Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

Sukces młodych matematyków

Sukces młodych matematyków z  zerówki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

       Matematyka powszechnie jest nazywana królową nauk. Uczy myślenia, wnioskowania, wprowadza ład i porządek. Wszyscy wiemy, że najintensywniejszy rozwój dziecka następuje w wieku przedszkolnym. Mając na uwadze to, że okres wczesnego dzieciństwa jest bardzo ważny i decyduje o dalszej edukacji młodego człowieka, w Przedszkolu Miejskim nr 2, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim już trzylatkom  staramy się pokazać, że matematyka nie jest trudna ani nudna. Uczymy dzieci podstaw matematyki poprzez zabawę, ich osobiste doświadczenia. Udowadniamy, że ta dziedzina nauki  jest przyjemna, ciekawa i bardzo przydatna w życiu. Wspomagamy dzieci w rozwijaniu uzdolnień matematycznych.
      20 maja 2022 roku chłopcy z grupy 0a, którzy rozpoczęli swoją przygodę z matematyką pod kierunkiem pani Moniki Kowalewskiej-Głogowskiej i pani Anny Tarazewicz, wzięli udział w V Siedleckim Konkursie Matematycznym „Żyrafka” organizowanym przez Instytut Pedagogiki oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zmagania najmłodszych matematyków, wśród których zaleźli się Karol Chlibiuk, Miłosz Domański i Arkadiusz Łasica, patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. dr hab. Mirosław Minkina oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej  w Polsce. Do konkursu przystąpiło 86 dzieci z 30 przedszkoli z Siedlec i okolic. W ramach konkursu  „zerówkowicze” musieli rozwiązać 10 zadań o różnym stopniu trudności. Zmagali się z zadaniami i łamigłówkami z zakresu zbiorów, figur, porównywania, liczb oraz działań na liczbach. Wsparciem dla uczestników konkursu byli studenci, którzy pomagali przedszkolakom pokonać trudności techniczne oraz tremę. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co podkreślali sami organizatorzy. Nasi reprezentanci  doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem przygotowanych zadań i uzyskali bardzo dobre wyniki.
Miłosz, Arek i Karol otrzymali wyróżnienie plus i 27 maja 2022 roku odebrali nagrody oraz dyplomy. Po powrocie z uroczystości, która odbyła się w Siedlcach, młodym matematykom osiągniętego sukcesu pogratulowali Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim – pan Sławomir Domański i pani wicedyrektor Beata Araźna. Chłopcom życzymy dalszego rozwijania talentu matematycznego. Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku nasi „zerówkowicze” znów osiągną sukces.

Fot. ZSP nr 1

  • Dyrektor ZSP z wyróznionymi uczniami
  • Uczniowie z teczkami "Matematyka na zielono"
  • Uczestnicy konkursu z rodzicami
  • Nagradzanie uczestników konkursu

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

W Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 12 można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej bez dodatkowych opłat.
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim