Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MARZEC 2022

Pomoc z Saint-Egreve

Ciężarówka pełna darów dla uchodźców z Ukrainy przyjechała 14 marca do Mińska Mazowieckiego. Transport został przygotowany przez władze i mieszkańców Saint-Égrève, miasta partnerskiego we Francji. - Stało się to za sprawą niezwykle bliskich relacji między naszymi miastami – mówi burmistrz Marcin Jakubowski – Wielu z nas spotykało się na wydarzeniach kulturalnych i sportowych czy podczas wizyt studyjnych w ramach wymiany między miastami partnerskimi: Mińskiem Mazowieckim, Saint-Égrève i Borodzianką.

Transport pilotowany był przez radną Barbarę Redę i koordynowany przez pracowników urzędu miasta. W rozładowaniu darów pomagali pracownicy ZDM oraz harcerze z Hufca ZHP. Wśród rzeczy, jakie trafią do ukraińskich gości naszego miasta oraz do kolejnego załadunku pomocy humanitarnej dla Borodzianki, są m.in. leki, materiały opatrunkowe, śpiwory, materace, pościel, artykuły żywnościowe oraz środki higieny i chemia gospodarcza.

To dla potrzebujących niezwykle ważny gest i zmaterializowanie prawdziwej przyjaźni, która łączy nasze miasta. - Warto zauważyć, że od początku wojny tu w Mińsku Mazowieckim pomogliśmy już blisko 50 mieszkańcom Borodzianki, którzy znaleźli schronienie w domach mińszczan. Część z nich wyruszyła w dalszą podróż do rodziny w Europie – zaznaczył burmistrz Jakubowski. Z kilkudniową wizytą w grodzie nad Srebrną przebywa burmistrz Saint-Égrève Laurent Amadieu, który bardzo chciał osobiście porozmawiać z burmistrzem Mińska Mazowieckiego o sytuacji w Ukrainie oraz o tym, jak samorządy radzą sobie z niespotykaną do tej pory na taką skalę sytuacją związaną z uchodźcami wojennymi.

  • Dary dla Ukrainy z francuskiego Saint Egreve

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim