Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2022

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 21

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady śniegu/ 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 05:00 dnia 01.04.2022 do godz. 09:00 dnia 02.04.2022
Przebieg: prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%):  80%
Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.
Godzina i data wydania godz. 16:13 dnia 31.03.2022

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB
Michał Kowalczuk

Opracowanie niniejsze i jego format, jako przedmiot prawa autorskiego podlega ochronie prawnej, zgodnie z przepisami ustawy
z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).
Wszelkie dalsze udostępnianie, rozpowszechnianie (przedruk, kopiowanie, wiadomość sms) jest dozwolone wyłącznie w formie
dosłownej z bezwzględnym wskazaniem źródła informacji tj. IMGW-PIB.

Gramy dla Ukrainy!

8 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 w MDK Mińsk Mazowiecki wystąpią Maki i Chłopaki, Sweter i Graudance!

Cegiełka (20 zł) / miejsca nienumerowane. Cała kwota zostanie przekazana na zbiórkę w serwisie pomagam.pl „Mińszczanie Ukrainie”, założonym przez Ewelinę Oberzig w porozumieniu z władzami Miasto Mińsk Mazowiecki oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Mińsku Mazowieckim - https://pomagam.pl/minskukrainie

Maki i Chłopaki to big beatowy kwartet z mazowieckich Mrozów (Gmina Mrozy), który w swojej karierze zdążył się już dorobić miana "sumienia polskiego rock’n’rolla" oraz porównań do wczesnego Muńka i Pete’a Doherty'ego. Swoimi pozornie prostymi gitarowymi kawałkami zespół stawia wyzwanie uważnym melomanom, gdyż teksty ich piosenek to prawdziwa kopalnia odniesień do kultury lokalnej i światowej.

W 2012 roku Maki i Chłopaki wydali swój debiutancki album „Dni Mrozów”, którym udowodnili, że dziewczyny są z Wenus, chłopaki z Mazowsza, zaś najbardziej sprzyjającym miłości samochodem jest Fiat 126p. Na drugiej płycie („Tańcz”, 2015) muzycy zapraszają słuchaczy na słodko-gorzki melanż.

 • Gramy dla Ukrainy! 8 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 w MDK Mińsk Mazowiecki wystąpią Maki i Chłopaki, Sweter i Graudance!

Poszukiwani wolontariusze

Poszukiwani wolontariusze do nauki języka polskiego dla Ukraińców. Jeżeli chcecie Państwo włączyć się w pomoc, prosimy o kontakt pod adresem: wolontariat@umminskmaz.pl 

 • Poszukiwani wolontariusze

Ukraina Gotuje dla swoich przyjaciół z Polski

Specjały ukraińskiej kuchni ponownie w Mińsku Mazowieckim! Dochód ze sprzedaży wesprze działania pomocowe dla uchodźców z Ukrainy, również dla Pań, które przygotowują potrawy. Plac Stary Rynek - 1-3.04.2022, w godz. 10.00 - 18.00.

 • Ukraina Gotuje dla swoich przyjaciół z Polski

Gala Mińskich Gwiazd Sportu

Jeszcze emocje nie opadały, ale jak najszybciej  chcemy podzielić się wrażeniami z I Gali Mińskich Gwiazd Sportu. To było niezwykłe  święto wszystkich, którzy uprawiają i  kochają sport. Wszystkie reflektory skierowaliśmy na nasze gwiazdy. Przyznaliśmy nagrody w 9 kategoriach.
Oto lista laureatów w poszczególnych kategoriach:
•    Mazovia Mińsk Mazowiecki -  Drużyna dumy
•    Wiktoria Wróbel – Nadzieja sportu
•    Tadeusz Kosobudzki – Zasłużony dla sportu
•    Jacek Łuniewski – Osobowość sportu
•    Ewelina i Marcin Frankiewiczowie - Widowisko sportowe  za Galę Mieszanych Sztuk Walki „Grappler Night”
•    Tomasz Adamczak - Publicystyka sportowa
•    Jacek Rudzki - Kreator życia sportowego
•    Jakub Popławski  - Ambasador sportu osób z niepełnosprawnościami –
•    Andrzej Kuć - Mecenas sportu
Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego i Mirosław Krusiewicz - dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wręczyli Pamiątkowy Medal Pro Masovia Klubowi dawnych Motocykli „Magnet” za  całokształt działalności na rzecz rozwoju Mazowsza.  
Burmistrz Marcin Jakubowski pogratulował i wręczył upominki wszystkim, którzy otrzymali nagrody sportowe w 2021 r.
Galę zaszczycili swoją obecnością posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz i poseł Czesław Mroczek.
Gratulujemy wszystkim laureatom . Dziękujemy za obecność. Za hojność sponsorom. Za ducha walki zwycięzcom i zwyciężonym. Dla nas wszyscy jesteście bohaterami!
Występami artystycznymi wydarzenie uświetnili Marcin Sójka, Studio Tańca La Flaca, Arkadiusz Żarek i Teatr Ognia Los Fuegos.  
Do zobaczenia za rok.
Wydarzenie zorganizowali nieocenieni pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim we współpracy z Miastem Mińsk Mazowiecki.

 • Barwny występ zespołu tańca La Flaca.
 • Przemawia Burmistrz Maista Marcin Jakubowski.
 • Oświetlona scena z logo Gala Mińskich Gwiazd Sportu.
 • Pokaz Teatru Ognia Los Fuegos - człowiek w przebraniu kolorowego motyla.
 • Muzyk gra na oboju.
 • Występ Marcina Sójki z zespołem.
 • Laureaci nagród za osiagnięcia sportowe na scenie MSA.
 • Prezes Mazovii Andrzej Kuć z nagodą w ręku, asystują mu z lewej Prezes MOSiR, z prawej Kierowniczka Wydziału Promocji...
 • Pamiątkowy Medal Pro Masovia wreczony Klubowi dawnych Motocykli „Magnet”

Pedagodzy z Ukrainy w mińskich szkołach podstawowych

W ramach programu „Cash for Work” realizowanego przez fundację Polish Center for International Aid, z którą współpracę podjął Burmistrz Marcin Jakubowski,  w mińskich szkołach podstawowych będą pracować pedagodzy z Ukrainy.

Łącznie 20 nauczycieli różnych specjalności, z którymi w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki podpisano dziś stosowne umowy. Ich zadaniem będzie wsparcie uczniów, nauczycieli i rodziców w integracji oraz wspólnej pracy, co jest niezwykle ważne dla dzieci rozpoczynających naukę w nowym kraju. PCPM - Polish Center for International Aid to fundacja, która niesie pomoc humanitarną w kryzysach uchodźczych, stosując mechanizm zapomóg finansowych. PCPM wspiera samorządy, instytucje i NGO w rozszerzeniu swoich usług i działań na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Opieką asystenta z Ukrainy objęto 6 mińskich podstawówek. W zależności od liczby dzieci z Ukrainy uczących się w danej szkole przydzielono trzy lub cztery asystentki. Wszystkie osoby rozpoczną pracę 4 kwietnia. Praca asystenta z Ukrainy będzie wykonywana przez 6 godzin dziennie (30 tygodniowo) przez 3 miesiące.

 • Spotkanie Burmistrza miasta z nauczycielami z Ukrainy
 • Spotkanie Burmistrza miasta z nauczycielami z Ukrainy
 • Spotkanie Burmistrza miasta z nauczycielami z Ukrainy

15 kwietnia Urząd Miasta czynny do godz. 12.00

Drodzy mieszkańcy.
Informujemy, że 15 kwietnia (Wielki Piątek) Urząd Miasta czynny będzie do godz. 12:00, a kasa do godz. 10:30.
 
 • 15 kwietnia Urząd Miasta czynny do godz. 12.00

Wyłożeniu do publicznego wglądu projektu MPZP

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego środkowo – wschodniej części miasta Mińsk Mazowiecki.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 25

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Roztopy/ 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 11:01 dnia 04.04.2022 do godz. 18:00 dnia 05.04.2022
Przebieg: prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.
Temperatura minimalna: od 1°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Suma opadów deszczu i deszczu ze śniegiem od 2 mm do 5 mm. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego-zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi Brak.
Dyżurny synoptyk
IMGW-PIB
Agnieszka Prasek
 

Piosenki o miłości - z cyklu kino kameralne w MDK

Piosenki o miłości - z cyklu Kino Kameralne w MDK. 9.04 (sob.) godz. 18:00 .
фільм з субтитрами українською мовою (film z napisami w języku ukraińskim)

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Вона дівчина з багатоквартирного будинку в маленькому містечку, він із заможної, відомої варшавської родини. Вона чекає і співає про те, що грає в її душі, він мріє випустити альбом, яким би витер ніс відомому батькові-актора. Вони зустрінуться, коли вона обслуговуватиме вечірку, де він розважається. Їх об’єднає любов до музики, розлучить їхні амбіції та мрії. Крихке почуття, яке виникає між ними, постійно піддається випробуванню: вона постійно тікає від нього, він вміє брехати. Чи можуть два такі різні звуки гармоніювати? Скільки разів у вашому житті можливий вихід на біс?

 • Piosenki o miłości | KINO KAMERALNE

Gregorian Grace - koncert pasyjny w MDK

GREGORIAN GRACE to mistyczny, pełen uniesień i symboliki projekt muzyczny, podczas którego usłyszymy niezwykłą muzykę średniowiecza i największe dzieła utrzymane w kanonie muzyki pasyjnej.

Tworzy go nietypowy skład wykonawczy - chór mnichów (śpiewacy, absolwenci wydziału wokalnego Akademii Muzycznej, jak i profesjonalni instrumentaliści - skrzypce elektryczne, klarnet).

W programie koncertu znajdą się wykonania dzieł muzyki klasycznej, takich mistrzów jak: J.S.Bach, J.Haydn, W.A.Mozart, A.Vivaldi, filmowej („Pasja”, „Misja”), a także opracowane w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah (Leonard Cohen).

Chorał gregoriański, to liturgiczny śpiew w kościele rzymskokatolickim, którego melodie wykonywane są bez instrumentalnego akompaniamentu, przez jednego lub więcej wykonawców.

Gregorian Grace | KONCERT PASYJNY już w najbliższą niedzielę (10.04) w MDK Mińsk Mazowiecki! Posłuchajcie "Ameno" w ich wykonaniu! Robi wrażenie!

 • Gregorian Grace - koncert pasyjny w MDK

Czwarty transport do Borodianki już w drodze

Dziękujemy panu Michałowi Dąbrowskiemu z Hurtowni Elektronarzędzi AMIGO. Czwarty transport darów dla naszych przyjaciół z Borodianki wyruszył wczoraj w drogę! A w nim m.in. mąką do pieczenia chleba (500 kg) i suche drożdże, za co dziękujemy panom Sławomirowi Gromulskiemu - PIEKARNIA GROMULSKI, Andrzejowi Kuciowi - AKPOL.
Dziękujemy też za pomoc przy załadunku - MDK Mińsk Mazowiecki i Hufcowi ZHP "Mazowsze" Mińsk Mazowiecki .

 • Czwarty transport do Borodianki w drodze

Warsztat "Mega Kalejdoskop" w MDK

Mega Kalejdoskop to spektakularny warsztat multimedialny oparty na autorskim, kalejdoskopowym zestawie cyfrowo-optycznym zbudowanym ze szkła i elektroniki.

Dzięki wynalazkowi artystów wizualnych z grupy Kolor Kolektyw każdy z uczestników będzie miał szansę zaprojektowania własnych grafik i animacji kalejdoskopowych! Efekt finalny podziwiamy wspólnie w wielkoformatowej projekcji kinowej.
Wytwarzane na żywo animacje w praktyczny sposób pokażą pracę VJ-a, artysty wizualnego - w czasie warsztatu uczestnicy poznają tajniki tego zawodu. Poznamy także historię i zasadę działania kalejdoskopu i obejrzymy różne modele tych niezwykłych urządzeń.

Jest to warsztat wzmacniający pewność siebie - interakcja multimedialna jest skonstruowana w taki sposób, że każdemu uczestnikowi uda się stworzyć spektakularną, animowaną pracę!
W czasie warsztatu rejestrujemy animowane prace uczestników i udostępniamy efekt finalny w postaci filmiku z nazwiskami twórców na kanale YouTube Kolor Kolektyw.
Prowadzący: Kama Fundichely i Krzysztof Rychta - założyciele Kolor Kolektyw
Czas trwania: około 60 min.
Przedział wiekowy: 6-12 lat

Kup bilet: https://ekobilet.pl/mdkminsk/mega-kalejdoskop--multumedialne-warsztaty-dla-dzieci-42016

 

 • Warsztat "Mega Kalejdoskop" w MDK

Ważne informacje o wymianie „kopciuchów”

Szanowni Państwo,

Już za niecały rok, od 1 stycznia 2023, użytkowanie niektórych pieców i kotłów na węgiel, pellet i drewno stanie się nielegalne i zagrożone mandatem do 500 zł lub grzywną do 5 000 zł. Chodzi tu o kotły bezklasowe, które nie spełniają przynajmniej wymogów klasy 3 wg normy PN-EN 303-5:2012, tzw. kopciuchy. Są to instalacje, które emitują najwięcej zanieczyszczeń i w znacznej mierze odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza w sezonie grzewczym w naszym regionie.

Jeśli użytkują Państwo tego typu urządzenie, muszą je Państwo wymienić na inny rodzaj ogrzewania. Może to być: kocioł gazowy, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne, kocioł olejowy lub kocioł na paliwo stałe (węgiel, pellet, drewno) spełniający wymogi ekoprojektu. W przypadku instalacji kotła spełniającego wymogi ekoprojektu, opalanego węglem, pelletem lub drewnem, konieczne jest zachowanie do kontroli dokumentacji potwierdzającej certyfikat ekoprojektu.

Proszę również sprawdzić czy Państwa kominki posiadają certyfikat ekoprojektu. Jeśli nie, należy je wymienić na kominki z takim certyfikatem lub wyposażyć w urządzenie odpylające (np. elektrofiltr), które obniży emisję pyłu do poziomu zgodnego z wymaganiami ekoprojektu. Parametry te należy potwierdzić odpowiednią dokumentacją podczas kontroli. Użytkowanie kominków, które nie spełniają tych wymogów również będzie zabronione po 1 stycznia 2023 r.

Przepisy te wprowadza uchwała antysmogowa1 i wszyscy mieszkańcy Mazowsza, w tym mieszkańcy naszej gminy, są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień. Użytkowanie niedozwolonych urządzeń grzewczych po 1 stycznia 2023 r. może zostać ukarane mandatem do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów sprawa może zostać skierowana do sądu - grzywna może wynieść nawet 5 000 zł!

POMOC FINANSOWA

Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku można otrzymać dofinansowanie z krajowego Programu Czyste Powietrze lub z gminnego programu dotacyjnego. Dotacje gminne i z Programu Czyste Powietrze można łączyć. Można także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Program Czyste Powietrze oferuje dotacje do 69 000 zł. Poziom dofinansowania uzależniony jest od dochodów wnioskodawcy oraz wybranego źródła ciepła i wynosi od 30 do 90% inwestycji. W ramach Programu możliwe jest uzyskanie dotacji do wymiany pozaklasowych kotłów i pieców na węgiel, pellet i drewno na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymiana okien i drzwi).

W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w ocieplenie budynku oraz wymianę źródła ciepła na nowoczesne urządzenie, zużywające mniej paliwa, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

WAŻNE!

Gdzie można złożyć wniosek o dotację?
Aby otrzymać dotację z gminy należy zgłosić się w Urzędzie Gminy.
Aby dowiedzieć się więcej o Programie
Czyste Powietrze skontaktuj się z punktem konsultacyjnym
Programu w Urzędzie Gminy.
Zadzwoń na infolinię Programu Czyste Powietrze pod numerem:
22 340 40 80,
lub wejdź na stronę
czystepowietrze.gov.pl

 • List otwarty do mieszkańców.
 • Ulotka-uchwała antysmogowa-Mazowsze.

Aktualny repertuar Kina MUZA

Repertuar kina MUZA od 8 do 24 kwietnia 2022 roku.
www.muzakino.pl

 • Aktualny repertuar Kina MUZA

13. Dobre Rady na Elektroodpady

13. Dobre Rady na Elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2022. Organizacja odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Ogólnopolski konkurs ekologiczny organizowany przez Auraeko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A w Warszawie.

Zbiórka elektroodpadów:
- poniedziałek 25.04.2022 godz. 12:00 - 19:00
- wtorek 26.04.2022 godz. 8:00 - 17:00
Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Małopolska 11
05- 300 Mińsk Mazowiecki
Dołącz do nas - bądź ekologiczny!!! Bądź jak eko - recyklinki !!!
Oddaj elektrośmieci w dobre ręce - otrzymasz torbę lub sadzonkę !!!

 

 • 13. Dobre Rady na Elektroodpady

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia w ZSP nr 1 przy ul. Dąbrówki 10 w Mińsku Mazowieckim.

www.mosir.org.pl

 • Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Badmintonie

Edukacja prawna

Powiat Miński i Fundacja Inter Vivos zapraszają do korzystania z wzorów pism przygotowanych w ramach realizacji zadania z zakresu edukacji prawnej w 2022 r.

https://www.fundacjaiv.pl/wzory-pism-procesowych

 

 • Edukacja prawna

Informacja z PEC Sp. z o.o.

Informacja Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dotycząca nieruchomości gruntowej przy ul. 1 PLM Warszawa 1.
 • 23 marca br. PEC Sp. z o.o. przejęło we władanie nieruchomość gruntową o nr ewidencyjnym 2476/4 położoną przy ul. 1 PLM Warszawa 1.
 • Teren stanowi dojazd do instalacji energetycznego spalania paliwa gazowego będącej własnością PEC.
 • Parkowanie nieuprawnionych pojazdów lub inne utrudnianie przejazdu albo przejścia na tym terenie jest zabronione.
 • Teren ten wkrótce zostanie objęty pracami budowlanymi i wszelkie utrudnienia spowodowane w tym czasie przez osoby nieuprawnione będą usuwane na odpowiedzialność i koszt tych osób.
 • Niedopuszczalna jest jakakolwiek ingerencja w ten teren bez uzgodnienia z PEC.

 

 

 • Mapka rozbudowy PEC Sp. z o.o.

Spotkanie roczne sieci Europe Direct

Miasto Mińsk Mazowiecki jest jednym z 24 punktów sieci Europe Direct, której misją jest informowanie obywateli o priorytetach i strukturach UE. Wczoraj miało miejsce spotkanie roczne sieci. Burmistrz Marcin Jakubowski oraz dyrektorzy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie i Wrocławiu powitali reprezentacje ED z całej Polski.

Kluczowym zagadnieniem spotkania są tegoroczne priorytety UE, m. in. Europejski Rok Młodzieży. Europe Direct Minsk Mazowiecki reprezentują szefowa punktu, zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska z zespołem interdyscyplinarnym: Katarzyną Trojanek - nauczycielką języka francuskiego oraz Moniką Kołodziejczyk - liderką Centrum Młodzieżowego Międzyczas Ważnym tematem rozmów są działania Komisji Europejskiej w kontekście wojny w Ukrainie oraz dyskusja z udziałem szefa delegatury UE w Ukrainie o sytuacji międzynarodowej i przeciwdziałaniu dezinformacji.

 • Spotkanie przedstawicieli punktów Europe Direct.
 • Spotkanie przedstawicieli punktów Europe Direct.
 • Spotkanie przedstawicieli punktów Europe Direct.
 • ASW-VII Mistrzostwa Mazowsza - zawodnicy i sędziowie na sali sportowej

VII Mistrzostwa Mazowsza Taekwon-do

20 marca w dębskiej hali sportowej miały miejsce VII Mistrzostwa Mazowsza Taekwon-do zorganizowane przez Akademię Sztuk Walki Dawida Matwieja VII dan. Zawody zgromadziły rekordową liczbę uczestników – ponad 180 zawodników z następujących klubów: BE FIT Taekwon-do Team Legionowo (trener Magdalena Kozłowska), Tang Soo Do "Ronin" UPLKS Tęcza Stanisławów (trener Jacek Kesler), Wołomińskie Centrum Sztuk Walki (trener Michał Majewski), TOP GUN Garwolin (trener Sylwester Trębiński), Klub Sportowy Centrum Tang Soo Do Góra Kalwaria (trener Tomasz Nowicki), UKS Taekwon-do Ząbki (trener Dariusz Wolf), Mińskie Centrum Kickboxingu (Mińsk Mazowiecki i Mrozy – trener Patryk Matwiej) oraz Akademia Sztuk Walki Dębe Wielkie i Mińsk Mazowiecki (trener Dawid Matwiej).

Zawodnicy konkurowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych (przedszkolaki 3-4 lata, dzieci 5-6 lat, młodzicy 7-9 lat, kadeci 10-12 lat, juniorzy młodsi 13-15 lat, juniorzy 16-18 lat oraz seniorzy +19 lat), stopnia zaawansowania i wagi. Mieli do dyspozycji wiele konkurencji, w których mogli się wykazać, a wśród nich: układy Taekwon-do/ kata otwarte, tor przeszkód, szybkościówka (kopnięcia boczne na tarczę we wskazanym czasie), soft-kick (walka przerywana na piankowe miecze), walki hogo-semi (walka przerywana w specjalnym pancerzu), walki light-contact (walka w formule ciągłej, lekki kontakt), techniki specjalne Twimyo Ap Chagi (kopnięcie z wyskoku na specjalną maszynę), testy siły (rozbicia desek). Konkurencje przebiegały niezwykle sprawnie, dzięki tytanicznej pracy całego zespołu sędziowskiego.

Wyniki

Układy Taekwon-do

DZIECI, MŁODZICY 10-9 CUP

1. Armin Dudek

2. Jakub Lewandowski

3. Weronika Król

 

DZIECI, MŁODZICY 8-6 CUP

1. Oliwia Wojda

2. Zofia Pawłowska

3. Zuzanna Szymaniak

 

KADECI 10-7 CUP

1. Małgosia Frączyk

2. Kamila Rębisz

3. Amelia Szlendak

 

KADECI 6-4 CUP

1. Oliwia Kondej

2. Bartosz Kondracki, Mikołaj Kusak

3. Igor Cisowski

 

+13 LAT 10-7 CUP

1. Nikola Hening

2. Aleksandra Osińska

3. Natalia Trzpil

 

+13 LAT 6-3 CUP

 

1. Patryk Leszko

2. Aleksandra Piotrkowicz

3. Adrian Brzostowski

 

+13 LAT 2 CUP-1 DAN

1. Denis Miedviediew

2. Sebastian Gańko

3. Igor Więsik

 

KATA OTWARTE

MŁODZICY

1. Tomasz Król

2. Jakub Dąbrowski

3. Szymon Kartasiewicz

 

KADECI

1. Adam Sobczak

2. Igor Piotrowski

3. Gabriela Przybysz

 

JUNIORZY, SENIORZY

1. Oliwia Winiarek

2. Damian Szczęsny

3. Stanisław Nowicki

 

SOFT-KICK

dzieci

1. Adam Szlendak

2. Kaja Weśniuk

3. Amelia Wojda

 

młodziczki -30kg

1. Wiktoria Kondej

2. Zuzanna Decyk

3. Hanna Gierej

 

młodziczki +30kg

1. Agata Bukrap

2. Karolina Szeląg

3. Aleksandra Kurek

 

młodzicy -30kg

1. Tomasz Król

2. Julian Gaś-Małecki

3. Oskar Trzciński

 

młodzicy +30kg

1. Juliusz Sidwiński

2. Piotr Sasim

3. Kacper Tlaga

 

TOR PRZESZKÓD

przedszkolaki

1. Kornelia Matwiej

2. Daniel Matwiej

3. Szymon Trąbicki

 

dzieci

1. Kaja Weśniuk

 

 

2. Amelia Wojda

3. Adam Szlendak

 

SZYBKOŚCIÓWKA

dzieci

1. Filip Wójcikowski

2. Kaja Weśniuk

3. Amelia Wojda

 

młodziczki

1. Hanna Gierej

2. Karolina Osińska

3. Oliwia Wojda

 

młodzicy

1. Jakub Lewandowski

2. Kacper Miros

3. Tomasz Król

 

WALKI SEMI-HOGO

kadetki -33kg

1. Nelly Narowska

2. Oliwia Gałązka

3. Pola Gawryś

 

kadetki -40kg

1. Zosia Kowalska

2. Zuzanna Przybysz

3. Oliwia Kondej

 

kadetki +45kg

1. Gabriela Przybysz

2. Kamila Rębisz

3. Małgosia Frączyk

 

kadeci -37kg

1. Adam Sobczak

2. Szymon Król

3. Dominik Szymaniak

 

kadeci -50kg

1. Antoni Koszewski

2. Michał Kowalski

3. Mateusz Siporski

 

kadeci +55kg

1. Mikołaj Kusak

2. Oskar Jackowski

3. Aleksander Pergoł

 

WALKI LIGHT-CONTACT

junior młodszy

1. Dawid Szymaniak

2. Patryk Karpiński

3. Kacper Przybysz

 

junior młodszy -65kg

1. Igor Więsik

2. Michał Wójcik

 

 

3. Stanisław Wiśniewski

 

junior młodszy +65kg

1. Patryk Pergoł

 

juniorki młodsze -60kg

1. Oliwia Winiarek

2. Sandra Czerny

3. Izabela Sobczak

 

juniorki młodsze +60kg

1. Oliwia Narojczyk

2. Paulina Ryszkowska

3. Nina Balas

 

juniorki

1. Jessica Urbaniak

2. Aleksandra Piotrkowicz

 

juniorzy -62kg

1. Sebastian Jas

2. Dawid Słowik

 

juniorzy open

1. Damian Szczęsny

2. Kamil Skowronek

3. Jakub Pasik

 

seniorki

1. Paulina Dudzińska

 

seniorzy

1. Sebastian Gańko

2. Patryk Leszko

3. Damian Uchman

 

TWIMYO AP CHAGI – techniki specjalne

kadetki

1. Oliwia Kondej

2. Amelia Szlendak

3. Zosia Kowalska

 

kadeci

1. Rafał Lewczuk

2. Mateusz Siporski

3. Marcin Olkowski

 

junior młodszy

1. Michał Wójcik

2. Igor Więsik

3. Stanisław Wiśniewski

 

juniorki młodsze

1. Oliwia Winiarek

2. Paulina Ryszkowska

3. Zuzanna Maszkiewicz

 

juniorzy

1. Damian Szczęsny

2. Kamil Skowronek

3. Jakub Pasik

 

juniorki

1. Aleksandra Piotrkowicz

2. Jessica Urbaniak

3. Paulina Dudzińska

 

seniorzy

1. Sebastian Gańko

2. Patryk Leszko

3. Adrian Brzostowski

 

TESTY SIŁY

juniorzy

1. Kamil Skowronek

2. Jakub Pasik

 

juniorki

1. Jessica Urbaniak

1. Paulina Dudzińska

 

seniorzy

1. Patryk Leszko

2. Denis Medviediew

3. Sebastian Gańko

 

oprac. na podst. inf. Klubu

Pismo Administracji Regionu Równe

Pismo Administracji Regionu Równe do Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

 • Pismo Administracji Regionu Równe

Mobilny Punkt Poboru Krwi

Mobilny Punkt Poboru Krwi stacjonuje zwykle w drugi i ostatni poniedziałek miesiąca na dziedzińcu MDK Mińsk Mazowiecki. Następna wizyta przypada 11 kwietnia w godz. 9:00-13:00. Miejski Dom Kultury zaprasza.

 • Mobilny Punkt PoboruKrwi przed MDK

Otwarcie boisk wielofunkcyjnych MOSiR

Szanowni Państwo, boiska wielofunkcyjne w tym sezonie zostaną uruchomione 6 kwietnia. Harmonogram pracy boisk wielofunkcyjnych/rolkowiska znajduje się na stronie www.mosir.org.pl.

W tym sezonie do korzystania z boisk/rolkowiska uprawnieni są jedynie rolkarze. Nie mogą korzystać z niego użytkownicy rowerów, hulajnóg i deskorolek. Zapraszamy.

www.mosir.org.pl
Sprawdź zajętość boisk

 • Otwarcie boisk wielofunkcyjnych MOSiR

Przerwa w pracy Aquaparku

W związku z organizacją Grand Prix Polski w Aquathlonie, 9 kwietnia 2022 w godz. 6.00-13.00 Aquapark będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do kibicowania!

 

 • Przerwa w pracy Aquaparku

Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną

Drogie Uczestniczki i Uczestnicy!
Dziękujemy za zgłoszenia do konkursu i przygotowanie pięknych prac. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Autorką zwycięskiej pracy, która została użyta w projekcie kartki świątecznej miasta jest
Kaja Miszczuk, kl. VI a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa

W kategorii kl. 0-III zwyciężyli:
I miejsce – Maja Kijek, kl. 0 b, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
II miejsce – Lena Wiktorowicz, kl. III c, Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce – Zofia Macios, kl. I d, Szkoła Podstawowa nr 5
wyróżnienie – Nadia Abramowska, kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3
wyróżnienie – Zuzanna Baranowska, kl. 0 a, Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie – Antonina Dmowska, kl. I c, Szkoła Podstawowa nr 6
wyróżnienie – Zofia Siliniewicz, kl. I a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa

W kategorii kl. IV-VIII zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Wojda, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Marta Jaworska, kl. VII b, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
III miejsce – Maja Piłka, kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 6
wyróżnienie – Milena Szymańska, kl. V c, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
wyróżnienie – Ewelina Pastuch, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie – Ksenia Śliwińska, kl. IV b, Szkoła Podstawowa nr 5
wyróżnienie – Natalia Sobol, kl. VI a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
    
U nas nie ma przegranych, każdy z Was otrzyma od nas miły upominek. O sposobie odbioru nagród poinformujemy w najbliższym czasie. Wówczas również opublikujemy zwycięskie prace w galerii zdjęć.

 

 • Kartka wielkanocna
 • Jak segregować odpady_PL
 • Jak segregować odpady_UA

Jak segregować odpady?

Informacja "Jak segregować odpady?" w języku polskim i ukraińskim.

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE

Należy wyrzucać

 • odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach
 • nakrętki, o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych
 • plastikowe opakowania po produktach spożywczych
 • opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach)
 • opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp.
 • plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie
 • aluminiowe puszki po napojach i sokach
 • puszki po konserwach
 • folię aluminiową
 • metale kolorowe
 • kapsle, zakrętki od słoików

Nie należy wyrzucać

 • butelek i pojemników z zawartością
 • plastikowych zabawek
 • opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych
 • opakowań po olejach silnikowych
 • części samochodowych
 • zużytych baterii i akumulatorów
 • puszek i pojemników po farbach i lakierach
 • zużytego sprzętu elektronicznego i AGD

PAPIER

Należy wyrzucać

 • opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą)
 • katalogi, ulotki, prospekty
 • gazety i czasopisma
 • papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki
 • zeszyty i książki
 • papier pakowy
 • torby i worki papierowe

Nie należy wyrzucać

 • ręczników papierowych i zużytych chusteczek higienicznych
 • papieru lakierowanego i powleczonego folią
 • papieru zatłuszczonego lub mocno zabrudzonego
 • kartonów po mleku i napojach
 • papierowych worków po nawozach, cemencie i innych materiałach budowlanych
 • tapet
 • pieluch jednorazowych i innych materiałów higienicznych
 • zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych
 • ubrań

SZKŁO

Należy wyrzucać

 • butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych)
 • szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców)

Nie należy wyrzucać

 • ceramiki, doniczek, porcelany, fajansu, kryształów
 • szkła okularowego
 • szkła żaroodpornego
 • Zniczy z zawartością wosku
 • żarówek i świetlówek
 • reflektorów
 • opakowań po lekach, rozpuszczalnikach, olejach silnikowych
 • luster
 • szyb okiennych i zbrojonych
 • monitorów i lamp telewizyjnych
 • termometrów i strzykawek

UWAGA

Niektóre gminy zapewniają osobne pojemniki na szkło bezbarwne i kolorowe.

ODPADY BIODEGRADOWALNE

Należy wyrzucać

 • odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki itp.)
 • gałęzie drzew i krzewów
 • skoszoną trawę, liście, kwiaty
 • trociny i korę drzew
 • niezaimpregnowane drewno
 • resztki jedzenia

Nie należy wyrzucać

 • kości zwierząt
 • oleju jadalnego
 • odchodów zwierząt
 • popiołu z węgla kamiennego
 • leków
 • drewna impregnowanego
 • płyt wiórowych i pilśniowych MDF
 • ziemi i kamieni
 • innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych)

ODPADY ZMIESZANE

Do pojemnika z odpadami zmieszanymi należy wrzucać wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyklingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych.


МЕТАЛ ТА ПЛАСТМАСА

Слід викидати

 • пластикові пляшки від напоїв, без кришечок та зім’яті
 • кришечки, якщо вони не збираються окремо в рамках благодійності
 • пластикову упаковку з-під харчових продуктів
 • багатоматеріалову упаковку(наприклад, коробки з-під молока та соку)
 • упаковка з-під засобів для чищення (наприклад, пральних порошків), косметичних засобів (наприклад, шампунів, зубної пасти) тощо.
 • поліетиленові пакети, мішки, пакети, інша плівка
 • алюмінієві банки від газованої води та соку
 • консервні банки
 • алюмінієву фольгу
 • кольорові метали
 • кришки, кришки від банок

Не слід викидати

 • пляшки та ємкості з їх вмістом
 • пластикові іграшки
 • упаковки з-під лікарських засобів та використані медичні вироби
 • упаковки з-під моторного масла
 • автозапчастини
 • відпрацьовані батарейки та акумулятори
 • банки та ємкості з-під фарб і лаків
 • відпрацьовані електронні прилади та побутову техніку

ПАПІР

Слід викидати

 • упаковку з паперу, картонні коробки, картон (також гофрований)
 • каталоги, листівки, брошури
 • газети та журнали
 • шкільний та офісний папір, друковані аркуші
 • зошити та книги
 • обгортковий папір
 • паперові пакети та мішки

Не слід викидати

 • паперові рушники та використані гігієнічні серветки
 • лакований папір та папір з покриттям з плівки
 • жирний або сильно забруднений папір
 • картонні коробки з-під молока та напоїв
 • паперові мішки для добрив, цементу та інших будівельних матеріалів
 • шпалери
 • одноразові підгузки та інші гігієнічні матеріали
 • жирні одноразові паперові пакети та одноразовий посуд
 • одяг

СКЛО

Слід викидати

 • пляшки та банки з-під харчових продуктів та напоїв (включаючи алкогольні напої та рослинну олію)
 • скляну упаковку з-під косметичних засобів (якщо вона виготовлена​не з кількох постійно з'єднаних матеріалів)

Не слід викидати

 • кераміку, горщики, порцеляну, фаянс, кришталь
 • скло для окулярів
 • термостійке скло
 • підсвічники з вмістом воску
 • лампочки та люмінесцентні лампи
 • фари
 • упаковку з-під для ліків, розчинників, моторних масел
 • дзеркала
 • вікна та армовані склопакети
 • екрани телевізорів та лампи
 • термометри та шприци

УВАГА

Деякі гміни надають окремі контейнери для прозорого та кольорового скла.

БІОРОЗКЛАДНІ ВІДХОДИ

Слід викидати

 • відходи від фруктів та овочів (включаючи лушпиння тощо)
 • гілки дерев і чагарників
 • скошену траву, листя, квіти
 • тирсу і кору дерев
 • непросочену деревину
 • залишки харчових продуктів

Не слід викидати

 • кістки тварин
 • харчову олію
 • тваринні відходи
 • вугільну золу
 • ліки
 • просочену деревину
 • ДСП і МДФ плити
 • землю та каміння
 • інші комунальні відходи (включаючи небезпечні відходи)

ЗМІШАНІ ВІДХОДИ

Все, що неможливо відновити в процесі переробки, крім небезпечних відходів, слід викидати в контейнер для змішаних відходів.

 

 

Przez cały kwiecień gramy dla Ukrainy!

Mińszczanie! Przez cały kwiecień gramy dla Ukrainy! Zapraszamy do MDK Mińsk Mazowiecki!
Szczegółowy program koncertów w Miejskim Domu Kultury:

 • 8 kwietnia (pt.) o godz. 19:00 zagrają: Maki i Chłopaki, Sweter i Graudance
 • 22 kwietnia (pt.) o godz. 20:00: Firegarden, Betrharel
 • 29 kwietnia (pt.) o godz. 20:00: Marcin Gomulski i Przedwieczór

Cegiełka (20 zł) / miejsca nienumerowane. Cała kwota zostanie przekazana na zbiórkę w serwisie pomagam.pl „Mińszczanie Ukrainie” założoną przez Ewelinę Oberzig w porozumieniu z władzami miasta oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Mińsku Mazowieckim - https://pomagam.pl/minskukrainie.

Zapraszamy do współpracy mińskie (i nie tylko mińskie) zespoły, które chciałby wystąpić w ramach #KoncertyDlaUkrainy! Zgłoszenia na: promocja@mdkmm.pl

 • Przez cały kwiecień gramy dla Ukrainy!

Skąd nasz ród? Warsztaty genealogiczne w MDK

Skąd nasz ród? Warsztaty genealogiczne w MDK - 7 i 21 kwietnia 2022.
Gdzie szukać źródeł genealogicznych?
 Jak czytać księgi metrykalne i hipoteczne?
Jak poznać dzieje swojej nieruchomości?
Przyjdź na warsztaty genealogiczne i poznaj historię własnej rodziny! Pomożemy Ci w korzystaniu z zasobów różnych archiwów, w tym z opublikowanych w internecie metryk parafialnych!
Spotkanie prowadzi dr Andrzej Nowik.
Bilet 10 zł (do kupienia przed warsztatami).
 • Skąd nasz ród? Warsztaty genealogiczne w MDK

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 26

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/ 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 23:00 dnia 07.04.2022 do godz. 18:00 dnia 08.04.2022
Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Miejscami burze.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%):  80%

Dyżurny synoptyk
IMGW-PIB
Anna Woźniak
Godzina i data wydania godz. 10:38 dnia 07.04.2022
 

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 26

Zapraszamy na spotkanie dotyczące platformy konsultacyjnej wDialogu

Zapraszamy mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych na rozmowy o zastosowaniu oprogramowania wDialogu w konsultacjach z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego.

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, wdraża oprogramowanie informatyczne wDialogu wspierające przygotowanie i organizację konsultacji z mieszkańcami. Uniwersytet Warszawski, który wspólnie z Politechniką Warszawską opracował platformę wDialogu, jest inicjatorem spotkania, podczas którego będzie można zapoznać się z oprogramowaniem oraz porozmawiać o pomocy dla mieszkańców w zakresie jego wykorzystania.

Spotkanie poprowadzi  dr hab. Anna Przybylska z Wydziału Socjologii, Uniwersytetu Warszawskiego.
Jeśli chcecie by konsultacje społeczne miały sens, przyjdźcie poznać oprogramowanie wDialogu!
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim, ul. Piłsudskiego 1a, Czytelnia

 

 • Plakat - spotkanie dla mieszkańców - program wDialogu

Ogłoszenie żałoby na terenie miasta Mińsk Mazowiecki

ZARZĄDZENIE NR 819/339/22 BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
z dnia 8 kwietnia 2022 r.
w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie miasta Mińsk Mazowiecki


Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2021r. poz. 1372 ze zm.) zarządzam, co następuje:
§ 1.
W związku z odnalezieniem ciał setek ofiar wojny w mieście partnerskim Borodianka, w dniach od 9 do 11 kwietnia 2022r. na terenie miasta Mińsk Mazowiecki obowiązywać będzie żałoba.
§ 2.
Na znak żałoby flagi miejskie na terenie miasta zostają opuszczone do połowy masztu.
§ 3.
Ze względu na żałobę, o której mowa w § 1 zaleca się odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym.
§ 4. Niniejsze zarządzenie umieszcza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim, na tablicach informacyjnych jednostek organizacyjnych oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
§ 5.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.


/-/ Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski

 • ZARZĄDZENIE NR 819/339/22 BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia żałoby na...

Projekt MPZP wyłożony do publicznego wglądu

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mińsk Mazowiecki - Obszar B, wyłożony do publicznego wglądu (ul. Ogrodowa, część ul. Kościelnej, ul. Warszawska, ul. Dąbrówki, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki, ul. Chrobrego)

Link do pobrania materiałów:
https://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D9223

 

MKS Mazovia zaprasza na mecz o Mistrzostwo Forbet 4. ligi

MKS Mazovia zaprasza na mecz o Mistrzostwo Forbet 4. ligi - MKS MAZOVIA vs WILGA GARWOLIN.

 • 9 kwietnia, godz. 17:00
 • stadion przy ul. Sportowej 1, Mińsk Mazowiecki
 • MKS Mazovia zaprasza na mecz o Mistrzostwo Forbet 4. ligi

Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Przedstawiciele samorządów miasta Mińsk Mazowiecki, gminy Mińsk Mazowiecki i powiatu mińskiego wzięli udział w obchodach 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości przygotował Społeczny Komitet Uczczenia Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Przywołano imiona i nazwiska ofiary tragicznej katastrofy z 2010 roku. Wówczas oficjalne delegacje, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, miały złożyć hołd ofiarom zbrodni katyńskiej z wiosny 1940 r.
 
Wspomnijmy dziś Artura Francuza, mińszczanina, który zginął w katastrofie, pełniąc rolę adiutanta ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.
 
Cześć ich pamięci!
 • Warta hnorowa przy głazie poświęconym katastrofie smoleńskiej, oraz przy popiersiach Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha...
 • Przedstawiciele samorządu miasta, gminy i powiatu składają kwiaty przy obelisku poświęconym katastrofie smoleńskiej.
 • Przedstawiciele władz samorzadowych oddają cześć poległym w katastrofie smoleńskiej.
 • Żołnierze pełnią wartę przy obelisku poświęconym katastrofie smoleńskiej.

Konkurs literacki na opowiadanie o (NIE)zwykłej codzienności

21 maja Gwiazdę w Alei Gwiazd Literatury odsłoni mistrz literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorz Kasdepke! Książki jego autorstwa osiągały statusy bestsellerów. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I-VI z powiatu mińskiego do konkursu literackiego.  
Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego opowiadania o (NIE)zwykłej codzienności.

Prace konkursowe można składać do 7 maja 2022 r. w Oddziale dla Dzieci MBP. Wszystkie szczegóły na stronie MBP:

https://mbpmm.pl/viii-aleja-gwiazd-literatury-konkurs/

 • Konkurs literacki na opowiadanie o (NIE)zwykłej codzienności

Spotkania dla uchodźców z Google i Fundacją Polskie Forum Migracyjne

Fundacja Polskie Forum Migracyjne wspólnie z Google zapraszają na cykl spotkań informacyjnych dla osób, które po 24 lutego wyjechały z Ukrainy do Polski z powodu wojny.
Ekspert Fundacji Polskie Forum Migracyjne, Viktor Troyan opowie o legalizacji pobytu, specustawie, świadczeniach socjalnych, edukacji, opiece nad małymi dziećmi. Każde spotkanie będzie poświęcone wybranemu tematowi, rozpocznie się od wykładu, a następnie będzie czas dla uczestników na zadawanie pytań indywidualnych.
Spotkania będą zaczynać się o godzinie 10:00 i potrwają około 1,5 h.
Miejsce:
Campus Google, Centrum Praskie Koneser, ul. Plac Konesera 10
Wymagana rejestracja przez formularz na stronie
Spotkania będą prowadzone w języku ukraińskim.
Szczegóły w wydarzeniu w linku pod postem i na stronie forummigracyjne.org

Фонд Польський Міграційний Форум разом із Google запрошують на цикл інформаційних зустрічей для тих, хто виїхав до Польщі з України через військові дії.
Експерт Фонду Польський Міграційний Форум Віктор Троян розповість про легалізацію перебування, спецуставу, соціальні виплати, навчання, догляд за дітьми раннього віку. Кожна зустріч буде присвячена певній темі у формі лекції, після закінчення якої ви зможете поставити свої запитання.
Зустрічі розпочинатимуться о 10.00 та триватимуть бл. 1,5 години.
Місце: Кампус Google, Centrum Praskie Koneser, ul. Plac Konesera 10
Обов’язкова реєстрація:
Зустрічі проводитимуться по-українськи
 • Spotkania informacyjne dla uchodźców

Фонд Польський Міграційний Форум разом із Google запрошують на цикл інформаційних

Фонд Польський Міграційний Форум разом із Google запрошують на цикл інформаційних зустрічей для тих, хто виїхав до Польщі з України через військові дії.
Експерт Фонду Польський Міграційний Форум Віктор Троян розповість про легалізацію перебування, спецуставу, соціальні виплати, навчання, догляд за дітьми раннього віку. Кожна зустріч буде присвячена певній темі у формі лекції, після закінчення якої ви зможете поставити свої запитання.
Зустрічі розпочинатимуться о 10.00 та триватимуть бл. 1,5 години.
Місце: Кампус Google, Centrum Praskie Koneser, ul. Plac Konesera 10
Обов’язкова реєстрація:
https://forummigracyjne.org/kurs/spotkania-informacyjne/pl

Зустрічі проводитимуться по-українськи

 • Фонд Польський Міграційний Форум разом із Google запрошують на цикл інформаційних

Konkurs „Moja Wielkanoc” – galeria zwycięskich prac

Drogie Uczestniczki i Uczestnicy!
jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie „Moja Wielkanoc”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich prac.
Autorką zwycięskiej pracy, która została użyta w projekcie kartki świątecznej miasta jest
Kaja Miszczuk, kl. VI a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa

W kategorii kl. 0-III zwyciężyli:
I miejsce – Maja Kijek, kl. 0 b, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
II miejsce – Lena Wiktorowicz, kl. III c, Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce – Zofia Macios, kl. I d, Szkoła Podstawowa nr 5
wyróżnienie – Nadia Abramowska, kl. III d, Szkoła Podstawowa nr 3
wyróżnienie – Zuzanna Baranowska, kl. 0 a, Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie – Antonina Dmowska, kl. I c, Szkoła Podstawowa nr 6
wyróżnienie – Zofia Siliniewicz, kl. I a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa

W kategorii kl. IV-VIII zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Wojda, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Marta Jaworska, kl. VII b, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
III miejsce – Maja Piłka, kl. VI a, Szkoła Podstawowa nr 6
wyróżnienie – Milena Szymańska, kl. V c, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
wyróżnienie – Ewelina Pastuch, kl. V b, Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie – Ksenia Śliwińska, kl. IV b, Szkoła Podstawowa nr 5
wyróżnienie – Natalia Sobol, kl. VI a, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
Nagrody dla laureatów i słodkie upominki dla wszystkich uczestników dostarczyliśmy do szkół i tam czekają na odbiór.

 

 • Kaja Miszczuk VIa, Salezjanie - GRAND PRIX
 • Maja Kijek 0b, Salezjanie - I miejsce
 • Lena Wiktorowicz IIIc, SP 5 - II miejsce
 • Zofia Macios Id, SP5 - III miejsce
 • Nadia Abramowska IIId, SP 3 - wyróżnienie
 • Zofia Siliniewicz Ia, Salezjanie - wyróżnienie
 • Zuzanna Baranowska 0A, SP 4 - wyróżnienie
 • Antonina Dmowska Ic, SP 6 - wyróżnienie
 • Aleksandra Wojda Vb, SP 6 - I miejsce
 • Marta Jaworska VIIb, Salezjanie - II miejsce
 • Maja Piłka VIa, SP 6 - III miejsce
 • Ewelina Pastuch Vb, SP4 - wyróżnienie
 • Ksenia Śliwińska IVb, SP 5 - wyróżnienie
 • Milena Szymańska Vc, ZSP1 - wyróżnienie
 • Natalia Sobol VIa, Salezjanie - wyróżnienie

Wielkanocne życzenia

Najlepsze życzenia
radości oraz wewnętrznego spokoju z okazji Świąt Wielkanocnych.
Radosnych spotkań w gronie najbliższych, czasu na refleksję i odpoczynek.
Niech świąteczny czas będzie źródłem siły i wiary w pokój i dobro.

Przewodniczący Rady Miasta                    Burmistrz Miasta

               Dariusz Kulma                                  Marcin Jakubowski   

 • Wielkanocne życzenia

Uchodźczynie z Ukrainy zorganizowały subotnik

Panie z Ukrainy, które uciekły przed wojną, zorganizowały w miejskim parku sprzątanie w czynie społecznym. Chcą w ten sposób podziękować mińszczanom za gościnność i okazaną pomoc.

Subotnik to inaczej czyn społeczny i właśnie w czynie społecznym 11 kwietnia posprzątano miejski park.
Podziękowania kierujemy do  pracowników Zarządu Gospodarki Komunalnej za wsparcie akcji.

 

 • Przygotowania do sprzątania Parku Miejskiego przez gości z Ukrainy
 • Przygotowania do sprzątania Parku Miejskiego rozdanie sprzętu ogrodniczego
 • Panie z Ukrainy sprzątają Park Miejski
 • Wspólne zdjęcie po sprzataniu parku z pracownikami ZGK

Życzenia świąteczne seniorów

Niech zmartwychwstały Chrystus
 czuwa nad seniorami
i chroni nas
od zła wszelkiego.

Miejska Rada Seniorów

 

 • Życzenia świąteczne seniorów

Wielkanocne życzenia z MBP

Wesołego Alleluja!


Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Czytelnikom życzymy pokoju i miłości.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni radością, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy i zaczytanej wiosny!

Dyrektor i Pracownicy
Miejskiej Biblioteki w Mińsku Mazowieckim

 • Wielkanocne życzenia z MBP

Wielkanocne życzenia MOSiR

Z okazji zbliżających się
Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy
w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość,
spokój i wielka nadzieja
odradzającego się życia.


Prezes Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Mińsku Mazowieckim spółka z o.o.
Robert Smuga
wraz z pracownikami
Wielkanoc 2022

 • Wielkanocne życzenia MOSiR

XLIII Sesja Rady Miasta - relacja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XLIII Sesji Rady Miasta Mińsk Mazowiecki - 11.04.2022 r.

Bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla Ukraińców

Bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla Ukraińców: dorośli, dzieci, młodzież z wolontariuszami polskimi na terenie Mińska Mazowieckiego
Zapisz się tutaj:
uaminskmaz@gmail.com

 

 • Bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla Ukraińców

Курси польської мови для українців

Курси польської мови для українців:

дорослих, дітей,  молоді з польськими волонтерами з Mінська Mазовецького

Зареєструйтеся тут:
uaminskmaz@gmail.com

 • Курси польської мови для українців

Психологічний супровід yкраïнською mовою

Психологічний супровід yкраïнською mовою для дітей. підлітків та дорослих,
зустрічі індивідуальні та групові контакти:
+48735082260
miedzyczas.mmz@gmail.com

 • Психологічний супровід yкраïнською mовою

Wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim

Wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
spotkania indywidualne i grupowe
KONTAKT:
+48735082260
miedzyczas.mmz@gmail.com

 

 • Wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim

Świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim przyjmuje wnioski o przyznanie świadczenia pieniężnego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy.

Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim  przy ul. Kościuszki 25A lub jako załącznik do pisma ogólnego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 roku świadczenie pieniężne przysługuje w wysokości  40 zł za osobę dziennie za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, jednak nie dłużej niż za okres 60 dni i jest wypłacane z dołu. Wniosek jest rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia złożenia.

Kontakt do MOPS, tel. 25 758 22 24

https://minskmaz.mops.pl/

 

 

Informacja o wyłożeniu MPZP

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu do 9 maja 2022 r. projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego środkowo-wschodniej części miasta Mińsk Mazowiecki.

Projekt MPZP dostępny na bip: https://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D9234

Informacja o wyłożeniu na bip: https://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D9215

Termin składania uwag upływa 23 maja 2022 r.

Dyskusja publiczna odbędzie się stacjonarnie 9 maja 2022 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 1a w Mińsku Mazowieckim.

Przed dyskusją publiczną będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z Autorami projektu MPZP w godzinach od 13:30 do 16:30 w terminie, w miejscu i sali gdzie odbędzie się dyskusja publiczna.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu:  25 759 53 24.

W załączeniu poglądowy rysunek planu.

 • Poglądowy rysunek planu

Światowy Dzień Trzeźwości

Światowy Dzień Trzeźwości obchodzony jest na całym świecie corocznie 15 kwietnia. W przestrzeni publicznej, w mediach społecznościowych wielokrotnie powtarzany jest apel, aby przynajmniej na ten jeden dzień zrezygnować ze spożywania alkoholu.
Dzień Trzeźwości może być również okazją do „trzeźwych” refleksji i przemyśleń na temat „oczywistych prawd” związanych z alkoholem, tych obserwowanych na co dzień i tych potwierdzonych badaniami.

 • Światowy Dzień Trzeźwości

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2022 r. przypada 82. rocznica zbrodni katyńskiej – dokonanej przez Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich.  Prawie 22 tys. obywateli II Rzeczypospolitej zostało zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz. Funkcjonariusze NKWD w Charkowie, Kalininie, Katyniu, Kijowie i Mińsku zamordowali jeńców przebywających w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.

Cześć Ich pamięci!

Muzeum Ziemi Mińskiej przygotowało publikację Dęby katyńskie na terenie Mińska Mazowieckiego, w której autor Wiktor Cygan przypomina sylwetki ofiar Katynia 1940 roku. Z treścią broszury można zapoznać się w siedzibie MZM.

 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"
 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"
 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"
 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"
 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"
 • Strony publikacji "Dęby katyńskie"

Infrastruktura sportowa w Mińsku Mazowieckim - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego infrastrukturę sportową w Mińsku Mazowieckim, przygotowanego w ramach wydarzenia "Gala Mińskich Gwiazd Sportu".

Świąteczne spotkanie z mieszkańcami!

Burmistrz Marcin Jakubowski i zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska składali dziś życzenia dobrych świąt przechodniom, których także częstowali czekoladowymi  słodkościami. Bardzo dziękujemy za sympatyczne spotkania i rozmowy na ulicach naszego miasta. Jeszcze raz życzymy Państwu spokojnych Świąt Wielkiejnocy!

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Punkt Europe Direct Mińsk Mazowiecki

 • plakat z życzeniami

Otrzymaliśmy 1,5 mln zł na termomodernizację SP nr 5

Nasze miasto otrzymało 1,5 mln zł na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 5.
Całkowita wartość projektu: 2 377 012,04 zł.
Kwota dofinansowania: 1 546 024,09 zł.
Dziękujemy Samorządowi Mazowsza, który przeznaczył ponad 2,5 mln zł na realizację trzech projektów ekologicznych w powiecie mińskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (Mińsk Mazowiecki, Kałuszyn, Halinów). 8 kwietnia umowy w tej sprawie podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci, m.in. Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski.

Budynek SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim został wybudowany w 1974 r. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej poprawi się poziom bezpieczeństwa oraz komfort uczniów i kadry nauczycielskiej. Zaplanowane prace dotyczą m.in. wymiany starych, nieszczelnych okien oraz drzwi zewnętrznych, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej. W budynku zamontowane zostaną dwie pompy ciepła i wymienione oświetlenie. Montaż instalacji fotowoltaicznej zwiększy wykorzystywanie energii słonecznej na potrzeby własne placówki.
Realizacja inwestycji ograniczy koszty utrzymania budynku szkoły. Będzie cieplej i co ważne, spadnie emisja gazów cieplarniach do atmosfery.
 • Podpisanie umowy dotacyjnej na termomodernizację SP nr 5
 • Podpisanie umowy dotacyjnej na termomodernizację SP nr 5
 • Podpisanie umowy dotacyjnej na termomodernizację SP nr 5
 • Podpisanie umowy dotacyjnej na termomodernizację SP nr 5

Pomoc od firmy TAHE dla Ukrainy

Międzynarodowa firma Tahe zebrała 10 ton produktów żywnościowych, higienicznych i sanitarnych dla społeczności ukraińskiej. Transport do Mińska Mazowieckiego koordynowany był przez pracowników Urzędu Miasta i przyjechał z Hiszpanii tuż przed świętami wielkanocnymi. Wkrótce dary trafią zarówno do uchodźców przebywających w naszym mieście, jak i do partnerskiej Borodianki w Ukrainie. W akcję firmy Tahe włączyły się też filie w Grecji oraz Meksyku. Dziękujemy dyrektor CKZiU Joannie Kowalskiej za pomoc

 • Pomoc dla Ukrainy od firmy TAHE
 • Pomoc dla Ukrainy od firmy TAHE
 • Pomoc dla Ukrainy od firmy TAHE
 • Pomoc dla Ukrainy od firmy TAHE

"Jare Gody. Powitanie Wiosny" - wernisaż w MDK

Jare Gody. Powitanie Wiosny. 7-27.04 2022r. Galeria MDK, Mińsk Mazowiecki. Wernisaż 20.04. godz. 17.00.

Początek kalendarzowej wiosny jest celebrowany na całym świecie. W kulturze dawnych Słowian równonoc wiosenna przypadająca na 20/21 marca to początek Jarych Godów – cyklu obrzędów związanych z witaniem nowej pory roku. Znaczna część tych rytuałów nie tylko przetrwała do czasów współczesnych, ale i wywarła bardzo duży wpływ na święta chrześcijańskie np. Wielkanoc.
Pierwszy dzień wiosny to świętowanie nadejścia nowego. W Liceum Sztuk Plastycznych ten dzień to początek obchodów jubileuszu szkoły, która w tym roku ma swoje 30-lecie. Z tej okazji zostały zorganizowane przez p. Hannę Mrozowską warsztaty artystyczne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, na których stworzono tradycyjne uosobienie odchodzącej zimy – słomianą Marzannę. Powstały także piękne ozdobne nakrycia głowy – wianki i czepce. Wyplatano je z kwiatów, liści, gałązek i kolorowych wstążek. W dawnej kulturze wianki były nieodzownym atrybutem każdej dziewczyny, piękną ozdobą i symbolem niewinności. Współcześnie coraz częściej wracają jako wdzięczny element uzupełniający strój.

Zwieńczeniem artystycznych działań pierwszowiosennych były warsztaty fotograficzne dla uczniów LSP poprowadzone przez Annę E. Przybysz. W ich trakcie, inspirując się słowiańskimi legendami i opowiadaniami, wykorzystując stworzone przez koleżanki i kolegów nakrycia głowy, wykreowano magiczne portrety…

Autorzy prac: Grzegorz Margas, Maria Ligęza, Max Przybysz.
Opiekun artystyczny: Anna E. Przybysz

 

 • Jare Gody Powitanie Wiosny - wernisaż w MDK

Konkurs na formę rzeźbiarską pt. „Radość”

Informujemy, że przedłużamy termin składania prac konkursowych w konkursie na formę rzeźbiarską pt.” Radość”.  Prace można składać do 31 maja 2022 r.  

Zapraszamy do udziału w konkursie na formę rzeźbiarską. Dzieło ma być umieszczone na Rondzie Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Mińsku Mazowieckim i mieć lekką, najlepiej ażurową formę. Nagrodę dla zwycięzcy i realizację przedsięwzięcia sfinansuje  Firma REMEX.

Bardzo dziękujemy za wsparcie działań jubileuszowych i troskę o estetykę miasta.

Zapraszamy do historycznego korowodu

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w wydarzenia podsumowujące 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu.

Burmistrz Miasta w załączonym liście zaprasza wszystkie stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje, jednostki organizacyjne do udziału w Korowodzie historycznym 28 maja 2022 r. Miło nam będzie jeżeli włączą się Państwo do korowodowego przemarszu zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Wspólnie podsumowujmy 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu.

W liście podany jest kontakt do koordynatorów działania.

 

 • Zapraszamy do historycznego korowodu

Szanowni Państwo,

kiedy przed rokiem podejmowaliśmy decyzję dotyczącą obchodów 600. rocznicy lokacji Mińska Mazowieckiego, wiadomo było, jak wiele inicjatyw nosić będzie herbowe, niebiesko - żółte barwy. Na kilka tygodni przed uroczystościami zamykającymi jubileuszowy rok te same barwy stały się dla mińszczan, Polaków i Europejczyków i obywateli wolnego świata synonimem walki o niepodległość bohaterskich mieszkańców Ukrainy.

W naszym zamyśle jubileusz sześćsetlecia ma zostać zakończony cyklem kulturalnych imprez. Głównym elementem tychże będzie barwny Korowód ukazujący zmiany miasta w ciągu sześciu stuleci jego istnienia. Organizacją wydarzenia zajmują się społeczności miejskich szkół podstawowych i dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej. Każda szkoła zaprezentuje Mińsk w wybranym wieku. W sobotę 28 maja uczniowie  przeparadują  spod swojej siedziby na plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tam uczestników promienistych przemarszów powita pan burmistrz Marcin Jakubowski. Spod budynku Starostwa chcielibyśmy wyruszyć w większym gronie. Dołączą do nas przedstawiciele miast partnerskich, goście wydarzeń. Bardzo zależy nam, abyście Państwo czynnie wzięli udział w Korowodzie, zarówno indywidualnie , jak i w zorganizowanych grupach. Zachęcamy wszystkie funkcjonujące
w Mińsku Mazowieckim  jednostki organizacyjne, placówki edukacyjne, stowarzyszenia, kluby sportowe i hobbystyczne, firmy oraz grupy nieformalne do czynnego włączenia się do barwnego, korowodowego przemarszu na ulicy Kościuszki. Niech stanie się on pomostem między przeszłością a przyszłością miasta i jego mieszkańców, którą chcielibyśmy widzieć jako pełną radości, dobra i wolności. Razem przejdziemy na dziedziniec Pałacu Dernałowiczów, gdzie nastąpi dalszy ciąg rocznicowych uroczystości. Między innymi odsłonimy przepiękny witacz miasta i nadamy nazwy alejkom parkowym.

Zależy nam także, aby udział w wydarzeniu wzięli nasi goście z Ukrainy, którzy wśród życzliwych mińszczan znaleźli schronienie i szansę na normalne, spokojne życie. Cieszymy się Waszą obecnością i dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom miasta za ofiarność i życzliwość wobec Was. Prosimy, dołączcie do nas.

Wspólnie podsumujmy  udziałem w Korowodzie 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu. Bądźmy dumni z przeszłości i z nadzieją patrzmy razem w przyszłość. Przyszłość, której pragniemy, musi być pełna wolności i pokoju. Przyszłość ma barwy niebiesko - żółte.

Z pozdrowieniami.

Marcin Jakubowski

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Zgłoszenia udziału w korowodzie proszę kierować do koordynatorów wydarzenia:

Leszek Celej: celej-minsk@wp.pl

Tomasz Ciechański: tociech@wp.pl

City Jungle – interaktywny wykład o bezpieczeństwie osobistym

Problemy migracyjne, przeludnienie, włamania, kradzieże, pobicia… to tylko niektóre problemy z jakimi muszą się dziś borykać  mieszkańcy dużych miast.

Kamil Panek, międzynarodowy instruktor Krav Maga, biegły sądowy z zakresu samoobrony i użycia broni palnej z 15 letnim doświadczeniem w mundurze (żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim) poprowadzi interaktywny wykład o sztuce samoobrony i bezpieczeństwie w miejskiej dżungli.

Przed nami pora urlopów, wypoczynku,  wycieczek.  W czasie prawie dwugodzinnej prelekcji dowiecie się jak zabezpieczyć  swoje mieszkanie, samochód i kosztowności. Jak  uniknąć  wielu przykrych niespodzianek i prawidłowo zachować się w obliczu nieszczęśliwego wypadku, agresji, kradzieży, pożaru czy nawet ataku terrorystycznego.

Nie dostaniecie gotowych rozwiązań, ale poznacie zasady graniczonego zaufania i asertywności. Dowiecie się jak wpływać na proces decyzyjny przestępcy oraz czym jest świadomość sytuacyjna i jak ją wykorzystać w życiu codziennym.
Spotkanie pod Patronatem Burmistrza Marcina Jakubowskiego.

Wstęp wolny

 

 • City Jungle – interaktywny wykład o bezpieczeństwie osobistym

Badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.
Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości:
Halinów – 10 maja 2022 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy aptece, ul. Jana Pawła II 24
Mińsk Mazowiecki – 24 maja 2022 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Warszawska 173  

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:
•    nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
•    lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

 

 

 • Badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 - Mińsk Mazowiecki
 • Halinów

Życzenia Wielkanocne dla gości z Ukrainy

Нехай час Великодня принесе мир и полегшення!

Христос воскрес!

Niech czas Wielkanocy przyniesie spokój i ukojenie.

Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!

 

Вам бажають мешканці Мінська Мазовецького

Życzą mieszkańcy Mińska Mazowieckiego

 • Życzenia Wielkanocne dla gości z Ukrainy

IV Memoriał Feliksa Rawskiego

Witamy serdecznie wszystkich kibiców Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki oraz sympatyków kolarstwa szosowego. Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na wielkie otwarcie Ogólnopolskiego Kolarskiego Cyklu Szosowego ŻTC Bike Race, które będzie miało miejsce w naszym mieście już w najbliższą niedzielę 24.04.2022 r. o godz.12.00.

W ramach rywalizacji kolarskiej tradycyjnie już zostanie rozegrany IV Memoriał Feliksa Rawskiego - Honorowego Obywatela Miasta Mińsk Mazowiecki i patrona Klubu Kolarskiego V-MAX, który w tym roku obchodzi swoje "dziesiąte urodziny" !!!!

W poprzednich latach mińscy kolarze regularnie zdobywali miejsca na podium w tym znanym i cenionym wyścigu a wśród zwycięzców najczęściej widzieliśmy Mateusza Mikulskiego, Jakuba Soszkę i Jacka Tomkiewicza. Mamy nadzieję, że i w tym roku dzięki wsparciu Miasta i Gminy Mińsk Mazowiecki, lokalnych sponsorów i dopingowi wspaniałych kibiców nasi kolarze godnie zaprezentują się w w wielkim peletonie.

Start wyścigu wyznaczono w Arynowie przy ul. Dojazdowej o godz.12.00, zaś uroczysta ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się przy Aquaparku w Mińsku Mazowieckim przy ul.Wyszyńskiego 56 o godz.14.30.

 • IV Memoriał Feliksa Rawskiego - Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki

Na „Majówkę” z biletem wycieczkowym KM

W tym roku w tzw. długi weekend majowy, oferta biletu wycieczkowego Kolei Mazowieckich obowiązuje także w poniedziałek, 2 maja. Oznacza to, że będzie można skorzystać z niej aż przez 5 dni: od 29 kwietnia do 3 maja 2022 r.

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, wyczekiwany także ze względu na majówkę. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy w tym czasie,  chcą podróżować po Mazowszu, Koleje Mazowieckie wydłużyły  obowiązywanie oferty biletu wycieczkowego o poniedziałek, 2 maja.

Na podstawie biletu wycieczkowego można odbyć podróż pociągiem KM na trasie do 200 km. Bilet wycieczkowy można nabyć na podróż w jedną stronę lub w kierunku „tam i z powrotem” na tej samej trasie. Cena jest zależna od planowanej długości przejazdu.

Posiadając bilet wycieczkowy można także skorzystać z atrakcyjnych zniżek u naszych parterów akcji „Koleją do kultury”. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia m.in. Muzeum Sił Powietrznych
w Dęblinie, czy Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej.

Więcej informacji na temat oferty biletu wycieczkowego znajduje się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/bilet-wycieczkowy

 • Na „Majówkę” z biletem wycieczkowym KM

Bieg Wiosny

Bieg Wiosny - 22.05.2022 - Górki. Start: godz. 11.00.
Kategorie: dzieci do 3 lat: 50m, 4-5 lat: 100m, 6-7 lat: 200m, 8-9 lat: 300m, 10-11 lat: 600m, 12-14 lat: 1 km, OPEN +15 LAT: 5 km, NORDIC-WALKING: 2 km.
MEDALE DLA WSZYSTKICH, DLA NAJLEPSZYCH PUCHARY!
ZAPISY: aswtkd@gmail.com oraz w dniu biegu od godz. 10.00.
Wpisowe - cegiełka: 10 zł.

 • BIEG WIOSNY - 22.05.2022 - GÓRKI

Kurs "Finanse osobiste" w MBP

Zapraszamy do udziału w praktycznym kursie "Finanse osobiste" skierowanym przez Fundację Giełdy Papierów Wartościowych do seniorów.

W załączeniu szczegółowy program. 

Pierwsze zajęcia poprowadzi mińszczanka, menadżer z długoletnim doświadczeniem w pracy na rzecz rozwoju bankowości i rynku kapitałowego, mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet - Renata Żukowska.

Wstęp bezpłatny. Zapisy w czytelni, tel. 25 740 51 04

 • Kurs "Finanse osobiste" w MBP

„O rzeczy muzycznej na wesoło. Barwy wiosny.”

Miejska Orkiestra Kameralna działająca pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego oraz dyrektora Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały - Pauliny Rzewuskiej - Korycińskiej, zaprasza na cykliczne spotkania muzyczne pt. „O rzeczy muzycznej na wesoło. Barwy wiosny.”

Miejska Szkoła Artystyczna, godz. 18.00, 28.04.22  (czwartek).
Wstęp z wejściówkami. Wejściówki do odbioru w recepcji MSA od 22.04.2022 r.

Spotkanie poprowadzą:
Monika Pszkit
Jerzy Maciejewski

Wystąpi:
Miejska Orkiestra Kameralna Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją w. M. Domagały
oraz soliści
Justyna Kowynia
Michalina Juszczyk
Zofia Noiszewska
Maciej Kopka
Tomasz Osica

 • „O rzeczy muzycznej na wesoło. Barwy wiosny.”

Zarządzenie Burmistrza Miasta dot. wychowania przedszkolnego

ZARZĄDZENIE NR 833/342/22 BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI z dnia 21 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego.

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PROGRAM:

 • 9.30 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY (parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny)
 • 10.50 UROCZYSTOŚCI GŁÓWNE PRZY POMNIKU KONSTYTUCJI 3 MAJA
  - przemarsz kolumny delegacji i kompanii honorowej
  - odegranie hymnu Polski
  - wystąpienie burmistrza miasta Marcina Jakubowskiego
  - przemówienia okolicznościowe
  - złożenie kwiatów
 • 12.00-13.30 SPOTKANIE Z KONSTYTUCJĄ PRZYPINKI, KOTYLIONY QUIZY, ANIMACJE
  zajęcia animacyjne dla rodzin (plac przy fontannie w pobliżu Ronda gen. Józefa Hallera)
 • 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Europejski Tydzień Szczepień

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniach 24-30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. W tym roku obchodzony pod hasłem ,,Długie życie dla wszystkich’’.  Podczas najbliższego tygodnia, chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na korzyści wynikające ze szczepień i ryzyka związane ze spadkiem osób zaszczepionych, podłączając i upowszechniając logo Europejskiego Tygodnia Szczepień (EIW).

 • Europejski Tydzień Szczepień
 • Europejski Tydzień Szczepień
 • Europejski Tydzień Szczepień

"Plaque of Honour" Rady Europy dla Mińska Mazowieckiego

Z ogromną radością, dumą i poczuciem sensu naszej pracy dzielimy się z Wami wspólnym sukcesem. Właśnie otrzymaliśmy informację ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy o otrzymaniu nagrody „Plaque of Honour”.
Rada Europy doceniła działania naszego miasta wzmacniające wartości europejskie takie jak: solidarność, równość, tolerancja i współpraca w rożnych obszarach aktywności obywatelskiej. Mińsk Mazowiecki jest łącznie laureatem trzech wyróżnień w ramach Nagrody Europy. Każdy etap konkursu wymaga większej jakości i różnorodności działań budujących wspólnotę i tożsamość europejską. Najwyższym uhonorowaniem działań samorządów jest nagroda „Prize of Europe”, którą otrzymuje tylko jedno miasto w Europie.
Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, któremu przyznano w tym roku to wyjątkowe wyróżnienie. W całej Europie „Plaque of Honour” otrzymały jeszcze trzy miasta: z Francji, Niemiec i ukraiński Kijów. Gratulujemy!
Ta nagroda jest sukcesem całej naszej lokalnej wspólnoty. Cieszymy się, że razem zdobywamy szczyty i jesteśmy doceniani przez ważne instytucje europejskie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i podejmowane inicjatywy!

 

 • Dzień Europejski w Mińsku Mazowieckim
 • Europejskie nagrody - skala

Kończą się prace budowlane na terenie rekreacji publicznej na osiedlu Serbinów

Dobiegają końca prace budowlane na terenie rekreacji publicznej na osiedlu Serbinów. Ostatnie szlify i wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie miejsca, na które mieszkańcy, zwłaszcza tej części miasta, z niecierpliwością czekali.

 • IMG_1486
 • IMG_1491
 • IMG_1492
 • IMG_1493
 • IMG_1494
 • IMG_1501 (1)
 • IMG_1502 (1)
 • IMG_1488
 • IMG_1489

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim