Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

Torami nowej edukacji – w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła w Mińsku Mazowieckim

W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów ze wszystkich mińskich szkół podstawowych uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania. 

W naszej szkole ponad 70 uczniów w 14 grupach realizowało zajęcia rozwijające z biologii, geografii, matematyki, przyrody, informatyki, angielskiego oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z angielskiego i matematyki. Szkolna baza pomocy naukowych wzbogaciła się o drukarkę 3D, 15 mikroskopów, wideomikroskop, 4 lunety do obserwacji nieba, zestawy potrzebne do doświadczeń z fizyki i chemii, 15 robotów do nauki programowania, zestawy klocków Lego Education, laptopy, tablice multimedialna z projektorem i inne nowoczesne sprzęty. Mamy nadzieję, że dzięki nim edukacja w naszej szkole staje się nie tylko nowoczesna, ale i bardziej atrakcyjna dla uczniów.

 Dodatkowo w ramach projektu odbyły się w szkole zajęcia  z robotyki – „IROBOT” prowadzone przez specjalistów  Partnera projektu.  Uczniowie byli zafascynowani możliwością nie tylko zbudowania robota, ale i zaprogramowania go. Po obejrzeniu filmu o robotach, w 2-osobowych zespołach walczyli z klockami Lego, aby zbudować łazik. Grupa uczniów wzięła udział w warsztatach „Młody kreator”, które miały na celu rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji i myślenia kreatywnego, nie tylko na zajęciach stacjonarnych, ale również na platformie mobilnej.  Wszyscy uczestnicy projektu zrealizowali również „Kurs rozwijania 6 umiejętności uniwersalnych”, w ramach którego uczniowie uczyli się konstruktywnych sposobów rozwiazywania problemów, podejmowania mądrych decyzji, myślenia krytycznego. 25 września 2022 efekty pracy w projekcie zostały zaprezentowane na Zielonym Europikniku. Odwiedzający pod kierunkiem młodych, kreatywnych informatyków programowali trasę Robotów Photon, które poprzez aplikację mogły zmieniać kolory i wydawać dźwięki. Ponadto, przy pomocy pakietu LEGO Education, goście mieli możliwość zbudowania pojazdów i robotów, które mogły się poruszać! 

mat. SP nr 3

  • grupa dziewczynek pochyla się nad granatowym brystolem z naklejonymi gwiazdkami
  • grupa chłopców pozuje do zjęcia w namiocie szkoły, podczas pikniku
  • dziewczyna dotyka tablicy interaktywnej
  • dwie dziewczynki patrzą przez mikroskopy
  • grupa dzieci podczas zajęć z robotyki macha do zdjęcia
  • dwie dziewzynki podczas zajęć z robotyki
  • tablica

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim