Miasto Mińsk Mazowiecki

Nawigacja

AKTUALNOŚCI LISTOPAD 2022

Hakujemy rzeczywistość!

Już w najbliższy poniedziałek, 14 listopada inaugurujemy kolejne działanie w ramach Human Smart City  - ”Hackathon”.  Mińsk Mazowiecki od ponad 3 lat  realizuje ten projekt.  Dzięki współpracy z mieszkańcami stworzyliśmy wspólną przestrzeń rekreacji, zabawy i odpoczynku w jednej z dzielnic miasta. Wszystkie  pomysły w ramach tego przedsięwzięcia zostały skonsultowane z mieszkańcami i odpowiadają ich oczekiwaniom. Celem HSC jest partycypacja społeczna i zmienianie miasta razem z mieszkańcami. 

Jednym z ostatnich działań w ramach projektu jest organizacja Hackathonu – projektu, w którym generuje się rozwiązania w różnych obszarach funkcjonowania miasta. Zazwyczaj efektem pracy zespołów projektowych są aplikacje lub inne rozwiązania, które służą mieszkańcom, polepszają jakość ich życia. 

Hackathon jest swego rodzaju inkubatorem pomysłów na rozwiązania miejskie. Zakładamy, że pomysły będą dotyczyły działań na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń (plan zrównoważonego rozwoju). Ważnym elementem projektu jest popularyzacja otwartych danych i pokazanie obszarów, w których mogą być wykorzystane podczas twórczego procesu nad projektami. Mentorzy Hackathonu - wybitni specjaliści  w branży innowacji technologicznych  i smart city podzielą się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem, by zainspirować ich do wymyślenia własnych pomysłów na polepszenie życia mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Do projektu zaprosiliśmy uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu miasta oraz przedstawicieli mińskiego biznesu. Celem spotkania młodzieży z przedsiębiorcami jest pokazanie, jak w praktyce realizowane są inteligentne rozwiązania miejskie. 

Chcemy wsłuchać się w głos młodych i angażować ich w procesy rozwojowe miasta. 

Uczestnikom życzymy twórczych pomysłów i energii!  

wstecz

Kontakt

Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki
ul. Konstytucji 3 Maja 1
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. +48 25 759 53 00, 11
fax +48 25 758 40 25

e-mail boi@umminskmaz.pl
sekretariat@umminskmaz.pl

www.minsk-maz.pl
www.bip.minsk-maz.pl

 

 

 

 

Pracujemy:
poniedziałek / wtorek / czwartek
w godz. 8.00 - 16.00
środa 8.00 - 17.00
piątek 8.00 - 15.00

Płatność bezgotówkowa w kasie Urzędu Miasta
- w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. od 8.00 do 15.00
- w środę w godz. od 8.00 do 15.30
- w piątek w godz. od 8.00 do 14.00

 
 

Portal Usług Elektronicznych:  https://e-minskmaz.pl 

Informacja o sposobach komunikacji - kliknij

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do urzędu miasta w mińsku mazowieckim