Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI SIERPIEŃ 2022

Aktywizacja seniorów

 

 

 

20 lipca podpisaliśmy umowę na dofinansowanie zadania "Aktywizacja seniorów w mieście Mińsk Mazowiecki". Na zaproszenie burmistrz Marzeny Świeczak do Garwolina udali się zastępca burmistrza Krzysztof Michalik wraz z zastępczynią skarbnika Edytą Tchorzewską oraz radni Miejskiej Rady Seniorów: Wanda Rombel, Kalina Starzyńska, Jerzy Nurek i Waldemar Mirecki. Podpisy na umowie złożyły członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska, którym serdecznie dziękujemy za troskę i wrażliwość w obszarze pomocy społecznej i polityki senioralnej.

W ramach zadania przygotowano dla seniorów bezpłatne zajęcia na basenie, taneczne, nordic walking, spotkania z dietetykiem, psychologiem, ratownikiem medycznym, rehabilitantem oraz informatykiem. Potrwają one do listopada br. Inicjatorem projektu była Miejska Rada Seniorów w Mińsku Mazowieckim.

Wraz z zastępczynią burmistrza Elizą Bujalską rozmawialiśmy z przedstawicielami Miejskiej Rady Seniorów, organizacji senioralnych, instytucji działających m.in. na rzecz osób starszych oraz z prowadzącą Centrum Młodzieżowe Międzyczas o przygotowaniach do realizacji zadania. Spotkanie było jednym z wielu, które mają pomóc wypracować nam jak najlepsze kanały i sposoby dotarcia do seniorów z informacjami o wydarzeniach lokalnych, ale przede wszystkich o działaniach do nich kierowanych.

Zadanie pn. „Aktywizacja seniorów w mieście Mińsk Mazowiecki” współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  • osoby siedzące przy stole podpisujące umowę na dofinansowanie zadania "Aktywizacja seniorów w mieście Mińsk Mazowiecki"
  • osoby pozujące do zdjęcia stojące w półkole
  • w kole ustawione krzesła, na któych siedzą osoby, rozmowa
  • dwóch mężćzyzn siedzących pomiędzy nimi kobieta
  • osoby słuchające wykładu

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim