Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI MAJ 2022

8 Gala Alei Gwiazd Literatury

21 maja 2022 roku, o godz. 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza wszystkich miłośników książek na ósmą już Galę Alei Gwiazd Literatury. W tym roku, naszym honorowym gościem będzie wybitny Pisarz literatury dziecięcej i młodzieżowej – Grzegorz Kasdepke.

Jesteśmy dumni, że wkrótce odsłoni on swoją Gwiazdę w naszej Alei. Książki jego autorstwa, niemal bez wyjątku osiągają statusy bestsellerów. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci “Świerszczyk”. Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych. Grzegorz Kasdepke za swoją twórczość otrzymał wiele nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, tytuł Książka Roku 2001 polskiej sekcji IBBY. Od 2019 roku jest w gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Wydarzeniu towarzyszy konkurs literacki, do którego Biblioteka zaprosiła wszystkich młodych czytelników. Ich zadaniem było napisane opowiadania inspirowanego literaturą Grzegorza Kasdepke pod hasłem (Nie)zwykła codzienność. Wyboru zwycięskich prac dokona powołane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Jury, a laureaci otrzymają nagrody podczas Gali z udziałem Pisarza.
Gala ma bogatą oprawę artystyczną. W tym roku na naszej scenie wystąpią tancerze ze Studia Tańca „La Flaca” oraz młodzi wykonawcy z „Musicalowej Akademia Talentów”.  Wydarzeniu towarzyszą dwie wystawy: plenerowa, prezentująca twórczość Grzegorza Kasdepke oraz wystawa w sali na p. -1 przedstawiająca prace plastyczne uczestników artystycznych zajęć w „Do góry nogami” pod okiem Ewy Zychowicz i Krzysztofa Rusieckiego.

Cieszymy się, że tegoroczny maj przyniesie naszej Alei nową Gwiazdę i wzbudzi w naszych sercach piękne emocje związane z tym wyjątkowym, literackim spotkaniem. Wiemy, jak ważne jest wzbudzanie w dzieciach chęci do czytania i stworzenie im możliwości obcowania z literaturą.

Zapraszamy!

 

  • 8 Gala Alei Gwiazd Literatury

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim