Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI CZERWIEC 2022

“Urszula” – Spotkanie autorskie z Ewą Anna Baryłkiewicz

Po prostu „Urszula”. Bezpretensjonalna, pasjonująca i szczera autobiografia legendarnej gwiazdy. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Anną Baryłkiewicz, której czułe pytania stworzyły ramy do tej pięknej książki. 30.06.2022, godz. 18.30, Miejska Biblioteka Publiczna.

Niekwestionowana legenda polskiej muzyki, wokalistka, idolka, żona i matka. Jej rockowy wizerunek i charakterystyczny wokal rozpozna każdy miłośnik muzyki. Ma na koncie albumy i piosenki, które przeszły do historii, koncerty dla wielotysięcznej publiczności, ale również historie z życia prywatnego, które rozpalały publikę do czerwoności. Jaka jest naprawdę? W pasjonującej autobiografii Urszula pokazuje swoje prywatne i zawodowe życie tak szczerze, jak nigdy dotąd.
 
Pomimo setek udzielonych wywiadów, jeszcze nigdy nie poznaliśmy tak wiele osobistych i trudnych wątków z życia gwiazdy. Autobiografia Urszuli, spisana w formie wywiadu-rzeki, to skarbnica porywających anegdot i opowieści z jej fascynującego życia oraz kulis polskiego świata muzyczno-artystycznego od lat 80. aż do dzisiaj. To zapis życia prawdziwej legendy i gwiazdy pierwszego formatu – począwszy od idyllicznego dzieciństwa, poprzez niespodziewaną karierę muzyczną, która rozrosła się do szalonych rozmiarów, aż po życie prywatne, we wszystkich jego smakach i odcieniach.
Autobiografia Urszuli to opowieść dojrzałej kobiety, która przeżyła wiele, nauczyła się od życia jeszcze więcej i chce się tą wiedzą podzielić. Ta słodko-gorzka opowieść pokazuje, jak z optymizmem patrzeć na życie i – pomimo jego meandrów czy wybojów – nie obrażać się na los, tylko czerpać z doświadczeń pełnymi garściami.
 
To nie tylko biografia jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To także barwna, pełna archiwalnych zdjęć opowieść o czasach minionych, o ludziach i świecie, których już nie ma i do których tęsknimy, jak do smaku dzieciństwa – domowego makaronu i pierwszych pocałunków. I pierwszych zaśpiewanych przez Urszulę dźwięków, które zabrzmiały tak, że inspirują do dzisiaj.
Karolina Korwin Piotrowska
 
Ula, Uleńka, dla niektórych Urszula. Megasilna babka. Nie pokazuje, jakie burze nosi
w sercu, ale wystarczy moje jedno spojrzenie i już wiem. Kobieta rock’n’rolla. Odważna, niepoddająca się ani modom, ani czasowi. Świetna koleżanka, która traktując mnie serio
– zieloną w zawodzie nastolatkę – wprowadzała w tajniki zawodu. A także tego, co dzieje się, kiedy schodzi się ze sceny. Kobieta, która potrafi malować usta bez lusterka, nawet gdy ma stanąć przed kamerą TV, i zrobić manicure, zatrzymując się na światłach. Dziewczyna
z Lublina, Nowego Jorku i Warszawy. O jakich burzach opowie? Czy da receptę, jak
je przeżyć? Przekonajcie się sami. Polecam gorąco.

Kayah

Źródło: Materiały promocyjne Wydawnictwa W.A.B.

  • Po prostu „Urszula”.

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

W Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 12 można dokonywać wpłat z tytułu opłaty skarbowej bez dodatkowych opłat.
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim