Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI WRZESIEŃ 2022

Zielony Europiknik

Zielony Europiknik / 25 września 2022 / 14.30 -18.00

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Zielony Europiknik!

25 września oficjalnym otwarciem muralu Solidarni z Ukrainą rozpoczniemy nasze doroczne zielone święto. Zapraszamy o 14.30 na plac przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Krótko opowiemy o idei dzieła, spotkamy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Polsce ( sponsorami przedsięwzięcia), zobaczymy program artystyczny przygotowany przez społeczność ukraińską. Skosztujemy też tradycyjnych przekąsek ukraińskich. 

O 15.00 przed Urzędem Miasta będziemy kontynuować świętowanie. Przede wszystkim podzielimy się efektami pracy przy projekcie Torami Nowej Edukacji. Przedstawiciele społeczności szkolnych zaprezentują obszary nauki, w których poruszali się w ramach projektu. Szkoła Podstawowa nr 1 na przykład zaprosi gości do mobilnego planetarium. Inne szkoły do twórczych zabaw konstruktorskich czy  logicznych. 

Przygotowaliśmy także warsztaty Las w słoiku.  Nasi partnerzy zaproponują wyplatanie wianków czy spacery ścieżką sensoryczną. 

Atrakcją pikniku będą przejazdy dwoma autobusami: historycznym „ogórkiem” i nowoczesnym MANem. Dyrektor MZM w trakcie drogi opowie o ciekawostkach związanych z naszym miastem. 

Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęło Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przedstawiciele instytucji zaproszą gości  do interaktywnych aktywności w ramach projektu „4 kroki do lepszego świata”.  Tematyka ekologii,  środowiska będzie obecna przy wielu działaniach. Poznamy problemy wody, która sama opowie o swoim świecie. Jak to będzie możliwe? Przekonacie się na pikniku. 

Zielony piknik to zdrowie, o które zadba MOSiR. Koniecznie odwiedźcie ich sportowe miasteczko. 

Nazwa naszego wydarzenia zdradza także, że zajmiemy się także tematyką europejską. Mobilny punkt Europe Direct zaprasza. Wolontariusze EBU wciągną Was w rozmowy w kilku europejskich językach. 

O atrakcje dla dzieci zadba młodzież z Międzyczasu. Podczas pikniku odbędą się też konsultacje społeczne. Zapraszamy młodzież, aby opowiedziała o swoich refleksjach i pomysłach związanych z Młodzieżową Radą Miasta. 

A jakie atrakcje przygotował ZGK czy PWiK? Przekonajcie się sami ;-) 

Spędźmy razem niedzielne popołudnie!

Do zobaczenia!

 

  • plakat z programem wydarzenia

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim