Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

„Odjazdowy Bibliotekarz” z MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza na 8. rajd miłośników książek i rowerów „Odjazdowy Bibliotekarz”
12 czerwca na uczestników czeka 21–kilometrowa trasa, którą zwieńczy piknik przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy.
Uwaga❗ Zapisy tylko przez formularz internetowy❗Limit miejsc ograniczony! Kto pierwszy, ten lepszy.
 https://mbpmm.pl/8-rajd-milosnikow-ksiazek-i-rowerow.../
 • „Odjazdowy Bibliotekarz”

Czerwiec w Miejskim Domu Kultury

☀CZERWIEC☀ w MDK Mińsk Mazowiecki!
1.06 (śr.) - Dzień Dziecka w MDK Mińsk Mazowiecki  - Sylwia Grzeszczak | Dzień Dziecka MDK Mińsk Maz.
2 i 23.06 (czw.) - Skąd nasz ród? | WARSZTATY GENEALOGICZNE
3.06 (pt.) - Światy Sztuczne, SteelFire | KONCERT DLA UKRAINY
4-5.06 (sob.-niedz.) - Tango | WARSZTATY
4.06 (sob.) - Licorice pizza | KINO KAMERALNE
10.06 (pt.) - Żeby szczęśliwym być | KONCERT PIOSENEK ANNY GERMAN
11.06 (sob.) - Lampion dekoracyjny | ZPT-y RODZINNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNO-TECHNICZNE
12 i 26.06 (niedz.) - Wyprzedaż garażowa | MDK Mińsk Mazowiecki
19.06 (niedz.) - Simona K. Wołająca na puszczy | SPEKTAKL
21.06 (wt.) - Kosy - Słowianie | KONCERT NOC KUPAŁY
24.06 (pt.) - Co nam w duszy gra? | KONCERT MULTIMEDIALNY DLA UKRAINY
25.06 (sob.) - Annette | KINO KAMERALNE
30.06 (czw.) - Dobry wieczór, ja z Ukrainy! | WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU (szczegółowe informacje wkrótce)
BILETY na wydarzenia dostępne na: https://ekobilet.pl/mdkminsk
Wszystkie wydarzenia znajdziecie na: https://www.facebook.com/mdkmmz/events/

 • Czerwiec w Miejskim Domu Kultury

10-lecie Studia Tańca La Flaca

Koncert Jubileuszowy - 10-lecie Studia Tańca La Flaca. 18.06.2022, GODZINA 19:00 -  Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Kopernika 9 w Mińsku Mazowieckim.
Wejście tylko z zaproszeniem. Bezpłatne zaproszenia można zarezerwować mailowo: la-flaca@wp.pl, sms 516066944 lub bezpośrednio w recepcji w godzinach pracy studia.

 • 10-lecie Studia Tańca La Flaca

Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Mińskiej

X RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH PO ZIEMI MIŃSKIEJ  -  04.06.2022 w ZSZ nr 2 ("MECHANIK")

BAZA RAJDU: ZSZ nr 2 "MECHANIK", ul. Gen. K. Sosnkowskiego 43, Mińsk Mazowiecki.

PLAN IMPREZY:
8:00-9:20 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW RAJDU
9:20-9:40 ODPRAWA UCZESTNIKÓW RAJDU
10:00 START PIERWSZEJ ZAŁOGI
10:10-11:40 PRÓBA SPRAWNOŚCIOWO-ZRĘCZNOŚCIOWA
OPŁATY WPISOWE:
60 zł pojazd +20 zł od każdej osoby
40 zł pojazd +20 zł od każdej osoby
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KAROLA WOJTYŁY W HUCIE MIŃSKIEJ
10:30-12:20 PREZENTACJA POJAZDÓW PRZY HALI SPORTOWEJ W GRZEBOWILKU
11:00-13:00 PREZENTACJA POJAZDÓW PRZY SIENNICKIM MUZEUM SZKOLNYM
13:30-16:00 PREZENTACJA POJAZDÓW NA PARKINGU PRZED MDK W MIŃSKU MAZOWIECKIM
15:30-17:00 KONKURS ELEGANCJI NA TERENIE ZSZ NR 2 "MECHANIK"
17:30 ROZDANIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE RAJDU
dla załóg należących do klubów zrzeszonych w PZM

dodatkowe informacje pod nr. tel. 692-644-810
www.facebook.com/sam.rpzm/

 • Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Mińskiej

Mińszczanie! Gramy dla Ukrainy!

Mińszczanie! gramy dla Ukrainy!  Zapraszamy do MDK Mińsk Mazowiecki! Wystąpią: Światy Sztuczne i SteelFire!
SteelFire - hardrockowa załoga z Mazowsza z kilkunastoletnim stażem scenicznym. W dorobku dwa albumy studyjne (Rock’n’Roll na wieki wieków 2013, Right by Our Side 2017) kilka singli oraz niemal dwie setki koncertów zagranych w Polsce oraz krajach ościennych. Grupa na przestrzeni lat w swoje twórczości trzyma się klasycznego hardrockowego szkieletu, wplatając jednak elementy innych gatunków muzycznych jak klasyczny heavy metal, stoner rock czy nawet mroczniejsze akcenty czerpane z rocka gotyckiego. Niezależnie od okresu działalności, cechą charakterystyczną zespołu jest duża energia sceniczna, także spodziewajcie się, że będzie się działo!
Światy Sztuczne "Cześć! Nazywamy się Światy Sztuczne. Jesteśmy czwórką chłopaków, którzy przez całe swoje życie są wyjątkowo mocno związani z muzyką. Tworzymy razem rzeczy, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić. Gramy rocka. Mamy otwarte głowy, a w nich mnóstwo pomysłów i marzeń. Nasza muzyka to składanka emocji, pragnień i wspomnień, tych lepszych i gorszych. Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej nie tylko fragmenty naszych światów, ale także swoich własnych."
Cała kwota zebrana podczas koncertu zostanie przekazana na pomoc Ukrainie na zakup niezbędnych rzeczy dla osób z Ukrainy przebywających na terenie miasta Mińsk Mazowiecki oraz rzeczy transportowanych do miejsc dotkniętych wojną. Można także wpłacać środki na zbiórkę https://pomagam.pl/minskukrainie „Mińszczanie Ukrainie” założoną przez Ewelinę Oberzig w porozumieniu z władzami miasta oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Mińsku Mazowieckim".
Zapraszamy do współpracy mińskie (i nie tylko mińskie) zespoły, które chciałby wystąpić w ramach #KoncertyDlaUkrainy! Zgłoszenia na: promocja@mdkmm.pl
 • Mińszczanie! gramy dla Ukrainy!

Diorama partyzancka w willi dr. Huberta

DIORAMA PARTYZANCKA „TYCH ZA WOLNOŚĆ CO SIĘ BIJĄ…” - MIŃSK MAZOWIECKI 4.06.2022 - WILLA DR. JANA HUBERTA, UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 4, GODZ. 16.

Dnia 4 czerwca br., w Mińsku Mazowieckim, przy willi dr. Jana Huberta (ul. gen. K. Sosnkowskiego 4), będącej filią Muzeum Ziemi Mińskiej i jednocześnie siedzibą stowarzyszenia 7. Pułku Ułanów Lubelskich, które od lat 90. XX wieku dokumentuje dzieje tej elitarnej jednostki kawalerii stacjonującej w Mińsku Mazowieckim w latach 1921-1939, odbędzie się w godzinach wieczornych (16-20) diorama przedstawiająca obóz partyzancki z czasów wojny 1939-1963 r.

Dioramę, na której przedstawimy sylwetki żołnierzy I i II konspiracji działających i walczących w Ziemi Mińskiej, wzbogacą piosenki partyzanckie w wykonaniu członków Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury oraz członków Chóru Żołnierzy AK „Nowogródzkie Orły” pod kierunkiem Pani Doroty Czajkowskiej i z akompaniamentem Pana Dariusza Szopy.

Diorama nosi tytuł: „Tych za wolność co się biją…” i nawiązuje do historii walk o wolność i niezawisłość Polski w latach zmagań wojennych 1939-1963 r. Wsparcia udzielą także członkowie stowarzyszenia 7. Pułku Ułanów Lubelskich, a podczas wydarzenia przypomnimy sylwetki bohaterów Ziemi Mińskiej: Edwarda Wasilewskiego ps. „Wichura” i jego oddziału, a także działających na tych terenach żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury wraz z Muzeum Ziemi Mińskiej i Działem MZM 7. Pułkiem Ułanów Lubelskich, przy wsparciu członków Chóru Żołnierzy AK „Nowogródzkie Orły”. Patronat medialny: „Nasz Dziennik”, tygodnik „Idziemy”, „Myśl Praska”.

 • DIORAMA PARTYZANCKA „TYCH ZA WOLNOŚĆ CO SIĘ BIJĄ…” MIŃSK MAZOWIECKI 4.06.2022 WILLA DR. JANA HUBERTA

Zakończenie roku akademickiego MUTW

Burmistrz Marcin Jakubowski uczestniczył dziś w zakończeniu roku akademickiego oraz jubileuszu 15-lecia Miński  Uniwersytet   Trzeciego  Wieku  Burmistrz opowiedział o zeszłorocznych przygotowaniach do wyjątkowych, bo trwających 12 miesięcy obchodów 600-lecia Mińska Mazowieckiego i pogratulował słuchaczom kolejnego roku ciekawych wykładów oraz zajęć.

 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW
 • Zakończenie roku akademickiego MUTW

Musical "Naprawczak" w kinie MUZA

"Naprawczak" to spektakl opowiadający historię Wiktorii, która w wyniku pomyłki trafia do placówki wychowawczej dla trudnej młodzieży, czyli do tytułowego "Naprawczaka". Tam musi zmierzyć się nie tylko z nieufnością nowych przyjaciół oraz niechęcią apodyktycznej i surowej Pani Profesor, ale też z osobistą tragedią. Po trudnych początkach Nowa, jak nazywają ją koledzy i koleżanki, zaczyna wierzyć, że może coś zmienić nie tylko w swojej sytuacji, ale też jest w stanie przekonać resztę dzieci, że mimo słabego startu, każdy z nich może być dobry. Bardzo jej w tym pomoże Panna M. - nowa nauczycielka sztuki. Spektakl ukazuje, jak ważna jest szeroko rozumiana miłość i zaufanie. Skłania dzieci do refleksji nad swoim zachowaniem, a rodziców zmusza do zastanowienia się, czy dyscyplina jest rzeczywiście jedyną słuszną drogą na drodze kształtowania swoich pociech.

 

Produkcja: Polska

Rok produkcji: 2019

Reżyseria: M. i M. Kozioł, muzyka: Marta Kozioł, udźwiękowienie: Bartłomiej Łuszczyk

Scenariusz: M. i M. Kozioł, muzyka: Marta Kozioł, udźwiękowienie: Bartłomiej Łuszczyk

Obsada: Dzieci z Mińska Mazowieckiego i okolic.

 

Musical | Od 7 lat | 0k. 60 min. | 2D | PL|14.06| godz. 19.30

 • Musical "Naprawczak" w kinie MUZA

Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich

Od 12 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Najważniejsze zmiany związane są z dalszą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz i Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, oraz na liniach bocznych.

Specjalną, wakacyjną ofertą jest powrót pociągu „Słoneczny”, a także uruchomienie dodatkowego połączenia do Trójmiasta – pociągu „Słoneczny – BIS”.

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 3 września br.

 

Pociąg „Słoneczny” będzie wyruszał codziennie ze stacji Warszawa Centralna o godzinie 5:55,
a o 11:25 będzie już w Ustce, z której odjedzie o 12:11. Na stację Warszawa Centralna przyjedzie
o 18:04. Z kolei pociąg „Słoneczny – BIS” będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Ze stacji Warszawa Zachodnia odjedzie o godzinie 9:03 i zakończy bieg na stacji Gdynia Główna o 12:56.
W podróż powrotną wyruszy z Gdyni Głównej o 18:29 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia minutę przed godziną 22.00.

 

Zmiany na poszczególnych liniach kursowania pociągów KM

 

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 13-14 sierpnia, z uwagi na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W tym terminie część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana.

Ponadto od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów na linii Warszawa – Grodzisk zostanie odwołana lub będzie kursowała przez stację Warszawa Gdańska. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, w dni robocze, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.

 

R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na planowaną wymianę urządzeń srk, od dnia 26 sierpnia, pociągi KM rozpoczynające
i kończące bieg w stacji Mrozy będą kursowały w skróconej relacji do/z Mińska Mazowieckiego.

 

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na odcinku Warszawa Gołąbki – Ożarów Mazowiecki zostanie zamknięty jeden tor co spowoduje utrudnienia w ruchu pociągów. Ponadto, od 27 czerwca, na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie pociągi będą kursowały po jednym czynnym torze. W związku z tym część pociągów będzie kursowała do/z Warszawy Głównej. Natomiast od 22 sierpnia, z uwagi na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystąpią bardzo duże utrudnienia na całej linii. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu. Większość pociągów kursujących na linii Warszawa – Błonie zostanie odwołana.

 

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z budową tunelu drogowego w Zielonce rozkład jazdy, do końca czerwca, będzie zbliżony do obecnego. Ruch pociągów w tym okresie, na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka oraz Warszawa Rembertów – Zielonka, będzie odbywał się jednotorowo. Dlatego też część połączeń nadal będzie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Dodatkowo, w celu złagodzenia utrudnień, nadal będą kursowały pociągi wahadłowe na odcinku Warszawa Wileńska – Ząbki oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową. Ponadto w dni robocze, na odcinku Tłuszcz – Warszawa Wschodnia, honorowane są w dalszym ciągu bilety KM w następujących pociągach IC:

 • 10112/3 „ZAMENHOF” relacji Białystok – Warszawa Zachodnia.
 • 81102/3 „PODLASIAK” relacji Świnoujście – Suwałki.

 

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 czerwca do 5 lipca, w dni robocze, z uwagi na remont wiaduktu drogowego, na szlaku Czachówek Południowy – Chynów ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Na odcinku Radom Główny - Skarżysko Kamienna ruch pociągów także będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

 

R31 Sierpc – Kutno

W dniach 1-20 sierpnia, z uwagi na wymianę nawierzchni, na szlaku Sierpc – Płock Trzepowo będzie wstrzymany ruch pociągów. W zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na prace remontowe na odcinku Mostówka – Wyszków, Mostówka – Przetycz, Wyszków – Przetycz oraz Pasieki – Ostrołęka, w wybranych terminach, ruch pociągów będzie wstrzymany.
W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na tych odcinkach.

 

R81 Radom – Dęblin

Ze względu na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinkach: Radom – Jedlnia Letnisko – Pionki, Żytkowice – Garbatka Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy
w terminie organizacji zamknięciowej.

 

R91 Sierpc – Nasielsk

Od 1 lipca do 31 sierpnia, z uwagi na prace remontowo-naprawcze, będzie wstrzymany ruch pociągów na całej linii. W zamian za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Więcej informacji na stronie:https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zmiana-rozkladu-jazdy-pociagow-od-12-czerwca-2022-r

 • Pociąg Kolei Mazowieckich

Festiwal Smaku i Folkloru

Miasto i Gmina KAŁUSZYN zapraszają na "Festiwal - Smaku i Folkloru".
Kałuszyn - Karczunek - 5.06.2022. Początek imprezy - godz. 13.00. WSTĘP WOLNY.  Szczegóły na załączonym plakacie.
 

 • Festiwal Smaku i Folkloru

III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W siedzibie Europe Direct Mińsk Mazowiecki w Mińsku Mazowieckim odbył się  III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg.

Z testem zmierzyła się finalistka Aleksandra Tkaczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim.

Ogólnopolska Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to szansa na index na kierunkach studiów związanych z tematyką europejską np. europeistya czy kulturoznawstwo, płatny staż lub wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego.

Organizatorami są:

Komisja Europejska w Polsce Parlament Europejski - Biuro w Polsce oraz Słupski Instytut ds. Młodzieży w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami informacyjnymi Europe Direct.

 

 • o1
 • o2
 • o3

Nagroda Europy - „Plaque of Honour”

Dzielimy się informacją o wyjątkowym wyróżnieniu.  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyznało naszemu miastu nagrodę „Plaque of Honour”.

Rada Europy doceniła działania naszego miasta wzmacniające wartości europejskie, takie jak: solidarność, równość, tolerancja i współpraca w rożnych obszarach aktywności obywatelskiej. Mińsk Mazowiecki jest łącznie laureatem trzech wyróżnień w ramach Nagrody Europy. Każdy etap konkursu wymaga większej jakości i różnorodności działań budujących wspólnotę i tożsamość europejską. Najwyższym uhonorowaniem działań samorządów jest nagroda „Prize of Europe”, którą otrzymuje tylko jedno miasto w Europie.

Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, któremu przyznano w tym roku to wyjątkowe wyróżnienie. W całej Europie „Plaque of Honour” otrzymały jeszcze trzy miasta: z Francji, Niemiec i ukraiński Kijów. Gratulujemy!

Ta nagroda jest sukcesem całej naszej lokalnej wspólnoty. Cieszymy się, że razem zdobywamy szczyty i jesteśmy doceniani przez ważne instytucje europejskie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i podejmowane inicjatywy!

 

 • 278776639_5324087264315041_2644815652079919180_n
 • 278843064_5324087347648366_5132559057540984652_n

18 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Mija 18 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 18 lat budowania wspólnoty oraz czerpania z różnorodnych możliwości takich jak:

 • podróżowanie bez granic,
 • otwarte uniwersytety,
 • rozwój zawodowy, biznesowy i inwestycyjny,
 • silna gospodarka.

18 lat wzmacniania wspólnych wartości takich jak:

 • równości,
 • szacunku,
 • współpracy,
 • solidarności.

 

 • safe_image

Piknik rodzinny

Punkt Europe Direct był współorganizatorem Pikniku Rodzinnego 22 maja, podczas którego oficjalnie została otwarta przestrzeń wspólna na Serbinowie. Konsultantka Punktu przeprowadziła konkursy i quizy dla dzieci i młodzieży. Magnetyczna mapa z ciekawostkami o krajach europejskich cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wolontariusze Fundacji  EBU i Europejskiego Korpusu Solidarności wsparli działania edukacyjno-integracyjne. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną pracę.

 • 283518868_5397266866997080_2497176959042604422_n
 • 283433918_5397267086997058_7756267271440763512_n
 • 283490092_304095065261757_4142590061569562156_n
 • dziewczynka Human

Czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIŃSKU MAZOWIECKIM zaprasza na imprezy w czerwcu:

Czerwiec 2022
1.06  12:00 Lipa mińskiej księgarni - wydarzenie na Pl. Kilińskiego
2.06  10:00 Spacer literacki dla dzieci z elementami gry miejskiej - prowadzenie Magdalena Bernat-Protaziuk
3.06  9:00 Finanse osobiste - wykłady w Czytelni z Fundacją GPW
4.06  17:00 Spotkanie o Wandzie Rutkiewicz - Ewa Panejko Pankiewicz, Aleksander Lwow, Elżbieta Sieradzińska.
6.06  13:00 Kinoteka dla Niewidomych (sala konferencyjna)
7 i 21.06  10:15 Klubikowy Książkowy Wtorek (Oddział dla Dzieci)
8.06  10:00 Spacer literacki dla dzieci z elementami gry miejskiej - prowadzenie Magdalena Bernat-Protaziuk
8.06 11:30 Dotykowe archiwum w Fundacji Archeologia Fotografii dla osób z niepełnosprawnością wzroku.
Prowadzenie Fundacja Wielozmysły
9.06 10:00 Klasyka dla Smyka - Kinoteka dla szkół (zapisy w Oddziale dla Dzieci)
11.06  11.00 Warsztaty rodzinne Plastyczne emocjeEsencja wsparcia (sala konferencyjna)
12 .06  10.00 Rajd Odjazdowy Bibliotekarz (rejestracja online)
13.06 13:00 Kinoteka dla Niewidomych (sala konferencyjna)
22.06  Fantastyczna Biblioteka - festiwal literacki dla szkół
27.06  18:00 Spotkanie Klubu Czytelnika (Czytelnia)
Biblioteka
30 18.30 Urszula - Spotkanie autorskie z Ewą Anną Baryłkiewicz

 • Czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów

Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość. Baza danych opracowana w ramach Science for Ukraine, integrująca te propozycje zawiera obecnie ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 52 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 160.

Link do bazy danych z tymi ofertami: https://scienceforukraine.netlify.app/#/positions.

Opisy ofert pracy w bazie są w języku angielskim. By uzyskać tłumaczenie wystarczy kliknąć prawym klawiszem poza obszarem tekstu na prawej stronie ekranu i wybrać z listy opcję: „Przetłumacz na język polski”.

 

 • ScienceForUkraine-200x200px
 • QR
 • TILE 03

Koncert Big Band w MSA

Dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej zaprasza na KONCERT BIG BAND MM "Czasie Nasz..."
12.06.2022 r. , godz. 18:00.
Sala Koncertowa Miejskiej Szkoły Artystycznej ul. Jana Pawła II 23

Soliści:
Paulina "Brzózka" Brzozowska
Bandleader
Arkadiusz Mizdalski
Łukasz Lipski
Gościnnie
By The Way String Quartet

WSTĘP WOLNY.

 • Koncert Big Band

Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF zorganizowane przez Polski Związek Taekwon-Do.

Impreza zgromadziła na swoim starcie 130 zawodników z 30 klubów z całej Polski – zrzeszonych w PZTKD.            

Wśród uczestników zawodów znalazła się trzyosobowa reprezentacja Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO – pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VIII DAN.

Mińszczanie na mistrzostwach zdobyli 5 medali – jeden srebrny i cztery brązowe.

Tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Julia Kawka III DAN – w konkurencji układów formalnych stopni III-IV DAN.

Brązowe medale Mistrzostw Polski zdobyli: Julia Kawka III DAN w walkach w kategorii do 62kg, Cezary Jackowski II DAN w walkach w kategorii do 78kg i w konkurencji układów formalnych stopni II DAN oraz Jakub Kuźmicz I DAN w walkach w kategorii do 85kg.

W zawodach wzięli także udział mińscy sędziowie: Karol Łuniewski IV DAN, Jarosław Nowak I DAN i Piotr Kuźmicz I DAN.

Wszystkim gratulujemy udziału w zawodach!

 • Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF - nasza drużyna

Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci

4 czerwca w Skierniewicach miał miejsce Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci. Z UKS Judo KONTRA uczestniczyło 5 zawodników.

Wspaniale zaprezentowali się bracia Kamil i Artur Girndt. Obaj zdobyli w swoich kategoriach wagowych srebrne medale.

Kamil w kategorii dzieci U10 (rocznik 2013-14) w wadze 28kg. Wygrał 3 walki. Artur w kategorii dzieci U12 (rocznik 2011-12), waga 42kg - wygrał 4 walki.

Równie wspaniale wypadł w kategorii U14 (roczni 2009-10) Jevhenii Pylayiev, waga 55kg zdobywając brązowy medal.

Po jednej walce wygrali bracia Jan i Stanisław Nowik. Pierwszy w wadze 35kg, w kategorii U12 a drugi w wadze 50kg, w kategorii U14.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zdzisław Wiącek

Trener Judo II klasy, IV DAN

 • Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci
 • Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci
 • Ogólnopolski Turniej Judo dla dzieci

Miński Piknik Motocyklowy

Zapraszamy wszystkich motocyklistów i motocyklistki na Miński Piknik Motocyklowy. Przyjedź swoją maszyną i wygraj nagrody! Zapraszamy również wszystkich, którzy nie posiadają motocykla.
Mieszkańcy miasta będą mieć możliwość podziwiania pojazdów i rozmowy z ich właścicielami, a poza tym skorzystają z oferty gastronomicznej i pobawią się przy dźwiękach muzyki na żywo.
Liczne konkursy: najgłośniejszy wydech, najstarszy motocykl, największa pojemność, najbardziej niesamowity motocykl i inne.
Wiele nagród do zdobycia.
Każdy może wziąć udział w wygraniu nagrody głównej: Dowolna toyota na weekend z pełnym bakiem z salonu Toyota Professional Wesoła.
Zapraszamy. Atrakcje dla dzieci. Zjeżdżalnie, animacje.
12 czerwca 2022
Plac przy Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych
Mińsk Mazowiecki, ul. Budowlana 4
Rozpoczęcie imprezy: godz. 12.00
Zagra: Strefa 50 .

 • Miński Piknik Motocyklowy

Pomoc dla pacjentów z Ukrainy

Szanowni Państwo,
polskie organizacje pacjentów pomagają od pierwszych dni wojny w Ukrainie, udzielając aktywnego i bezinteresownego wsparcia. Zbiórki finansowe i rzeczowe, koordynacja transportów humanitarnych czy wsparcie w dostępie do leczenia to jedne z wielu form pomocy udzielanej pacjentom z Ukrainy. Mając na uwadze ogrom wsparcia, które dociera do potrzebujących dzięki organizacjom pacjentów, w ramach platformy PACJENCI.PRO została uruchomiona specjalna strona o działaniach pomocowych polskich organizacji pacjentów dla pacjentów z Ukrainy www.pacjenci.pro/ukraina/.

 • Pomoc dla pacjentów z Ukrainy
 • Pomoc dla pacjentów z Ukrainy

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 43

Nazwa biura IMGW-PIB: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 15:00 dnia 07.06.2022 do godz. 01:00 dnia 08.06.2022
Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

 • Ostrzezenie meteorologiczne nr 43

II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu

Miński Klub Sportowy MMA TEAM zaprasza wszystkich kibiców parterowych sztuk walk na II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI i NO GI, które odbędą się w sobotę 11 czerwca 2022 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Kopernika 9 w Mińsku Mazowieckim. Swój udział potwierdziły formacje jednostek wojskowych, policji i straży pożarnej. Zachęcamy do kibicowania. 

 • II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu

Kickboxerski weekend dla Walhalli

W dniach 3-5 czerwca w Bałtowie drużyna Mińskich Kickboxerów brała udział w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Formule Light Contact z ramienia Polski Związek Kickboxingu

Była to największa impreza krajowa kickboxingu dla kadetów w Formule Light Contact, na którą zgłosiło się blisko 600 zawodników z całego kraju, aby walczyć o tytuł najlepszego kickboxera w Polsce.

Z mińskiego klubu Walhalla oddelegowano 6 kadetów, którzy osiągnęli następujące rezultaty:

 •  Jakub Wąsowski - po zaciętym pojedynku w kategorii -69 uległ w pierwszej walce rywalowi minimalna przewaga punktową, niestety ale pobudka w 2. rundzie nie przyniosła zwycięstwa
 • Michał Wąsiewicz- wygrał pierwsza walkę 3:0 lecz w kolejnym pojedynku uległ przeciwnikowi i nie przeszedł do strefy medalowej, była to jego pierwsza wygrana walka rangi Mistrzostw Polski
 • Oskar Pechcin- wygrywa pierwszą walkę przed czasem na początku 2 rundy przewaga punktową, niestety wejście do ćwierćfinału przegrał walkę z dużo większym zawodnikiem, który wygrał cała konkurencję
 • Rafał Wilczek- po zaciętej walce wygrał wejście do ćwierćfinału ostatecznie zdobywając 3 miejsce
 • Marika Morelowska po dość długiej przerwie treningowej spowodowanej kontuzja kolana wygrywa 2 walki, z czego pierwszą w 18 sekundzie . Ostatecznie zdobywa 3 miejsce w swojej kategorii po przegranej walce z Mistrzynią Polski
 • Aleksander Ruta, fenomenalny zawodnik, po 4 pojedynkach, z czego większość zakończyła się przed czasem zdobywa złoty medal i po raz kolejny uzyskał tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu w Formule Light Contact.

Podczas turnieju odbył się również bieg charytatywny I Punisher RUN dla Marka Piotrowskiego, w którym oczywiście brała udział nasza drużyna wraz z trenerami.

Serdeczne podziękowania dla trenera Kamila Chłopika i Weroniki Chłopik za pomoc techniczną na wyjeździe i opiekę nad zawodnikami.

Podziękowania za wyjazd należą się również naszym partnerom i sponsorom, bez których wyjazd by się nie odbył:

- Firma KOMA Dębe Wielkie - za sponsoring zawodników

- Miasto Mińsk Mazowiecki za dofinansowanie do wyjazdu

- Carolina Toyota Wesoła - za pomoc przy wyjeździe

Dziękujemy i już dziś zapraszamy sympatyków sportów walki na zajęcia w klubie Walhalla.

 • Zawodnicy Wallhali na podium.
 • Zawodnicy Wallhali na podium.
 • Zawodnicy Wallhali na podium.
 • Logo Klubu Walhalla
 • Zawodnicy Klubu Walhalla na mecie
 • Zawodnicy na podium
 • Zawodnicy po walce
 • Zawodnicy po walce.
 • Zawodnicy po walce.

Przypominamy o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Od 1 lipca 2021 r. właściciel lub zarządca budynku, który jest zasilany w źródło ciepła lub spalania paliw do 1MW jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Na zgłoszenie źródła ciepła lub spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r. właściciel lub zarządca ma czas do 30 czerwca 2022 r. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r. termin złożenia deklaracji wynosi 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub spalania paliw.

Deklarację można złożyć:

- w formie elektronicznej, przez stronę https://gunb.gov.pl/, wykorzystując do tego profil zaufany, e-dowód albo podpis kwalifikowany,

- w formie papierowej – wypełniony dokument można złożyć w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki (deklaracja dostępna na stronie https://gunb.gov.pl/ w zakładce Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków).

Wszelkie informacje publikowane są na stronie https://gunb.gov.pl/.

 • CEEB

Kampania #ŻyjDobrze

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim informuje o kampanii #ŻyjDobrze.

Nadchodzący czas to szansa, by zadbać o zdrowie i poprawić jakość Twojego życia!
Zadbaj o siebie! Odbuduj swoje zdrowie po pandemii COVID-19! Rozkwitaj dobrym życiem! To hasła przewodnie nowej kampanii prozdrowotnej.

Słoneczny wiosenny poranek towarzyszył uczestnikom briefingu prasowego, który dziś przed południem odbył się w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Spotkanie prasowe z udziałem Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego otworzyło prozdrowotną kampanię edukacyjną #Żyj Dobrze.

Z dniem 16 maja 2022 r. stan epidemii COVID-19 został przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Pandemia za nami a co przed nami? 

Idea kampanii

Prozdrowotna kampania #ŻyjDobrze została zainicjowana, aby zachęcić kobiety i mężczyzn do wprowadzenia zmian na lepsze w swoim życiu po pandemii koronawirusa. Ostatnie dwa lata rozprzestrzeniania się po świecie choroby COVID-19 zmieniły praktycznie wszystkie aspekty codziennego życia ludzi. Zaczęliśmy inaczej się zachowywać, inaczej pracować, inaczej spotykać się z innymi osobami. Pandemia koronawirusa licznym odebrała życie, a wielu ludziom znacznie pogorszyła zdrowie i ogólny dobrostan.

W tym czasie troska o swoje zdrowie nabiera więc szczególnego znaczenia. Co po COVID-19? Jak powrócić do zdrowia? Które obszary zdrowia należy objąć swoją uwagą, aby żyć dobrze? Aby żyć zdrowo? Jak wykorzystać wiosenne i letnie miesiące, by wzmocnić swój organizm i dobrze przygotować się na nadchodzącą jesień i zimę, by ograniczyć do minimum sezonowe infekcje?

Wiosna to czas rozwijającego się życia. Zazieleniają się drzewa i krzewy, rozkwitają feerią barw kwiaty. Dlatego też symbol rozkwitającego pąka, towarzyszący naszej kampanii, ​ma skierować uwagę odbiorców na te obszary życia, które – pielęgnowane - rozkwitną na nowo – zostaną wzmocnione, staną się piękne i dobre. Kampania zachęca do codziennych drobnych działań, które zbudują zdrowie psychiczne i fizyczne mocno nadwyrężone podczas pandemii. Skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i seniorów, młodzieży i dzieci.

Cel kampanii

Celem głównym kampanii jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia. Chcemy uwrażliwić odbiorców naszych treści na potrzebę stałego identyfikowania swoich problemów zdrowotnych  i samodzielnego radzenia sobie z wieloma aspektami swojego życia. Uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Chcemy kształtować zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo: w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej. 

Grupy docelowe, obszary tematyczne i narzędzia komunikacji

Wykorzystując powszechne obecnie w tej chwili narzędzie, jakim są media społecznościowe (Facebook, Twitter, www) chcemy, poprzez zaplanowany cykl specjalnie przygotowanych postów i artykułów, zachęcić Polki i Polaków do działania, do odbudowy swojego dobrostanu psychicznego i fizycznego. Poprzez proste podpowiedzi zbudowane w jasny, przystępny sposób, prezentowane na specjalnie przygotowanych postach, publikowanych w social mediach, chcemy budować zmianę zachowań zdrowotnych Polaków. Postaramy się pokazać, jak prosto można codziennie podejmować małe kroki w kilku obszarach szeroko pojętego zdrowia publicznego, by zbudować sobie dobre, zdrowe życie. Liczymy, że przygotowane treści w swej prostocie i dzięki interesującej formie trafią do szerokiego kręgu odbiorców. Konkretne wskazówki w poszczególnych obszarach tematycznych pozwolą codziennie czynić małe kroki ku wypracowaniu zdrowych życiowych nawyków, które wpłyną ostatecznie na poprawę dobrostanu, zdrowia psychicznego i fizycznego kobiet i mężczyzn, dorosłych i dzieci, seniorów i młodzieży.

Wyżej wymienione to właśnie grupy docelowe naszych działań. Przy czym treści dotyczące dzieci będziemy kierować w przekazie do ich rodziców.

Materiały edukacyjne przygotowaliśmy, mając na uwadze pięć obszarów tematycznych, najbardziej istotnych pod kątem odbudowy zdrowia po pandemii.

Obszary tematyczne kampanii:

 1. Aktywność fizyczna
 2. Higiena
 3. Zdrowe żywienie
 4. Zdrowie psychiczne
 5. Profilaktyka (w tym: regularne badania diagnozujące stan zdrowia po COVID-19, sezonowe szczepienia, PSO, mammografia, itp.)

Czas trwania i sposób prezentacji treści

Kampania realizowana będzie w mediach społecznościowych.

Podzielona została na 5 tematycznych tygodni, licząc od dziś, czyli piątku, 20 maja. Przez kolejne 7 dni zostaną zaprezentowane treści z jednego obszaru tematycznego, skierowane do różnych grup odbiorców. Na naszych profilach społecznościowych FB i TT rano i wieczorem będą publikowane pojedyncze posty. Na koniec tygodnia zostanie zaprezentowany post podsumowujący treści z danego obszaru tematycznego, popularyzowane podczas minionych dni. Jednocześnie co tydzień na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa, w specjalnie dedykowanej zakładce Kampanii, zostanie opublikowany artykuł popularnonaukowy dotyczący każdego obszaru tematycznego. Autorami są eksperci Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Wszystkie treści będą dostępne zarówno na stronach i profilach mediów społecznościowych WSSE w Warszawie, jak i na social media i www wszystkich 38 powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa mazowieckiego.

Kampania potrwa od piątku 20 maja do początku wakacji, do 24 czerwca.

***

Państwowa Inspekcja Sanitarna na Mazowszu (WSSE i 38 PSSE woj. mazowieckiego) od lat w ramach swojej ustawowej działalności realizuje zadania na rzecz promowania zdrowego stylu życia, promocji szeroko rozumianego zdrowia publicznego i profilaktyki chorób. Inicjowane i realizowane różnorakie programy profilaktyczne i edukacyjne mają na celu dotarcie do jak najszerszego grona społeczeństwa. Są odpowiedzią na problemy zdrowotne wielu osób, jak również stanowią wyzwania epidemiologiczne, z którymi w dobie pandemii przyszło się nam zmierzyć. Ich ideą jest zapobieganie chorobom, dbanie
o higienę w szerokim jej pojęciu, uświadomienie konieczności zmiany stylu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych nawyków w codziennym życiu.

Zapraszamy i zachęcamy do codziennego śledzenia naszych social media (Facebook, Twitter), gdzie przez najbliższe tygodnie będziemy publikować specjalnie przygotowane treści kampanii. Interesujące artykuły z poszczególnych obszarów tematycznych znajdą Państwo także na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/wsse-warszawa w specjalnie dedykowanej zakładce Kampanii.

 • 285891664_5349377385093048_2554567383898905633_n
 • 285907881_5348894101808043_1437664117453772752_n
 • 286006966_5349374385093348_5215969679525188451_n
 • 286022037_5349387995091987_5070782880392127115_n
 • 286450161_5357425227621597_5100215609730918371_n
 • 286533067_5357431737620946_2079224366137799249_n
 • 281943825_5343132859050834_8247932112408643068_n
 • 283743096_5357428507621269_3527868709442671629_n
 • 285058714_5337219142975539_2666988632477059082_n
 • 285091664_5337200492977404_4194925191845518087_n
 • 285476398_5343168099047310_5571034973957227091_n
 • 285500254_5343138762383577_1956694623913442155_n
 • 285566563_5343169965713790_6087731822326923468_n
 • 285668030_5343207509043369_2060627858258068968_n
 • 285829971_5349381288425991_8743527640385758276_n
 • 285836711_5349394185091368_6029551117379351836_n

Burze z gradem

SMS IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1 mazowieckie.
od 12:00 08.06 do 24:00 08.06.2022 deszcz 35 mm, grad, porywy 70 km/h.

Dotyczy powiatów: białobrzeski,garwoliński, grodziski, grójecki, kozienicki, legionowski, lipski, łosicki, makowski, miński,
nowodworski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przysuski, pułtuski, Radom, radomski, Siedlce, siedlecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, Warszawa, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, zwoleński i żyrardowski. RSO Woj. mazowieckie (33 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
01-673 Warszawa ul. Podleśna 61
tel: 22 5694151, kom. 781774153, fax: 022-5694151

www: www.imgw.pl

 

 • Burze z gradem

Przedszkolaki z PM 5 odwiedziły burmistrza

7 czerwca Grupa Fioletowa z Przedszkola Miejskiego nr 5 „Tęczowa Dolina” odwiedziła burmistrza Marcina Jakubowskiego, by w jego gabinecie zadać pytania łatwe i trudne, niebudzące zdziwienia, ale też zaskakujące. Burmistrz prosił dzieci o podpowiedzenie mu, co jeszcze przydałoby się zrobić dla najmłodszych w naszym mieście, a one pytały na przykład o to, ilu jest burmistrzów na świecie. Spotkanie kipiało energią i radością, a przedszkolaki na koniec dostały słodkości oraz zrobiły sobie z burmistrzem pamiątkowe zdjęcie. Później oprowadzone zostały po budynku, aby zobaczyć, jak pracują urzędnicy w Urzędzie Miasta.

 • Burmistrz Miasta wsród dzieci z przedszkola w swoim gabinecie
 • Burmistrz Miasta rozdaje dzieciom cukierki
 • Burmistrz Miasta rozdaje dzieciom chorągiewki
 • Burmistrz Miasta z dziećmi na korytarzu
 • Zdjęcie grupowe dzieci z burmistrzem
 • Dzieci w Wydziale Promocji kultury i Sportu z kierownikiem - Katarzyną Łaziuk

Długi weekend z biletem wycieczkowym KM

W tym roku oferta biletu wycieczkowego Kolei Mazowieckich obowiązuje również w piątek, 17 czerwca. Oznacza to, że będzie można skorzystać z niej od 15 czerwca od godziny 18:00 do 19 czerwca do 24:00.

Popularna „czerwcówka”, czyli tzw. „długi weekend” rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, to czas, w którym wiele osób rozpoczyna przygotowania do letnich wakacji.
Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, Koleje Mazowieckie przedłużają ofertę biletu wycieczkowego, traktując piątek, 17 czerwca jako dzień wolny. Na podstawie biletu wycieczkowego można korzystać z przejazdów pociągami KM w relacji do 200 km. Termin ważności biletu, niezależnie od przejechanej odległości, wynosi 1 dzień.

Dla niektórych osób długi weekend jest także okazją do odpoczynku na świeżym powietrzu oraz zetknięcia z rodzimym folklorem. Aby ułatwić takim osobom odkrywanie kultury ludowej Mazowsza, Koleje Mazowieckie zachęcają do odwiedzenia swoich partnerów w ramach akcji „Koleją do Kultury” - Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Szczegóły oferty na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/bilet-wycieczkowy

Kontakt dla mediów:

Donata Nowakowska, Rzecznik prasowy „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 22 47 37 551 

www.mazowieckie.com.pl

 

 • Pociąg Kolei Mazowieckich

Koncert międzynarodowy

Koncert międzynarodowy był jednym z pierwszych wydarzeń kończących jubileusz miasta. Muzyczne spotkanie rozpoczęło się od niecodziennych podziękowań  dla sponsorów jubileuszu. W zabawną opowieść o założeniu miasta wplecione były nazwy firm i indywidualnych sponsorów 600-lecia. Podziękowania wobec społeczności zgromadzonej w Miejskiej Szkole Artystycznej donatorom złożył burmistrz Marcin Jakubowski. Koncert uświetnił także występ tancerek z La Flacki, które zatańczyły do utworu „Chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko”. Przy wielu okazjach podkreślamy, że te dwa kolory nabierają w dzisiejszej rzeczywistości głębszego znaczenia i pokazują naszą solidarność z Ukrainą.

Koncert rozpoczął występ Daniela Gałązki, do którego dołączył Pascal Perrier. Muzyk kontynuował swój  występ proponując zgromadzonym najpiękniejsze francuskie przeboje. Evergreen muzyki francuskiej Champs-Élysées wykonał  w duecie z mińską artystką Elżbietą Sieradzińską. Piękny występ Sofiji Żukowej oczarował słuchaczy. Artystka miała już okazję występować w Mińsku przed laty podczas wizyty ukraińskiej delegacji w naszym mieście. Sofija ma ogromny talent, z pewnością jeszcze o niej usłyszymy.
Ethan Tucker, finalista amerykańskiego The Voice, muzyk z naszego partnerskiego miasta w Lacey zaproponował publiczności mieszankę soul, bluesa i reagge. Niespodzianka był pokaz premierowy wideoklipu promującego nową płytę Ethana pt. I feel forces. I słuchaczom po tym energetycznym występie  przybyło mocy i sił.  

Występem Costy Novy zakończyliśmy koncert. Zespół kochamy za ich dobrą energię, profesjonalizm i luz.
Wisienką na torcie był występ wszystkich muzyków w utworze Ten horyzont skończy się człowiekiem, do którego słowa napisał Piotr Brymas. Przesłanie utworu jest ogromnie  ważne. Wiemy, że najważniejszy jest zawsze drugi człowiek i relacje. Te ostatnie budowaliśmy także na spotkaniu przy stole pełnym owoców.

Mamy nadzieję, że wszystko dobro, które zadziało się podczas jubileuszu przyniesie owocną przyszłość. Bardzo dziękujemy za 120% obecność.

fot. Rafał Szczepankowski

 • Podziękowanie dla Sponsorów 600-lecia.
 • Sponsorzy 600-lecia na scenie MSA.
 • Taniec dzieci z zespołu La flaca.
 • Dzieci z zespołu la Flaca siedza na scenie.
 • Daniel Gałązka śpiewa i gra na gitarze.
 • Wypełniona po brzegi sala koncertowa MSA.
 • Na fortepianie gra Perrier Pascal.
 • Artyści na scenie po wspólnym wykonaniu utworu.
 • Występ Elżbiety Sieradzińskiej.
 • Śpiewa i gra na gitarze Ethan Tucker.
 • Utór na gitarze wykonuje Sofia Żukowa.
 • Na scenie MSA gra zespół Costa Nova.
 • Wspólne zdjecie wszystkich artystów po zakończonym koncercie.
 • Owacja publiczności na stojąco.
 • Burmistrz Miasta dziękuje ze sceny za koncert

Kolejne działania adaptujące do zmian klimatu i poprawiające jakość powietrza

Podejmujemy kolejne działania adaptujące do zmian klimatu i poprawiające jakość powietrza.
Miastu Mińsk Mazowiecki przyznano dofinansowanie z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach programów:

Mazowsze dla czystego powietrza 2022
 • Zakup urządzenia do czyszczenia ulic w Mińsku Mazowieckim – 200 tys. zł (całkowita wartość 450 tys. zł),
 • Zakup, montaż i uruchomienie ogólnodostępnej stacjonarnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Mińsku Mazowieckim – 90 tys. zł (całkowita wartość 180 tys. zł),
Mazowsze dla Działkowców 2022
 • Remont placu przed budynkiem Domu Działkowca wraz z rekultywacją alejek ogrodowych – 20 tys. zł (całkowita wartość 50 tys. zł),
 • Remont pokrycia dachowego na budynku Domu Działkowca – 20 tys. zł (całkowita wartość 57 tys. zł),
 • Remont hydroforni znajdującej się na terenie ROD Mazowsze – 10 800 zł (całkowita wartość 27 tys. zł)
Mazowsze dla klimatu
 • Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim – 100 tys. zł (całkowita wartość 200 tys. zł)
 • Burmistrz Miasta i Marszałkinie Mazowsza z tablicami o dofinansowaniu w rękach
 • Podpisanie dokumentów o dofinansowaniu przy wspólnym stole
 • Przedstwiciele samorządu prezentują tablice z dofinansowaniem z budżetu samorządu województwa mazowieckiego

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

8 czerwca ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do tego etapu z Mińska Mazowieckiego zakwalifikowały się dwa projekty, które podajemy w kolejności wskazanej na stronie BOM:
- 114. Zakup karetki bariatrycznej dla pacjentów powiatu mińskiego - Pogotowie Ratunkowego
https://bom.mazovia.pl/projekt/850
- 157. Mazowiecka Scena Plenerowa
https://bom.mazovia.pl/projekt/893
Zachęcamy do głosowania! Termin upływa 30 czerwca.

 • glosuj

Brązowi medaliści w koszykówce!

Nasza szkoła osiągnęła kolejny sukces sportowy. Chłopcy prowadzeni przez nauczycieli wychowania fizycznego pana Marcina Sokołowskiego i pana Tomasza Rutę zajęli III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza w Koszykówce rozgrywanych w Żyrardowie!
Skład naszych medalistów: Kożuchowski Maciej, Mikucewicz Marcel, Ołtarzewski Miłosz, Jaworski Jeremi, Smoliński Piotr, Rola Mikołaj, Chorążewicz Konrad, Krzyżanowski Szymon, Dubowik Jakub, Więckowski Kornel, Legat Wiktor, Kotowski Bartosz.
GRATULACJE dla koszykarzy i ich trenerów. Chłopaki - jesteśmy z Was dumni!!!
 • Brązowi medaliści w koszykówce

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

Publikujemy rozkłady jazdy, które obowiązywać będą od 12 czerwca br. Korekta podyktowana jest sezonowymi zmianami w rozkładach kolei.
 • Linia M1 - kierunek Cmentarz - Plac Dworcowy
 • Linia M1 - kierunek Plac Dworcowy - Cmentarz
 • Linia M2 - kierunek Plac Dworcowy - Plac Dworcowy
 • Linia M2 - kierunek Plac Dworcowy - Plac Dworcowy - soboty i święta
 • Linia M3 - kierunek Rondo Żołnierzy Wyklętych - Oiedlowa
 • Linia M3 - kierunek Rondo Żołnierzy Wyklętych - Oiedlowa - soboty i święta
 • Linia M3 - kierunek - Oiedlowa - Rondo Żołnierzy Wyklętych
 • Linia M3 - kierunek - Oiedlowa - Rondo Żołnierzy Wyklętych - soboty i święta
 • Linia M4 - kierunek Plac Dworcowy - Plac Dworcowy
 • Linia M4 - kierunek Plac Dworcowy - Plac Dworcowy - soboty i święta

Dni Bezpiecznych Przedszkoli

           W dniach 16.05 – 25.05.2022 nasze przedszkole włączyło się w realizację Ogólnopolskiego Projektu Dni Bezpiecznych Przedszkoli po hasłem „W świecie emocji” oraz inicjatywę Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa realizowało cykl zajęć na temat bezpieczeństwa dzieci w domu, na drodze i w miejscach publicznych. Wydarzenia promują bezpieczeństwo przedszkolaków, a także świadomość zagrożeń wśród rodziców oraz sposoby radzenia sobie z własnymi emocjami w bezpieczny dla siebie i innych sposób.

            Każdy dzień poświęcony został innemu aspektowi bezpieczeństwa. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Zapoznały się z zasadami ruchu drogowego (droga dziecka z domu do przedszkola i z przedszkola do domu), a także zachowaniami niedopuszczalnymi „na drodze”. Równolegle z zajęciami realizowanymi w przedszkolu dzieci poszerzały wiadomości podczas spotkań i biorąc czynny udział w warsztatach z ratownikiem medycznym i strażakiem. Została również organizowana akcja wewnętrzna w przedszkolu pt. „Mój kask rowerowy” promująca bezpieczną jazdę na rowerze.

         Nasze przedszkolaki to mali optymiści, dlatego wybrały się również na spacer by rozdawać dobre emocje i uśmiechy napotkanym przechodniom. Pamiętając, że uśmiech nic nie kosztuje a tak dużo potrafi zmienić.

          Dzięki tym projektom dzieci zostały wyposażone w taki zasób wiedzy i umiejętności, żeby potrafiły zadbać o bezpieczeństwo własne i innych dzieci oraz radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Ewelina Pukacka - Przedszkole Miejskie nr 6 

 • IMG_20220518_104337
 • IMG_20220519_112341
 • IMG_20220519_114125
 • IMG_20220520_104542
 • IMG_20220524_105852

Przerwa w dostawie wody

OGŁOSZENIE

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Mińsku Mazowieckim informuje, że  w związku z pracami inwestycyjnymi na sieci wodociągowej w dniu 09.06.2022 r. wystąpi przerwa w dostawie wody do posesji przy ul. Topolowej 1, 3, 3a, 5 i 7a ul. Parkowej 1 i 2 oraz ul. Warszawskiej 159, 161, 163 i 165 w godzinach 10.00 - 13.00.

Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.

 • Przerwa w dostawie wody

Koncert oratoryjno-symfoniczny na wielki finał 600-lecia miasta

Koncert oratoryjno-symfoniczny  „VI Symfonia Święty Boże” skomponowany przez mińszczanina Grzegorza Duchnowskiego z okazji 600-lecia miasta Mińsk Mazowiecki na mezzosopran, chór mieszany i orkiestrę do słów hymnu Jana Kasprowicza na zamówienie Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim odbył się w 29 maja 2022 roku.

Spotkanie rozpoczął burmistrz miasta Marcin Jakubowski. W swoim wystąpieniu podkreślił wyjątkowość tego jednostkowego wydarzenia. Głos zabrała także członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego. Pani Elżbieta Lanc złożyła całej społeczności gratulacje z okazji jubileuszu i zapewniła  o wsparciu Urzędu Marszałkowskiego  tak ważnych historycznie wydarzeń.
W koncercie wystąpili soliści: Małgorzata Walewska (mezzosopran), Anna Mikołajczyk (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), Tomasz Raff (bas) i Patryk Rymanowski (bas). Utwór wykonała orkiestry Symfonia Varsovia pod batutą Anny Duczmal-Mróz. Ponadto, wystąpili także muzycy chóru Politechniki Warszawskiej i chóru Tibi Domine.
Zaprezentowano  trzyczęściowy utwór: CREDO, VENI CREATOR oraz VI SYMFONIA „ŚWIĘTY BOŻE”.
Koncert odbył się na terenie Zespołu Szkół nr.1 im. Kazimierza Wielkiego. Wcześniej została rozstawiona scena oraz dwa telebimy, na których zgromadzeni mogli przyjrzeć się dokładnie ekspresji i pracy artystów. Koncert był sfilmowany. Organizatorzy uzyskali zgodę na zapis nagrania do celów archiwalnych. Fragmenty, które zgodnie z prawem można upubliczniać posłużą do zrobienia filmu podsumowującego wydarzenie.
Na koniec zabrała głos artystka Małgorzata Walewska. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że sposób w jaki miasto świętuje jubileusz jest niezwykły. Jej słowa były niezwykle nobilitujące dla mieszkańców. Promowanie wysokiej kultury jest dla miasta priorytetem.

fot. Rafał Szczepankowski

 • Elżbieta Lanc, Grzegorz Duchnowski i Burmistrz Miasta Marcin Jakubowski na scenie.
 • Zgomadzona licznie publiczność, po środku widowni czerwony dywan
 • Na zdjeciu przedstawiciele samorządu Mazowsza i Miasta Mińsk Mazowiecki
 • Dyrygentka z batutą w ręku
 • Śpiewaczka wykonuje partię solową
 • Na pierwszym planie orkiestra symfoniczna, na drugim chór
 • Solistka, blond włosy, wykonuje partię solową
 • Duet śpiewaków operowych na scenie
 • Sekcja smyczkowa orkiestry - widoczne osoby grające na kontrabasach i wiolonczelach
 • Pełny widok sceny z orkiestrą, chórem, a także sfotografowana od tyłu publiczność.
 • Na scenie śpiewa Małgorzata Walewska.
 • Małgorzata Walewska z dyrygentką - owacje na stojąco.
 • Podziekowania dla gwiazdy koncertu.
 • Podziekowania dla artystów. Wszyscy razem z kwiatami na scenie.
 • Wspólne zdjecie artystów z burmistrzem miasta.

Korowód WCZORAJ – DZIŚ - JUTRO

Kiedy przed rokiem podejmowaliśmy decyzję dotyczącą obchodów 600. rocznicy lokacji Mińska Mazowieckiego, wiadomo było, jak wiele inicjatyw nosić będzie herbowe, niebiesko - żółte barwy. Na kilka tygodni przed uroczystościami zamykającymi jubileuszowy rok te same barwy stały się dla mińszczan, Polaków i Europejczyków i obywateli wolnego świata synonimem walki o niepodległość bohaterskich mieszkańców Ukrainy.

Jubileusz sześćsetlecia został zakończony cyklem kulturalnych imprez. Jednym z głównych  elementów  tychże, był barwny Korowód ukazujący zmiany miasta w ciągu sześciu stuleci jego istnienia. Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że w mieście funkcjonuje sześć szkół podstawowych i poprosiliśmy społeczności każdej z nich o zaprezentowanie Mińska w wybranym wieku. Każda z podstawówek w sobotę 27 maja przeparadowała spod swojej siedziby na plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tam Uczestników promienistych przemarszów powitał pan burmistrz Marcin Jakubowski, a następnie wszyscy przeszli na dziedziniec Pałacu Dernałowiczów, gdzie nastąpił dalszy ciąg rocznicowych uroczystości.

To było barwne, widowiskowe i radosne resume kilkusetletniej historii grodu nad Srebrną.  Pokazaliśmy, jak bardzo zacieśnione są związki dziejów Mińska z rozwijającą się państwowością i kulturą Rzeczypospolitej. Zależało nam nie tylko na spojrzeniu na miasto sprzed stu, dwustu i sześciuset laty, ale pokazaniu swoistego długiego trwania tego, co niegdyś było w Mińsku najcenniejsze, stanowiło jego wyróżnik i budziło poczucie dumy.  Zademonstrowaliśmy, jak dawna świetność wygląda dzisiaj i jakie szansę rysują się przed nią w przyszłości. Pięknie zaprezentowali się także członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy za program artystyczny poświęcony muzyce krajów partnerskich. Do końca wydarzenia uczestnicy mogli słuchać także minikoncertu Edyty Szubińskiej z zespołem. Część artystyczną prowadził  pan Marcin Błądziński. Pracownik Miejskiego Domu Kultury.

Korowód był nie tylko do obserwowania i podziwiania, był manifestacją jedności i wspólnotowości.  W Korowodzie udział wzięły liczne organizacje, kluby sportowe, instytucje, orkiestra miejska.

Korowód stał się pomostem między przeszłością a przyszłością miasta i jego mieszkańców, który widzieliśmy w pełni  radości, dobra i wolności.

W wydarzeniu wzięli udział nasi Goście z Ukrainy, którzy wśród życzliwych mińszczan znaleźli schronienie i szansę na normalne, spokojne życie. Cieszyliśmy się z ich obecności. Dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom miasta za ofiarność i życzliwość wobec Was.

Bądźmy dumni z przeszłości i z nadzieją patrzmy razem w przyszłość.

Przyszłość, której pragniemy, musi być pełna wolności i pokoju. Przyszłość ma barwy niebiesko - żółte.

Ogromne podziękowania należą się koordynatorom wydarzenia: dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika Tomaszowi Ciechańskiemu oraz dyrektorowi Muzeum Ziemi Mińskiej Leszkowi Celejowi. Dziękujemy społecznościom szkolnym za ogromny wkład pracy, kreatywność, obecność.

Podziękowania kierujemy także do służb porządkowych, do Powiatowej Komendy Policji, Zarządowi Dróg Miejskich, Straży Miejskiej. Dzięki Waszej pomocy Korowód mógł się  bezpiecznie odbyć.

Ogromną radością dla nas była Wasza obecność. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

W Korowodzie udział wzięli:

- delegacje miast partnerskich

- Miejska Orkiestra Dęta

- Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ludowiaki”

- społeczność ukraińska  

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Dąbrówki

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Kusocińskiego

- Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego

- Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza

- Społeczność Szkół Salezjańskich ( Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta    

  Czartoryskiego, Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio)

- Stowarzyszenie Radość Trzeciego Wieku

- ZHP

- MKS Mazovia

- Probasket

- Karate

- Klub TAEKWON-DO

- Studium Języków Obcych

- 7 Pułk Ułanów Lubelskich

- Towarzystwo Przyjaciół Mińska

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna  

- Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

- Miejska Szkoła Artystyczna

- Miejski Dom Kultury

- Muzeum Ziemi Mińskiej

- Ochotnicza Straż Pożarna 

 • New_IMG_6825
 • New_IMG_6835
 • New_IMG_6865
 • New_IMG_6862
 • New_IMG_6857
 • New_IMG_6886
 • New_IMG_6902
 • New_IMG_6913
 • New_IMG_6925
 • New_IMG_6948
 • New_IMG_6977
 • New_IMG_6989
 • New_IMG_7016
 • New_IMG_7044
 • New_IMG_7053
 • New_IMG_7060
 • New_IMG_7063
 • New_IMG_7072
 • New_IMG_7089
 • New_IMG_7159
 • New_IMG_7194
 • New_IMG_7201
 • New_IMG_7211
 • New_IMG_7205
 • New_IMG_7242
 • New_IMG_7296
 • New_IMG_7342
 • New_IMG_7363
 • New_IMG_7425
 • New_IMG_7499
 • New_IMG_7452
 • New_IMG_7523
 • New_IMG_7513

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 45

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Zjawisko: Burze z gradem.  Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 14:00 dnia 09.06.2022 do godz. 01:00 dnia 10.06.2022
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80%
Uwagi Brak.
 

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 45

Sukces młodych matematyków

Sukces młodych matematyków z  zerówki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

       Matematyka powszechnie jest nazywana królową nauk. Uczy myślenia, wnioskowania, wprowadza ład i porządek. Wszyscy wiemy, że najintensywniejszy rozwój dziecka następuje w wieku przedszkolnym. Mając na uwadze to, że okres wczesnego dzieciństwa jest bardzo ważny i decyduje o dalszej edukacji młodego człowieka, w Przedszkolu Miejskim nr 2, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim już trzylatkom  staramy się pokazać, że matematyka nie jest trudna ani nudna. Uczymy dzieci podstaw matematyki poprzez zabawę, ich osobiste doświadczenia. Udowadniamy, że ta dziedzina nauki  jest przyjemna, ciekawa i bardzo przydatna w życiu. Wspomagamy dzieci w rozwijaniu uzdolnień matematycznych.
      20 maja 2022 roku chłopcy z grupy 0a, którzy rozpoczęli swoją przygodę z matematyką pod kierunkiem pani Moniki Kowalewskiej-Głogowskiej i pani Anny Tarazewicz, wzięli udział w V Siedleckim Konkursie Matematycznym „Żyrafka” organizowanym przez Instytut Pedagogiki oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zmagania najmłodszych matematyków, wśród których zaleźli się Karol Chlibiuk, Miłosz Domański i Arkadiusz Łasica, patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej  w Polsce. Do konkursu przystąpiło 86 dzieci z 30 przedszkoli z Siedlec i okolic. W ramach konkursu  „zerówkowicze” musieli rozwiązać 10 zadań o różnym stopniu trudności. Zmagali się z zadaniami i łamigłówkami z zakresu zbiorów, figur, porównywania, liczb oraz działań na liczbach. Wsparciem dla uczestników konkursu byli studenci, którzy pomagali przedszkolakom pokonać trudności techniczne oraz tremę. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co podkreślali sami organizatorzy. Nasi reprezentanci  doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem przygotowanych zadań i uzyskali bardzo dobre wyniki.
Miłosz, Arek i Karol otrzymali wyróżnienie plus i 27 maja 2022 roku odebrali nagrody oraz dyplomy. Po powrocie z uroczystości, która odbyła się w Siedlcach, młodym matematykom osiągniętego sukcesu pogratulowali Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim – pan Sławomir Domański i pani wicedyrektor Beata Araźna. Chłopcom życzymy dalszego rozwijania talentu matematycznego. Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku nasi „zerówkowicze” znów osiągną sukces.

Fot. ZSP nr 1

 • Dyrektor ZSP z wyróznionymi uczniami
 • Uczniowie z teczkami "Matematyka na zielono"
 • Uczestnicy konkursu z rodzicami
 • Nagradzanie uczestników konkursu

Płatności online – nowa e-usługa w Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej zostały uruchomione płatności online! Już teraz wszystkie zaległości uregulujecie Państwo przez swoje konto, w systemie PayU. Dzięki temu macie możliwość rozliczenia się z opłat za nieterminowy zwrot i odblokowania konta bibliotecznego bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kliknąć.

https://mbpmm.pl/platnosci-online-nowa-e-usluga-w-bibliotece/

 

 • Nowe płatności w bibliotece

Żeby szczęśliwym być - koncert piosenek Anny German

Zapraszamy na Żeby szczęśliwym być | KONCERT PIOSENEK ANNY GERMAN, czyli piosenki Anny German w wykonaniu młodych artystów z Polski, Ukrainy, Portugali, Białorusi, a także honorowych gości Festiwalu „Eurydyka” .
 

 

 • Żeby szczęśliwym być - koncert piosenek Anny German

Otwarcie alejek miast partnerskich w parku miejskim

W podziękowaniu za bardzo dobrą współpracę oraz w geście uznania naszych zagranicznych partnerów jako części naszej mińskiej społeczności, alejki w parku miejskim otrzymały nazwy miast siostrzanych. Otwarciu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Arkadiusza Żarka oraz poczęstunki charakterystycznych dla danego kraju potraw. Burmistrzowie: Andy Ryder ( Lacey, US), Tomáš Hradil (Krnov), Kęstutis Gusarovas ( Telšiai), Laurent Amadieu (Saint-Égrève) oraz Sofija Żukowa – przedstawicielka Borodianki w towarzystwie burmistrza Marcina Jakubowskiego i gości wydarzenia podziękowali naszej społeczności za ten wzruszający gest.  Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej zadbali o piękną roślinność wokół znaków z nazwami miast, upiększyli je sadząc kwiaty w kolorach flag krajów partnerów. Miejska Biblioteka Publiczna natomiast przygotowała tablice informacyjne o miasta naszych przyjaciół. Bardzo dziękujemy za

Firma Ruta Transport ufundowała  znak informacyjny dedykowany Borodiance. Prezes Wojciech Ruta aktywnie i hojnie wspiera działania pomocowe dla Ukrainy, a ten gest kolejny raz udowodnił, że nasi goście za wschodniej granicy nie są sami i mają w Mińsku Mazowieckim sprzymierzeńców. Serdecznie dziękujemy.

 • New_IMG_7697
 • New_IMG_7702
 • New_IMG_7713
 • New_IMG_7739
 • New_IMG_7759
 • New_IMG_7761
 • New_IMG_7776
 • New_IMG_7816
 • New_IMG_7790
 • New_IMG_7845
 • New_IMG_7822
 • New_IMG_7848

Mińsk Mazowiecki wita!

Podczas Dni Miasta oficjalnie odsłoniliśmy formę rzeźbiarską  z napisem Mińsk Mazowiecki. Dzieło autorstwa Radosława Rolfa stanęło przy wejściu do parku miejskiego i jest częścią Skweru 600-lecia, który sukcesywnie będzie modernizowany.  Mamy nadzieję, że napis stanie się miejscem robienia pamiątkowych zdjęć. Czcionka odzwierciedla różnorodność naszej społeczności. W donicach pojawiła  się roślinność. Dziękujemy sponsorowi firmie  LUCCHINI Poland sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki za ufundowanie dzieła. Dyrektor Lucchini, Mariusz Wyrzykowski był gościem specjalnym wydarzenia. Zapewnił władze miasta i obecnych gości o wsparciu działań samorządu i  radości z współtworzenia miasta.

Podczas wydarzenia organizatorzy przeprowadzili quiz wiedzy o Mińsku. W nagrodę  za prawidłowe odpowiedzi uczestnicy otrzymywali balony w kształcie liter tworzących napis RELACJE - hasło przewodnie jubileuszu.

 

 • New_IMG_7589
 • New_IMG_7599
 • New_IMG_7611
 • New_IMG_7632
 • New_IMG_7630
 • New_IMG_7660

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 46

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie ostrzega.
Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/ 2
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 11:00 dnia 13.06.2022 do godz. 20:00 dnia 13.06.2022
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 80%.
 

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 46

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Mińsk Mazowiecki, 9 czerwca 2022 r.

PG.6722.1.2021                                            

OBWIESZCZENIE

BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI
o wyłożeniu do publicznego wglądu
projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
części miasta Mińsk Mazowiecki

 

            Na podstawie art. 17 pkt 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2022 r. poz. 503) oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r.o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2022 r. poz. 1029), w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki, w granicach planu określonych w załączniku graficznym do uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XXXIII.312.2021 z dnia 27 września 2021 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki, dotyczącej terenu o łącznej powierzchni ok. 27 ha, obejmującego działki nr ewid. 2417/69, 2417/71, 2417/72, 2417/73, 2417/74, 2417/75, 2417/76, 2417/77, 2417/78, 2417/79, 2417/80, 2417/81, 2417/82, 2417/83, 2417/84, 2417/85, 2417/86, 2417/87, 2417/88, 2417/90, 2420 oraz północną część działki nr ewid. 3219 i wschodnią cześć działki nr ewid. 2417/62, obręb nr 0001 w rejonie ul. Jana Łupińskiego i ul. ppłk. Mariana Skrzyneckiego w mieście Mińsk Mazowiecki.

             Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zostanie wyłożony w dniach od 23 czerwca 2022 r. do 14 lipca 2022 r. w Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1 pok. nr 206 oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Mińsk Mazowiecki (w zakładce „Gospodarka przestrzenna”– „Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”).

             Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się stacjonarnie w dniu 13 lipca 2022 r. o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego nr 1a w Mińsku Mazowieckim.

            Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu  i zagospodarowaniu   przestrzennym oraz art. 54 ust. 3 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi do projektu planu miejscowego oraz wnioski i uwagi do prognozy oddziaływania na  środowisko należy składać:

 1. w formie papierowej bądź drogą pocztową do Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki na adres: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki,
 2. w formie elektronicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności
  opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym poprzez pocztę elektroniczną na adres:  boi@umminskmaz.pl lub za pomocą platformy ePUAP,
 3. w przypadku prognozy oddziaływania na środowisko także ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

            Termin składania uwag upływa 29 lipca 2022 r. Wnoszący uwagę, w tym również  w czasie dyskusji publicznej, zobowiązany jest podać: imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej, adres zamieszkania lub siedziby oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy. Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej miasta Mińsk Mazowiecki: www.bip.minsk-maz.pl, na stronie miasta Mińsk Mazowiecki: www.minsk-maz.pl  lub w Wydziale Gospodarki Przestrzennej  i Nieruchomości Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pod numerem telefonu: 25 759 53 24 i 22 759 53 99.

            Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji czynności o których mowa w art. 17 pkt 4, 9 i 12-14 oraz art. 17 pkt 1 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Więcej informacji związanych z wykonywaniem obowiązku, o którym mowa w art. 13 RODO uzyskacie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki w zakładce Gospodarka przestrzenna (www. bip.minsk-maz.pl).

Młodzieżowa Rada Klimatyczna

1 czerwca 2022 r. ruszył nabór Kandydatów do Młodzieżowej Rady Klimatycznej, organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska.

Do udziału w naborze zaproszeni są młodzi ludzie, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski.

Jeśli chcesz angażować się w skierowane do dzieci i młodzieży działania edukacyjne z obszaru objętego działalnością Ministerstwa Klimatu i Środowiska, analizować projekty, programy i dokumenty, a także przedstawiać swoje opinie i propozycje, koniecznie aplikuj!

Do zadań Członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej należeć będzie:

- wyrażanie opinii w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat, energia i środowisko, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości ministra, w tym propozycji rozwiązań;

- kreowanie i promowanie wśród młodzieży postaw proekologicznych i proklimatycznych;

- podnoszenie poziomu wiedzy wśród młodzieży w zakresie spraw objętych działami administracji rządowej klimat, energia i środowisko.

Kandydować mogą osoby, które w dniu ogłoszenia naboru (1 czerwca 2022 r.) miały ukończone 15 lat, a jednocześnie nie miały ukończonych 26 lat. W naborze wyłonione zostaną 32 osoby. Nabór trwa do 30 czerwca 2022 r.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz na stronie pod linkiem

https://www.gov.pl/web/klimat/nabor-do-mrk-ii-kadencji?fbclid=IwAR19zM16I450_VZ4BgxXyi7HvXH-N-FrAlX7W1XmRm91gX1q67fWa05FISY

 

 • Młodzieżowa Rada Klimatyczna

Poznawanie świata poprzez podróże

W bieżącym semestrze, uczniowie szkół podstawowych poznali  wiele ciekawostek w ramach projektu edukacji przyrodniczej realizowanej wspólnie z Fundacją W Podróży.

Pola i Michał to 11-letni podróżnicy, którzy zwiedzili już kilka kontynentów (Azję, Afrykę, Europę, a także Amerykę Środkową i Bliski Wschód). W trakcie szkolnych prelekcji opowiadali o przyrodzie i geografii świata, pokazali ciekawostki ze świata innych kultur oraz opowiedzieli o współrealizowanych projektach ochrony zagrożonych gatunków. Poruszyli też temat edukacji ekologicznej związanej z potrzebą czystszego powietrza w naszym mieście.

Świat obrazów jest dziś naturalnym środowiskiem uczniów, dlatego w trakcie spotkań wykorzystane były elementy edukacji filmowej. Podróżnicy zaskoczyli uczniów wieloma opowieściami i zagadkami angażującymi uczniów.

Uczniowie i nauczyciele skorzystali też z autorskich artykułów Poli i Michała z National Geographic Odkrywca. Więcej o podróżach i edukacji ekologicznej na ich blogu: www.polaimichalwpodrozy.pl oraz kanale YouTube o tej samej nazwie.

Zajęcia cieszyły się dużą frekwencją i trafiły do ponad tysiąca uczniów w szkołach podstawowych. Program „Rozwój talentów oraz zainteresowań uczniów poprzez poznawanie świata i podróże” otrzymał dofinansowanie z budżetu Mińska Mazowieckiego w ramach zadania publicznego. Zadanie realizowane było pod Patronatem Burmistrza.

Najmłodszym mieszkańcom Mińska Mazowieckiego życzymy małych i dużych wakacyjnych podróży!

 • Pola w podróży
 • Pola w podróży
 • Pola w podróży
 • Pola w podróży

Dzień Patrona Miasta

PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA KS. MARIAN SOBIESZEK I BURMISTRZ MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI MARCIN JAKUBOWSKI zapraszają na DZIEŃ PATRONA MIASTA I PARAFII PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24.06.2022, godz. 18.30

              Program uroczystości:
18.30    KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ
              w wykonaniu: Angeliki Rzewuskiej - sopran,
              Mateusza Rzewuskiego - organy,  
              Maksymiliana Grzesiaka - skrzypce.
                   
19.00   UROCZYSTA MSZA ŚW. W INTENCJI
             MIASTA I PARAFII  pod przewodnictwem
             ks. Biskupa Romualda Kamińskiego
             Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej

20.00  występ kapeli podwórkowej  „POWSINOGI”

20.30   ZABAWA TANECZNA - gra zespół  „KRYTERIUM”

Po części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek.
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim ul. Sosnkowskiego 43a.

 • Dzień Patrona Miasta

50-lecie obozowania Hufca ZHP "Mazowsze"

"Ustawimy mały obóz, bramę zbudujemy z serc
A z tych dusz co tak gorące, zbudujemy sobie piec
Rozpalimy mały ogień, a w tym ogniu będziesz piekł
Naszą przyjaźń która łączy, która da Ci t co chcesz..."

 

Komenda Hufca ZHP "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim zaprasza kadrę obozową z lat 1972-2022 na inaugurację 50-lecia obozowania w dn. 15-17 lipca 2022 r. do Lubiatowa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Hufca: www.minsk.zhp.pl

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Komendą Hufca ZHP "Mazowsze" ul. Kościelna 3, Mińsk Mazowiecki, mail: minskmazowiecki@zhp.pl, tel. 25 758 26 40

Komenda Hufca ZHP "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim

ul. Kościelna 3

05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 758 26 40

 • 50-lecie obozowania Hufca ZHP "Mazowsze"

XLV sesja Rady Miasta Mińsk Mazowiecki – debata nad Raportem o stanie Miasta Mińsk Mazowiecki za 2021 rok

Szanowni Państwo,

Przewodniczący Rady Miasta Mińsk Mazowiecki uprzejmie informuje, że podczas sesji absolutoryjnej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, w dniu 20 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim, odbędzie się debata nad Raportem o Stanie Miasta Mińsk Mazowiecki za rok 2021.

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: https://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D9376

 

Miejski Dom Kultury zaprasza na GIBOTEKĘ!

Zgodnie z maksymą „tańcz byle jak, ale nie do byle czego” serdecznie zapraszamy na rodzinną gibotekę.

„Giboteka”, bo chcemy abyście się gibali w czym pomóc ma Wam kapitalna nuta.  Niekoniecznie będą to utwory rozwałkowane przez stacje radiowe i tysiące domówek, ale zawsze będzie to muzyka, która Was zaprosi do gibania.

Rodzinna giboteka to miejsce i czas dla wszystkich. Czy potraktujesz to jako wuef, czy też jako ekspresję tanecznego talentu – nie ma znaczenia, jesteś zaproszony.  Czy jako czas spędzony z rodziną lub też właśnie jako osobisty odpoczynek – nie ma znaczenia, jesteś zaproszony. Czy jesteś naturalnym królem parkietu czy też potrzebujesz chwili żeby przebić bańkę komfortu – nie ma znaczenia, jesteś mile widziany.

Po co pląsać pokątnie po domu, jeśli możemy się spotkać i pogibać wspólnie do afrobeatu, funku, reggae, disco, electro, ska i innych rytmicznych i melodyjnych szufladek muzycznych. Giboteka ma charakter niekomercyjny, bezalkoholowy, międzypokoleniowy i nie katastroficznie głośny.

Giboteka

 • Po lewej stronie obrazek: kilkuletnie dziewczynki tańczą na trawie, po prawej informacje na temat daty i miejsca wydarzenia

Festiwal literacki dla dzieci "Fantastyczna Biblioteka"

Świat fantasy przyciąga młodych czytelników swoją nieograniczoną wyobraźnią, czerpie z mitologii i wierzeń ludowych, pozwala przeżywać niesamowite przygody.
Podczas naszego festiwalu poznacie trzech autorów i stworzone przez nich światy. Zapraszamy! Tym razem Fantastyczną Bibliotekę – festiwal literacko-gamingowy zainicjowany i realizowany w ubiegłych latach przez Mińską Gildię Fantastyki poprowadzi dla Was agent wydawniczy – Hubert Skoczek. 22 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się trzy spotkania autorskie oraz turniej gier.

Gośćmi MBP będą:

Franciszek Piątkowski: z zawodu adwokat, z zamiłowania bloger podróżniczo-kulinarny, z wyznania rodzimowierca słowiański, autor pierwszej, nowoczesnej powieści rodzimowierczej pt. „Powiernik”która zapoczątkowała historię Powiernika. Obecnie uniwersum obejmuje kolejne części: „Widzący” – „Obrońcy” oraz zbiór opowiadań „Powiernik. Bogowie i stwory”.

Mateusz Rogalski: z wykształcenia historyk, politolog, pedagog. Od kilkunastu lat zajmuje się handlem. Twórca pierwszej w Polsce księgarni internetowej, oferującej wyłącznie książki wydane samodzielnie przez autorów niezależnych – Samowydawcy.pl.
Pisze książki fantasy, science fiction. Jego najnowsza powieść to “Obrońcy Ahury. Przepowiednia!”, kontynuacja książki, “Obrońcy Ahury. Pasowanie”.

Paweł Kopijer: zawodowo przedsiębiorca, menedżer, wykładowca wyższych uczelni, coach, badacz, twórca standardów zarządzania, publicysta, okazjonalny dziennikarz i reporter, a obecnie pisarz. Autor Trylogii Mitrys: Mrok we krwi, Czempion Semaela, Sploty Przeznaczenia.

 • W kółkach zdjęcia trzech autorów i ich imiona i nazwiska na tle wulkanu. Na środku napis wielkimi literami Fantastyczna...

Mińsk Mazowiecki za 600 lat

Historyczny korowód z okazji jubileuszu miasta odbył się pod hasłem WCZORAJ DZIŚ JUTRO. Przeszłość pokazaliśmy podczas przemarszu strojami, rekwizytami, teraźniejszość – to my tu i teraz. A jak wyobrażają sobie przyszłość Mińska Mazowieckiego uczniowie szkół podstawowych? Zobaczcie sami.

Nas prezentacje zachwyciły. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i opiekunom projektu. Takiego miasta sobie życzmy.

Zapraszamy do odwiedzenia YOUTUBE miasta 

https://www.youtube.com/watch?v=pYSOiBZYkkk
https://www.youtube.com/watch?v=-9ZH5MZNAB8
https://www.youtube.com/watch?v=F1DbPce7dzE
https://youtu.be/z73R-uZMmVI
https://www.youtube.com/watch?v=KI4RB_kflo8
https://www.youtube.com/watch?v=uilPRq8Grtw
https://www.youtube.com/watch?v=b2oO514wNRA

 • Grupa dzieci, młodzieży, dorosłych przebranych w różnorodne stroje idą w korowodzie. W tle drzewa.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży!

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży!

• 8 warsztatów - Czym jest inteligentne miasto?

• 4 warsztaty - Tworzymy otoczenie przyjazne ludziom - czym jest service design i design thinking?

 Spotkania odbywają się w dwóch placówkach oświatowych w Mińsku Mazowieckim ramach Human Smart Cities.

W kilkuosobowych grupach młodzież z mapami będzie pracować w przestrzeni miasta. Odwiedzą miejsca, w których lubią spędzać czas i czują się bezpieczne. Zastanowią się co warto zmienić.

Celem warsztatów jest wzmocnienie poczucia dzieci i młodzieży, że mają wpływ na swoje otoczenie.

Uczestnicy poznają założenia teoretyczne i narzędzia do wspólnego tworzenia przestrzeni.

Brzmi ciekawie?

#miastominskmazowiecki

 • Napisy: Human Smart Cities i 12 warsztatów dla młodzieży; grafika miasta

Zmodernizowano SUW „Kędzierak”

10 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia po modernizacji Stacji Uzdatniania Wody „Kędzierak”. W spotkaniu wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Kamila Gasiuk-Pihowicz i Czesław Mroczek, burmistrz Marcin Jakubowski, wicestarosta powiatu mińskiego Witold Kikolski, wójt Antoni J. Piechoski, przedstawiciele jednostek organizacyjnych jst oraz inni zaproszeni goście.

Prezes PWiK sp. z.o.o. Jarosław Grenda podsumował prace związane z modernizacją SUW i przedstawił korzyści płynące dla mieszkańców m.in. w postaci podwyższenia pewności i niezawodności dostaw oraz zwiększenia możliwości produkcyjnych stacji uzdatniania wody. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa i Instalacji ABT Spółka z o. o. z Częstochowy, natomiast Inżynierem Kontraktu firma B-Act Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu unijnego pn. „Stworzenie innowacyjnego systemu gospodarki osadowej i uzdatniania wody dla potrzeb aglomeracji Mińsk Mazowiecki” dofinansowanego z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” Unii Europejskiej.

Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski w czasie swojego wystąpienia podsumował - Myślę, że po podliczeniu kosztów wszystkich inwestycji PWiK to byłoby już ponad 100 mln zł. I są to w większości  środki pozyskane z Unii Europejskiej. Do żadnej z tych inwestycji budżet miasta nie dołożył złotówki. Z roku na rok kondycja finansowa Spółki, pomimo pożyczek, różnego rodzaju prowadzonych inwestycji, jest na tyle dobra, że Spółka  może wypłacać dywidendy do budżetu.

Protokół odbioru końcowego zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody ‘Kędzierak’ przy ul. Kołbielskiej w Mińsku Mazowieckim" podpisano 24.03.2022 r. Wartość projektu wynosi 12 898 051,07 zł brutto.

Fot. z arch. PWiK Sp. z o.o.

 

 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”
 • Otwarcie zmodernizowanego SUW „Kędzierak”

X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych

4 czerwca o godz. 10:00  rozpoczął się X Rajd Po Ziemi Mińskiej będący jednocześnie II Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM. Organizatorami rajdu byli Automobilklub Polski, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Stowarzyszenie Automobilistów Mińskich. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Mińsk Mazowieckie Marcin Jakubowski oraz Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski.

 Start i meta rajdu zlokalizowano na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim.  Trasa wiodła malowniczymi drogami powiatu mińskiego m.in. przez Hutę Mińską, Grabinę, Grzebowilk, Siennicę, Jeruzal, Cegłów oraz Mińsk Mazowiecki. Podczas rajdu uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji, a także wykazać się zręcznością w próbie sprawnościowej zorganizowanej na terenie Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej. W Grzebowilku tamtejsi strażacy z OSP przygotowali uczestnikom próbę strażaka. W drugi etapie zawodnicy mieli do rozwiązania test podczas zwiedzania Siennickiego Muzeum Szkolnego oraz krzyżówkę, do której pytania należało znaleźć na trasie rajdu. Ostatnim zadaniem był test z historii Mińska Mazowieckiego, który przeprowadzono przy Pałacu Dernałowiczów.

W rajdzie wzięło udział 48 pojazdów, w tym 8 motocykli. Wśród przybyłych samochodów podziwiać można było m.in.: Austin A125 Sheerline Saloon, Fordy Capri, Mustang, Transit, Granada; Fiaty 500, 1100; Volvo Amazon, Oldsmobile 30e, Plymouth Fury, Dodge Charger oraz pojazdy naszej rodzimej produkcji, takie jak: Warszawa 201, Tarpan 237, Fiat 125p, Polonez oraz Fiat 126p. Najstarszym samochodem  startującym w rajdzie był Oldsmobile 30e z 1926 r., a motocyklem Motobecane D45S z 1950 r.

            Na zakończenie rajdu wyróżnieni zostali właściciele najstarszych pojazdów. Puchar Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej Leszka Celeja otrzymali:

- za najstarszy samochód Grzegorz Frunckowski, właściciel Oldsmobile 30e z 1926 roku,

- za najstarszy motocykl Krzysztof Duran, właściciel Motobecane D45S z 1950 roku.

Puchar KDM Magnet dla najszybszego motocyklisty otrzymał Sławomir Zagórski jadący MZ ETZ 250 z 1988 roku.

Nagrody oraz upominki rajdowe ufundowali: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej Leszek Celej, firma Etigraf oraz KDM Magnet.

 

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach zajęli:

 

Klasa post-1980 – samochody

I miejsce – Jan Kasprzycki / Rafał Górski – Nissan Cherry z 1984 r.

II miejsce – Michał Biernacki / Magda Ćwiklińska – Fiat 126p z 1991 r.

III  miejsce – Rafał Michalik / Anna Michalik Majzner – Mercedes-Benz W201 z 1986 r.

Klasa pre-1980 – samochody

I miejsce – Piotr Janicki / Anna Janicka – Volvo Amazon z 1966 r.

II miejsce – Michał Aleksandrowicz / Mariusz Żulewski – Fiat 125p z 1974 r.

III miejsce – Maciej Bień / Gabriela Szarska – Fiat 1100 z 1966 r.

Klasa pre-1965 – samochody

I miejsce – Marcin Chrzanowski / Ewa Kozioł-Chrzanowska – Austin A125 z 1953 r.

II miejsce – Bogdan Pietrzak / Paweł Pietrzak – FSO Warszawa 201 z 1963 r.

III miejsce – Dariusz Chróścik / Marcin Grabowski – FSO Warszawa 200 z 1959 r.

Klasa pre-1950 – samochody

I miejsce – Grzegorz Frunckowski / Antonina Iwaszkiewicz – Oldsmobile 30e z 1926 r.

Klasa post-1980 – motocykle

I miejsce – Piotr Wojdyga / Agata Wojdyga – Moto Guzzi V50 z 1981 r.

II miejsce – Sławomir Zagórski – MZ ETZ 250 z 1988 r.

Klasa pre-1980 – motocykle

I miejsce – Marcin Lipiński – WSK M06 B1 z 1971 r.

II miejsce – Adam Marczuk – MZ TS 250 De Luxe z 1975 r.

III miejsce - Dariusz Jackiewicz – K-750 z 1967 r.

Klasa pre-1965 – motocykle

I miejsce – Waldemar Rak – K-750 z 1959 r.

II miejsce – Zbigniew Padzik – Junak M10 z 1963 r.

Klasa pre-1950 – motocykle

I miejsce – Krzysztof Duran – Motobecane D45S z 1950 r.

 

oprac. na podst.  mat. organizatora

 

 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych
 • X Rajd Po Ziemi Mińskiej Pojazdów Zabytkowych

MZM zaprasza na spotkanie autorskie

Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na spotkanie z autorami Andrzejem Markiem Nowikiem i Anną Saliną tomu II wydawnictwa „VI wieków Mińska Mazowieckiego – pod rządami Piastów i Jagiellonów”. Podczas spotkania autorzy opowiedzą o historii powstawania miast, wsi i parafii na terenie obecnego powiatu mińskiego. Zwracam się również z prośbą o umieszczenie plakatu na Państwa stronach internetowych oraz na tablicy ogłoszeń.
Wśród gości zostaną rozlosowane książki z autografami.
Wydawcami tomu są: IHPAN i MZM w Mińsku Mazowieckim.
Spotkanie odbędzie się w restauracji hotelu Partner, ul. Konstytucji3-go Maja 7, 23 czerwca o godzinie 18.00.

 

 • Spotkanie autorskie MZM
 • MZM zaprasza na spotkanie autorskie

Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET

Zapraszamy na 25. MAZOWIECKI RAJD WETERANÓW SZOS "MAGNET" - 23-26 CZERWCA 2022.
 

PIĄTEK 24.06.
10:00 start - Mazowieckie Sioło Julianówka
11:30 - 13:00 próba sportowa - Kałuszyn Zalew Karczunek
13:00 - 14:30 pokazy motocykli - Kałuszyn Plac Kilińskiego
14:30 - 16:00 próba sportowa - Mrozy, ul. Sportowa

SOBOTA 25.06.
10:00 start - Mazowieckie Sioło Julianówka
10:30 - 12:30 próba sportowa - dziedziniec ZSZ nr 2
im. Powstańców Warszawy
11:30 - 15:30 pokazy motocykli - dziedziniec MDK Mińsk Mazowiecki

 • Mazowiecki Rajd Weteranów Szos "MAGNET"

Transmisja z Sesji Rady Miasta - 20.06.2022 r.

Transmisja z Sesji Rady Miasta - 20.06.2022 r.

LINK: https://youtu.be/VfvB8B7UPqc

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 49

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie
Zjawisko/stopień: zagrożenia Burze z gradem/ 1
Obszar: województwo mazowieckie powiat miński
Ważność: od godz. 11:00 dnia 21.06.2022 do godz. 19:00 dnia 21.06.2022
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15
mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 70%
 

 • Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h...

Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

12 czerwca bibliotekarze i czytelnicy MBP ruszyli na trasę rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem pokonaliśmy 21-kilometrową trasę. Ruszyliśmy z biblioteki Miejskiej w Mińsku Mazowieckim aż do Siennicy. Na mecie na uczestników czekały konkursy z nagrodami i pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Obejrzeliśmy także prezentację na temat historii i struktury siennickiej biblioteki.

Wydarzeniu patronowali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski oraz Wójt Gminy Siennica Stanisław Duszczyk. Dziękujemy za pomoc w organizacji naszym tegorocznym partnerom i sponsorom: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy, Hufiec ZHP "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim oraz firmom „Hydrotech” i „Fan Sport”.

 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”
 • Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

"Co niedziela gra kapela"

Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Miejska Szkoła Artystyczna I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały zapraszają w najbliższą niedzielę (26 czerwca) na koncert pt. "Co niedziela gra kapela".

Wystąpią:

- Soliści

Zofia Noiszewska,

Monika Pszkit,

Michalina Juszczyk,

Maciej Kopka,

- Miejska Orkiestra Kameralna Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Wenantego Macieja Domagały.

 Prowadzenie:

Monika Pszkit i Maciej Kopka

Godz. 16.00, MZM Dział 7 PUL, ul. gen. K. Sosnkowskiego 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Wstęp wolny.

 

 • "Co niedziela gra kapela" - koncert

Konferencja MaKi

21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim oraz mińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach odbyła się konferencja „MaKi – Mazowieckie Kluby Integracyjne – o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów”.

Zanim zaproszeni nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych przeszli do paneli i warsztatów poświęconych ich obszarowi zawodowemu, samorządowcy przedstawili swoje dotychczasowe działania wspierające i integrujące uczniów na przykładzie pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Burmistrz Marcin Jakubowski zaprezentował szereg aktywności urzędników, pracowników oświaty oraz wolontariuszy, które integrują najmłodszych i wspierają w budowaniu relacji między dziećmi. Mówił o możliwościach, jakimi dysponują samorządy w zakresie pomagania uchodźcom i towarzyszenia im w organizowaniu własnego życia z dala od rodzinnego domu, gdzie toczy się wojna. O współpracy między jednostkami i odnajdywaniu najlepszych rozwiązań mówili również: starosta miński Antoni J. Tarczyński, dyrektorka PUP Anna Laskowska, dyrektorka PCPR Renata Małecka i dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Edyta Ludwiniak. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło innych osób aktywnie wspierających te działania, jak zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska czy wicestarosta Witold Kikolski. Podczas panelu dyskusyjnego ukazane zostało szerokie spektrum perspektyw, z jakich pomoc dla dzieci uchodźców postrzegali, ale też realizowali paneliści. Począwszy od przedszkoli i szkół podstawowych przez punkt interwencyjny po psychologów ukraińskich, którzy również okazali cenną pomoc w kontakcie ze społecznością lokalną i oswajaniu ich z życiem w innym kraju. Równolegle z dyskusjami ekspertów trwały przykładowe zajęcia dla dzieci zorganizowane w filii Biblioteki Pedagogicznej. Mali mińszczanie mogli dać upust swojej kreatywności i wyobraźni, testowali nowinki technologiczne czy rywalizowali w grach planszowych.

Spotkanie zorganizowały Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przy wsparciu wspomnianych bibliotek oraz Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

fot. Powiat Miński

 

 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi
 • Konferencja MaKi

„Muzyka z naszych stron”

26 czerwca na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbędzie się spotkanie pod hasłem „Muzyka z naszych stron”. Od godziny 14.00 będą prowadzone bezpłatne animacje i warsztaty dla dzieci (malowanie buziek, zajęcia plastyczne, wodne tatuaże, gry logiczne, kręcenie balonów, popcorn..). O godzinie 16 zacznie się koncert lokalnego zespołu Powsinogi. Kapela razem z podopiecznymi Stowarzyszenia Dzieciom Radość Ignaców umili czas przygrywając znane utwory polskiej muzyki ludowej. Warsztaty będą prowadzili członkowie Stowarzyszenia, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie.
Serdecznie Zapraszamy!

 

 • „Muzyka z naszych stron”

Obwieszczenie o wyłożeniu MPZP części miasta

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA MIŃSK MAZOWIECKI o wyłożeniu do publicznego wglądu  projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki

            Na podstawie art. 17 pkt 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  (Dz. U. z 2022 r. poz. 503) oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku  i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2022 r. poz. 1029), w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki, w granicach planu określonych w załączniku graficznym do uchwały Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Nr XXXIII.312.2021 z dnia 27 września 2021 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki, dotyczącej terenu o łącznej powierzchni ok. 27 ha, obejmującego działki nr ewid. 2417/69, 2417/71, 2417/72, 2417/73, 2417/74, 2417/75, 2417/76, 2417/77, 2417/78, 2417/79, 2417/80, 2417/81, 2417/82, 2417/83, 2417/84, 2417/85, 2417/86, 2417/87, 2417/88, 2417/90, 2420 oraz północną część działki nr ewid. 3219 i wschodnią cześć działki nr ewid. 2417/62, obręb nr 0001 w rejonie ul. Jana Łupińskiego i ul. ppłk. Mariana Skrzyneckiego w mieście Mińsk Mazowiecki.

             Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zostanie wyłożony w dniach od 23 czerwca 2022 r. do 14 lipca 2022 r. w Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1 pok. nr 206 oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Mińsk Mazowiecki (w zakładce „Gospodarka przestrzenna”– „Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”).

             Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się stacjonarnie w dniu 13 lipca 2022 r. o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Józefa Piłsudskiego nr 1a w Mińsku Mazowieckim.

            Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu  i zagospodarowaniu   przestrzennym oraz art. 54 ust. 3 ustawy o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi do projektu planu miejscowego oraz wnioski i uwagi do prognozy oddziaływania na  środowisko należy składać:

 1. w formie papierowej bądź drogą pocztową do Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki na adres: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05-300 Mińsk Mazowiecki,
 2. w formie elektronicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym poprzez pocztę elektroniczną na adres:  boi@umminskmaz.pl lub za pomocą platformy ePUAP,
 3. w przypadku prognozy oddziaływania na środowisko także ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

            Termin składania uwag upływa 29 lipca 2022 r. Wnoszący uwagę, w tym również  w czasie dyskusji publicznej, zobowiązany jest podać: imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej, adres zamieszkania lub siedziby oraz oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy. Dodatkowe informacje będą dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej miasta Mińsk Mazowiecki: www.bip.minsk-maz.pl, na stronie miasta Mińsk Mazowiecki: www.minsk-maz.pl  lub w Wydziale Gospodarki Przestrzennej  i Nieruchomości Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pod numerem telefonu: 25 759 53 24 i 22 759 53 99.

            Administratorem danych osobowych jest Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 1 w Mińsku Mazowieckim. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji czynności o których mowa w art. 17 pkt 4, 9 i 12-14 oraz art. 17 pkt 1 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Więcej informacji związanych z wykonywaniem obowiązku, o którym mowa w art. 13 RODO uzyskacie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki w zakładce Gospodarka przestrzenna (www. bip.minsk-maz.pl).

                                                                                                                                                      BURMISTRZ MIASTA

                                                                                                                                                      /-/ Marcin Jakubowski

Projekt MPZP dostępny na bip: https://www.bip.minsk-maz.pl/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D9430

 • Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Mińsk Mazowiecki (b. POLIGON)

Zmiana organizacji ruchu

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w związku z obchodami Dnia Patrona Miasta i Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim w piątek, 24 czerwca, w godz. od 17.00 do 23.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Chochołowskiej. Dojazd do ul. Chochołowskiej będzie odbywał się w tych godzinach ul. Mleczarską. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

W załączeniu zamieszczamy plan zmiany organizacji ruchu.

 

 • Zmana organizacji ruchu na ul. Chochołowskiej
 • Dzień Patrona Miasta

Działania dla energii i klimatu

Zastępczyni burmistrza Eliza Bujalska otworzyła konferencję „Zintegrowanych lokalnych działań dla energii i klimatu”, która odbywa się w związku z członkostwem Mińska Mazowieckiego w projekcie MULTIPLY. Jesteśmy współorganizatorem dwudniowego cyklu spotkań i wymiany doświadczeń na polu działań lokalnych na rzecz środowiska.

Tematyka pierwszego dnia skupi się wokół zagadnień zintegrowanego planowania miejskiego, a uczestnicy będą mieli okazję poznać wnioski i rezultaty 3-letniego projektu MULTIPLY, który ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wdrażania podejścia do planowania rozwoju swoich miast poprzez dedykowany program współpracy i wymiany wiedzy (peer-to-peer learning) – więcej o samym projekcie na stronie http://www.citiesmultiply.eu/pl/about-multiply

Drugi dzień będzie dla uczestników okazją do zapoznania się z inicjatywą. Porozumienia Burmistrzów, będącą oddolnym ruchem miast i gmin, które decydują się wesprzeć realizację polityki klimatyczno-energetycznej UE poprzez osiągnięcie jej celów na swoim terenie.

 • Konferencja nt. „Zintegrowanych lokalnych działań dla energii i klimatu”
 • Konferencja nt. „Zintegrowanych lokalnych działań dla energii i klimatu”
 • Konferencja nt. „Zintegrowanych lokalnych działań dla energii i klimatu”

Cykliczne spotkania Klasyków w Mińsku Mazowieckim

Zapraszamy na Cykliczne spotkania Klasyków w Mińsku Mazowieckim. Motoryzacyjne zabytki, czyli Rozpoczęcie Wakacji  C.S. Klasyków 2022 połączony będzie z rejestracją potencjalnych Dawców Szpiku.

26 czerwca 2022 roku na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim  około godziny 11.00 pojawią się uczestnicy zlotu „Rozpoczęcie Wakacji C.S. Klasyków 2022”, gdzie przez kilka godzin będzie okazja zobaczyć z bliska zabytkowe pojazdy, których wiek przekroczy 25 lat.

Plan imprezy przedstawia się następująco:

- 11.00 - rozpoczęcie zlotu – otwarcie bram

- 12.30 – rozdawanie wlepek na auta

- 13.00 - wręczenie nagrody dla najładniejszego klasyka

- 13.30 - przejazd ulicami miasta Mińsk Mazowiecki do centrum handlowego w Stojadłach

- 14.30 -  zakończenie wydarzenia

Nad organizacją zlotu oraz jego bezpieczeństwem czuwa prawdziwy pasjonat Damian Anc i jest to wynik jego miłości do motoryzacji i… pomagania, ponieważ oprócz pięknej przygody i doskonałej zabawy, podczas wydarzenia będzie można zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku.

 • Rozpoczęcie Wakacji C.S. Klasyków 2022
 • Rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku

“Urszula” – Spotkanie autorskie z Ewą Anna Baryłkiewicz

Po prostu „Urszula”. Bezpretensjonalna, pasjonująca i szczera autobiografia legendarnej gwiazdy. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Anną Baryłkiewicz, której czułe pytania stworzyły ramy do tej pięknej książki. 30.06.2022, godz. 18.30, Miejska Biblioteka Publiczna.

Niekwestionowana legenda polskiej muzyki, wokalistka, idolka, żona i matka. Jej rockowy wizerunek i charakterystyczny wokal rozpozna każdy miłośnik muzyki. Ma na koncie albumy i piosenki, które przeszły do historii, koncerty dla wielotysięcznej publiczności, ale również historie z życia prywatnego, które rozpalały publikę do czerwoności. Jaka jest naprawdę? W pasjonującej autobiografii Urszula pokazuje swoje prywatne i zawodowe życie tak szczerze, jak nigdy dotąd.
 
Pomimo setek udzielonych wywiadów, jeszcze nigdy nie poznaliśmy tak wiele osobistych i trudnych wątków z życia gwiazdy. Autobiografia Urszuli, spisana w formie wywiadu-rzeki, to skarbnica porywających anegdot i opowieści z jej fascynującego życia oraz kulis polskiego świata muzyczno-artystycznego od lat 80. aż do dzisiaj. To zapis życia prawdziwej legendy i gwiazdy pierwszego formatu – począwszy od idyllicznego dzieciństwa, poprzez niespodziewaną karierę muzyczną, która rozrosła się do szalonych rozmiarów, aż po życie prywatne, we wszystkich jego smakach i odcieniach.
Autobiografia Urszuli to opowieść dojrzałej kobiety, która przeżyła wiele, nauczyła się od życia jeszcze więcej i chce się tą wiedzą podzielić. Ta słodko-gorzka opowieść pokazuje, jak z optymizmem patrzeć na życie i – pomimo jego meandrów czy wybojów – nie obrażać się na los, tylko czerpać z doświadczeń pełnymi garściami.
 
To nie tylko biografia jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To także barwna, pełna archiwalnych zdjęć opowieść o czasach minionych, o ludziach i świecie, których już nie ma i do których tęsknimy, jak do smaku dzieciństwa – domowego makaronu i pierwszych pocałunków. I pierwszych zaśpiewanych przez Urszulę dźwięków, które zabrzmiały tak, że inspirują do dzisiaj.
Karolina Korwin Piotrowska
 
Ula, Uleńka, dla niektórych Urszula. Megasilna babka. Nie pokazuje, jakie burze nosi
w sercu, ale wystarczy moje jedno spojrzenie i już wiem. Kobieta rock’n’rolla. Odważna, niepoddająca się ani modom, ani czasowi. Świetna koleżanka, która traktując mnie serio
– zieloną w zawodzie nastolatkę – wprowadzała w tajniki zawodu. A także tego, co dzieje się, kiedy schodzi się ze sceny. Kobieta, która potrafi malować usta bez lusterka, nawet gdy ma stanąć przed kamerą TV, i zrobić manicure, zatrzymując się na światłach. Dziewczyna
z Lublina, Nowego Jorku i Warszawy. O jakich burzach opowie? Czy da receptę, jak
je przeżyć? Przekonajcie się sami. Polecam gorąco.

Kayah

Źródło: Materiały promocyjne Wydawnictwa W.A.B.

 • Po prostu „Urszula”.

Informacje na temat chorób zakaźnych PL i UA

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim przekazuje w załączeniu wzory ulotek, w języku polskim i ukraińskim, zawierających informacje na temat chorób zakaźnych, którym można zapobiegać w drodze szczepień ochronnych.

LIPIEC w MDK

Harmonogram imprez i wydarzeń w Miejskim Domu Kultury - lipiec 2022.

 • Harmonogram imprez i wydarzeń w Miejskim Domu Kultury - lipiec 2022.

LIPIEC w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Harmonogram imprez w Miejskiej Bibliotece Publicznej - lipiec 2022.

 • LIPIEC w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Małgorzaty Wiśniewskiej-Ruszczyk, przyjaciółki naszego miasta, siostrzenicy Barbary Himilsbach.
Rodzinie i bliskim składam kondolencje i wyrazy współczucia.
Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona 4 lipca o godz. 12:30 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym (sala B), po której nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu miejscowym.

 

 • Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Małgorzaty Wiśniewskiej-Ruszczyk

Światowe Forum Miejskie

27 czerwca w Katowicach rozpoczęło się Światowe Forum Miejskie "WUF11 - cities of the future" - największa światowa impreza poświęcona miastom i zrównoważonej urbanizacji  w której wraz z innymi samorządowcami uczestniczy Burmistrz Marcin Jakubowski. 
Podczas WUF11 oficjalnie prezentowana jest Krajowa Polityka Miejska 2030, która została zaakceptowana w ostatnich dniach przez Radę Ministrów. Będzie można zapoznać się inicjatywą Planu Działań dla Miast, a także wymienić poglądy i uczestniczyć w licznych debatach na temat zrównoważonej przyszłości polskich miast.

 • Światowe Forum Miejskie
 • Światowe Forum Miejskie

Dofinansowanie do zakupu TV lub dekodera

Od poniedziałku 27 czerwca br. w regionie mazowieckim następuje zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2
i MUX-4. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

Więcej szczegółów na stronie https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowy-program-dofinansowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego
oraz w pliku załączonym poniżej:

Wystawa malarska ukraińskich malarzy

"DOBRY WIECZÓR! JA Z UKRAINY" - wystawa malarska ukraińskich malarzy - Liudmyly Romashchenko i Oxany Fedotyuk.
Od 30 czerwca do 31 lipca 2022 roku. Otwarcie wystawy 30.06.2022 r. o 18.00. MDK Mińska Mazowieckiego.  WSTĘP WOLNY.
Wystawa zawiera opcje kupowania obrazów z możliwością odebrania po zamknięciu wystawy  oraz zamówieniu obrazów u wybranego artysty.

 • Wystawa malarska ukraińskich malarzy

Podsumowanie projektu „Inspirująca matematyka dla smyka” w SP nr 3

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyły się matematyczne warsztaty prowadzone w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II. Głównym celem prowadzonych zajęć było rozwijanie pasji do  matematyki w najbliższym otoczeniu poprzez stymulowanie rozwoju aktywności dzieci za pomocą różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do rozwijania i doskonalenia umiejętności matematycznych. Przez ten czas dzieci rozwijały umiejętności matematyczne poprzez ćwiczenia i doświadczenia praktyczne: ważyły, mierzyły, robiły zakupy, tworzyły gry i rozwiązywały działania arytmetyczne. Kształtowały orientację przestrzenną, rytmy, poznawały rodzaje środków płatniczych. To wszystko przyczyniło się do rozwoju pasji i zainteresowania światem matematycznym. Zwieńczeniem zajęć był udział w konkursie matematycznym „Żyrafka” organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Tym bardziej możemy być dumni bo najmłodsi podopieczni naszej szkoły zaprezentowali się świetnie plasując się w pierwszej dziesiątce laureatów, w którym wzięła udział prawie setka uczestników z Siedlec i  okolicznych przedszkoli. 

Warsztaty matematyczne były możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Fundację mBanku „Rosnę z matematyką” oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Piątkę. Z  tychże środków zostały zakupione różnorodne pomoce dydaktyczne uatrakcyjniające zajęcia i pozwalające na ciekawą realizację podjętych działań. Dzięki temu doświadczeniu dzieci przekonały się, że matematyka ukryta jest w codziennym życiu i przy okazji można się nią świetnie bawić.

 • Podsumowanie projektu „Inspirująca matematyka dla smyka”
 • Podsumowanie projektu „Inspirująca matematyka dla smyka”
 • Podsumowanie projektu „Inspirująca matematyka dla smyka”
 • Podsumowanie projektu „Inspirująca matematyka dla smyka”
 • 289613692_551790939760928_876389310990719116_n (1)

Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży 2022

18 CZERWCA 2022 roku w Mińsku Mazowieckim, odbył się ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez Stowarzyszenie klub Walhalla oraz Walhalla Fight Club– „Letnie Grand Prix Polski w Kickboxingu”, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz patronatem honorowym Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Była to letnia impreza z cyklu Grand Prix w Kickboxingu.

Na turniej przyjęto blisko 200 zgłoszeń z 20 klubów z całej Polski. Podczas zawodów rozegrano ok. 250 walk w kategoriach wiekowych dzieci, kadeci i juniorzy w konkurencjach walk ciągłych Kick-Light, walk przerywanych Pointfighting oraz dla najmłodszych walka na pałki piankowe. Był to duży sukces pod względem frekwencji, zwłaszcza, że za oknem już było czuć wakacje a turniej odbył się w długi czerwcowy weekend.

Nie zabrakło klubów z okolicznych miejscowości, takich jak Warszawa, Piaseczno, Góra Kalwaria, Stanisławów, oczywiście pojawiła się również ponad 20 osobowa reprezentacja Mińska Mazowieckiego z Klubu Walhalla .Do Mińsk Mazowieckiego pierwsi zawodnicy przyjechali już w piątek w godzinach popołudniowych w celu zweryfikowania wagi oraz rejestracji zgłoszeń.  Walki w sobotę rozpoczęły się punktualnie o 9:00 i trwały do 16:30. Turniej odbył się sprawnie przy asyście 15 licencjonowanych sędziów Polskiego Związku Kickboxingu pod przewodnictwem Sędziego Głównego, szefa wyszkolenia strefy wschodniej Krzysztofa Żychlińskiego.
Ponad to zawody odbywały się aż na 3 planszach. Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie, organizacja była dokładnie przemyślana w każdym szczególe a ponad to dla zawodników , sędziów i trenerów przygotowany był grill bar.

Jak dodają organizatorzy przedsięwzięcia – Kamil i Weronika Chłopik, z całego serca chcielibyśmy również podziękować osobom, które wspierają nas od wielu lat i bez których impreza by się nie odbyła a także zawodników, zawodniczkom i przyjaciołom klubu Walhalla.

Statystycznie to był już 14 ogólnopolski turniej sportów walki, a 16 impreza sportowa zorganizowana przez Klub Walhalla z Mińska Mazowieckiego.
    
Na koniec chcielibyśmy podziękować partnerom i sponsorom turnieju, bez których turniej by się nie odbył: Patronat honorowy-  BurmistrzMiasta Mińsk Mazowiecki- PanMarcin Jakubowski , przy współpracy z Polskim Związkiem Kickboxingu oraz Panu Mirosławowi Samociukowi - dyrektorowi  Szkoły Podstawowej nr 4– po raz kolejny dziękujemy za zaufanie i gościnę na hali.
Sponsorem Głównym turnieju była firma KOMA Odzysk Surowców Wtórnych z Dębe Wielkiego, która jest zarówno sponsorem zawodników klubu Walhalla.

A sponsorami turnieju były:
Firma ADMAG – Zajmująca się Dystrybucją fotowoltaiki i pomp ciepła oraz firma Weskad Bud –budująca domy pod klucz na terenie całej Polski, oraz Wiewióra Handmade – firma zajmująca się rękodziełem oraz warsztatami krawieckimi.
Ponad to partnerami wydarzenia były – Żłobej Jacek i Agatka , Agencja Nasze-Ślubne, Agencja reklamy – Czyżkowski.net, MOSIR Mińsk Mazowiecki.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wkład wniesiony w rozwój i propagowanie Kickboxingu.
Wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze sportami walki zapraszamy na zajęcia sportowe do Mińskiego klubu sportowego – Walhalla Fight Club, o których więcej na stronie www.walhallafc.eu.

Zapraszamy do śledzenia funpage’a organizatora, na którym można zobaczyć relację z tych i innych zawodów mińskiego klubu kickboxingu:  WWW.facebook/grandprixpolskiwkickboxingu.

 

 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży
 • Ogólnopolski turniej Kickboxingu dla dzieci i młodzieży

Szkolenia z zakresu BHP

W załączeniu zamieszczamy informację o prowadzonych szkoleniach z zakresu prewencji wypadkowej prowadzonych przez II Oddział ZUS w Warszawie.

 • Szkolenia z zakresu BHP
 • Szkolenia z zakresu BHP

Nowy „Przystanek Historia”

W Mińsku Mazowieckim pojawił się kolejny "Przystanek Historia", a jego uroczyste odsłonięcie nastąpiło 30 czerwca z udziałem burmistrza Marcina Jakubowskiego, dyrektora sprzedaży i marketingu w PESA Mińsk Mazowiecki S.A. Jacka Grabarczyka, wiceprzewodniczącego rady miasta Mariusza Żyły oraz dyrektor ZSZ nr 2  Agnieszki Paji. Nowy na mapie miasta "Przystanek Historia" powstał z okazji 70-lecia firmy, którą znamy jako ZNTK, czyli Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” S.A.

Decyzja o budowie ZNTK w Mińsku Mazowieckim zapadła uchwałą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i rządu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w 1951 roku. 22 lipca 1954 roku, w 10. rocznicę Manifestu PKWN, do hali naprawczej ZNTK w Mińsku Mazowieckim wjechał pierwszy elektryczny zespół trakcyjny. W latach 50. i 60. ubiegłego wieku powstawały kolejne budynki w obrębie ZNTK. W roku 1954 powstały trzy hale montażowe. Rok później wybudowano dwie hale przeznaczone na warsztaty pomocnicze, kotłownię ogrzewającą zakład oraz osiedle mieszkaniowe. Powstał także magazyn podzespołów o powierzchni użytkowej 735 m2. W następnych latach oddano do użytku kolejne hale naprawcze, budynek straży przeciwpożarowej, zelektryfikowane tory na terenie zakładu, stolarnię mechaniczną, przesuwnicę, magazyn smarów i lakierów, magazyn stali, rozdzielnię, magazyn karbidu oraz studnie głębinowe. W 1961 roku powstał budynek administracyjny, budynek socjalny i portiernia. Następnie lakiernia, hydrofornia, warsztat obróbki plastycznej, stacja prób, hydrofornia, nasycalnia, akumulatornia, magazyn odpadów i garaż lokomotyw spalinowych. [za www.zntkmm.pl]

Od 18 lutego 2022 roku firma funkcjonuje pod nazwą PESA Mińsk Mazowiecki S.A.

Zarys historii przedsiębiorstwa można poznać z opisu na wiacie przystankowej przy "Mechaniku" (ul. Sosnkowskiego). Projekt wykonała Joanna Wilczak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.

 • Nowy przystanek historii

Zmiany w sposobie rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji

Zmiany w sposobie rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim.

Szanowni Państwo,

od dnia 4 lipca 2022 r. rejestracja/przerejestrowanie pojazdu w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Kościuszki 3, możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty online
https: //bezkolejki.eu/spminskmaz/ lub telefonicznie pod numerem 25 759 87 16 .

Jeśli nie umówisz się na wizytę nie będziemy mogli Cię obsłużyć!
W pozostałych sprawach obsługa odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach.

Rezerwacja przez Internet  
Rezerwując wizytę,  wybierz odpowiednią grupę spraw, a następnie zaznacz miesiąc, dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu wszystkich pól i wybraniu przycisku "rezerwuj wizytę" wyświetli się potwierdzenie rezerwacji. Otrzymasz 6 - cyfrowy kod, który należy zachować do weryfikacji wizyty.

W dniu wizyty przyjdź  do urzędu 10 min. przed planowaną wizytą, pobierz bilet wpisując 6 - cyfrowy kod na monitorze dotykowym automatu biletowego. Nieodebranie biletu przed zaplanowaną godziną powoduje anulowanie rezerwacji.

W celu sprawnej obsługi przyjdź jeżeli to możliwe z wypełnionym wnioskiem. Odpowiednie formularze można pobrać z naszej strony internetowej http://bip.powiatminski.pl/strona-252-wydzial_komunikacji_i_transportu.html

Udaj się na poczekalnię i oczekuj na wezwanie przydzielonego numeru, który zostanie wyświetlony na monitorze (dodatkowo numer zostanie wywołany przez głośnik)

Przy rezerwacji wizyty musisz podać adres email. Dane zbierane są w celu weryfikacji rezerwacji terminu wizyty (dane nie są przekazywane innym podmiotom). Podanie danych jest dobrowolne, przy czym odmowa ich podania uniemożliwia skorzystanie z niniejszej usługi.

Jeżeli rezygnujesz z wizyty odwołaj ją, aby ktoś inny mógł z niej skorzystać.

 

 • Zmiany w sposobie rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim

Spotkanie z Mobilnym Punktem Informacyjnym FE

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie z Mobilnym Punktem Informacyjnym.
Kiedy: 13 lipca 2022 r. w godzinach 10:00 – 13:00
Gdzie: Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki,  ul. Konstytucji 3 Maja 1, 05- 300 Mińsk Mazowiecki
Zgłoszenia: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, ul. Jagiellońska 74, 03 – 301 Warszawa
Kontakt: punkt_kontaktowy@mazowia.eu

 

 • Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie z Mobilnym Punktem Informacyjnym.

Gala ogłoszenia wyników XVII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg

10 czerwca 2022 r. w Słupsku w Słupski Inkubator Technologiczny – SIT odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg, na której to nie mogło zabraknąć również nas, Punktu EUROPE DIRECT Mińsk Mazowiecki.
W trakcie uroczystości z rąk Europosła i byłego Komisarza UE Janusza Lewandowskiego odebraliśmy podziękowania za wsparcie tego konkursu przez nasz Punkt mieliśmy zaszczyt wręczyć nagrodę za zajęcie VIII miejsca. Dzięki takim wydarzeniom, przekonujemy się jak ważna jest dla Młodzieży Unia Europejska i jak istotne są działania Unii Europejskiej dla dobra Młodzieży. Należy podkreślić ogromny profesjonalizm organizacji tej Olimpiady, która jest przedsięwzięciem wieloetapowym, realizowanym na terenie całego kraju. W szczególności podziękowania składamy pomysłodawcy i głównemu koordynatorowi tego przedsięwzięcia dr. Rafałowi Kuligowskiemu.

 • zdjęcie sali, widok na scenę z prelegentem, w tle ekran z napisem "ogólnopolska olimpiada wiedzy o Unii Europejskiej"
 • zdjęcie sali, widok na scenę, gdzie stoją ludzie, w tle ekran z napisem "ogólnopolska olimpiada wiedzy o Unii Europejskiej"
 • zdjęcie podziękowania za wkład w organizację przedsięwzięcia

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim