  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja
  • Noc Bibliotek - relacja

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim