Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI PAŹDZIERNIK 2021

Klarnetowy koncert w MDK

Zapraszamy na koncert muzyki klarnetowej - w programie między innymi F. Mendelssohn - Barholdy, F. Schubert, J. Strauss, L. Walters, E. Grieg i A. Piazzolla muzyka klezmerska i inne.

Wystąpią:

Janusz Komuda
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I – st w Mińsku Mazowieckim, Państwową Szkołę Muzyczną II –st im. Józefa Elsnera w Warszawie oraz Akademie Muzyczne w Łodzi i Gdańsku. Wieloletni nauczyciel gry na klarnecie w Miejskiej Szkole Artystycznej I –st. im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. Wykształcił wielu absolwentów, którzy z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia oraz akademiach muzycznych. Czynny muzyk grający od wielu lat w Miejskiej Orkiestrze Dętej, z którą koncertował również jako solista w kraju i za granicą. Brał udział w nagraniu płyty orkiestry w profesjonalnym studiu nagrań Polskiego Radia i Telewizji S-4, z utworem wykonywanym solo. Występuje także z Miejską Orkiestrą Kameralną. Od początku istnienia do dziś działa w strukturach Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

Bartłomiej Łuszczyk
Naukę gry na klarnecie rozpoczął w 1999 roku w Miejskiej Szkole Artystycznej I st. w Mińsku Mazowieckim, w klasie Janusza Komudy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Brał udział w wielu kursach i seminariach dla klarnecistów oraz zespołów kameralnych, m.in. u profesora Michela Lethiec z Konserwatorium Paryskiego.
Współpracując z Orkiestrą Koncertową Victoria, Miejską Orkiestrą Dętą oraz Miejską Orkiestrą Kameralną miał okazję koncertować w Austrii, Czechach, Niemczech i Rosji. Obecnie pracuje jako realizator dźwięku.

Daniel Wiśniewski 
Ukończył Miejską Szkołę Artystyczną I st. im. K. R. Domagały w Mińsku Mazowieckim w klasie fortepianu. Przez kilka lat uczył się na klarnecie jako instrumencie dodatkowym pod kierunkiem Janusza Komudy. Przez wiele lat grał w Miejskiej Orkiestrze Dętej naszego miasta. Ukończył studia prawnicze i obecnie jest adwokatem. Posiada własną kancelarię adwokacką w Mińsku Mazowieckim. Zamiłowanie do muzyki pozostało. Nabyte umiejętności gry na klarnecie przeniósł także na klarnet basowy.

Anna Kornacka
pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji (Niemcy). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania). Koncertowała z Filharmonią Opolską i Orkiestrą Polskiego Radia, nagrała utwory Grażyny Bacewicz dla Polskiego Radia. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu i akompaniuje w Miejskiej szkole Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim.

MDK, WTOREK, 26 PAŹDZIERNIKA 2021, GODZ. 19:00. WSTĘP WOLNY.

  • Koncert klarnetowy w MDK

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim