Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI KWIECIEŃ 2022

Zapraszamy do historycznego korowodu

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w wydarzenia podsumowujące 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu.

Burmistrz Miasta w załączonym liście zaprasza wszystkie stowarzyszenia, kluby sportowe, fundacje, jednostki organizacyjne do udziału w Korowodzie historycznym 28 maja 2022 r. Miło nam będzie jeżeli włączą się Państwo do korowodowego przemarszu zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Wspólnie podsumowujmy 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu.

W liście podany jest kontakt do koordynatorów działania.

 

  • Zapraszamy do historycznego korowodu

Szanowni Państwo,

kiedy przed rokiem podejmowaliśmy decyzję dotyczącą obchodów 600. rocznicy lokacji Mińska Mazowieckiego, wiadomo było, jak wiele inicjatyw nosić będzie herbowe, niebiesko - żółte barwy. Na kilka tygodni przed uroczystościami zamykającymi jubileuszowy rok te same barwy stały się dla mińszczan, Polaków i Europejczyków i obywateli wolnego świata synonimem walki o niepodległość bohaterskich mieszkańców Ukrainy.

W naszym zamyśle jubileusz sześćsetlecia ma zostać zakończony cyklem kulturalnych imprez. Głównym elementem tychże będzie barwny Korowód ukazujący zmiany miasta w ciągu sześciu stuleci jego istnienia. Organizacją wydarzenia zajmują się społeczności miejskich szkół podstawowych i dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej. Każda szkoła zaprezentuje Mińsk w wybranym wieku. W sobotę 28 maja uczniowie  przeparadują  spod swojej siedziby na plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tam uczestników promienistych przemarszów powita pan burmistrz Marcin Jakubowski. Spod budynku Starostwa chcielibyśmy wyruszyć w większym gronie. Dołączą do nas przedstawiciele miast partnerskich, goście wydarzeń. Bardzo zależy nam, abyście Państwo czynnie wzięli udział w Korowodzie, zarówno indywidualnie , jak i w zorganizowanych grupach. Zachęcamy wszystkie funkcjonujące
w Mińsku Mazowieckim  jednostki organizacyjne, placówki edukacyjne, stowarzyszenia, kluby sportowe i hobbystyczne, firmy oraz grupy nieformalne do czynnego włączenia się do barwnego, korowodowego przemarszu na ulicy Kościuszki. Niech stanie się on pomostem między przeszłością a przyszłością miasta i jego mieszkańców, którą chcielibyśmy widzieć jako pełną radości, dobra i wolności. Razem przejdziemy na dziedziniec Pałacu Dernałowiczów, gdzie nastąpi dalszy ciąg rocznicowych uroczystości. Między innymi odsłonimy przepiękny witacz miasta i nadamy nazwy alejkom parkowym.

Zależy nam także, aby udział w wydarzeniu wzięli nasi goście z Ukrainy, którzy wśród życzliwych mińszczan znaleźli schronienie i szansę na normalne, spokojne życie. Cieszymy się Waszą obecnością i dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom miasta za ofiarność i życzliwość wobec Was. Prosimy, dołączcie do nas.

Wspólnie podsumujmy  udziałem w Korowodzie 600. rocznicę nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu. Bądźmy dumni z przeszłości i z nadzieją patrzmy razem w przyszłość. Przyszłość, której pragniemy, musi być pełna wolności i pokoju. Przyszłość ma barwy niebiesko - żółte.

Z pozdrowieniami.

Marcin Jakubowski

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki

Zgłoszenia udziału w korowodzie proszę kierować do koordynatorów wydarzenia:

Leszek Celej: celej-minsk@wp.pl

Tomasz Ciechański: tociech@wp.pl

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim